John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

dubinak

Jakmile tento geniální snímek začne,hned vás vtáhne do děje. Ze začátku jsem se schylovala k názoru,že nejspíš půjde o nějaké to rodinné drama. Ale hned jak úžasná Vera Farmiga začne cloumat s celou rodinou,měla jsem co dělat, abych nekopla do televizní obrazovky. Z malé Esther si okamžitě po jejím prvním výstupu berete respekt,protože mít něco takového doma,asi bych byla za chvíli na praškách. Nevšední,docela velkorozpočtový horor na mě působil mrazivou atmosférou od začátku do konce a určitě se vyplatí udělat si jeden večer čas na tuto skvělou kanadskou podívanou. :-) ()

C0r0ner

Ta malá holka je teda šílený zjev, který by adoptoval snad jenom podobný magor, jako je sama. Když už se ale stalo, tak z toho režisér byl schopný vytěžit dost slušnou atmosféru s pár drtivými momenty. Scenáristicky to sice není žádná extratřída, ale člověk se nenudí a na jedno použití je to optimální kousek. 80% ()

PodPantlofak

Ale jooo, zajímavý koncept horroru / drama. Bylo to chytlavé a byl jsem napnutý jak to dopadne. Škoda že se nedočkáme více dílů, myslím si, že by to mohlo ještě něco vydělat. ()

Laputa

Mě se to teda nelíbilo a to skoro vůbec. Nejdůležitější faktor by měl být u hororu strach a samozřejmě příběh. Oba tyto faktory selhaly. Ani jako drama to nebylo dobré, natož horor. Příběh by se dal charakterizovat asi takto : pomatená holka. To je vše ? Ano, trochu málo ? Ano ! Tři hvězdy za podle mě velký výkon Isabelle Fuhrmanové. ()

Wormboy

The Orphan je nadstandardnym (hororovym) thrillerom, ktory na rozdiel od mnozstiev svojich kolegov, ktore aj maju rovnako dobre budovanu atmosferu, zaverecna pointa nepotapa a nedehonestuje, ale skutocne pasuje a relativne realisticky (do akej miery necham na ludi z ineho oboru;)) vysvetluje a konanie malej Esther znacne osvetluje . Scenar je podareny, no a neda mi nevyzdvihnut skutocne mimoriadne vydareny casting tak dospelych ako aj detskych hercov, vdaka ktorym sa tento film nezaraduje medzi mnozstva zanrovo obdobnych sivotin. Pre mna velmi prijemne prekvapenie. ()

campix

Od začátku je Orphan takový roztomilý, rodině se po smrti nenarozeného dítěte začíná dařit a tak si adoptují ještě jednu dcerku. Ta je velmi šikovná, ale je to podivínka taková samotářka. Později to začíná skřípat a vyplouvají na povrch věci, které se zdály být naprosto jinak. Při nejedné scéně mě mrazilo v zádech a měl jsem takový nepříjemný pocit, jak jí to může vše tak procházet. Spolu s dechberoucím závěrem, mě to naprosto psychicky dostalo, proto 5 hvězdiček. ()

pufina

Hodně přeceňovaný horor, ale opravdu až příliš!!! A může mi někdo vysvětlit to v obsahu: ,,Orphan vnáší do psychologického thrilleru úžasné nové prvky a stahuje kolem diváka smyčku tajemství, podezření a hrůzy." Copak nebyly dřív natočené psychologické thrillery, horory nebo drama, které působily (se snažili působit) tajemně či diváka přivést do stádia hrůzy? Ale ano, byly, tudíž vážně nevidim tady ty nové prvky, které by tomu dodaly o něco větší napětí nebo strach než u filmů starších (a lepších). Všechno bylo tak nechutně (ano, nechutně!) předvídatelné, že mě to postupně přestávalo bavit. (A sakra, i ten Krteček pro děti není předvídatelný jak tohle!) Nevidím tady nic zajímavého a strach s napětím mě obešly obloukem, bohužel. Esther (Isabelle Fuhrman) byla sice naprosto báječná, ale srala mě od první chvíle. A nalíčit 12 letou holčičku tak, aby vypadala na 30 let, no to se jim moc nepovedlo a taky ty její zuby, kdo má takové zuby ve 30 letech proboha? Teda snaha o detaily nic moc.. A jako klasicky na závěr vrah se objeví ještě xkrát po tom, co ho zraní či prakticky zabijí - to je taky všude! Ale největší plus na filmu byla Vera Farmiga, která předvedla úžasný herecký výkon! Nehorázně přeceňovaný horor a ještě detail k tomu konci obsahu - já na Esther zapomenu hned jak dopíšu komentář, a to s velkou radostí! Pro mě to byla velká ztráta času.. ()

Martrix

Příběh o devítileté holce, která z nějakého důvodu terorizuje jednu vcelku normální rodinu, která ji adoptovala. Ano, je to dobře udělaný film, má to atmosféru, herci jsou dobří. Ale je to i dlouhé, místy až utahané a není to horor, ale "jen" thriller. Jsou děti, kteří jsou hold spratci od přírody a půjčovat jim kladivo, nebo kanystr s benzínem není dobrý nápad. Toto téma není můj šálek kávy, takže i když mi ke konci zkolaboval přehravač a posledních dvacet minut jsem neviděl, vůbec mi to nevadí. ()

pakobylka

Něco málo, co byste měli vědět o úskalích adopce. Spojíte tak příjemné s užitečným: Leccos nového se dozvíte - a přitom se rozhodně nebudete nudit. Téma je možná trošičku obehrané, leč nápaditě inovované. Jeden z rodičů je za hlupáka - ale s tím se už dopředu tak nějak počítá. Co se týká Esther, trochu jsem s ní cítila, protože svět prostě NENÍ dokonalý - ale to ji nikterak neomlouvá. ()

zette

Ve svem zanru vyborny film. Horory s ruzne vysinutymi detmi jsou velmi vdecne tema a mlada Isabelle byla vyborna. Sirotek ma dobrou atmosferu, napeti a divak se nenudi. Mozna adoptivni matka zacala Esther prilis brzy podezrivat, i tak se jedna o jeden z nejlepsich hororu, ktery jsem v posledni dobe videl. ()

Juto

Najlepšia časť filmu ,,Sirota"je mimoriadne šialený dejový zvrat, ktorý sa spustí práve vo chvíli, keď sa pozeráte na hodinky a dúfate, že sa to všetko uzavrie. Tento vývoj rozprúdi film na plné obrátky. 7/10 ()

PROCESOR

Tak tady bych vyzdvihnul především herecký výkon hlavní představitelky. Ty její škodolibý úsměvy byly opravdu sladký. Filmů s podobným motivem je dost a všichni velmi dobře víme, jak to bude probíhat, takže ani tady se neodehrávalo žádné překvápko. Přesto se povedlo tu tíživou náladu přenést. ()

čidlo

Strhující napínavá podívaná z vynikájící zápornou malou mrchou které bych už v půlce filmu nejraděj urval tu její zasranou copatou hlavu!!!!!!!!!!!!!!!!!! Uf to jsem si oddechl.80% ()

KajusaK

Pár slabých míst tam bylo, ale rozuzlení bylo dokonalé, zajímavé..Téma - konečně nějaká změna :) sirotek, to tu ještě nebylo :D) .. Velmi mě těší pohled na Rodena :)) 4místo v bestovním žebříčku hororů ()

majo25

Nieje to žiadny horor, ale obyčajný thriller. No, obyčajný nie je. Je celkom originálny, aj vykreslenie postáv je na slušnej úrovni, efekty takisto ok. Ale koniec bol hrozný, a taký tuctový, skoro až klišé. Film však rozhodne nie je nezaujímavý. Hodnotím však len mierne nadpriemerne: 60% ()

TomPrusik1

Film byl pro mě dost velkým překvapením. Jinými slovy jsem nečekal, že bude tak dobrý. Už ze začátku si vybudoval skvělou atmosféru. Začala to poměrně klidně. Rodinka s hluchoněmou dcerou a vcelku normálním klukem si pořídí ze sirotčince další dítko a to sice holčičku, co je taková černá ovce mezi ostatními. Zato je velmi chytrá, umí dobře malovat a prostě působí jako něco, co by jste chtěli mít doma. Pak, když začnou mizet různé nepohodlné osoby a Ester je čistou náhodou u toho, začne se někomu zdát, že je něco špatně. A vy tedy sledujete koho dál Ester oddělá a jak to vlastně skončí. Jak jsem již řekl film má skvělou, až hororovou atmosféru, takže o napětí není nouze. Klasický horor to úplně není, je to spíš jako něco od Hitchcocka. Zároveň (hlavně v první polovině) je to dost drsná černá komedie, která některým divákům může přinést úsměv na tváři. Herci odvádí velmi slušnou práci a tak se na to dobře kouká a utíká to. Jediná slabina je konec. Má sice překvapivý zvrat, ale najde se tam několik scén, které by šli udělat jinak a působí dost "Americky". Každopádně je to příjemné překvapení, se kterým dá strávit pěkný večer. 85% ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak