Lehkomyslný znuděný mladík Evžen Oněgin tráví svůj život na večírcích petrohradské smetánky. Po smrti strýce odjíždí na zděděný venkovský statek, kde se seznámí s oduševnělou kráskou Taťánou, která je Oněginem okouzlena natolik, že mu vášnivě vyznává lásku. Oněgin ji však chladně odmítá a odjíždí. Po letech se opět setkají. A tentokrát je to Oněgin, kdo vzplane spalujícím citem ... (oficiální text distributora)

Rendiss

V rámci povinné četby. Nejsem totiž typ, který čte knihy. Film je ale na to, že v příběhu není moc děje, dost dobrej. Ralph nám zase ukázal, že je herec na úrovni a Liv se k němu zde naprosto hodí. Dva se milujou, ale nemohou spolu žít. Jen škoda, že film není uzavřen, tak jak je tomu v knize. Jinak kostýmy a dobové Rusko, jsou naprosto dokonalé. 80% ()

Xavi6

Povedené ztvárnění nesmírně protivně se chovajícího Evžena Oněgina. Pokud bych měl hledat klady tak rozhodně skvělý Ralph Fiennes, ta role byla prostě jen a jen jeho a celkem povedená hudba. Každopádně se nejedná o žádný trhák, ani Liv Tyler neoslňovala krásou, tak jako jindy. ()

bloodcountes

Skoro dokonalý film... kdyby tam bylo trochu víc prostoru pro kontinuitu děje a možná nějak víc emocí... ale možná je to jenom tím, že já jsem tyto emoce nikdy neprožila, tak ty skvěle jemně a komorně zahrané city ve mě tolik nezarezonovaly. Každopádně Ralphova jemná, ale čitelná mimika mě dostávala v každém okamžiku do úžasu i nadšení. Poetika filmu je silná a určitě ve mě tenhle film zanechal víc, než se mi teď zdá, ono se to bude myslím pomaličku rozležívat. A jistě se podívám brzy zase...PS..ten Tánin dopis ale dost odflákli, to je pravda... nebo žeby překlad? Taky dost vadila psaná angličtina, ale s tím se nedá nic dělat... ()

Alf

nepamatuju, kdy naposledy mě nějaký film takhle nezaujal, snad jen křečovitá vypočítavost některých scén (např. ta, během níž se Olga dovídá o smrti svého nápadníka např.) mě občas probudila z naprosté letargie... ()

GREGOIRE

Silná a působivá adaptace Puškina. Film ctí poetickou předlohu a je veden více obrazy, než záplavami dialogů. Rodinnému klanu Finnesů se povedlo navodit ruskou atmosféru (dost jsem se obával, jak se jim to podaří). Robert Finnes i Liv Tyllerová jsou výteční. Povedlo se udělat komorní a přesto strhující snímek. Bravo. ()

conery1

Život plynie ako by sám, ale z času na čas prídeme pred križovatku, kde naše rozhodnutie sakramentsky zmení náš život. Hovorím im osudové. Pár som ich už zažil. Nie vždy si uvedomujeme, že momentálne pred takou osudovou stojíme, a tak bez väčšieho premýšľania konáme...Liv mi doteraz žily netrhala, ale tu je neobyčajne šarmantná a príťažlivá, k tomu parádna kamera a hudba. ()

sona123

Ten konec, ten prostě...! To nemyslí vážně? Jako když usnete v půli věty. Režie Martha Fiennes, sestra Ralpha. No, berme to jako ne zcela zdařený debut, i když koukat se na to dalo. Nevím, neznám předlohu (až je mi hanba to přiznat), atmosféra asi vystižena byla, výkony byly průměrné, ale ten konec, ten uspěchaný a necitlivý konec, ten to prostě všechno zkazil a normálně mě naštval, do té doby to šlo až nad očekávání dobře a s hodnocením bych šla rozhodně mnohem výš! ()

Mikino00

Velmi dobře zpracovaná klasika, nádherný romantický příběh, skvělé herecké výkony a do detailů propracovaná atmosféra. Prostě zážitek. ()

Yaan

Musím sice říct, že se mi znovu potvrdilo, že "Doktor Živago" je asi jediný anglofonní film, jehož "neruskost" nepůsobí rušivě, a že Ralph Fiennes mi na Oněgina ukrutně neseděl; Na druhou stranu Liv Tyler byla jako Tatiana překvapivě skvělá (chvíli mi trvalo si zvyknout, ale hrála úžasně osobitě a tak nějak zvláštně "vnitřně" se mé představě Tatiany podobala). Také několik experimentů (různá poetická zpomalení času, změny lokací některých scén apod.) a dokonce přidání několika scén oproti knize se, řekl bych, (ač bylo určitě riskantní se takovým způsobem odchýlit od klasiky) vyplatilo. Nemyslím, že mi film prohloubil dojem z knihy... naopak, zachránilo ho jako film právě to, v čem se od knihy odlišoval - Jako adaptace byl dost špatný, ale jako samostatný příběh rozhodně ucházející - jen ta Tatiana by byla (alespoň z mého pohledu a mé představy) "adaptačně použitelná". ()

Milky.

Na tuhle klasiku asi nikdy nebudu. Nemám rád dobu, ve které se odehrává, ani odpornou smetánkovskou kulturu té doby. A předlohu neznám, ale umím si představit, že by se celá stopáž dala rozumně srazit na 30-ti minutový snímek a přitom bychom nepřišli o nic důležitého.. Po skončení utahaného filmu mám pocit, že se za celou dobu vlastně stalo celkem prd. Ale za Fienese a Oněginův posměšný a znuděný postoj k tehdejší společnosti dávám alespoň jednu. ()

Greg25

85% Dala bych pět hvězdiček, protože tohle zpracování s perfektními hereckými výkony Vás opravdu vtáhne do atmosféry tehdejšího Ruska i samého příběhu, jenomže jedna věc, mě opravdu dostala a to v tom špatném slova smyslu. Ve chvíli, kdy v "Rusku Ruska" Taťána píše dopis "Rusovi" Oněginovi v angličtině!!! tak jsem myslela, že snad uteču, vinou vlivem Puškina a celkového zpracování, jsem tomuhle filmu tu chybu - bijící do očí, odpustila, ale nezapomněla, kromě té chyby, to byl jednoznačně okouzlující snímek. ()

M.E.K.Y

Podle námětu se může zdát, že je to romance jako zvon... ano, mohla by být. Ale není! Dalo se z toho vytřískat daleko daleko více, ale místo toho mi děj připadá, jako chození kolem horké kaše. Nic moc se neděje, jen pozorujeme snobský život tehdejší šlechty, který je mimo jiné celkem nudný a nezáživný. Sem tam se sice něco semele, ale vesměs mi to připadalo jako duševní boj (což určitě byl) obou hlavních aktérů. Ale chtělo to vnější obraz jejich lásky - emoce, city, bolest, zklamání. Vyjímaje konce mi to tam chybělo, takže to beru jako výtku. Obsazení obou hlavní rolí je dobré, Ralph Fiennes ujde a Liv Tyler se na ty oduševnělé krásky skvěle hodí. Závěr? Oněgin mě příliš nezaujal, protože nedokázal silněji zapůsobit a strhnout. Jako by mezi divákem a filmem byla nějaká imaginární bariéra, přes kterou nedokázali vzplanout emoce a celé to pak působilo nemastně neslaně. ()

jacksax

Knižní předlohu si už moc nevybavuju, přece jen je to už pár let, ovšem toto zpracování mě rozhodně nenadchlo. Těžko říct co mě vadilo konkrétně,řekl bych takové nemastné, neslané. Oněgin bez Ruska. Umělé. ()

Herman

Я къ вамъ пишу — чего же боле? Что я могу еще сказать? Spíše podprůměrné a především hrozně suché zpracování ruské klasiky, nezachrání ani půvaby Liv Tyler. ()

evson

Když jsem v trafice uviděla obálku tohoto filmu, hned mě zaujal, a to kvůli herečce Liv Tyler, která zaručuje dobrou kvalitu filmu. I když jsem nevěřila, že Evžen Oněgin bude zpracován tak, jako jeho původní dílo, velmi mě to překvapilo. Je to emotivní příběh lásky lehkomyslného a zhýralého Evžena Oněgina ke krásné a zamilované Taťáně. Zapůsobila na mě tajemná, chladná a zároveň krásná atmosféra Ruska první půlky 19. století. Příjemný pocit jsem měla i z Ralpha Fiennese. ()

Snake.Charmer

Povedená výprava, skvělá kamera, dobře zvolená hudba a přesvědčivé herecké výkony. Především ústřední dvojice je výborně obsazená. Tolik ke kladům. Bohužel film sráží k průměru rutinní režie, zkratkovitý scénář, který navíc nevystihuje podstatu Puškinova díla a několik hluchých míst k tomu. ()

hazaba

Mám ráda Ralpha Fiennese i Liv Tyler, takže jsem byla zvědavá, jak se poperou s tímto filmem. Zatímco Liv ve své roli excelovala, u Ralpha jsem si musela poopravit názor. Přiznávám, že dokáže bezchybně zahrát anglického gentlemana či německého důstojníka, ale rozervanost a emocionálnost ruské duše mu uniká, ač se snaží sebevíc. Ano, lhostejnost a rezervovanost Oněgina v první půli byla dobrá, ale bolest z nešťastné lásky, kdy se zamiluje do Taťány, jsem mu, při vší vůli, nevěřila. Tak jo, když jsem to trochu strávila, přidávám hvězdičku. Hlavně kvůli skvělým záběšům kamery, která umí navodit atmosféru, a hudbě. Jo, a Ralph konec konců není až tak špatný :-) ()