Carol Anne bydlí u strýce Bruce a u tety Pat. Její jedinou kamarádkou je její nevlastní sestřenice Donna. Carol Anne chodí do školy pro nadané děti, kterou vede Dr. Seaton. Seaton nevěří, že se Carol Anne někdy setkala s duchy, myslí si, že Carol Anne je jen velmi nadaná manipulátorka. Seaton Carol Anne donutí, aby v hypnóze mluvila o Kaneovi, ale to ho přivede zpět do jejího života... Jednoho večera zůstanou Donna a Carol Anne samy doma, Pat má slavnostní otevření vernisáže, kam ji doprovází i Bruce. Donna touží jít na jeden večírek a Carol Anne slíbí, že to na ni neřekne, takže Donna odejde. Carol Anne ale ten večer začne pronásledovat Kane... Donna se během večera přesune s kamarády z večírku do mrakodrapu, kde s rodinou bydlí a který patří Bruceovi. Donna se dobře baví, ale pak si na bezpečnostní kameře všimne, že Carol Anne před něčím utíká v garážích. Vydá se za ní se svým přítele Scottem a nakonec jsou všichni tři Kanem uneseni na druhou stranu. Bruce se nejprve dozví o nelegálním večírku Donniných kamarádů v bazénu, ale pak mu dojde, že Donna a Carol Anne se pohřešují. Bruce a Pat se vydají do svého bytu, ale ten už ovládá Kane. V tu chvíli dorazí na místo Tangina, která páru pomůže děti opět nalézt. Kane je ale velmi silný a podaří se mu unést i Tanginu. Pak se Donna a Scott vrátí zpět. Nikdo ale netuší, že jsou to jen zlí duchové vydávající se za Donnu a Scotta... (TV Prima)

honajz2

Kvalitou mi přišlo jen o něco málo slabší, než druhý díl, pořád se na to dá dívat, pořád to něco do sebe má, ale stejně jako dvojka, už je to jenom naprosto průměrná duchařina, kterých je dneska nespočet. Viděl jsem to zhruba rok zpátky, stejně jako dvojku, takže abych se o tom rozepsal víc, musel bych to vidět znovu. 3* ()

Martin741 odpad!

Najslabsi a najdementnejsi Poltergeist. Reziser Gary Sherman sice nie je vyslovena reziserska lama /mal na konte Mrtvi a Pohrbeni/, ale atmosfera sa nekonala, triky na urovni osobitnej skoly a hereckemu osadenstvu sa zapacila fluktuacia /ako pise kolega Tron podo mnou/ z roznych pricin. No nic : 0 % ()

dubinak odpad!

Zase tu máme o dva stupně horší díl, než byl ten předešlý. Zatímco nám Heather roste do výšky i do šířky, třetí díl roste do giganticky trapných rozměrů, kde nefunguje naprosto nic. Možná hodnotím kapku přísně, ale s původním dílem to má společného už snad jen tu Heather. Trojka už má jasně televizní nádech a téměř se to nedalo dokoukat do konce, v poslední třetině už jsem odvracela hlavu a bylo mi nějak jedno, jak to dopadne. Absolutně prachobyčejná, uřvaná blbost bez špetky čehokoliv. Mám úplně chuť zvýšit jedničce hodnocení. ()

Prometheus69

V 90 bylo asi velmi oblíbené všude cpát zrcadla... Aneb, vítejte v odrázárně kde skoro vůbec nikdo nebydlí.. tedy až na pár smolařů. Už samotný děj napovídá že trojka se konečně rozhodla jít do větších rozměrů a nezaměřit se jen na jednu rodinu, ale celí barák lidí "Bohužel opak je pravdou. Zlí Réva který se čert ví znovu vrátil aby získal svojí blonďatou lampičku stůj co stůj, že jde tentokrát i přes mrtvoly. Se až fanaticky zaměřil právě na svého miláška a vůbec ho nenapadne že trápit i ostatní obyvatele skleněného pekla by bylo velmi zábavné.. B) Případně tím zaplnit tu vatu kterou tenhle třetí díl přímo přetéká. Namísto toho vám scénárista naservíruje klasickou teenagerskou 80 verzi pro malé děti.. kdy jako vždy, někdo zařve. Takže bohužel, ani do třetice se zázrak nekoná.. spíše naopak šli tvůrci do takových hlubin stupidnosti a infantilní debility.. že to až mlátí víkem od rakve. Naprosto zbytečný díl... jediná dobrá scéna je to " v cizí kůži! Jinak odpad nad odpady... ale jednu hvězdu dám. Vzhledem v době kdy se to točilo a za vcelku dobré triky konečně i pár smrťáků. :) No a právě tím že zabily jednu z hlavních vedlejších postav už nemělo smysl pokračovat. Díky bohu! Když něco pošlete do pekla, kde to už mělo logicky dávno skončit tak by to tam prostě mělo zůstat a né to vytahovat ještě druhej díl potom! A co je vrchol naprosté debility.. vodit to" ke světlu! Nejspíš se naštvali i ti na druhé straně.. protože se i ve skutečném světě postarali o to aby pokračování už nikdy nevzniklo, aneb, když není bloncka.. není ani světlo v temnotě. Smutné že právě až pochmurný típek z kosou tomu musel udělal přítrž. Budiž toto jasným varováním pro další plznitele. Takže zase od začátku? :) ()

Danny F.

Tak toto pokračování už není to pravé jako předchozí první dva díly. Je zde sice více hororové akce, ale nápad se zrcadly mě nedostal. 65% ()

H.Gordon

Nejednou jsem si řekla, proč vůbec vzniká pokračování filmů. Upřímně jsem se ani netěšila, protože jsem byla přesvědčena o tom, že nejde udělat další díl poltergeistu. Jednička byla fenomenální, dvojka se povedla taktéž na jedničku, ale tím to mělo skončit. A nemýlila jsem se. Postrádalo to veškerou hororovou atmosféru..vlastně atmosféru vůbec. Když už jsem si myslela, že by to mohl být i ucházející nápad, to to bylo stejně hrozně natočené. Pro mě velké zklamání a nikdy jsem nepovažovala poltergeista za trilogii. Pro mě je tohle jasný odpad a výsměch pořádným hororum. ()

VanTom

"Rodinná pospolitost nadevše" překonává i zbloudilé duchy v zrcadlech v novotou vonícím mrakodrapu. Pomalá, neextravagantní (a také nepříliš zručná) režie spoléhá zejména na staromódní optické triky (ani v umírněném finále se nepouští do žádných digitálních excesů jako PII) a z druhého pokračování dělá, nebojím se to říct, kultivované uzavření trilogie. ()

FIBO

Poltergeist, pt. 3 je zvláštní film. Osobně ho vnímám na dvou úrovních - jako dítě, když jsem ho viděl, jsem se ho strašně bál a dlouho jsem ho odmítal vidět znovu - ta stará paní mi přišla hrůzostrašná a ta kaluž v garážích.... Po řadě let, když jsem si ho z nostalgie pustil, přišel mi ve výsledku vcelku směšný (ani ne tak legrační, jak skutečně směšný). Dříve bych mu dal hodně vysoké hodnocení, dnes by bylo podstatně nižší. ()

xaver

Další příšerná ptákovina prakticky bez děje, jenom natahování času s naprosto nesmyslnými scénami. ()

iXtr3m3

Ja neviem. Asi je to veľmi ovplyvnené nostalgiou, keď som to ako malý chlapec hltal na ešte čiernobielom TV, ale nemôžem inak. To lepšie z prvej časti a to horšie z druhej časti. Navyše v tej dobe modernom štýle uzatvoreného priestoru výškovej budovy. Čo viac si priať. Ako len z tohoto mohla vzniknúť tá sterilná TV séria? ()

Han22

I trojku Poltergeista mám moc rád a nevím proč by měla mít jen 50%. Je to jak s pokračováními Planety opic, kde kvalita nejde dolů natolik, jak hodnocení kritiků. Třetí díl opouští pár postav, ale přináší stejně zajímavé nové. Tom Skerritt je sympaťák, stejně jako mladá Lara Flynn Boyle. Kouzlo domku na předměstí je pryč, ale duchové dokáží stejně slušně zatápět i v mrakodrapu. Tedy zatápět - tématem dílu je svět za zrcadlem, který dokáže být pěkně děsivý a mrazivý chlad z říše mrtvých. Jistě, třetí díl má chyby - spousta logických lapsů (kam zmizel Scott?), scén na efekt (auta, zvířata), ale já ho beru jako zakoneční ságy a horor plný akce a efektů, což je přesně to, co jsem měl rád na 80 letech. ()

peetriss

Už jen zbytečně nastavovaná kaše. Triky zůstávají na vysoké úrovni, potěší i debutující Lara Flynn Boyle, avšak film už poměrně dost nudí a nemluvě o absenci patřičné atmosféry. 30% ()

Paldiny

Po rodinnom teplúčku a babičkinom prichýlení si tentokrát Carol odskočí ku strýkovi a tete. Tí žijú v Chicagu, presklenenom paneláku aký strýko zhodou okolností sám projektoval. A kde je sklo, je veľa zrkadiel a kde sú zrkadlá má veľa príležitostí neposedný reveretend Kane. Zmenu prostredia iba vítam, tretí Poltergeist prakticky nonstop vsádza na nevyspytateľné zrkadlá, z čoho moc príjemne mrazí. Okrem nich zaujala zamrznutá garáž so štvorkolesovými zabijakmi a výťahová kabínka s bleskovým ťahom. V úlohe pastora sa po tretí raz v malej roličke vracia Tangina, sympatická múdra pani, ktorú čaká neľahký osud a kredit filmu zvyšuje prítomnosť „kapitána Dallasa“ aký síce neskôr pre potreby myšlienky prenecháva štafetu odťažitej manželke, no keď je na plátne, film utiahne kľudne sám. Za mňa tak dôstojné zakončenie kultovej trilógie, ktoré je zručne natočené, len už neprináša nič nové po príbehovej ani odkazovej stránke. ()

rsimonyi

Třetí díl mě bohužel zklamal. Chybí tu rodina Carol Anne, která je sama upřostřed velkého města. A duchové si jí stejně našli. Bohužel trikově i celkově je tento díl zdaleka nejslabší. Chybí tu i okouzlující hudba a děj je hrozně chaotický a překombinovaný. Škoda. Bohužel po natáčení zemřela ve 12-ti letech představitelka Carol Anne, jako by byla tato série prokletá. ()

Heero odpad!

Poltergeist umí řídit auto, umí venku měnit počasí, způsobuje zemětřesení, je to kouzelník, šprýmař, rád se kouká ne telku a z mrakodrapu udělá zmuchlanej papír, tohle už byl vážně odpad. ()

Matli

O dost horší jak předchozí díly (jak jinak). S hororem to nemá nic společného, pár světelných efektů, zombie ruce a ječící ženská, nic víc. Když už, tak alespoň důstojné rozloučení s Heather O´Rourke, škoda jí. 31% ()