Loď Poseidon byla smetena do moře obrovskou vlnou. Zatímco na její palubě jsou stále pasažéři čekající na záchranu. Jenže o vyzvednutí lodi mají zájem spíš ti, kteří si brousí zuby na peníze, zlato a také malé množství plutonia... (oficiální text distributora)

tron

„Jediný rozdiel je v tom, že tá opica sa neospravedlňovala.“ Veľmi voľné pokračovanie klasiky katastrofického žánru: len zopár hodín po strašnej nehode, kedy obrovská vlna prevrátila dole hlavou luxusnú zaoceánsku loď, sa do jej smrteľne nebezpečného vnútra vnára drsný kapitán so srdcom na správnom mieste (vlasatý Michael Caine) so svojou posádkou, aby si čo-to pokradli, pretože morálka im moc nehovorí. Plus je tu holohlavý filozofický a plešatý doktor alias Kojak alias Telly Savalas. Snímka pôsobí od úvodných titulkov zastaralo, ale ani čas jej nevzal pôsobivú atmosféru. Akčná scéna strieda akčnú scénu, sem-tam pokus o psychologické budovanie vzťahov... Priemer. ()

nash.

Sotva převráceny Poseidon opustili filmaři i přeživší postavy, vrhli se na něj supi, aby z něj vykuchali vše co by ještě šlo zpeněžit. Ať je řeč o filmařích nebo o smečce postav, které vypustili do nepříliš originálního příběhu. Zatímco některé z postav bloudění troskami přežily, film šel ke dnu. Bez ohledu na to, že se ho nad hladinou snažliy udržet takové hvězdy jako Caine, Savalas a Fieldová. ()

sud

Tomuhle filmu hodně ubližuje jeho název. Není to pokračování Dobrodružství Poseidonu, ale akční film z podobného prostředí. Herecké obsazení je výstavní (především skvělý záporák Telly Savalas) a po stránce příběhové to také není úplně nejhorší. Nic extrovního, ale v neděli odpoledne to potěší. 60%. ()

L_O_U_S

Až příliš často se stává, že někoho napadne natočit pokračování zaběhnutého díla, které mu nesahá ani po kolena. Tohle je bohužel ten případ. Viděl jsem to jen jednou a navíc dávno, pamatuju si ale, že se mi to už tehdy zoufale nelíbilo. Nejvíc mě štval ten chlap, co se tam producíroval s lahví šampusu a hrál si na velkého bonvivána. (1 152.) ()

Wacoslav1

Neřekl bych, že se jedná o vyloženě špatný film. Bohužel se však přeci jenom člověk nemůžu ubránit dojmu z jisté zbytečnosti tohoto filmu. Obzvlášť když se jedná o pokračování takové klasiky jako je Dobrodružství poseidonu. Prostě je tu cítit pokus vymlátit ze slavné značky ještě nějaký ty chechtáky. Naštěstí je aspoň Allen zručný režisér a když tu navrch hrají taková esa jako Caine a Savalas, tak to nemohlo dopadnou úplně špatně nicméně to nic nemění na tom, že na geniální první díl se to prostě nechytá.50% ()

• Sally Field (Celeste Whitman) prohlásila, že toto je její nejméně oblíbený film ze všech jejích filmů. Točila ho hlavně „pro peníze“, stejně jako Michael Caine (kapitán Mike Turner). (Marek06)
  • Záběry ze strojovny lodi jsou kombinací nových záběrů s herci a záběrů z původního Dobrodružství Poseidonu (bez herců). Všímavější diváci si všimnou, že některé části strojovny vypadají úplně jinak než v původním filmu, a není divu - pokračování vzniklo až o 7 let později. (FIBO)
  • V roce 1978 byl do hlavní role vybrán John Wayne, který projevil zájem o projekt, ale po přečtení scénáře změnil názor. (Marek06)