Od chvíle, kdy se Robert McCall (Denzel Washington) vzdal života v elitní jednotce, snaží se vyrovnat s hrůznými činy, které v minulosti spáchal, a nachází zvláštní útěchu ve službě spravedlnosti ve jménu utlačovaných. Když překvapivě zdomácní v jižní Itálii, zjistí, že jeho noví přátelé jsou pod dohledem místních zločineckých bossů. Když se události změní ve smrtící spád, McCall ví, co musí udělat: stát se ochráncem svých přátel a postavit se mafii. (Falcon)

PogoJoe

Ze tří dílů se mi trojka Equalizera líbila nejvíc. Z velké části za to, kromě lepšího scénáře, může změna prostředí. Jih Itálie a to malebné městečko, tak krásně nasnímané, na mě velice zapůsobily. McCall už tolik nefilozofuje a není už "tak přehnaně kýčovitě nudně neomylný a klaďácký", jako před tím, ale efektně a efektivně odstraňovat záporáky pořád umí. Příjemně mě i překvapila účast Rema "Tano Carridi" Gironeho. Příběh měl celkem spád, fajn atmosféru, hudbu a super akci, i pár celkem vtipných dialogů/hlášek, takže u mě dobrý zakončení. ()

dyfur

........najlepší film z rady Equalizer .....napínavé, drsné, už som sa tešil na akciu D.W. , keď začne robiť poriadky :) ....jedna hviezda navyše za lokalitu Amalfi  a to že taliani hovorili po taliansky ,američania anglicky :)) ()

kagemush

Na takový koniny čučím v očekávání lehce nablblé akčňárny, kde příběh ale vůbec jakoby nebyl. To se pak třeba u Sejmi je všechny, nebo Zátahů bavím jedna radost. Někdy (výjimečně) ani nástin nějaké storky akci příliš neublíží (96 h., Nikdo), takže proč ne. Ale toto? Kdy celkem slušné (tři) akční scény zabije slzopudné vše okolo? Hnus. ()

uterox

Maximální spokojenost. Brilantní akční film s nádechem humoru. Málokdy se směje celý kinosál. Teď jsem toho byl svědkem. Přitom thriller, ve kterém bojuje proti italský mafii. Típek, kterého prostě nechcete naštvat. Po slabší dvojce velmi příjemné překvapení. ()

M.i.k.e

je sice pravda, že se Denzelův hrdina od jedničky posunul kamsi k nezničitelnému supermanovi, který se vždycky teleportuje tam kam je potřeba, nicméně to nijak neubírá tomu, že třetí Equalizer je přesně takový jaký sem čekal že bude a likvidování místní mafie je solidně uspokojující. Denzel se naštěstí doposud nevydal cestou Liama Neesona (a doufám, že se tak ani nestane), takže jeho Robert je i přes skoro sedm křížků na krku podstatně uvěřitelnější než kterýkoliv z ostatních hrdinů - důchodců. Další díl už asi nebude úplně potřeba, ale tohle je jako uzavření trilogie naprosto ok...70% ()

Lischai

Tohle není akčňák, ale Toulavá kamera: Jižní Itálie. Denzel Washington sto let skládá ubrousky v kavárnách, dává si čaj, šmatlá po kamenitých uličkách, seznamuje se s komiksově hodnými Italy a lámanou italštinou si objednává ty vole platejze, samý bonjorno, Enzo, tuti mi pati, ooo, manifiko. Nic se neděje hodinu filmu (!), pak během literaly desíti sekund poseká celý ozbrojený gang a jde si dát chrupku, aby nabral sílu k další procházce na náměstíčko. ()

BarryLyndon

Svělý minimalistický neo-western z nádherného neapolského prostředí. Akorát nechápu, proč je to ze světa Equalizera. :-) Svým způsobem sympatičtější než poslední přepálený Wick.  Bavilo mne setkání s Dakotou, neznámí italští záporáci a Denzelovo nestárnoucí charisma. Jen mi přišla trochu zbytečná druhá linka, uplně v pohodě by to šlo bez ni, pak by to mělo náběh na nějaké Gran Torino. Jenže Fukua není Eastwood ani z rychlíku. A taky mu tam chybí nějaký protějšek, co má alespoň poloviční schopnosti. Moc spokojených 8/10 a až mne zase někdo bude srát v metru, budu mít připravený odpočet na Garminech a pár hlášek z filmu. ()

Rocky88

Doupězelovi jsem toho brutálního posla smrti předtím nevěřil. A nevěřím mu ho ani do třetice. Otylý, unavený, vděčící kameramanovi a střihači. Co je horší, ani Antonín na sesli nepomohl a tak se tu skoro nic neděje. Úvodní akce je výborná, navnadí, navíc je pak člověk hezky nadržený na zúčtování s mafiosem. Jenže to je odfláklé jak auta od Tesly. Roberto tady využívá své vrozené výhody černokůžnictví (viz výše snaha zamaskovat jeho stáří) a tak trénovaní panáci padají jak hrušky bez ladu a skladu a potichu a ve tmě. Epilog je k zblití. Hvězdy za úvodní vyvražďovačku a atmosféru italského pidiměsta. ()

bourec

Tohle prostě neomrzí. Sice hudební podkres z jedničky zcela zmizel, mafie má trochu obroušený hrany, ale jinak poměrně vydařenej akční filmek s mým tmavým oblíbencem. Když ten film tak zpětně přehrávám, nechápu, proč někdo sere do filmu animovanou a jinou krev. Bomba, kterou zatím marně vyhlížím na nosiči. 90%. ()

C0r0ner

Celkem mi vadila hromada vaty a polovina stopáže v italštině, ale na druhou stranu to překvapivě dobře utíkalo i v těch klidných pasážích. V těch neklidných to byla paráda a tři hvězdičky si to prostě nezaslouží, takže nakonec něco mezi prvním a druhým dílem. 70% ()

Ondatra

Třetí a závěrečný díl se nese v duchu toho, že je fakt poslední. Postava i celá série se s celým filmem "loučí" a jako závěrečný díl se to docela povedlo. Ubylo docela dost akce a přibylo spoustu scén, kde si Denzel Washington dává kávičku a vzpomíná. Co se mi ale líbilo je prostředí Itálie a Sicílie. Je to hezká změna a funguje to. Závěrečná akce s přestřelkama samozřejmě nesmí chybět. Pokud bych to měl ale celé srovnat s příbuznými sériemi jako byl John Wick nebo Jason Bourne, tak celá série Equalizera patří mezi ty slabší. 6,5/10 ()

Flynn

Me se to proste libilo. Mnohem vice nez posledni dily Johna Wicka. Nepotrebuju nejake prehnane bodycounty a dokolecka vidět jak hlavni hrdina nekoho drtí. Navic tady měli zdravy usudek. Denzel uz neni nejmladší a tak by akce byla bud kostrbata nebo by tam musel byt dabler. Co si budeme povidat i John Wick na me obcas působil lehce prkenne. Jako kdysi Roger Moore v Jamesi Bondovi uz nemohl byt hbity a rychlý. Diky dobremu uvazeni tak je Denzel spise stealth killer, coz mu svědčí a neubira na teoreticke realnosti. Vyrizeni s sefem mafie mi prislo fajn. Sice jednoduche, ale lepsi nez to zahanet do extremnich boju, kde by Denzel byl opet nesmrtelnym jako tomu bylo u John Wicka... Mene je nekdy vice a v tomto pripade to plati dvojnasob. Za mne tedy Equalizer vyhrava. Krasne prostredi, dobra hudba a super kamera. ()

Martrix

Tak, milé děti, teď si vysvětlíme, co znamená pořekadlo: na hrubý pytel, hrubá záplata. Otevřete si Příručku potírání zločinu na americký způsob, na straně 678. V kapitole Camorra-Sicilská mafie se praví: Do malebného městečka na Sicílii nainstalujte amerického sadistického dědu s výcvikem. Vhodný kandidát je asociál, který díky italské přívětivosti roztaje a městečko ochrání nejen před mafiány, ale i před tsunami, inflací a racky, kteří kálí po sochách.         Příběh je megaklišé. Tohle jsme už mnohokrát viděli ve westernech, ale třeba i v japonských samurajovinách a samozřejmě v mnoha novodobých hollywúďárnách. Nicméně i klišé se dá prodat, pokud máte šikovné tvůrce a Washingtona staršího. Takže ano, je to nehorázně neoriginální, ale ne, nenudil jsem se a ze závěrečného patosu jsem se nepozvracel...jen si ublinkl. I s ohledem na věk Washingtona jsem ale rád, že jde o poslední kapitolu, protože superzabijáků už je ve filmech až, až. Equalizer 3 je však i přes mnohé výtky lepší,  než třeba poslední dva Wickové. Ale Washington má na víc, než aby skončil jako akční kmet v nablblých filmech, jako to předvádí třeba děda Liam. Takže za mě fajn uzavření osudů dobrého zabijáka Boba, ale žádná akční událost roku, čtvrtletí...ba ani měsíce, se nekoná. Prostě další přírůstek do LZD(Ligy zabijáckých dědů), kde ho uvítají děda Silvestr, Bruce a zmiňovaný Liam. ()

PROCESOR

Dvojnásobný držitel Oscara Washington nám zde předvádí vskutku zdrcující herecký výkon, kde  skládá a zase rozkládá ubrousek na stole. Pak se k tomu hodí jeden drsnej kukuč před bitkou a je to! Člověk by měl být soudný, brát role zabijáka v 68. letech nevím. Umění odejít na vrcholu a smířit se s časem a ne dělat karikaturu sebe sama i když za to hezky cinká. ()

campix

Fuqua x Washington a jejich last dance jako Equalizer. Docela neškodná série poctivých akčních filmů, které Vás nezvednou ze židle, ale na druhou stranu jsou nenáročným a příjemným pokoukáním. To samé platí i pro jejich poslední výpravu. Denzel Washington se na stará kolena přesouvá do malé Italské vesničky. Komunita si ho oblíbí a Robert McCall má zaděláno na krásný důchod. To by ale obyvatele městečka a městeček přilehlých nesměl terorizovat místní syndikát. A dál už je jednoduché uhodnout, co se děje. Akce je poměrně nekompromisní a svižná. Nemůžu se ovšem ubránit faktu, že staří je na Denzelovi dost znát. Zbytek hereckého osazensetva je tak nějak navíc. ()

Juto

Moje očakávania od tohto filmu boli, že to bude priemer, prvý som si užil, druhý ma neohromil, no tento tretí a posledný film je vlastne naozaj dobrý. Je to celkom dobrý príbeh, s Robertom a samozrejme, ústredným bodom udalostí je boj za spravodlivosť. Postaví sa proti šéfom talianskych gangov a samozrejme sú tam skvelé bojové a akčné sekvencie, ale konečne v tomto filme som cítil, že Robert je smrteľný, lebo v druhom som mal pocit, že z neho urobili nejakého superhrdinu, proste ste mali pocit, že je nezničiteľný. Jediná vec, ktorá to brzdí od toho, aby to bolo výnimočné je prekvapivý nedostatok akcie, lebo odhadujem, že táto časť má dokopy asi 7 minút akcie. To jednoducho nestačí. A bolí to najmä počas nie až tak vrcholného vrcholu. Ale zas skutočným víťazom je tu talianska scenéria, ktorá vyzerá vznešene a pravdepodobne zlepšuje film. 6,5/10 ()

c.tucker

Denzel a Dakota znovu spolu po 20 letech. Parádní a brutální podívaná. Zahřálo mě to u srdíčka a pozvolné tempo jsem si velice užil. Za mne lepší než dvojka na tuty. ()

sir-dave

Padre řekl, "mafie je jako rakovina a na ní není lék". Robert McCall je ale přinejmenším jako chodící penicilin. Stylové vyrovnávaní účtu pokračuje. Tentokrát zavítal do Itálie, kde se vypořádává s místními mafiány. Dost mě pohltila Italská atmosféra. Marcelo Zavros tomu dodal našlapaný soundtrack. Finále mohlo být trochu epičtější. "Obíčko" z prvního dílu, nebo bouřková vesnička ze dvojky vycházejí lépe než italská vila. Andrea Scarduzio se také nevyrovná Csokasovi nebo Pascalovi. Klidně bych tomu ale napařil i pět hvězd. P.S. malá Dakota Fanning už není malá, ani jsem ji skoro nepoznal. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal