Film začínající na vojenské základně v Korei, kde člen personálu po rozkazu nadřízeného vylije desítky litrů jedovatého tekutiny do odpadu, která se posléze dostane do řeky Han. Po pár letech vzniká následkem mutace monstrum, které napadne dav lidí u vody. Rozjíždí se vojenská operace. Ovšem i jedna rodina se chopí zbraně při záchraně svého člena, kterého podivné vodní monstrum odneslo. Teď jde o to, jestli ho stihnou zachránit včas. Režisér ve filmu kombinuje rodinné drama s akčním sci-fi hororem. (Chrustyn)

--TMO--

Nechápem, prečo má tento film tak malé hodnotenia, myslím, že s prehľadom sfúkol všetky možné tupé americké Godzilly a podobne ladené "veľkofilmy", ktoré boli akurát tak oslavou pixelov v ich najprimitívnejšej forme, ešte k tomu podporené debilnou americkou propagandou, kedy všade musia viať červeno-modré hviezdičky a na konci samozrejme všetci poslušne zatlieskajú, ako sa na americký národ patrí, vždy, ked nejaký hero pošle do večných lovíšť dáku prerastenú jaštericu, ktorá ohrozuje americkú demokraciu. Host má podla mňa skvelý dej, perfektné efekty (keď som to videl prvý krát, bol som vyslovene ohúrený v dobrom zmysle slova) a hercov, a v neposlednom rade scenár, ktorý skvelým spôsobom vniesol do filmu humor ale zároveň aj krehké emócie a vykreslenie rodinných vzťahov, samozrejme na pozadí ´nenápadnej´ spoločensko-politickej situácie v krajine. Proste skvelý film so všetkým čo k tomu patrí, ktorý v záplave priemerných scifi/hororov z posledných rokov pôsobí ako zjavenie. ()

Sutiman

Geniálne natočený absolútny výsmech americkým a vlastne všetkým vážne sa berúcim monster-movies. Prvú hodinu určite, tiekli mi slzy od smiechu. Navyše som film pozeral s príšerným anglickým dabingom, ktorý akoby ten výsmech ešte podporoval. A keď neschopného, zle odfarbeného a večne spiaceho hlavného hrdinu hrá Kang - Ho Song, nedá sa to nezbožňovať. ()

Ivoman

Zdejší komentáře absolutně nechápu a vlastně ani nechci, protože mě spíše podnítily k tomu, abych nedával filmu "jen" 4 hvězdičky, ale plný počet 5 hvězdiček. Pokud někteří zdejší komentující, neznají asijský styl vyprávění, tak by neměli komentovat asijské filmy, protože jim jen škodí a měli by se raději dívat na něco od Havla, aby měli dojem, že tím budou IN. Chudáčci. _ _ _ _ _ A konečně k filmu. Film má bezvadnou zvukou stopu, u tohoto filmu zvuk nedělá 50% filmu, jako u všech, ale dělá u něj rozhodně 60%. Ale abych neubíral samotnému filmařskému umění, film je natočen asijsky, pro "americké" publikum. Zápletka je klasická pro takové filmy, ale podání je nádherné. V asijské kinematografii mě fascinují výkony dětských herců, kterých mají prostě moc a jsou všichni úžasní, v americe by se jim mohl rovnat akorát Osment (Šestý smysl) nebo Courtney (Super 8). Vzhledem k zemi původu, každý asi ohrne nos, ale uvědomte si, že špičkově trikově jeden z nejznámějších filmů té doby (Mstitel s píšťalou), je dokonce dílo jejich nenáviděných sousedů. Já zprvu také nevěřil, ale posléze jsem film několikrát a JE na co se koukat. Triková stránka je na úrovni mezi prvním Jurským parkem a Godzilou. Vodu mají trikově zvládnutou skoro perfektně, ale s ohněm by měli ještě počkat, až jim z HK pošlou pořádný procesory. :-) ()

murkl

Digitální triky nejsou jako ty z Ameriky, ale tenhle film o tom není. Moc povedený rodinný film o sympatické rodince. Nepředvídatelná filmová lahůdka. ()

Pitryx

Ono to nebylo špatné, ale je tu dost scén, které zbytečně odvádí pozornost a spád děje jen zdržují. Zbytečné přibývání postav mne také dost štvalo. Počítačová potvora však nápad měla. Občas tu hlucho je, ale není to nějak výrazné. Určitě jde o lehce nadprůměrný snímek. ()

Kenshin

Film toho má opravdu hodně co povědět. Řekl bych, že skutečně s gustem zobrazuje absurditu dnešní doby. Jak státní zřízení, tak mocenské. Zmůže něco malá skupina lidí nebo jednotlivec proti většině? Bohužel, a někdy ke škodě, dojde právě k tomu, že je to malé pohlceno tím větším. Film tuhle myšlenku servíruje jak doslovně, tak i v podtextu. Vše na pozadí v celku velmi povedené hudby a hodně solidních triků. Snad jedinou vadu film má a tou je jeho nevyváženost. Žánrová oscilace mezi dramatem a komedií byla tvůrci patrně vytvořena záměrně, aby ještě viditelněji poukázala na dnešní bláznivý svět. Bohužel tohle vše si plně uvědomíte až v momentě, kdy běží závěrečné titulky, podbarvené jakousi variací cirkusové hudby a začnete o filmu více přemýšlet. A závěrečný výkřik monstra, jakoby říkal: "Vzbuďte se, tohle nebyl jenom film!" Věřím, že druhé shlédnutí bude zajímavější, protože již budu plně vědět jak film vnímat. Leč současný divák pořádně zmasírovaný reklamou o tom co je normální a co ne, co je "in", a která věc je dostatečně "cool", jak se již tato slova bezproblémově asimilovala do češtiny z jazyku jedné nejmenované západní země, není na tento film připraven. Jelikož člověk po lobotomii provedenou médii, nemá vlastní názor. A přesně takovým lidem se dobře vládne. "Na zdraví přátelé, ať žijeme! A ať to hlavně nakonec přežijeme!" Kdo přežil, určitě si tenhle film vychutná… (9/10) ()

Lish84

Spojení japonských příšeráckých filmů, rodinného dramatu, bláznivé komedie s příměsí parodie a kdo ví čeho ještě. Zkrátka film, který se snaží být co nejvíce divný. Bohužel mix žánrů příliš nefunguje a to, co mělo být předností, je nakonec největším záporem. Při scéně prvního útoku mutanta, který je podivnou směsí raptora, ryby a vetřelce, mi bylo spíše líto, že nesleduji podobnou, ale vážně podanou scénu ve Spielbergově Válce světů - nadsázka byla na škodu. Na druhou stranu: když rodina začala neskutečně afektovaně truchlit nad ztrátou dcery, nemělo to chybu. Jenže o moc víc už toho ve filmu zajímavého není - nemluvě o tom, že kratší stopáž by mu neškodila. Přesto: film je tak divný, že jeho shlédnutí je zážitek a nelze mluvit o úplné ztrátě času... ()

Petrozkoz

Velice špatné, nepřesvědčivé a téměř nekoukatelné herecké výkony. Děs a hrůza na ně koukat. Za vcelku zdařilé lze označit monstrózní zpracování obří olihně, která běsní na břehu a terorizuje tamní osazenstvo. Ten film je buď hodně špatná parodie, nebo hodně špatný horor. 2 hvězdičky jsou jen a pouze za technické zpracování. ()

MORION

WTF? Nemam rad novodobu azijsku kinematografiu, nemam rad debilne komedie, nemam rad komedialne prvky v inych ako komedialnych filmoch.. a nemam rad debilnych ludi. Vsetko v jednom najdete v tomto filme, podporene zlymi hereckymi vykonmi.. strasne. Dve hviezdicky len za bestiu a jej vcelku slusne vyobrazenie. ()

ugly_joe

Dokonalosť v každom detaile. V rámci žánru, samozrejme. Keby takto točili vsetky katostroficko-obludáriovské filmy, tak pozerám TV. ()

Facerr

Takovej potenciáol a tak to zkurv.t.Korejci dominujou v jednom a to sice v neuvěřitelně nudným podání, s ještě nudnějším, příšerným hudebním podkladem. Dlouhý pasáže o ničem střídaj jakž takž ucházející scény s přerostlou chodící rybou. Navíc se do toho všeho tvůrci snažili nacpat rádoby vtipný scény, který vzhlížely víc, než tristně. Připisuju to asi úplně jiný mentalitě, která tenhle film možná kvitovala s povděkem. Za mě by snad pomoh remake, ale asi by se toho musel chytnout někdo jinej. ()

elanista1

Snažil som sa, ale nedalo sa dopozerať. Komediálne pasáže sú trápne, hororové pasáže sú do smiechu a dramatické sú do popukania (skupinový plač nad fotkou mŕtvej dcéry :-D). Tento film je úplné dno toho čo som ochotný vo filmoch tolerovať, a nemá absolútne nič čo by mňa osobne zaujímalo. 20 minút mi stačilo na to, aby som pochopil kde sa to bude uberať, a že nemá zmysel ďalej to sledovať...dal som nakoniec s utrpením až 50 minút. Brak, odpad, dno, nevkus. ()

Agonie

Je to neuvěřitelně debilní film. Opravdu strašně moc. Plus i pochybné herecké výkony v některých částech. Ale i přesto všechno si Gwoemul pustím v budoucnu znovu a rád. Kvůli dvou důvodům především. Zaprvé je to atmosféra říčního prostředí a kanalizace, která má ohromné kouzlo. A zadruhé je to skutečnost, že jsou bitky a naháněčky s mutantem skvěle natočené a hlavně neuvěřitelně moc zábavné. ()

Nikolas__

Výborný monster horor - mě se Gwoemul fakt líbil, takhle skvěle natočený film se totiž nevidí jen tak. Je to vlastně jeden z nejrozporuplnějších creature feature, což je v celku pochopitelné, ale já jsem byl spokojen. ()

manali

Vcelku zábavný "katastrofický" film balancující na hranici žánrů. Parodie-Monstr-Drama-Eko movie. Jako půlnoční film na velkém plátně to bylo super. Příšera je originální mutant na kterém si grafik slušně zapracoval. Film má docela spád, což ho pozvedává nad bahno šedého průměru (kterým je jeho obsah) a obsahuje řadu zábavných scén. Netypické je poslepování dohromady, které působí nevyváženě, naštěstí sem se nikdy nenudil dlouho a občasné zastavení rozumu je naplněno bezduchou akcí :-) Pozor není to film pro každou příležitost! ()

david666

Začátek vypadal nadějně (napadení na břehu řeky). Postupně ale film ztrácel šťávu a momenty překvapení. Vše se jakoby motalo v nějakém kruhu. Určité scény se pořád jen opakovaly - taky "příšerka" časem přestala mít své kouzlo. Myslím, že se dala využít víc (třeba použití podvodních scén). Taky prožívání určitých událostí Korejci byly pro mě jako pro Evropana zvláštní (truchlení nad ztrátou člena rodiny apod.d). Takže jsem někdy trochu nechápal - bylo to spíš úsměvné než aby se mě to dotklo. *** body dávám hlavně za již zmíněnou úvodní scénu. ()

Carnosaurus

Multižánrový snímek, který je neuvěřitelně hravý a nápaditý i přesto, že nám servíruje jedno klišé za druhým. Ale právě svěžest se kterou k tématu přistupuje je sympatická. Nemám nic proti míšení žánrů a myslím, že právě díky tomu je tento film tak vyjímečný. Nejprve zesměšní klasické klišovité postupy, ale jen proto, aby nám je vzápětí s veškerou vážností předvedl v plné parádě. Směšnější, napínavější, děsivější, melodramatičtější a hlavně zábavnější být ani nemohl. ()

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Filmasia: posedmé na východě

Filmasia: posedmé na východě

26.11.2011

Oldboy a Gwoemul na americký způsob

Oldboy a Gwoemul na americký způsob

21.11.2008

Když se před několika týdny objevila zpráva, že Steven Spielberg a Will Smith uvažují o hollywoodském remaku korejského Oldboye, všichni doufali, že je to jen špatný vtip. Oba to ale myslí smrtelně… (více)

Druhá Panda, Wanted, Monstrum...

Druhá Panda, Wanted, Monstrum...

30.06.2008

Zkrátka spousta pokračování. S takovým zprávami se musíte smířit, hlavně v pondělí. To se vždy po víkendu u každého obstojně úspěšného filmu vynoří zpráva o zahájení prací na pokračování. Timur… (více)