Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

dawe787

Osobně považuji film za úspěšné pokračování Terminátora. Poprvé se děj odehrává v budoucnosti a tak měli tvůrci čisté pole a mohli začít z jakéhokoliv úhlu. Když se divák trošku seznámí s hlavními postavami a prostředím, tak je akce na pravidelném pásu a děj se zapletává do hlubších sfér. Náš nový hrdina Marcus, jenž je napůl člověk a napůl robot dodá filmu neuvěřitelnou šťávu a osobně jsem mu mnoho fandil. V závěru filmu je krásně vidět a nutí k zamyšlení situace, kdy stroje aneb Skynet podcenil sílu lidského ducha a srdce a to se projeví naprosto okázale na rozhodnutí a chování zmíňovaného Marcuse. John Connor je ostřílený odbojář, kterého nic nepřekvapí, ale i on bude mít problémy a uidíte sami jak to dopadne. Stroje a mašiny na zabijení lidí jsou dost vychytané, osobně mě zaujaly hydroroboti z vodních hlubin, supermotorky a gigarobot alá kovový King Kong. Určitě si zajděte do kina, budete mile překvapeni a nezkazíte si zážitek z filmu nějakou hnusnou kopií udělanou kamerou v kině. ()

ivonca

Ja ako absolútna nefanynka akčných scifi som sa nenudila takmer vôbec, najmä zvukový zážitok to bol fakt brutálny, tak si myslím, že okrem tých čo čakajú príliš veľa, nebude sklamaný nikto. ()

Grizzly

Od doby co jsem poprve videl Terminatora 2 jsem cekal az vznikne film, ktery se odehrava cely ve valecne budoucnosti. Po 18 letech je tady a je to narez! 90% ()

TaanStari

Matrix + Válka světů + Fallout = Terminator Salvation. Svižné tempo, slušná akce a plno logických děr, jako každý jiný letní blockbuster. Takže... Jako pokračování ságy to určitě selhalo. Ale samostatně to docela funguje. ()

Saur.us

Když se me zeptáte: "stálo ti to za to jít na pulnoční předpremieru a spát jen 3 hodiny a jít do práce?" musím odpovědět že opravdu NE!! McG natočil obyčejný přezdobený akční blockbuster, ktery se pyšní slavným jmenem a taky ho pěkně zakopává. Uchvacující akční scény (v multikině 2x), kde je víc výbuchů než v jedné serii kobry 11 totálně zabíjí takové špatně napsané nudné nic s pro mě totálně šokující uplně-o-ničem hudbou Dannyho Elfmana. Pane bože kolik vám zaplatili pane Elfman!? Ale co, tenhle film je opravdu jen o efektech a na nich se studio opravdu vyblblo. Moto-stroje, Mega-stroje, Leto-stroje. Design jedné lokace mě těžce připoměl pomalu se přeměňující City 17 z HL2 zkombinované s Bladerunnerovským Los Angeles. Záchytné stanice jak z Války světů. Ale nejvic přes frňák mě sekla jedna věc. Může mi někdo vysvětlit proč odedněška za 20let líta zbytek lidstva v Hueyčkách a A10 ktery jsou už teď zastaralé? Mno o Ospreyech nemluvě. Jen detail ja vim. Pane McG, děkuji za snahu, za Balea, za Arnold reborn a za boom boom boom, ale vraťte se prosím k andílkům, váš styl se k nim hodil víc než k Téčkám. ()

Berry

Terminátorovi se musí nechat perfektní triky a celkem i svižnost a akčnost, ale...už to prostě není TEN Terminátor, je to úpln jiný film. Trošku škoda... Tam, kde se mělo přidat - příběh, postavy atd. se hodně ubíralo a naopak. A ten zlý terminátor, co neví, že je zlý, to prostě není ono. Myslím, že nejsem sama, u koho se série Terminátor skládá pouze z jedničky a dvojky... 2. shlédnutí: na podruhé lepší než na poprvé:) ()

ashtangi

Milé překvapení! Dokonce se objevil i Arnie. Bale byl skvělý jako vždy, ale Worthington se mi zdál lepší. Děj dobrý. Transformery jsem ještě neviděl, takže zatím akčňák roku. ()

molcan2

Nie je tu žiadna miestnosť pre bezprostredne nasledovanie po T2: Sudnom dni. Dúfajme a modlíme sa ako online komunita aby ďalšia partia bláznov zodpovedná za kreatívne akcie podržala ďalšie pokračovanie. ()

Wawer

Ať chce kdo chce co chce říká, mě se to líbilo dost, z řemeslné stranky to bylo téměř dokonalý, akorát místy trochu chaos, scénář byl taky místy trošku křečovitej, ale vše kompenzoval nečekaně vyzrálý výkon Worhingtona (a trochu překvapivě Bala) a neznamá jména ve vedlejších rolích. Být tohle v rukách Camerona, byla by to bomba, protože to málo, co na tom odvedl bylo to nejlepší. ()

El-Barto

Už do kina jsem šel s poměrně smíšenými pocity. Terminatora a Christiana Balea jsem měl vždycky rád, přemrštěný rozpočet a trailery slibovaly kvalitní podívanou, ale akorát mi tam neseděl ten McG, na jehož styl si pořád nemůžu zvyknout. Vidím to tak, že nový Terminator je mírný zklamání, které vrší klišé na klišé (ten konec!), má tupej scénář, ale nabízí solidní akci a výborného Sama Worthingtona. ()

kowalski

Prostě peklo. Scénáristy pověsit za "něco" do průvanu a režiséra poslat na natáčení dalších "andílků". Ani herecké výkony herců nezachrání tak debilní a trapný scénář. MAD MAXovské honičky na silnicích - oživování Worthingtona elektro kabelama - předlouhé pěstní souboje Balea s terminatorem apod. Zase jednou jsem strávil zbytečný čas koukáním na film. Jsem znechucen a nejraději bych si pustil jedničku nebo dvojku. Vtipná byla i bitka Balea se Arniem v nějaký serverovně. Celou dobu mě sralo v továrně Skynetu vybuchování ohně ze země nebo jiskry od flexy. Neveděl jsem jestli se chvilkami koukám na klip od KLF nebo putování Froda Mordorem. A pozor, nijak mi nevadí absence Arnieho. ()

Honny2

Pro mě lepší než T3, bavil jsem se fakt skvěle! A nechápu to celkově průměrné hodnocení! Osobně jsem ze začátku na Salvation taky koukal skrz prsty, ale musim uznat, že McG odvedl pěknou práci. No např. při havárii helikoptéry s Johnnem je ta kamera absolutně dokonalá, uplně jsem vrněl blahem! T4 - 99,9% (ta -0,1 za ošklivého PC-Arnolda, ten tam bejt fakt nemusel). ()

THE_Joko

McG mal neľahkú úlohu a to v tom zmysle, vytvoriť uveriteľný post-apokalypticky svet o ktorom sa v predchádzajúcich Terminatoroch len hovori. Inými slovami, to čo sa popisuje v 3 dieloch musel natrieskať do jedného reálneho obrazu, tak nečudo, ze niektoré scenáristické klučky pripadajú chaoticky či dokonca vynechané. Na predchádzajúce Terminatori (hlavne na moju najobludnejšiu dvojku) to rozhodne nemá,ale na druhej strane čakal som od McG-ho úplne fiasko, takže som bol milo prekvapený. Pri sledovaní som si uvedomil ešte jednu krásnu vec s ktorou by som sa tu rad podelil. V dnešnej dobe, kde sú filmové efekty tak neuveriteľne reálne spracovane (výbuchy,roboti a milony iných veci) stále nevieme urobiť reálne vypadnutého človeka (myslím digitálne vytvoreného)! Vždy sú to len dáke kreslene postavičky,ktoré ma vedia rozosmiať ako v tomto prípade Arnie! Alebo mi chcete nahovorit, ze vam pripadal realny?Na počitačovu hru určite stači,ale na film pre mna rozhodnie nie! ()

icoico

kdo cekal od ctvrteho dilu nejake zavratne prekvapeni (jako treba, ze John Connor je replikant:-), tak byl zklaman a muze si zato sam. ctvrty dil skutecne nemuze byt nic jineho nez nastavovana kase. presto TS neni jen to. poprve v cele serii to neni pribeh dvou Tecek poslanych do minulosti a presto obsahuje velice silny terminatorovsky pribeh. celkove pojeti spis pripomina Baye, i cely pribeh ma decentne stupidni punc Bayovskeho scenare. nekdo se z toho nevzpamatuje, nekomu to vubec nevadi. ja od TS neocekaval hlubiny moudrosti (nebo treba logicke jednani postav a stroju:-) a jsem spokojen. nabizi se srovnani s jinymi scifi seriemi, treba s Aliens nebo X-men a tady ctvrty dil terminatorovske serie rozhodne vede, no a ctvrty dil Star Wars nesaha TS ani po kotniky. dalsi drobnost co potesila jsou odkazy na prvni dva dily. kolem a kolem dal bych tomu pres 80%, ale chci to tady trosku boostnout, takze prihazuji o zdibek vic:-) ()

ViktorEl

Jednotka je kultová, dvojka bola najdrahší film tej doby, trojku už zachraňoval len Arnie a Salvation je tak trochu sklamaním. Salvation má strašne veľa záporov, a najväčším je asi režisér. Možno sa snažil, a nie je to jeho vina, že to nevyšlo, ale mal ho podľa mňa natočiť nejaký skúsenejší režisér, škoda, že nie James Cameron, Veľké mínus je, že to vôbec nenadväzuje na predošlé diely, veľa vecí je tam iných ako pôvodne mali byť, ale s tým sa dá zmieriť, ale neviem prečo, ale John Connor mi tam nepasoval, jeho postava bola asi najhoršia, Na to, že to bol on, ktorý prvý spoznal terminátorov, nevedel o nich nič, On mal byť ten, ktorému sa mal venovať tento film, ale ostalo tam miesto len pre Sama Worthingtona, John mi tam prišiel ako vedľajšia postava, okrem tých jeho preslovov tam neurobil nič, a nepamätal si ani to, že aj terminátor môže byť dobrý, Fakt mi to pripadalo ako keby to bol samostatný film a ostatné diely ani neexistovali. Ale aj napriek môjmu sklamaniu sa to dá pozrieť, a Sam Worthington a Moon Bloodgood hrajú skvele. A Arnie sa za tých 25 rokov vôbec nezmenil. Je mu česť! ()

Driscoll

Co dodat? Po záplavě negativních ohlasů na Salvation jsem čekal tak málo, že jsem příjemně překvapen. Ano, atmosféra mohla být hutnější, scénář lepší a prostý logických lapsů, ale jako letní limonáda je to fajn; ta čtvrtá hvězda je za (očividnou) snahu a tunu odkazů. ()

kesty

tri, zasluzene..dalsie sklamanie...bale, nie ze pojdes do pokracovania! EDIT: po opatovnom zhliadnuti zvysujem na styri. v porovnani s pokracovanim viac nez dobre. herci skveli, prakticke efekty super, atmosfera hodnoverna, akcia spinava, pribeh prijemne beckovy. niektore filmy potrebuju viac zhliadnuti a menej ocakavani. toto je jeden z nich. ()

Luqi

Ešte počas jednotky a dvojky som sa tešil, že raz tú vojnu medzi strojmi a ľuďmi uvidím. Ale nejako k tomu nedošlo............. Síce odohráva sa to počas vojny, ale celé to prekrýva naivno-trápny príbeh o záchrane "mladšieho otca" (to, že je to absolútna nelogická hlúposť radšej nebudem rozoberať) a samozrejme akčné scény plné všakovakých terminátorov (až sa divák zamýšľa či je ten Skynet vôbec normálny)............... Ale je fakt, že tie akčné scény sú jednoducho vynikajúco spracované, ale obsahovo zbytočne prekombinované a často nelogické - tak akože Skynet má zbrane a technológiu o ktorej sa ľuďom môže len snívať a oni pošlú na Connora robota v Adamovom rúchu (vyzbrojeného ťažko povedať čím, keďže mu to zakrývala hmla)............... Jednoducho forma jasne zvíťazila nad obsahom, no ale to snáď s režisérom McG ani nemohlo dopadnúť inak................. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013