Při dobývání jednoho z měst na severu Afriky Solomon Kane jen tak tak unikne ďáblovu vyslanci, který si přišel pro jeho duši. Důvodem je Solomonova hamižnost a vraždy, které kvůli ní spáchal. Solomon pochopí, že je zle, a rozhodne se pro pokání. Stane se mnichem a vstoupí do kláštera. Z toho je však mnichy vykázán s tím, aby se vrátil domů, na hrad svého otce a bratra. Solomon se sice nechtě, ale přesto vydává na cestu. Na cestě je přepaden lupiči, kterým se ale odmítne bránit. Oni ho nejenom okradou, ale také vážně zraní. Od jisté smrti ho zachrání puritánská rodina Crowthornových, která právě tudy putuje do přístavu, aby odplula do Nového světa, kde si chce hledat lepší život. Solomon si v bezvědomí vzpomíná, jak byl otcem vyhnán z jeho hradu, když se odmítl stát mnichem. Později shodou nešťastných náhod Solomon shodil z útesu svého násilnického bratra Marcuse, který se měl stát jako prvorozený majitelem hradu po jejich otci. Solomon se uzdravuje a snaží se Crowthornovým pomoci projet nebezpečným krajem. Anglii totiž právě sužují nájezdy vojáků a příšer čaroděje Malachyáše. Solomon s rodinou putuje krajinou a pomalu se uzdravuje. Vůz Crowthornových je náhle přepaden Malachyášovými vojáky, které vede tajemný muž. Útočníci zavraždí otce a syna Crowthornovy a dívku Meredith unesou. Solomon slíbí umírajícímu otci Crowthornovi, že dívku osvobodí. Starý Crowthorn zato slíbí Solomonovi spásu jeho duše. Solomon se vydává po stopách únosců. Ve starém kostele je místním zrádným knězem předhozen příšerám, kterým se Solomon ubrání. Od umírajícího Malachyášova vojáka se dozví, že Meredith je údajně mrtvá. Solomon ztratí smysl žít, a začne pít. Opilého ho v jedné krčmě chytí Malachyášovi vojáci a pokusí se ho ukřižovat. Ve chvíli, kdy Solomon visí na kříži, jede okolo vůz s otroky. V něm je i Meredith. Ta Solomona na kříži uvidí a začne křičet. On se z posledních sil z kříže osvobodí a spadne na zem pod něj. Poté ho zachrání několik místních mužů, kteří vedou odboj proti Malachyášovi. Když se Solomon uzdraví, vypraví se na hrad svého otce, kde právě teď sídlí zlý čaroděj Malachyáš. Solomon s muži do hradu pronikne a v podzemí hradu objeví svého starého otce v okovech... (TV Prima)

Torgal

Začína to veľmi dobre - Purefoy vyzerá ako správny bad-ass, presekáva sa zástupmi nepriateľov, vzdoruje démonom a z obrazovky na mňa dýcha temná atmosféra sword and sorcery. Keď ale skončí úvodná scéna, tak sa hlavný hrdina presunie v priestore a čase a zmení sa na pacifistu. A kým sa opäť rozhodne vziať do rúk šabľu a tesák ubehne až príliš veľa času. Najväčším mínusom je ale nedostatok financí na poriadnu výpravu. Väčšina filmu sa odohráva v lese bez kulís alebo vo vypálených osadách, kde v podstate nikto nežije. Pravda, neustále prší a je zamračené, ale atmosféru to už moc nezachráni. Našťastie keď sa Solomon rozhodne do toho zas poriadne oprieť, tak to stojí za to. Finále ale tiež mohlo byť spracované výživnejšie. Škoda toho, lebo takýchto filmov je v súčasnosti akútny nedostatok a výpravnejšie dvojku by som bral všetkými desiatimi. 6+/10 ()

Blaogranas

Zklamání roku. Těšil jsem se jak malej, intro dokonce zvýšilo mé očekávání, ale to začalo postupně opadávat, až přešlo k němý úžas nad tím, jak lze celý námět zprznit. Ty hloupoučké dialogy a nesmyslný postup v ději, no hrůza. Řežby sice nebyly špatné a těch pár monster taky ne, ale korunu všemu nasadilo něco, co dosti připomínalo Balroga z Morie. Postavy dobré, ale chtělo by to lepší příběh. ()

Skleni

ako oddychovka krása.. ako film na trochu povznesenia ci rozmyslania hnus... jednoduchosť od začiatku az po koniec.. primitívnosť na všetkých frontoch od deju cez scenár az po zaver... nič viac nez zabitie času 55% ()

darkreider

No teda pán Kane je veľký cooler a keď sa vytasí s tvrďáckou hláškou, tak by sa hustota dala krájať rovnako, ako on porcuje všetkých protivníkov (Vašuta vrátane). Temné, ponuré, ak neprší, tak je aspoň pod mrakom a okolie lemujú obesenci alebo horiace dedinky. Má to grády, ale záver teda nedotiahli. Možno vadia sem-tam dlhšie prestávky vyplnené nič moc pokecom postáv, ale našťastie nečakáme dlho, kým Solomon tasí meč a tvrdo (rozumej cez haldy mŕtvol) ide za vykúpením duše od diabla. ()

Meiers

Ani snad nemůžu vypsat to zklamání které mi Solomon přinesl, neboť očekávání byla velká. Co se týče formy, tak jsem od toho nečekal žádný zázrak a v podstatě jsem byl celkem spokojenej, ale kdybych se tu měl vypsat z toho monstrózního smradlavýho lejna v podobě obsahu, které se valí celým filmem jako kdysi Nil za období dešťů , tak se z toho nevypíšu. Charakter jako takovej má určitě potenciál, ale vývoj děje je brakovost nejhrubšího zrna, místo aby sypal vpřed tak se vrací na začátek a je tak klišoidní a patetický, že si jeden nemůže pomoct a nenasrat mu na hlavu. Každopádně největší BULLSHIT co jsem letos viděl. ()

lxbch

Celej film jsem si říkal, jak je to dobrej, temnej, středověkej nářez s dobrým hlavním hrdinou (jak řekla ségra: Wolverin + Aragorn = Wolvegorn), ale ten konec mi přišel už docela překombinovanej. Ta příšera alá Hellboy 2: The Golden Army mi přišla už trochu moc. Proto 3*. ()

Wopat

Tady hodnotím jako nejlepší bojové scény, které jsou dle mého odborného oka vysoce kvalitní a mnoha detaily originální. Dále bych vyzdvihl dobrý zvuk a oku lahodící prostředí, postavy a démony. Bohužel děj mi naopak přišel poněkdu prázdný. ()

Fionor

Poctivá syrová fantasy, která Howardově předloze nezůstala nic dlužna. Krev, bláto, déšť a zatracený hrdina (a návdavkem ještě Marek Vašut). Právě pro svoji přímočarost a temné ladění bude asi mnoha divákům ležet dlouho v žaludku - odklon od klasické naleštěné pohádkovosti a über-kladných hrdinů se v Hollywoodu (ani jinde) neodpouští. Pro mě se ale jedná o vrchol této filmové sezóny. ()

LojZza

Knizni predlohu neznam, takze nebudu porovnavat. Nicmene mi pribeh prisel hodne pritazeny za vlasy - nejdriv je Solomon ultimatni parchant, potom je z nej clovek ktery by ani mouse neublizil, a nakonec je to hodnej zabijak. Navic to vykresleni prerodu hrdiny je, rekneme, zvlastni. Celkove mne i atmosfera prisla jako z prodlouzene epizody Herkulese. Jednu hvezdicku za snazivce Purefoye a dalsi hvezdicku za brutalitu. ()

Paulusek

film se drží knižní předlohy, což u některých zfilmovaných knih bývá problém. charismatický představitel Solomona vdechuje Howardově postavě taky vzhled puritána, který s žádným "zloduchem" nediskutuje. Čistá svižná akce až k samotnému předem jasnému vyvrcholení. Pro mě jako fanouška fantasy jeden z nejočekávanějších filmů tohoto roku. 4* za příběh, atmosféru 5* předloha a její držení se ()

Haide

Klasické béčko. Temné, chladné a "full of blood". Krásně temné středověké prostředí protkané fantasy atmosférou. Film, který si nehraje na žádnou velkolepou ságu, ale naopak potěší každého diváka, který má už dost zjemnělých fantasy pohádek pro děti. Možná jedna hvězdička dolů za ne příliš dotažené souboje, které podle mě mohli být ještě daleko akčnější. Na druhou stranu rozhodně plus za skvělou hudbu a výkon Jamese Purefoye. ()

salamandrr

Dá sa, ale nic extra to neni, nábožensky je toho na mě moc, chlápek co si pomaluje tělo křížema a kouká na to jak ostatní zabíjej jen protože se zřekne násilí a pak to rozjede ve velkém... no nevim, špatné to není, ale zapadne to propadliště dějin ()

Kremik

Bohužel, silně nevyužitý potenciál skvělé literární předlohy. Z filmu je cítit šetření na kdečem, děj je nevyvážený, chvílemi se táhne, chvílemi pádí jako o život, ale vždy v naprosto nevhodné sekvenci... Jediné co film drží nad vodou je, pro mě mile překvapující, výkon hlavního hrdiny.... ()

Yancl

Tak tomuhle říkám totální odvaz, nabouchanej testosteronem, nekompromisním pohledem a čistě hrdinskými postoji typu "Všechny vás vykuchám!!". Solomon Kane je zvláštní případ akčního filmu, dost impulzivní, ale také šmrncnutý digitálními nestvůrami, které vcelku zapadají. Nejvíc mě dostávala ta temná atmosféra a prostředí spjaté s magií .. a v neposlední řadě dobře zvolená role hlavního aktéra. Jeden za všechny - Solomon na všechny :) [78%] ()

bernajk odpad!

Doufám, že ten scénarista už nic nenapíše. Scénář byla katastrofa, slátanina nejhrubějšího zrna. Natočené to taky nebylo podle mého vkusu. Asi se někdo chtěl podobat Tarantinovi. Nejhorší film za poslední dobu co ksem viděl. ()

Dr.Cilka

Kvalitna oddychovka s jednoduchym a az prilis predvidatelnym dejom. Nic to zato, nie len o scenari su filmy tohto typu. V ostatnych ukazovateloch vsak film u mna nezavahal. Hlavne po vizualnej stranke bol kvalitny, pochmurne prostredie a atmosfera na 1.. Akurat si tvorcovia mohli odpustit to zaverecne "trendy monstrum", ktore sa objavilo na 2 minuty a ako prislo tak odislo. A kedze ho hlavny hrdina vlastne ani neporazil, tak som jeho zmysel vo filme velmi nepochopil :) ()

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Conan a bulharská kletba?

Conan a bulharská kletba?

12.05.2009

Když jste hollywoodský tvůrce a chcete něco natočit „za hrst dolarů“, jedete do Bulharska nebo Rumunska. Běžně tam točí Seagal či Van Damme (ten to v JCVD popsal jako to nejhorší, co vůbec může… (více)