Izolace

• Velká Británie Severance (více)

Pracovat od 9 do 5 je skutečně horor, ale teambuilding může být ještě daleko horší. Firemní výlet do hor východní Evropy se stává adrenalinovým, když je skupina objevena bláznivými zabijáky, kteří touží po smrti celého teamu. (oficiální text distributora)

StrYke

Severance je svým způsobem kombinace průměrných a poměrně nudných snímků Wrong Turn a mladší Rovdyr, ze kterých si ze začátku vybíral jenom to nejlepší a vystavěl tak výbornou a ničím nerušenou atmosféru, za kterou jsem měl sto chutí dát plný počet bodů. Bohužel ale potom přichází na řadu odhalení zabijáka a z atmosférického a napínavého hororu se stává rozporuhodná nuda, která nenabízí totálně nic nového ani zajímavého. Christopher Smith byl po takových trhácích jako je Creep a Triangle horkým favorit pro zařazení se do mé topky, po jeho nejnovějším katastrofickém výtvoru Black Death bylo však pouze na Severance, jestli si ho opravdu přidám.. Jelikož výsledek je: 2x 4*, 1x 3*, 1x2*, celkový dojem z tohoto režiséra je průměrnost. Abych ale nepředbíhal, proč je vlastně tento film tak průměrný? Začátek (prvních 60 minut) si zadělával na opravdu solidní podívanou s hustou atmosférou a zajímavým záporákem. Poté, co přijdou na řadu pasti na medvědy, už jsem si říkal, že to zkazit nepůjde. Pochyby začaly teprve tehdy, když přijde na řadu první viděná vražda v podobě uříznutí hlavy, postrádající jakoukoliv atmosféru a jakoukoliv originalitu. A potom to jde už z kopce. Pár těch vtipů, které by si tvůrci bejvali mohli odpustit, jsou sice úsměvné, ale jejich úroveň se nevyrovná pocitu "proč kazit atmosféru fóry?". To asi jenom bůh ví. Následuje již jenom nudná a předvídatelná blbost, kde se ještě v prvních minutách od sešupu objeví nějaký světlý okamžik (jako je odtahování zraněného těla za zády hrdinů). Kdyby film skončil o cca 15 minut dříve, vůbec bych se nezlobil a možná bych mu ještě tu jednu hvězdičku přidal. Co se ještě jakžtakž film musí nechat je pěkné herecké obsazení v čele s Dannym Dyerem a Laurou Harris, které hodně podporuje počáteční atmosféru. Jeden z největších kladů je potom logické chování postav, což myslím naprosto vážně, protože v hromadě scén je vidět vnitřní souboj postav - "mám utéct..? ne, to není správný.. Ačkoli.. Ne, musím utéct." Bohužel nic z toho nezachraňuje film z průměru, a to i navzdory tomu, že kdyby se hodnotily části, prvních 60 minut by mělo jasných 10/10 bodů. ()

honajz2

Zavřu obě oči, zatnu všechny zuby, ruce sepnu v pěst a dám si je za záda a budu to dělat po celou dobu psaní komentáře a to jen proto, abych tomu ty čtyři hvězdy mohl dát a dokázal ignorovat pitomý závěr. Málokterý horor z nového tisíciletí mě takhle potěší i přes nemalý počet výhrad a rád bych to tak měl aspoň rozřazené, když vím, že bych sice dal spíš jen tři, ale zároveň mi to přišlo mnohem lepší, než spousta těch, kterým jsem ty tři hvězdy taky dal. Tohle je prostě nejlepší ve své první půlce - tam se ten horor a komedie krásně snoubí dohromady, skvěle to využívá veškerá hororová klišé, má to dost silnou atmosféru a zároveň pěkně načasované a vtipně vedené gagy. V druhé půlce už to tolik bohužel nefunguje a i přes pár vtipných scén už to až moc připomíná průměrný zaměnitelný slasher, kde se vše do té doby vypointované začne rozpadat a působit nekonzistentně - a v posledních 20 minutách obzvlášť. Ale jinak si mě to získalo už na začátku, postavy mě zaujaly všechny, vtipné to bylo taky, přineslo to dost nezapomenutelných momentů, jenže prostě... Radši už to ukončíme, abych ty čtyři hvězdy opravdu udržel. Hodně slabé 4* ()

Martin741

Slusny horor o tom, ako partia ludi ide na chatu na madarsko - rumunske hranice a popritom ich zmasakruje miestna partia zabijakov. Z hercov je najznamejsi asi mlady sympatak Toby Stephens /Die Another Day, Fotograf mrtvych dusi/. V ramci lesnych hororov nadpriemer, a par dobre natocenych krvavych scen je povinnost pre kazdeho hororoveho fundu. 74 % ()

Jimmi

Severance je horor obohateny a par hunornych(cierno) gagov a rozprava o particke zamestnancov nejakej zbrojarskej firmy ktori si sli v ramci "budovania teamu" zahrat painball asi do madarskych lesov(to neviem naisto).Lenze problem bol v tom ze samozvany super cheatoval a pouzival namiesto painball zbrani normalne brokovnice a samopaly.V prvej polovici sa toho moc neudeje ale aspon za ta zasmiat na stevovi,ktory si vylet patricne uziva,v druhej polovici to uz zacina byt to prave orechove a rozne zaujimave smrte sa striedaju s dalsimi cierno humnornymi hlaskami a scenkami...Verdikt.....70% ()

cariada

Začátek vás velice krásně navnadí ,pak se ale docela dlouho nic neděje. Pak to ,ale začně je sice hned jasný kdo přežije.Místy je to krásně morbidní viz třeba noha v lednici. či skoro nahý ženský v jámě,čii jakýsi magor voják honící holku s plamenometem. Poměrně povedení horor. ()

cubajz

trošíčku zklamání, na komedii je zde málo fungujících vtipů a jako horror to nefunguje už vůbec. Pár momentů si chvilku pomatovat budu, například useklou hlavu nebo nohu v medvědí pasti, ale zbytek filmu je jen nevýrazný průběr - škoda, mohla to být pěkně morbidní jízda. ()

dubinak

Smith má své filmy poněkud různorodé, nebojí se žádného žánru, ale nevím, jestli by se už neměl ujmout něčeho, co mu půjde na sto procent. Severance mě bavilo hodně asi do své šedesáté minuty. Humor mile fungoval, nenarušoval dojem a když došlo na zápletku, nevadila mi ani ta rychlá změna žánru. Ale ani se mi nezdálo, že by mě to bůhvíjak zvedlo něčím ze židle. Vlastně ani nevím, co bych k tomu dál řekla. Prostě průměrná hororová komedie, která neurazila. ()

Wormboy

Heh, celkom fajnova vecicka. Zhubickovany typek a ten zaver proste stali za to a ja som sa vyborne bavil. Avsak neviem neviem, ak by som nemal v sebe par piv :) ()

Dannysek4U

Ani horor, ani komedie, tak na co jsem to vlastne tu hodinu a pul civel? Aspon, ze to melo chvili nejakej napad. Skoda, zejen chvili. Zvlastni kockopes tohleto, fakt zvlastni. ()

blitzer

Přesně jak píše většina komentujících. Na komedii je to málo komediální a na horor zase "moc". Buď tam tý srandy mělo bejt víc, nebo vůbec žádná (a byl by to celkem dobrej slasher), takhle bohužel jen za 3* ()

Maty85

Mohlo tam být sice více vtipných prvků, ale i tak sem se docela dobře bavil :-)) Filmů tohoto typu není moc a tendle se řadí určitě mezi ty lepší a koneckonců měl hlavu i patu, takže pohodový pokoukáníčko. ()

Radiq

Vtipnej (černohumorně) a zároveň drsnej horůrek, kterej se nejdřív tváří, že bude o paintballu, ale nakonec je to spíš paintball s ostrejma. Tenhle film má výhodu, že si všechny budoucí oběti celkem oblíbíte, protože jsou skoro všichni sympaťáci. Bylo mi pak celkem líto, že postupně chcípali. Ve srovnání s nějakým Hostelem je tohle stokrát lepší. Kdo má rád Dannyho Dyera, tak bude spokojenej, jako já. "Dáme čtyřku?" Chch. ()

Cedr

Kombinacím horor/komedie se radši vyhýbám, protože obecně snad kromě Evil Dead filmů nedopadají dobře. Severance na mě ale svým svěžím (a hlavně asi právě neamerickým) humorem zapůsobil. První polovina je až nečekaně atmosférická a občasné proložení kvalitní hláškou hororový dojem příliš nekazí. Ke konci se scénář už jakoby trochu rozsypal a působil o třídu horším dojmem. I tak jsem se ale dobře bavil. ()

Khumbac

Jaká to krásná ironie, nakonec to trápení ukončí Naďa s útočnou puškou :-) Dobrý horůrek s příjemnou hudbou i komediálními prvky zajistí zcela jistě dobrou náladu. ()

baruss

Hneď prvý našľapaný motív ma neskutočne navnadil. Anjelská hudba striedajúca hororové zábery. Myslím si, že film vyťažil takmer maximum z možnosti námetu. Vtipné, s hororovou atmosférou, krásna hudba. Bavil som sa s prestávkami až do poslednej minúty. Film splnil moje očakávania (aj keď strašne nerád od filmov niečo očakávam). Ak to porovnám s režisérovým celovečerným debutom, tak urobil neskutočný pokrok. Nakoniec by som len dodal: Veľmi slušný výkon. ()