Režie:
Ronald NeameScénář:
Robin EstridgeKamera:
Ellsworth FredericksHudba:
Lyn MurrayHrají:
Jack Warden, James Mason, Sal Mineo, Yul Brynner, Madlyn Rhue, Joseph Ruskin, Vladimir Sokoloff, Al Haskell, Jack Tornek, Anthony Caruso, Mario Gallo (více)Obsahy(1)
Na Středním východě ve fiktivní zemi Zahrain přepadnou zfanatizovaní následovníci na smrt odsouzeného nacionalistického vůdce povstalců Sharifa policejní vůz, který ho převáží z jednoho vězení do druhého. Společně se Sharifem uniknou ještě další vězni – Američan Huston, který vytuneloval zahrainskou naftařskou společnost, Tahar – sadistické hovado a Hassan – něžná duše odsouzená za vraždu nevěrné manželky. Doprovází je i vysokoškolák Ahmed, který vedl přepadení policejní dodávky. Zhostí se sanitky zahrainské rafinérie a společně s arabskou zdravotní sestrou Lailou se vydají k hranicím napříč pouští ve snaze uniknout před vládními vojáky. (Cinemax)
(více)Hrají
Jack Warden
USA
Nejlepší filmy:
Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)
Byl jsem při tom (1979)
...a spravedlnost pro všechny (1979)
James Mason
Velká Británie
Nejlepší filmy:
Na sever Severozápadní linkou (1959)
Ježíš Nazaretský (1977) (TV film)
Julius Caesar (1953)
Sal Mineo
USA
Nejlepší filmy:
Někdo tam nahoře mě má rád (1956)
Nejdelší den (1962)
Gigant (1956)
Yul Brynner
Nejlepší filmy:
Sedm statečných (1960)
Máte ráda Brahmse? (1961)
Desatero přikázání (1956)
Madlyn Rhue
USA
Nejlepší filmy:
To je ale bláznivý svět (1963)
Operace Spodnička (1959)
Cizinec na útěku (1967) (TV film)
Joseph Ruskin
USA
Nejlepší filmy:
Sedm statečných (1960)
Čest rodiny Prizziů (1985)
The Man Who Wasn't There (1983)
Vladimir Sokoloff
Ruské impérium
Nejlepší filmy:
Sedm statečných (1960)
Love Crazy (1941)
Šarlatová ulice (1945)
Al Haskell
USA
Nejlepší filmy:
Žízeň po životě (1956)
The Proud Ones (1956)
Showdown (1963)
Jack Tornek
Bělorusko
Nejlepší filmy:
Co se vlastně stalo s Baby Jane? (1962)
Místo na výsluní (1951)
The Proud Ones (1956)
Anthony Caruso
USA
Nejlepší filmy:
The Name of the Game (1968) (seriál)
Každému dle zásluh (1946)
Operace Burma (1945)
Mario Gallo
USA
Nejlepší filmy:
Zuřící býk (1980)
Žena pod vlivem (1974)
A Child Is Waiting (1963)
Jay Novello
USA
Nejlepší filmy:
The Miracle of Our Lady of Fatima (1952)
Rapsodie v modrém (1945)
Boys Town (1938)
Sailor Vincent
USA
Nejlepší filmy:
The Miracle of Our Lady of Fatima (1952)
Jako zabít ptáčka (1962)
Na východ od ráje (1955)
Ted White
USA
Nejlepší filmy:
Akta X: Identita (1998) (video kompilace)
Rio Bravo (1959)
Honba za diamantem (1984)
Leonard Strong
USA
Nejlepší filmy:
The Keys of the Kingdom (1944)
Anna a král Siamu (1946)
Král a já (1956)
Lionel Ames
USA
Nejlepší filmy:
Star! (1968)
Útěk ze Zahrainu (1962)
Victor Romito
Itálie
Nejlepší filmy:
Casablanca (1942)
Občan Kane (1941)
Učitelčin miláček (1958)
Richard LaMarr
Itálie
Nejlepší filmy:
Někdo tam nahoře mě má rád (1956)
Koně se také střílejí (1969)
Bílý žár (1949)
Bert Madrid
USA
Nejlepší filmy:
Američan v Paříži (1951)
Plná kapsa zázraků (1961)
Černá neděle (1977)
George Bruggeman
Belgie
Nejlepší filmy:
Absolvent (1967)
Svědek obžaloby (1957)
Přelet přes oceán (1957)