Jim a Grace jsou kamarádi ze stejné školy. O prázdninách se rozhodnou podniknout výlet autem napříč Spojenými státy. Jejich dobrodružství se během jedné tmavé deštivé noci změní v horor. U silnice spatří muže v dlouhém plášti, promočeného na kost. Vezmou ho do auta a záhy zjistí, že je nezastavil proto, aby je požádal o svezení. Pro Johna Rydera (Sean Bean) je stopování velmi krvavým koníčkem. Všichni dobrosrdeční řidiči a spolucestující, kteří ho pozvou do svého auta, končí s proříznutým hrdlem. To však neplatí pro Jima a Grace. Pro ně má tajemný stopař připraven daleko pikantnější a ďábelsky zábavný plán... Stopař je remakem slavného kultovního hororu z roku 1986. Producentem filmu není nikdo menší než Michael Bay, jehož filmografie v roli producenta a režiséra zahrnuje takové divácké hity jako Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové I a Mizerové II, Skála nebo Texaský masakr motorovou pilou. Do hlavní role šíleného stopaře obsadil jedinečného Seana Beana (Ostrov, Troja, Pán prstenů: Společenstvo prstenu), který jako chameleon dokáže stejně přesvědčivě zahrát něžného milence jako mrazivě nelítostného vraha. (oficiální text distributora)

Colour

Filmov typu hlavných hrdinov ohrozuje sériový vrah je veľa, ale tento je svojím spôsobom výnimočný. Film dokáže vyľakať (avšak ak sa zapozeráte, zistíte, že sa dá presne určiť, kedy ľakačka príde). Niekomu sa film môže zdať hodne napínavý, no mne sa nezdal. Celkový dojem potápa mnoho pokazených detailov (žena má hlboko prerezaný krk, všetky sklá naokolo sú čisté, ale zato ona má šaty úplne od krvi - v skutočnosto by sklá boli zastriekané) a zopár úplne nelogických scén. Celkovo nedáva zmysel vzťah stopára k hlavným hrdinom. ()

LolopelS odpad!

Stupídny film s ešte stupídnejším dejom. Najhoršie policajné jednotky na svete sa stretli, aby mi úplne pokurvili jeden štvrtkový večer. Chlapec si svoj osud určite zaslúžil, pretože bol tupý ako poleno. Bayov rukopis tak očividný, že z toho miestami spravil americkú Kobru 11, čurák. Film ma nebavil, atmosféru to nemalo, wtf momentov až za hranice zapamätania si, čo s takým šhitom.. ()

Sammy.Boy

Remake, který hraje víc na efekt, než aby nějakým způsobem vybudoval napětí. . .avšak i přesto se řadí k těm lepším. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Remake, ktorý som pôvodne nemusel, keďže som si myslelz že som si kúpil pôvodný film na DVD ale teraz to musím zmeniť, keďže som si ho dnes celkom obľúbil a musím uznať, že je to lepší film ako pokračovanie z roku 2003. Príbeh je síce trochu zmenený ale nie príliš. Máme tu sympatické postavy. Herci, hrajú veľmi dobre. Neočakávajte nejaké extra herecké výkony, teda až na S. Beana, ktorý už má nejaké tie poriadne filmy za sebou. Bean ako záporák mi tu sadol. Akcie je tu dosť na 80 min stopáž. Viac nemám čo dodať. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. ()

aik

30% .... Za slušnou kameru a výběr rockových skladeb. Jinak je to bída a bohužel to nezachránil ani sympaťák Bean, který ať se snaží sebevíc strach z něj nejde. Ke konci jsem mu i fandil, což není pro mrazivý thriller nejlepší vizitka :) ()

BaronX

Parádní béčko. Vůbec nic jsem o tomhle filmu nevěděl, takže jsem nic nečekal. Vyklubala se z toho docela fajnová jízda, o napínavé momenty nebyla nouze, nějaká ta solidní lekačka se taky vyskytla, mrtvol jako v Barmě, když tam úřaduje Rambo, ale hlavně famózní Sean Bean který má obličej přesně stvořenej pro masovýho vraha (tahle role mu sedne rozhodně víc než Borimir :-) Snad jen ten hodně přitaženej závěr, kdy se ze Sophie Bush stává Arnie v sukních - z jejího pomilováníhodnýho ksichtíku se pak dá číst zcela zřetelně: Hastala Vista, Baby! PS: A pak svezte nějaký stopaře, brrr!!! ()

beso74

Remeselne odfláknutý remake.... keby sa neboli za posledných 20 rokov vynášli mobily, nemali by scenáristi ani ako odlišiť dej od svojho vzoru... Ale veď to aj tak bolo robené pre tých, čo o origináli s Rutgerom Hauerom ani nepočuli... ()

dannyd14

Keď som to uvidel po prvýkrát, povedal som si wau to je niečo úžasné, ale akonáhle som si to stiahol a spustil znovu, vyšlo najavo, že film taký skvelý ako sa zdá nie je. V prvom rade musím spomenúť tie tupé konania a nelogické prvky u postáv a to hlavne u policajtov, ktorý sa posrali strachom stopára. Pretože ako sa začína ten hon policajtov na nevinné hlavné postavy, tam už je ten tŕň v oku. Policajti sa začínajú správať normálne a strielajú až dovtedy, kým sa neobjaví a teraz pozor, Pán Stopár alias Pán Zverov....ktorý nemá problém zostreliť ani stíhačku s pištoľkou na guličky z niekoľkých metrov. Konanie hlavných postáv je tiež na smiech ba aj na plač až utrpenie. Na rad prídu aj ďalšie "reálne" prvky ako: zabitie človeka podrezaním pomocou pút a šéf policajnej jednotky si tiež nerobí zo stopára veľkú hlavu. O tom sa presvedčíte sami v závere. Po zhliadnutí filmu som prišiel na to prečo Mexičania nazývajú Američanov Gringovia (v preklade koko*i,s prepáčením). Ale aby som už prestal s kritizovaním, spomeniem aj tú svetlú stránku a tým je hlavne Sophia Bush, atmosféra na úvod a pekný, brutálne prevedený záver. Napriek niekoľkým chybám a nelogickostiam si odo mňa film zaslúži tie tri hviezdy. Keby nebol film tak prehnane akčný, nemám problém mu dať aj plný počet, ale rozhodne ak chcete niečo lepšie a miernejšie je tu ešte Stopár z roku 1986, ktorý som si tiež nenechal ujsť a celkom ušiel. ()

Najt

Chápu, že to je remake, ale kua dyť je to uplne to samý jako originál. Scéna po scéně to samé, jen jiní herci. I scenar je snad stejnej. Tak proč do řitě vznikaj takový filmy ??????? ()

RobbieM@N

Velice průměrný remake s pár dobrými kousky, originál jsem neviděl, ale nedokážu si představit někoho lepšího v roli psychopata než je Sean Bean, je to pořádnej parchant, přehrál jak krásku Sophii Bush tak hlavně "polovičního" Zachary Knightona, atmosféru je nabídnuta ucházející. ()

Luki.V

Hitcher je hororovým remakem nové generace. Připraven o veškeré emoce a cit, stejně jako se jim odcizila americká veřejnost díky šarádám v Iráku. Na konci filmu pronese jedna z postav: "I don´t feel anything." a to je ultimátní poselství tohoto filmu.Otázkou zůstává zda-li se z toho ostatní poučí nebo to budou ignorovat. Hvězdička šla dolů za unylou honičku s nehorázně atmosféru (to co z ní zbylo) kazícím hudebním podkladem a celkovou nerozhodností scénáře. ()

George3110

Tento film sa my veľmi páčil aj keď som nevidel film podľa ktorého bol robený. A myslím si že v tomto prípade to bola viac výhoda ako nevýhoda. Aspoň som nestrávil celý film porovnávaním že čo bolo ako v originále. Herecké výkony sú vynikajúce a myslím že z tých mladých hercov budú raz hviezdy filmov. Ale nech sa mladý snažia ako chcú Sean Bean ich svojim stvárnením toho psychopata úplne zatienil. Podľa mňa je to najlepšie zvládnutá postav v tomto filme. ()

unrocker

Ohraný příběh asi 100x, ale tohle mě mile překvapilo. Opravdu velmi dobře podáno, dobré akční scény a hodně nejasných otázek, ale jinak dobrá podívaná. ()

HuDiator

mne sa tento film pacil po tych nudnych filmoch co som pozeral aspon bolo konecne na co .... porovnajte s awake alebo izba 1408 a potom tu davajte tie hviezdy prosim vas .. ()

dragosta

Kupodivu celkem zajímavá podívaná. Až na typickou schopnost pronásledovatele objevit se ve správný čas na správném místě, to mělo svou logiku. Když člověk přehlédne fatální chyby hrdinů („Mam zbraň, budu střílet!!“) a dějové klišé („Za 15 minut jsem zpátky…“), není mu v podstatě ve své kategorii co vytknout. Dave Mayers si mohl odpustit pár nechutných scén ke konci, ale pak už by na něm nebylo asi nic hororového. Škoda jen, že nám na konci nevysvětlil pohnutky psychopatického Seana Beana…Takže lepší trojka. ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik