Cesta

• USA The Road (více)

Otec (Viggo Mortensen) a jeho malý syn (Kodi Smit-McPhee) bojují po zničení světa o přežití. Nikdo přesně neví, co se stalo. Byl to jaderný útok? Nebo naši planetu napadli mimozemšťané? Jedno je jisté - miliony lidí zemřely, ať už v důsledku katastrofy, vyhladovění či zoufalství z pomalého umírání lidí kolem poté, co se zastavily dodávky energií. Snaží se dostat na pobřeží a doufají, že tam najdou zásoby jídla, bezpečí i někoho, s kým by mohli sdílet budoucnost. Veškerý majetek si vezou v nákupním košíku vybaveném zpětným zrcátkem, aby viděli, zda je někdo nesleduje. Cestou překonávají řadu překážek a děsivých situací. Naráží na zástupy zoufalých, nepřátelských přeživších, loupeživých gangů i kanibalů. Nemají nic než jeden druhého a snaží se zachovat si alespoň zbytky lidské důstojnosti. (HBO Europe)

lxbch

Po skončení Cesty jsem si vzpomněl na písničku od Jasné páky Máma táta: "je to prostě stálej pohyb odnikud a do nikam". Asi tak. ()

Dimo

Perfektní postapokalyptická záležitost. Výborné vykreslení charakterů a prostředí. Chcete-li navodit meloancholickou, až depresivní náladu, pusťe si Cestu. ()

murthags

Pro neznalce předlohy musí vypadat tenhle film směsný a nedokonalý. Ovšem na druhou stranu čtenáře Cormaca jako já si tenhle film naprosto zbožňují, a i přes toho rozpačitého konce se mi to velice líbilo. Doporučuji si přečíst tu knihu ! ...neseme oheň. ()

cm hardy

Na to, že jsem tento film viděl na cestě autobusem, tak mi přišlo, jako bych tam opravdu byl a díval se na hlavní aktéry z nějaké skrýše... Za to určitě můžou skvělé herecké výkony jak Vigga tak Kodiho, ale také velmi věrohodná atmosféra post-apokalyptické planety Země. ()

Kultak

Umělecky hezky ztvárněný film s perfektní atmosférou a zajímavým nápadem. Bohužel je film také nad míru nudný a lehce degradovaný nedoladěností postavy chlapce, který se v postapo světě chová jako rozmazlený fracek z centra New Yorku. ()

Mayers

Poutavé, mrazivé, tiché, depresivní. Vyvolalo to ve mně spoustu smíšených pocitů, Aragorn hraje funebráka dost dobře a musím za sebe říct, že jeho synem bych tady vážně bejt nechtěl. Takhle nějak si představuju postapokalyptické prostředí. ()

mirecek

Super vylíčení umírání světa se vším jak má být, ale až moct zdlouhavé, časem i nudné. Také celkem trapně vecpaný "happy end" aby si nikdo nemyslel že chlapec umře.... ()

Bird_house

Neurazí, nenadchne.. Čekal jsem silnější příběh.. Je to takový film bez začátku a bez konce - v podstatě o ničem - pouze sledujeme putování otce se synem z domova do nikam.. ()

michald99

To bych to dokázal taky, nechal dva člobrdy chodit po městě a přitom je hodinu a půl natáčet. Mohl to být celkem zajímavý a smutný postapokalyptický film, ale pokud tam jen ex-aragorn chodí všude možně se svým synem, který má ten nejotravnější dětský hlas, jaký jsem měl to nepotěšení uslyšet, za absolutní absence jakéhokoliv příběhu, kde se sice něco občas stane, jen aby to nebylo tak jednotvárné a stejně jsem si musel film rozdělit asi v dvaceti minutových intervalech, jak jsem ho musel vypnout pokaždé, kdy mě nudil. Asi je to mojí zvláštní ochranou proti vedlejším následkům špatných scénářů, že jsem film dokoukal. ()

ortoncz

post-apokaliptické filmy mám rád, ale toto my úplně nesedlo. Jsou tu zajímavé momenty, ale film je dosti utahaný. Také je velmi depresivní a šedý. Bohužel citově na mě vůbec nepůsobil a to je největší problém. Jako celek to moc nefunguje. 60% ()

Whitebeard

Viděl jsem kdysi dávno. Byl to pro mě průměrnej film. Včera jsem dal znovu a plný počet. Změnila se během těch pěti let jedna věc, stal jsem se sám tátou a můžu nyní říct, že tu totální depresi filmu chápu úplně jinak, než poprvé. Ta bezmoc, vláčet syna světem, ve kterej se Země změnila. A vědět, že umíram a svýho syna nechat tomu světu napospas, to musí být neskutečný peklo a Viggo závěr filmu zvládl neskutečně bravurně. Film nejspíš bude pro nerodiče nuda, je to takovej postapokaliptickej dojáček, mě napodruhé dost dostal. 5* ()

Kingjiri

Komornějc laděná postapokalyptická podivaná, který by neuškodilo svižnější tempo vyprávění (odstranit by se minimálně daly flashbacky z minulosti), pár akčních scén navíc (gangům nebo kanibalům se mohlo věnovat víc prostoru) nebo vysvětlení, co vlastně způsobilo apokalypsu. Závěr mi přišel docela divnej a měl skončit o scénu dřív (SPOILER: Dobráckej stalker s rodinkou se neměl objevit. Bohatě by stačilo, kdyby synek pokračoval v cestě dál sám. KONEC SPOILERU). Čtvrtá slabá hvězda za bezvadnýho Mortensena, působivou depresivní atmosféru a hudební doprovod. ()

AloeB

Pomalu jdoucí film, stejně jako Cesta pomalu ubíhá. To co na ní ale lze nalézt je dlážděno lidským sobectvím a přestože nám film nutnost přežití v postapokalyptickém světě předkládá realisticky, postoj malého chlapce nám rozděluje lidi do extrému na dobré a špatné lidi a díky tomu o to více vyniknou špatné věci, dělané pro dobrou věc a naopak, aniž by to do nás film nějak tlačil. ()

Enceladus

Jedna z najdôveryhodnejších predstáv apokalyptickej budúcnosti, kedy sa vytratia aj posledné známky ľudskosti na úkor prežitia. A medzi tým všetkým bordelom sa stále nájdu aj slušní ľudia. Ak by sa film neskončil s nádejou na pokračovanie v utrpení prežívania, ale vykúpením v podobe smrti, depresívny level by v mojom prípade dosiahol absolútne maximum. ()

TheSompeque

Rozhodně nejdepresivnější film co jsem kdy viděl. Naprosto ojedinělá atmosféra apokalypsy. Komorní, přesto ale dechberucí zážitek. Rozhodně koukněte. (Sice nebudete mít nejlepší náladu, ale za ten zážitek to stojí) ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

22.09.2013

Divoký západ jej láká už nějakou dobu. Hrál třeba padoucha v propadáku Jonah Hex a měl se objevit v hlavní roli problémového a mnohokrát přeobsazeného westernu Natalie Portmanové Jane Got A Gun. K… (více)

Ridley + Cormac: Tahle země JE pro starý

Ridley + Cormac: Tahle země JE pro starý

05.02.2012

Lépe řečeno, pro starý machry ;-). Cormac McCarthy je mnoha čtenáři a literárními odborníky považován za nejlepšího žijícího amerického spisovatele. Kromě předloh pro filmy jako Tahle země není pro… (více)

James Franco chce adaptovat McCarthyho

James Franco chce adaptovat McCarthyho

07.01.2011

Ben Affleck nám předvedl, že i z chlápka považovaného za prkno s hezkým obličejem se může stát velmi dobrý scénárista a režisér. V jeho stopách chce nyní kráčet James Franco. Ten už dokázal, že je i… (více)