Peter Loew pracuje jako literární agent na Manhattanu, jeho život rázem změní osudové setkání s tajemnou ženou - upírkou. Po milostné noci, kterou s ní strávil ve svém pokoji, se dokáže soustředit na stále méně věcí. Jako tyranizující šéf pronásleduje splněním pracovního úkolu svoji sekretářku Alvu, postupně ztrácí kontakt s realitou a proměňuje se v jinou bytost... Režisér R. Bierman hororový příběh namíchal z prvků thrilleru, zvláštní černé nadsázky a humoru, do něhož přidává okamžiky halucinací a spalující milostné vášně. (oficiální text distributora)

cmenda

Tohle bylo vážně hrozný ,navíc myšlenka a film se patrně rozcházeli a Nicolas vypadal jakoby byl na tripu . ()

aLPaC

Hodně netradiční snímek, který opravdu nemůžu nikam zaškatulkovat. Opravdu bláznovství, doporučuju pustit při nějakém alkoholovém či drogovém večírku. ()

*pergel*

Film lze vnímat jako horror o rozvíjející se upírské psychóze i jako absurdní komedii. Obojí je super. Cage je král! ()

Oralfabet

Pokud máte pocit, že je váš šéf ten největší debil na světě, zkuste vzít v úvahu, že se z něj možná právě stává upír a to není žádná prdel. Zahrnuje to například spánek pod převrácenou pohovkou nebo pojídání holubů, švábů či polštářů. Tenhle film se asi nepodobá ničemu, co jsem dosud viděl. Tak trochu jsem čekal nějakou sračku, ale ono je to solidně natočené se slušnou hudbou a dobrými hereckými výkony. Teda až na ten Cageův, ten dobrý není, je spíš nepopsatelný. Z nějakého důvodu mi to fakt sedlo a totálně jsem to žral. ()

Chřástal

O Polibku upíra jsem věděl, že z něho pochází známý mem s vykuleným Cagem, a myslel, že je to romantická komedie. A po zhlédnutí nevím, co to bylo, i když jsem se smál často. Na upírskou metaforiku se odkazuje i zubatým panoramatem Manhattanu a dvojčat a vampyrismus tu patrně metaforou je. Možná souvisí s hrdinovým sexuálním životem, možná s jeho prací v literární agentuře (a taky nechci spoilerovat). Ani Kafkova fotografie v kanceláři ho dostatečně nevarovala… Každopádně film by byl celkem odmávnutelný nebýt Cageovy kreace - obzvlášť od doby, kdy jeho postava zahlédne v televizi Maxe Schrecka v Nosferatu, a tím je dáno, jak musí vyhlížet pravý upír. Jeho pohyb diskotékou nebo nahánění holubů jsou úžasné scény, stejně jako vychutnávání si nebohé sekretářky Alvy. ()

Klajnik

Polibek upíra lze doporučit, jen za určitých okolností, protože film lze snadno odstřelit jako sračku. Ona to do velké míry sračka je, ale někdy je něco tak špatné, až je to vlastně dobré. V tomto ohledu to může připomínat třeba polarizující The Room. Cageovo herectví to ale drží dost nahoře, protože dokáže dostatečně přesvědčivě uhrát něco, co by jiní neuhrály. Budu opakovat, co již řekli jiní, ale i já jsem si říkal, že díky fyzickému herectví a expresivní mimice by se Nicu Cageovi rovněž dařilo i v němé. Pokud má čtenář rád jeho bizarní herecké polohy a role, kterym se hojně věnuje (víc než) poslední dekádu, tak tady je jedna, jež pronikla do popkultury jako meme a která připomíná American Psycho, ačkoliv předloha vyšla až v roce 1991. DĚJ: Hysterické hovado přepíná, šikanuje neustále sekretářku a vymlouvá se na to, že se z něj stává upír. A jelikož má vysokej společenskej status, tak mu jeho řádění prochází. Snad mu prochází i proto, že NYC je reálně plnej cvoků. VÝZNAM: Lze to číst kritiku patriarchátu, ale lze si to užít i jako bizárek. Je fajn, že to není doslovné, ale stejně mi to přijde nedotažené a neprokreslené. Psychotický Bateman z Amerického Psycha přepíná kvůli prostředí, v němž žije, na což je zaměřena velká pozornost. Tím celý význam díla a celá kritika funguje lépe. Proto Americké Psycho jest satirou, zatím co Vampire's Kiss je spíše je bizárkem, kde Cage dělá vylomeniny. Není to scénáristicky dostatečně prokomponované a prokreslené, abych to mohl vnímat lépe než jen jako pouhou kuriozitu. ()

Saintes

Doteď si přesně nejsem jista, zda to opravdu měla být hororová komedie, celý snímek budí dojmu parodie na sebe sama (nota bene to v podstatě ani upírský film není :) ). Neustále poskakující, vřeštící a očima koulející Nicolas Cage opět dokazuje, jak mizerný herec je, a nebýt zoufale překrásné Jennifer Beals, nedala bych tomu ani jednu hvězdičku. Takhle přimhouřím očko. Nebo možná radši obě. ()

Harpy

Čože akože :D .....Nikolas si to dobre dával, lebo tento film mi spôsobil naozaj silnú škálu pocitov. Od úprimný smiech až po smútok, ľútosť, hanbu, zhrozenie. Veľmi ťažko tento film opisovať. Najlepšie sadnúť a pustiť si, užiť tú jazdu one man show. Mám zmiešané pocity, ale páčilo sa mi to. Určite jeden z filmov o ktorých by som sa rada porozprávala a vyzdvihujem Cagea, ozaj sa upustil z klietky :D ()

Grafito

V tomhle filmu je béčkový úplně všechno.. od scénáře.. přes výpravu.. hudbu.. herecký výkony.. včetně Cage.. ale bože div se.. je to docela sranda.. zvlášť konec, ten se povedl.. ()

molcan2

Naozaj som si tento film užil a teším sa až si ho ešte niekedy pozriem. Neodporúčam ho každému, ale úplne ho podporujem a verím, že ako film ma svoj význam. ()

ink flo

Cage ve své pravděpodobně nejvíc maniakální roli. Klíč k snímku se skrývá ve fotce Kafky, kterou má zarámovanou v kanceláři :-) ()

Heroine odpad!

Nemůžu si pomoct, ale na Nicolase Cage jsem se ve většině záběrech nemohla dívat. Celý film tím na mne působil zoufale a směšně, což vedlo k naprosto opačným pocitům, než jaké měly nastat. Jinak nápad není až tak zlý. ()

franya69

Jedna hvězda za výkon Nicolase Cage a druhá za svlečenou Jennifer, jinak to bylo tak zábavné, že jsem někde kolem poloviny usnul... ()

Alice02

Lepší komedii jsem dlouho neviděla.. Nicolas Cage si sám ze sebe dělá srandu ! ? Zde se jeho přehrávání jeví jako naprosto přesně určené pro film. Zahrál to dokonale a jestliže máte podobně ujetý vkus a smysl humor jako já, zaručeně se nad Cagem s umělohmotnými zuby pobavíte nadmíru dobře :) Má oblíbená čast je, když na sebe Peter kouká do zrcadla a začne zmateně vykřikovat "Kde jsem, kde jsem??" :D Padají tu dobře praštěné hlášky, ale nejsem si jista jestli záměrně. ()

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (více)