Při dobývání jednoho z měst na severu Afriky Solomon Kane jen tak tak unikne ďáblovu vyslanci, který si přišel pro jeho duši. Důvodem je Solomonova hamižnost a vraždy, které kvůli ní spáchal. Solomon pochopí, že je zle, a rozhodne se pro pokání. Stane se mnichem a vstoupí do kláštera. Z toho je však mnichy vykázán s tím, aby se vrátil domů, na hrad svého otce a bratra. Solomon se sice nechtě, ale přesto vydává na cestu. Na cestě je přepaden lupiči, kterým se ale odmítne bránit. Oni ho nejenom okradou, ale také vážně zraní. Od jisté smrti ho zachrání puritánská rodina Crowthornových, která právě tudy putuje do přístavu, aby odplula do Nového světa, kde si chce hledat lepší život. Solomon si v bezvědomí vzpomíná, jak byl otcem vyhnán z jeho hradu, když se odmítl stát mnichem. Později shodou nešťastných náhod Solomon shodil z útesu svého násilnického bratra Marcuse, který se měl stát jako prvorozený majitelem hradu po jejich otci. Solomon se uzdravuje a snaží se Crowthornovým pomoci projet nebezpečným krajem. Anglii totiž právě sužují nájezdy vojáků a příšer čaroděje Malachyáše. Solomon s rodinou putuje krajinou a pomalu se uzdravuje. Vůz Crowthornových je náhle přepaden Malachyášovými vojáky, které vede tajemný muž. Útočníci zavraždí otce a syna Crowthornovy a dívku Meredith unesou. Solomon slíbí umírajícímu otci Crowthornovi, že dívku osvobodí. Starý Crowthorn zato slíbí Solomonovi spásu jeho duše. Solomon se vydává po stopách únosců. Ve starém kostele je místním zrádným knězem předhozen příšerám, kterým se Solomon ubrání. Od umírajícího Malachyášova vojáka se dozví, že Meredith je údajně mrtvá. Solomon ztratí smysl žít, a začne pít. Opilého ho v jedné krčmě chytí Malachyášovi vojáci a pokusí se ho ukřižovat. Ve chvíli, kdy Solomon visí na kříži, jede okolo vůz s otroky. V něm je i Meredith. Ta Solomona na kříži uvidí a začne křičet. On se z posledních sil z kříže osvobodí a spadne na zem pod něj. Poté ho zachrání několik místních mužů, kteří vedou odboj proti Malachyášovi. Když se Solomon uzdraví, vypraví se na hrad svého otce, kde právě teď sídlí zlý čaroděj Malachyáš. Solomon s muži do hradu pronikne a v podzemí hradu objeví svého starého otce v okovech... (TV Prima)

yeniczek

Parádní špinavé fantasy, které se nebojí, až na jeden případ, neuhnout s kamerou. James Purefoy jako Solomon každopádně ultimátní. Škoda uhrkaného konce, zvládl bych ještě půl hodiny navíc. ()

skretik

No... asi som očakávala od toho viac... veľa zbytočností, veľa klišé... Začalo to veľmi zaujímavo (tie sny boli geniálne, to uznávam), potom to bolo aj perfektné... a potom sa to všetko pokašľalo... ešte šťastie, že nakoniec sa to vyvážilo a bolo to aspoň priemerné. Hudba miestami nevhodná, miestami super. Škoda, že to nenatáčali tento rok, ani s dažďom by nemali problém :DDDD. Pár takých postrehov: Matke práve zabili syna a muža, dcéru jej uniesli a ona pokojným hlasom hovorí Solomonovi, nech ide nájsť dcéru... Treba sa ponáhľať... ale vždy je čas sa ešte trocha poobšmietať a s efektom si nasadiť plášť... :D Keď idete strieľať, tak presne rátate, že rukojemník v tom momente bude odhadzovať toho, koho chcete streliť, takže zameriavate samozrejme na miesto, kde bude dráha letu :DDDD ()

JohnSmith

Moc pěkná fantasy pro dospělé,dosti drsná,chmurná. Sice jsem to prokouknul už v půlce filmu,ale i tak to byla fajn zábava. ()

MishKonn

Ten úvod...neuvěřitelně stylový Purefoy, neuvěřitelně stylový záporák (Devil's Reaper byl opravdu ohromující), jenže potom jakokdyby se 1) vyplácal rozpočet, 2) vyplácaly nápady. Nemastný neslaný zbytek filmu s pár fajn bitkami. Vážně by to mohla napravit dvojka. Připadá mi, jako kdyby do příchodu loga filmu "Solomon Kane" režíroval někdo jiný, než po zbytek filmu... ()

Aven

Naprostá pecka ze které přímo čiší Howardovský duch. Dechberoucí atmosféra plná deště, bláta, ponurosti a v ní Purefoy, který se pro tuhle roli narodil - je maximálně uvěřitelný jako záporák i jako muž pokání. Tleskám, takhle dobré a syrové fantasy tu nebylo od prvního Conana. ()

hroubek

Hlavní hrdina vypadá trochu jako Van Helsing a chvílema se tak i chová.Proč po tak kouzelným začatku musela přijít ta půl hodina mluvení a já nevím co ještě.Ale jakmile Kane dostane zlost hned se nato lépe kouká a to je jen škoda, že neudržel svoji agresivitu po celý film. ()

sochy.zirafka

Pán s kloboukem řezal nestvůry a zlé lidi, já se řezal smíchy. Když k tomu připočtu roli Marka Vašuta (dobrý den-říz do krku-nashledanou), natáčení v Česku a constantinovské pekelníky...Stejně je to málo. P.S.: Huuuuuuu! 55% ()

Trustme

Konečně si někdo uvědomil, že "potterovská generace" vyrůstá a dospělí se už nudí u všech těch růžových, veselých pohádkových fantasy příbězích a že by bylo fajn stvořit něco od krále drsné fantasy. A opravdu, největším kladem je zde dodržení Howardovského stylu - krev a meč, mezi které se připlete nějaká tá utnutá hlava. Plusem a v dnešní době téměř zázrakem je tu i absence rádoby vtipných postav a kazícího humoru v žánrech a ději kam nepatří. Bohužel mám-li hodnotit film, děj, výpravu a nějakou pamětihodnou scénu co by mě trošku probrala... nenacházím nic! Pokud bych byl velmi nekompromisní označil bych toto za televizní zpracování pohádky bratří Grimmů. ()

VasaX

Žoldák, co se ze strachu o svou duši, kaje v klášteře, vyráží na válečnou duši za finální spásou své duše. I když je to prý opět zprznění předlohy, mám to štěstí a nečetl jsem ji. Díky tomu se mi Solomon Kane líbil. Ano, už tu dlouho nebyla syrová mečovitá (a sekyrovitá a nožovitá a vůbec dost zbraňovitá :-)) rubačka temného středověku se silnou patinou fantasy. James Purefoy nás nenechává ve štychu a drží všechny kvality filmu v hrsti - pár hlášek, ale hlavně táhne od akce k akci (které, narozdíl od nových Titánů, mají logickou a nenucenou návaznost) až k finále. Film si je vědom své "kasty" a nesnaží se razit vyšší mety, a díky tomu neničí tu příchuť dobře využitého nižšího rozpočtu snahami z něj vymáčknout maximum až za hranici uvěřitelnosti ke hranici kýče a přeplácanosti. A za to (a Jamese Purefoye, který dělá, co může aby jeho postava měla v rámci scénáře hloubku, "lidskost" a přitom byla stále cool) si zaslouží hvězdičku navíc. ()

zdenny

Doufám, že toto neměl být pokus o zkultovnění. Van Helsing byl rozhodně lepší. Jinak úvod byl velkým příslibem. Nějak v tomto duchu to mohlo i pokračovat. Zlomová scéna filmu, která rozhodla o jeho hodnocení: přerod mírumilovného člověka zpátky v krvavého zabijáka. Zpočátku se scéna snažila být velice dramatickou - a to jí neupírám. Vzápětí ale, aniž si to divák stačil vychutnat, byl zabiják na světě. Pro důležitost chvíle moc rychlé. Následující akční scéna (ale ve filmu prakticky všechny) postrádala choreografickou kvalitu, která byla nahrazována brutálními scénami se sekáním hlav apod. Mimochodem nůž může být ostrý jak chce, ale ani takový super messer, co měl Solomon, hlavu jediným seknutím od těla neoddělí. Na film jsem se podíval i kvůli M. Vašutovi. Jo, myslím, že si svou "dopůlfilmu" roli užil. Ke konci filmu už jsem se trochu nudil. Hlavně tedy při rozhovoru Solomona se svým otcem. A souboj Solomona s jeho bratrem, to už bylo fak trapné. Myslím tím ty scénáristicky ubohé kecy kolem. A závěr s tím velkým démonem? Když už si udělali práci tak velkou postavu vyrobit, proč jej nechali tak rychle a hlavně jednoduše zničit? V "Pánovi prstenů" podobná postava měla nějaký smysl. Zde ne. Vlastně teď, když to tak píši, si uvědomuji, že možná i tři hvězdy jsou moc. Ale zase byl film pěkně vizuálně udělaný a třeba pro mládež to nemusí být takový propadák. ()

Andreas83

Solomon Kane nenadchne ani neurazí, je to temná fantasy která si na nic nehraje, hrdina není dobrák od srdce ale na stranu dobra se nakonec přidá. Dobrá atmosféra, prostředí i hudba ale bohužel celkem pokulhávající děj ale jako odpočinková zábava určitě uspěje. ()

Tereza666

Díky bohu, že jsem to aspoň viděla v originále. Nechci ani slyšet ten dabing. No, co se týče filmu. Perfektní našlapaný začátek, pak jsme se dostali do nic moc dění. A Konec to naprosto zabil. ()

Danny F.

Pro fanoušky žánru a fajnšmekry je tento film perfektní. Detaily jako třeba 2x seknutí do krku aby byla setnuta hlava a podobné jsou perfektní. Příběh celkově dobře plyne a masky nejsou špatné. Solidní fantasy. 70% ()

Brain-D

Začlo to jako zajímavé fantasy a vyklubala se z toho středověká řezačka. Výborná hudba, parádní souboje, pěkná krajina a silně připomínající Van Helsinga i přesto jsem se trochu nudil. ()

Sany33

Plnokrvné dakrnes fantasy so všetkým čo k tomu patrí. Krásne exteriéry Anglicka v 16. storočí, dokonalý výber hlavnej postavy (vážne nikoho iného si tam predstaviť nedokážem), dobrý príbeh o pretváraní ludskej duše z masového zabijaka na služobníka božieho. Aké je to jednoduché činiť dobro ak vás diabol pár krát postarší? O tom vie svoje Solomon Kane. Vizuálne efekty na dosť dobrej úrovny a celé to temno a atmosféra, čarodejnice, zombie, diabol, všetko dokonalé. Jediné čo mi rezonovalo bola plytkosť vedľajších postáv, ktoré každým jedným dialógom kázali o dákych morálnych poučeniach a tým celý film strácal dynamiku. Ale inak Super!!!79% ()

Krosmen

Koukám na okolní hodnocení a napadá mě - skutečně jsme všichni viděli stejný film? V tomhle filmu není nic, co bych už někde neviděl. Zlej se zamyslí, pak je hodnej, pak se mu to posere a tak je teda jako hodnozlej, přisypete k tomu rodinné konflikty, nějakého démona a efektního přisluhovače pekel a závěrečné rozloučení se zvukem kopyt, které doufám, že NEmíří do dalšího dílu. Je pravda, že podoba s Jakcmanem byla skutečně nevídaná, ale to film nedělá. Českého diváka potěší účast Marka Vašuta, který ovšem účinkování v zahraničních trhácích musí počítat na minuty. ()

ghatos

Citíl jsem se příjemně. Po dlouhé době jsem viděl vítězit obsah nad formou. Patosu je tam sice přehršle, ale u fantasy to nevadí. Náboj je tam cítit, zejméná určité fáze vypravění stojí za to. Škoda, mohlo tam být ještě více ďábla. Přece jen jde o epický snímek a 104 minut není postačujících. Mládí Solomona není zcela vysvětleno, také vyvrcholení mohlo být spektakulárnější. Celkově jsem spokojen. ()

cpt.Lynch

Tak nečekaně hodně milé překvapení, myslel jsem že půjde o nějakou Béčkovou sr A čku a ono ne... Perfektní fantasy, temné, drsné, špinavé, surové. Příběh jednoduchý, ale není to na škodu. Hlavní hrdina perfektní. Tak trochu mi to připomíná nějakou počítačovou hru (obdobně jako Dantovo inferno). Bavil jsem se moc dobře tak v hodnocení trochu přidám 4,5* ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (více)