Čtyři svatby a jeden pohřeb

• Velká Británie Four Weddings and a Funeral (více)
TV spot

Snímek vypráví příběh Charlese (Hugh Grant), vtipného a okouzlujícího muže, který ve svých dvaatřiceti letech stále střídá partnerky jako na běžícím pásu. Jeho životem prošla spousta žen, které zbožňoval, ale s žádnou z nich nedokázal navázat hlubší vztah. Rezervovaný Angličan vystavěl kolem vlastního nitra tak nepropustnou zeď, že nyní nedokáže projevit své city. A čím více svateb společně se svými kamarády navštíví, tím méně se sám hrne do ženění. Až do oné osudné soboty, kdy v jednom kostele spatří Carrie (Andie MacDowellová) – tu nejzajímavější, nejkrásnější, nejdůvtipnější a také nejnedostupnější Američanku, jakou kdy v životě potkal. Charles se ze všech sil snaží, aby ji příliš neuháněl a hlavně se do ní nezamiloval - během jednoho pohřbu a tří dalších svateb… (Cinemax)

July

Takové nemastné-neslané, ani moc vtipné, ani zvlášť duchaplné. Slabší průměr - u britské komedie rozhodně zklamání. Co se "svatebních" komedií týče, dám si radši Nesvatbovy - u nich se aspoň pořádně zasměju. ()

Zdeňka

Další britská romantická komedie, u které chvilkami smích na rtech hořkne, ale i tak je výborná. Hugh je ve skvělé formě a Andie má nádherný klobouk:-) Na písničku Love is all around je pět hvězdniček málo. ()

Pavlínka9

Skvělý film, který na mém seznamu oblíbených filmů figuruje již několik let. Jednak proto, že miluji britskou filmovou tvorbu, ale hlavně britský humor :) A tento film je pro mě přesnou ukázkou britského filmu :) Se vším všudy :) Andie MacDowell zde vypadá nejlépe za celou svou kariéru, Hugh Grant ztvárnil postavu, která je mu přímo šitá na míru a umí ji zahrát nejlépe ze všech svých rolí a nejlepší je pro mě Simon Callow, na něhož jsem se těšila v každé scéně :) ()

YumiOkami

❝𝐌𝐚𝐲𝐛𝐞 𝐚𝐥𝐥 𝐭𝐡𝐢𝐬 𝐰𝐚𝐢𝐭𝐢𝐧𝐠 𝐟𝐨𝐫 𝐨𝐧𝐞 𝐭𝐫𝐮𝐞 𝐥𝐨𝐯𝐞 𝐬𝐭𝐮𝐟𝐟 𝐠𝐞𝐭𝐬 𝐲𝐨𝐮 𝐧𝐨𝐰𝐡𝐞𝐫𝐞.❞ ()

dANo

No ja neviem... mne sa tento film vôbec nezdal nejak zábavný a už vôbec nechápem, ako ho mohli mnohí označovať toľkými superlatívami... ale asi je to preto, že mne tento žáner asi nie je taký blízky, alebo čo? ;o) ()

Ace.Anita

Když by Andie MacDowell nepřišla na svatbu Hugha Granta, možná, že bych se v tu chvíli mysticky smířila s životem : "Jo, tak to chodí. Vezmu si někoho, koho sice kdovíjak nemiluju, ale bude celkem v klidu." Ale ona přišla. A jsme tam, kde jsme byli. ()

Mishqo

žiadna plytká romantická komédia...veľmi pekné predstavenie...a dlho som sa tak dobre nezasmial...darmo Briti to s tým humorom vedia :) 85% ()

jujec

Nemůžu si pomoct, ale nějak jsem kouzlo tohoto filmu nepochopil. Stárnoucí muž chodí na svatby a pak se rozhodne, že se ožení, no jeho láska má jiného, tak si chce vzít jinou. Vtipné mi to nepřišlo a romantické už vůbec ne. Ani drama se nekonalo - prostě takový nemastný, neslaný příběh. ()

JohnSmith

Pamatuji si, že z tohoto filmu byli všichni paf a strašně moc se propagoval. Nechápu proč. Párkrát jsem se britskému humoru sice zasmál, ale nebylo to nic, co bych musel vidět znovu. ()

cross

Žánrově velmi vytříbená romantická konedie, která sice obstojně pobaví, ale zároveň nechápu, proč se stala téměř kultovní záležitostí. Hugh Grant je výborný, stejně jako Andie, která se mi však do své role příliš nehodí, protože mi připadne příliš dospělá, hrající lišáckého ďáblíka, na což bohužel nemá. Slušný film, který mě však rozhodně nikterak neohromil. ()

jitrnic

Vzhledem k tomu, že nemám rád jako herečku Andie McDowell, její herectví mi přijde založené na neustálém zubení se a dělání jiných roztomilých kukučů, mohou romantické komedie s ní zachránit pouze skutečně zábavné mužské protějšky (Depardieu, Murray). Hugh Grant to opravdu není. ()

mkubalikova

Tenhle film odstartoval nadvládu Británie na poli inteligentních, zábavných a skvěle natočených romantických komedií. Doufám, že jim to ještě chvilku vydrží! 70% ()

Autogram

Veľa som sa nesmial ani na druhýkrát, keď sa treba pozerať na štyri a pol svadby, tak sa niektoré veci príliš opakujú a aspoň tá posledná, polovičná svadba priniesla úľavu. Mr. Bean ako sobášiaci bol viac trápny ako vtipný. Romantika by nemohla existovať, keby šťastný párik nakoniec neskončil v daždi úplne premočený, patrí to asi k nevyhnutnému anglickému klišé. ()

TheRoller

"Fuck." Štyri svadby a jeden pohreb je jedna z najcharakteristickejších a určite aj najlepších romantických komédií, ktoré sa v novej vlne urodili a zároveň ten typ, ktorý mi v produkcii posledných pár rokov veľmi chýba. Prečo už dnes nevzniká niečo tak jednoduché, ale pritom tak dobré? Lebo Richard Curtis. Jeho štýl, príbehy a hlavne humor sú tak jedinečné a nenapodobiteľné, že nielen nikto podobný ako Richard jednoducho nie je, ale ešte dlho ani nebude. Takýto matroš by som potreboval oveľa častejšie, ale keďže Curtis je a vždy bude len jeden, musím sa uspokojiť aj s tým občasným klenotom, ktorý ešte vykúzli (napr. About Time). O filme ako takom sa veľmi rozprávať nedá, je to presne ten typický príjemný oddych, ktorý pohladí na duši a neraz vyčarí úsmev. Pre väčšie citlivky najmä nežného pohlavia nie je vylúčené, že vyhrkne nejaká tá slzička. Na jednej strane nič extra prelomové (to ale predpokladám málokto aj čakal a film to vôbec nemal za cieľ), na strane druhej nič, čo by dokázalo ublížiť alebo by sa dalo vytknúť. Hugh klasicky dobrý, Andie MacDowell tak krásna, že zaľúbiť sa do nej a hlavne do jej úsmevu na tie dve hodinky bola snáď tá najľahšia vec na svete. 90% Najlepší moment: Určite scéna v daždi istým spôsobom pripomínajúca klasický záber/záver kúzelných romantických filmov z čias Klasického Hollywoodu. ()

mirec88

Jedna z prvých britských romantických komédií, ktoré som kedy videl. Teraz po rokoch som si to opäť pozrel a bola to krása. Určite sa zabavíte, zamilujete a budete si viac ceniť partnera, ktorého milujete. S manželkou sme si aj po tomto filme stále bližší :-) ()

vyfuk

Hodně těžce se to hodnotí. Film má ve výsledku vtip. To na komedii musí docenit snad každý. Je to pohotový, přeci jen originální a svůj příběh k odvyprávění má. Ta forma už je trochu sporná. Film totiž je absolutně bez emoční. Snad nikdy v životě bych neřekl, že by absence hudby ve filmu tolik ovlivnila atmosféru, tedy i celého výsledného dojmu. Plus k tomu i obraz, který místo nějaké určité barvitosti nabízí Anglii ve zvláštní šedivosti, která spíše sedí do psychologického dramatu nebo severského krimi, než do komedie. Je toho v celku dost, co dokázalo až zvláštním způsobem ovlivnit film natolik, že jsem se i přes ten kvalitní humor nemohl dívat jako na komedii. Tohle je za mě docela dost zajímavý příklad toho, kdy scénář dělá hrnce a obraz a technika srnce. ()

Rosamund Pike a válečná dramata

Rosamund Pike a válečná dramata

08.02.2016

My Fair Keira

My Fair Keira

09.06.2008

Už nadpis řekne vše důležité, ale kdybyste se náhodou nechytali, rádi to upřesníme: připravuje se nová filmová verze legendárního muzikálu Lernera a Loeweho My Fair Lady. A Keira Knightley si v něm… (více)

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)