chelseaman22

Jak už poznamenal kolega bambusacek, tak se jedná o zdařilé pokračování Matrixu. Jedinou odlišností je snad jen Bruce Wayne a uživatelsky příjemnější prostředí. Nebylo řečeno, kdeže se toto story odehrává, ale dá se předpokládat, že ve Spojených státech - tam je možné vážně vše. Vtipnou vložkou je už zaběhlá tradice, že král severu Sean Bean prostě vždycky a všude zemře. 88% Celosvětový výdělek k 29.10.2012: $5,359,645 ()

Lolita

Nesouhlasím s tím, že společnost, kde si každý píchne drogu, která mu odbourá city, dobrovolně, je nesmyslná vize - vždyť co přináší problémy? Lidské emoce a jednání hnané právě city. Více mi vadila spíš zřetelně čitelná vykrádačka matrixu a inspirace všemožnými filmovými díly, ale i tak (a zas proč ne) - podle mě nadprůměrné dílko s velmi nadprůměrných Christianem Balem. ()

Saraph

V příběhu je očividně dost úplných nesmyslů, ale akcička decentní (když samozřejmě pominu absurditu některých přestřelek, kdy si pan klerik jde středem chodby jako boss a žádný z 50 samopalů si do něj ani nevystřelí). Jako bych v tom úplně viděl Vendettu, kde jsou všichni sotva z dvaceti procent tak rychlí jako hlavní hrdina. ;) ()

UhLee

(6/10). Akční gotické sci-fi s dobrou a pevnou myšlenkou. Rozhodně se v roce 2002 muselo jednat o nadčasové dílo. Sice jsem tam chvílemi viděl Matrix, ale to asi každý. Christian Bale odvedl opět obrovský kus herecké práce a v porovnání s ním jsou tam ty ostatní hvězdy už pouze "do počtu". Jeho kamenný výraz se staly jedním ze symbolů tohoto filmu a hlavně díky němu měli klerikové charisma. Fungovalo to až na některé klišé a přešlapy velmi působivě. ()

Motinski

Obraz utopickej spoločnosti zobrazený na jednotku. Príbeh slabý, predvídatelný a nie tak vťahujúci ako som pri podobnej tématike očakával. Najviac sa mi páčil Bale v hlavnej úlohe. ()

filmmovier

Naprosto super atmosféra, naprosto fantastické akční scény a neskutečně cool výsledek. V první polovině jsem uvažoval sice chvíli o třech hvězdách, ale brutální druhá půlka byla fakt luxusní. Výtečný vizuál, famózní obsazení (jedna z nejlepších rolí Christiana Balea), námět je sice vykraden z Bradburyho a Orwellla a výtvarná stránka jako by z oka vypadla Matrixu, ale ten výsledek je fakt nezapomenutelný. Nehorázně jsem si to užil, naprosto boží film, který musí potěšit každého fanouška pořádně akčních sci-fi. 80%. ()

t_gon

Zajímavý počin z blízké budoucnosti, kdy jsou lidské emoce potlačovány "léky" z důsledku obav dalších světových válek. Pořádek zajišťují Klerikové, kteří jsou vycvičeni jako dokonalé stroje na zabíjeni v rukou vlády(jakási náhrada policie). CO se stane, když nejlepší z nich "zatouží" opět po citech???. Jedná se o povedený mix akce/sci - fi s perfektním Christianem Balem v hlavní roli... ()

Sokkk_y

Celkem průměrné, možná trošku nadprůměrné SCI-FI béčko, které člověka určitě neunudí k smrti, ale zároveň ho ani nějak moc nevzruší. Slušný námět by mohl režisér Wimmer ještě lépe promítnout do scénáře a tím by ho dovedl k béčkové dokonalosti. Ale i nějaké plusy se najdou. Jsou to především dobří herci, obzvláště parádní a pohledný Christian Bale, slušné, avšak nějak nezávratné efekty a v neposlední řadě dobře okopírované matrixovské oblečky. Jo, je to dobrej akčňák, a tak si ty tři hvězdy podle mě opravdu zaslouží. ()

markuc

Slusny namet a hlavne vizualni zpracovani. Jako film ale nic extra, kultovni pro mladsi publikum, film se veze na moderni, dobre vypadajici a "cool" vlne pseudoartovych filmu. Od rezisera lze ale cekat v budoucnu kvalitni filmy, jako start kariery dobry pocin. Ale jak rikam, jako film jen hezka podivana se zajimavym nametem, ale nic vic. ()

ivan_drago

Naprosto trapnej pokus o scífko ve stylu Orwelova 1984, film je naprosto nudnej a kromě těch pár dobrejch přestřelek nenabýzí absolutně nic. S Gilliamovým Brazilem se to nedá srovnat. ()

Mrkvič

Kurt Wimmer měl neskutečnou kliku na výběr herců. Bez jejich přičinění by z filmu byla laciná blbost. Jistě, pár scén je silných samo o sobě, ale většinu zachraňuje Christian Bale, který má narozdíl od Temného rytíře co hrát. Soboje jsou příšerně pitomý a přitažený za vlasy, ale je v nich aspoň taková poetika, že se to dá vydržet. Silnější jsou dialogy, i když při letmém zamyšlení jsou ty myšleny hodně děravé. Přes to všechno je to po Matrixu jeden z mála slušných akčních scifi filmů. ()

Karush

Film disponuke s obsahovo veľmi silným námetom, ale predsa z toho pramenia všetky tie nedostatky. Kurt Wimmerova budúcnosť stojí na tenkých nohách a ani superhrdinovské akčné kúsky to veľmi nezachraňujú. Miestami bola citeľná režisérova neistota a neskúsenosť, niektoré akčné scény boli prehnané a takisto poniektoré zvraty boli predimenzované. Ale Equilibrium zásluhou neobyčajnej témy prináša aj veľa oceniteľných dramatických momentov, predovšetkým tie, kde Christian Bale objavuje svet pocitov. Celkovo však tento film vo mne nevyvolal vôbec nič-žiadne emócie, a pritom drogu mi nikto nevstrekol :) ()

exhoubus

Rozhodně zajímavá myšlenka, ale pochybuju, že by to takhle fungovalo. Bylo by rozhodně těžké, ne-li nemožné, přemluvit lidi, aby si začali píchat Prozium. I když, na druhou stranu vláda… ta dokáže všechno… Mám z toho takové rozporuplné myšlenky. Co se týče provedení filmu, tak mi připadaly trochu přehnané akční scény, protože, podle mě, není možné, aby člověk takhle unikal kulkám, jako Preston, ale hudba byla dost výrazná, takže to nakonec docela vyvážila. ()

Bobik9

Je v tom hodně vidět 1984 a Matrix, ovšem pro mě byl tento film mnohem větším zážitkem. Christina Bale dává dalším obrovský herecký výkon, jaký je jemu vlastní. Nápad byl sice skvělý, nicméně byl to slepenec více již vymyšlených, což ovšem na kvalitě ničemu neubírá. Kromě Bala je zbytek hereckého obsazení také velice kvalitní a má to výbornou hudební kulisu. Akční sci-fi podívaná jak má být. Jen nechápu, jak je možné, že Kurt Wimmer po takovémto nadprůměrném filmu nemá žádnou jinou pecku. ()

Ryuuhei

Nápad zajímavý, ale film až děsně nesympatický. Nemá tu pravou jiskru, jakou by mělo akční sci-fi tohoto typu mít. 50% ()

Lachtaan

Hodně osobitý snímek, který svou komplikovaností asi nezasáhne každého a ohromí jen užší cílovku těchto až prapodivných postapokalyptických sci-fi dramat, jimž jsem já osobně minimálně dříve dost fandil. A i proto mě Equilibrium už v tom létě roku 2016 vskutku zaujalo. Nicméně je to ten z filmů, který si budu muset někdy zopakovat, abych si jej pořádně ucelil. ()

Johnny.ARN

Matrix z Wishu, kde viac vecí nefunguje ako funguje. Nerozumiem tak vysokému hodnoteniu. Na tú dobu sa nejak nepretrhli ani s efektami. 2 z 5 ()

Savo

Výborně namixovaná akce ve stylu Matrix s několi zajímavýmy momenty a nápady (Gun-Kata). Je tu sice značná podobnost s Matrixem a proměnou hlavního hrdiny, ale snímek je zaměřen hlavně na příběh a jeho vývoj a akční scény jsou tu jen jako kulisa než jako hlavní "lákadlo". ()

lennyd

Nedaleká budoucnost. Svět se sbírá po třetí světové válce, a je jasné, že k další nesmí dojít. Tomu má zabránit lék Prozium, který brání jakémukoliv citu - vždyť jen kvůli citům vlastně všechny války začaly - ať již nenávist či láska. Skupina speciálně vycvičených agentů, kleriků, pátrá po všem, co může vzbuzovat jakékoliv pocity. Jedním z nich je i Preston (Christian Bale), nelítostný a bezcitný bojovník. Až jednoho dne je nucen zabít svého parťáka, a sám se začne utápět v moři citů... Téměř dokonalé. Velmi zajímavý námět (jako vytržený z Orwellovy 1984), okořeněný pořádnou dávkou akčních scén (ála Matrix). Christian Bale je jako klerik Preston velmi přesvědčivý, a například scény se štěnetem či západem slunce jsou brilantní. Škoda, že chvilkama bylo té akce až přespříliš (posledních 15 minut), což kapku celý film srazilo z "psychologické" roviny do popcornové... Ale jinak moc fajn filmeček.. ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda