Lehkomyslný znuděný mladík Evžen Oněgin tráví svůj život na večírcích petrohradské smetánky. Po smrti strýce odjíždí na zděděný venkovský statek, kde se seznámí s oduševnělou kráskou Taťánou, která je Oněginem okouzlena natolik, že mu vášnivě vyznává lásku. Oněgin ji však chladně odmítá a odjíždí. Po letech se opět setkají. A tentokrát je to Oněgin, kdo vzplane spalujícím citem ... (oficiální text distributora)

terezkys

Úchvatné. Vůbec jsem nečekala takový silný zážitek. Hudba, kamera, herecké výkony... všechno dechberoucí. Ralph Fiennes mě naprosto uhranul, ty jeho pohledy, to je vážně něco. Liv je opravdu krásná, ale nějak mi to nestačilo k tomu, abych pochopila, co na té Taťáně Oněgin vidí. ()

lev86

Veľmi slabý film. Knižnú predlohu nepoznám, ale pol druha hodiny na spracovanie knihy, ktorá má okolo 300 strán sa mi zdá málo. Ralf Fiennes ešte ušiel, ale Liv Tyler trápila moje oči po celý čas. Takisto mi tam chýbala atmosféra Ruska.... ()

Jezinho95

Film čerpající námět ze stejnojmenné knihy A.S. Puškina. Škoda, že se tvůrcům nepovedlo udělat film trošku víc svěžejší, takhle je to omývání pořád toho stejnýho... ale i přesto se jedná o velmi slušný film a dávám 65%. ()

Trepak

"MYSLEL SOM, ŽE SLOBODA A POKOJ MI NAHRADIA MOJE ŠŤASTIE. MOJ BOŽE, AKO SOM SA MÝLIL. AKO SOM BOL ZA TO POTRESTANÝ." ()

willik256

Mně se teda Ralph nikdy zvlášť nelíbil, ale tady jako Oněgin mě dostal... a k tomu Liv Tyler, která je nádherná a nemusí ani nic říkat, stačí když se podívá. Musim říct, že rodinka Fiennesových plodí zvášť nadaný děti - kromě Ralpha a Josepha je toho důkazem i režisérka tohohle filmu a sestra výše jmenovaných - Martha. ()

mombasamomo

Obrazově velmi působivé drama, ale něco tomu chybělo. Především závěr byl dost natahovaný, 2-3 scény bych klidně vystřihala. Vizuálně je Fiennes přímo dokonalý prototyp Oněgina (nebo spíše Puškina?), bohužel je to tak trochu na úkor hlubšího poznání postavy. Navíc filmový Oněgin byl docela sympaťák, což se ale nedá říci o tom literárním. Podobné je to s Liv Tyler, její Taťána je vizuálně obstojná, ale opět chybí určitý psychologický náhled, který se nedá odbýt kýčovitými scénami. ()

anezka123

Kdo četl knihu a byl dojat, tento film se mu dozajista líbil! Puškin je bůh a amíci dělali, co mohli. Předně skvěle vystižená ruská nátura té doby, perfektní výprava a úžasný Ralph. Liv Tyler nikterak nezaostává, takhle jsem si Taťánu představovala..film pro romantiky a milovníky literární klasiky. ()

silverfuck

Tak tohle ztvárnění knižní předlohy se vůbec nepovedlo. Absolutně ignoruje ty původní Puškinovy myšlenky a vypráví jen holý příběh bez většího přesahu, čímž z velmi dobré Puškinovy knihy dělá naprosto tuctový příběh. Navíc je to příšerně dlouhé a roztahané a vlastně se tam celou dobu nic neděje. Ty dvě hvězdičky jsou za perfektní vizuál a skvělou kameru Remiho Adefarasina. ()

bambiz

I kdyz po hříchu neznám předlohu, čekala jsem silné emoce, stržení příběhem velké nenaplněné lásky a dostalo se mi "jen" působivé kamery, ostatní, včetně hereckých výkonů, mě nějak minulo. Škoda. ()

LiSaiFun

Film má určitě hodně kladných stránek, rozepisovali se tu o nich jiní. Proč je pro mě osobně zapomenutelný? Prostě jsem jim to nevěřil. Nevěřil jsem Taťáně, že se tak rychle šíleně zamilovala, proč? Nevěřil jsem Oněginovi, že se zas potom tak šíleně zamiloval on, proč? Nevěřil jsem moc ani tomu souboji; a konečně, vůbec mi jich nebylo líto, že nakonec nemohli kráčet ruku v ruce životem, protože si prostě nedovedu představit, že by to mohlo klapat. Je to už čtvrt století, co jsem to četl, ale tenhle problém jsem tam, pokud vím, neměl. Ani z opery takový problém nemám. Jo, a pokud se pamatuji, kníže má být starý, ale hodný. Tady byl jednak přibližně v Oněginově věku, a jednak zcela bezbarvý. ()

Whiterose

Občas prostě dojde ke zvláštnímu přírodnímu úkazu a nějaký jiný národ bravurně zpracuje ruskou klasiku. Britská verze Oněgina je právě takovým úkazem. Rusko a široká ztrápená duše Oněginova tu ožívají tak věrně, až to skoro není možné. Nádherné zpracování nádherné předlohy! ()

Rathe

Evžen Oněgin je notoricky známým námětem. Příběh jsem už před filmem dávno věděl. A zjistil jsem, že dávám mnohem větší přednost knížce než tomuto filmu. Film nedokázal vytvořit takové charaktery, jako kniha. ()

Oxytocin

Fiennes hraje skvěle svoji společenskou znuděnost a apatičnost. Tyler na druhou stranu citově neprotřelou a stydlivou krásku, jíž se nedostane opětovaného citu a lásky. Role se po několika letech obrátí, když si Oněgin uvědomí, co ztratil. Film však na mě působí bez jiskry vyjma ústřední dvojice, která to nezachrání. Neoslní ani neurazí. Zapadne do šedivé průměrnosti televizního diváka na ČT2 v odpoledních hodinách ()

Hornet.CZ

61% / Romány jsou pro mě celkově velkou záhadou a pokud bych nemusel nějak se připravit na maturitu, tak bych na tento film ani nenarazil. Celkově jde o docela dobré ztvárnění Ruské klasiky, i když fakt, že to z Ruska nepochází tomu ubírá, i přes to ale jde o slušný film, který svou úlohu plní docela dobře, bohužel nejsem fanda žánru a mě se zdál dosti nudný a částečně nezajímavý ale i tak mohu doporučit. ()

Sejkorka

Moc pěkně udělané, pravda. Děvčatům to sluší, Voldemort se taky snaží. Pěkné přírodopisné snímky, průvodce klasikou. Jen tomu trochu chybí taková ta správná ruská duše. Byť se rodina Fiennesova velmi snaží, což zaslouží uznání. ()

peproch

Tady nešlo o nové vyprávění příběhu, ale o krásné zobrazení osobních tragedií. Tváře  a figury hlavních postav jsou nositeli nové obrazivosti. A jako takový, zaslouží film superlativy ()