John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

wampire23

Tomuto snímku som sa dlho vyhýbal. Možno preto, že filmov, kde je hlavným záporákom dieťa/deti, je už naozaj dosť veľa (japonské horory-Kruh, Nenávisť, britský Eden Lake, Children a podobne). Očakával som len ďalšiu klišoidnú pseudonapínavú 90-minútovú čakačku na záverečné titulky. O to viac som bol prekvapený po zhliadnutí tohto úžasného thrilleru (najviac vystihuje náplň filmu). Režisér vybral schopný scenár, zručných kameramanov a strihačov, skvele zakomponoval mrazivú hudbu, ale najmä vybral to najlepšie možné herecké osadenstvo. Herecké výkony detských aj dospelých protagonistov sú na veľmi vysokej úrovni. No najväčšiu pochvalu si zaslúži Isabelle Fuhrman za výkon svojho ,,orphana". Máloktorý film ma dnes dokáže svojou záverečnou pointou odrovnať, tomuto snímku sa to však naozaj podarilo. Sečteno a podtrženo, jedná sa o jeden z najlepších, ak nie najlepší film roku 2009 vo svojom žánri. P.S. Pre česko-slovenského diváka je tu čerešnička v podobe malej roličky Karla Rodena. ()

Erik7595

Tento horor- thriller ma prijemne prekvapil. V prvom rade musím vyzdvihnúť úžasný výkon Isabelle Fuhrman. Spôsob, akým stvárňovala rolu obdivovaného, slušného a mimoriadne inteligentného a nadaného 12 ročného dievčaťa v protiklade jej chladnosti, vypočítavosti, krvilačnosti mi vyvolával zimomriavky. Film sa možno spočiatku trochu slabší rozbeh, avšak napätie a atmosféra vo filme sa dala krájať. Záverečné objasnenie ohľadom Ester som neočakával, naozaj ma prekvapil. Jedine čo ma iritovalo, bolo to, že otec bol asi úplne slepý, že nevidel,čo sa to okolo neho začalo diať .Inak sa jedna o kvalitný horor- thriller s výbornou hlavnou predstaviteľkou ,hutnou atmosférou a napätím. ()

werewolf69

Ester je tak dokonala záporná postava, že som jej jednoducho musel po celu dobu fandiť a veril som že svoj diabolský plán dokáže dotiahnuť dokonca, čiže ma dosť mrzelo ako to cele dopadlo. Čo narobiť, tak to už v tom "veľkom filmovom biznise" proste chodí, že film musí mať nutne, aký taký happy end. Jednoducho si myslím že to malo väčší potenciál, škoda no. ()

Chipešek

Jakkoliv horor jako žánr obecně moc neuznávám, tohle se vážně povedlo. Nedostatek v podobě přímočarého děje je bohatě vyvážen gradující atmosférou a posledních 20 minut je opravdu nervydrásajících. Největším kladem je ale určitě ztvárnění Esther, která byla zahrána naprosto profesionálně (z té holčiny něco bude). Konec vás určitě trochu překvapí (byť závěrečná konfrontace na rybníce zavání béčkovým klišé), no a Rodenovo cameo je už jen třešničkou na závěr. 75% ()

camper

Od tý doby, co se to objevilo v kinech se na to chci podívat. Dostal jsem se k tomu až teď. Film zkončil asi před pěti minutami a já sedim a jenom čumim. Až neskutečně výborná hra na moje nervy. Prostě brilantní filmové dílo, u kterého se člověk nenudí od začátku do konce. ()

Geller

Skvělá filmařina se zajímavým scénářem, přiliš dlouhou stopáží a neschopností mou osobu (narozdíl od jiných zdejších uživatelů) nějak výrazněji emočně zasáhnout. ()

Ronaldo79

Jeden z hororů roku. Nebýt fenomenální nahrávky č.2 mohl Orphan zaujmout první přícku. Výborná kamera a atmosféra psychologického hororu, která nenechává chladným nikoho. Za nejlepší část filmu považuji, telefonát Karla Rodena a následný sled událostí, které Ester rozpoutá. ()

RomeroIsGod

Tak konečně po roce dávám hororu 5*. A to dokonce subžánru "malej parchant", kdo by to řek. No je to pěkná jízda. Takovej obyčejnej ruskej sirotek, co umí perfektně Čajkovskýho, se začíná sžívat se svojí adoptivní americkou rodinkou, chodit do nový školy a poznávat svý sourozence. Jeden by řek že to je úplná idylka. Jenže se vokolo toho zmetka začínaj množit náhody a násilnosti. Víc nebudu prozrazovat, doporučuju! 85% ()

ChillThomas

Isabelle Fuhrman nejlepší herečka. Film začíná jako klasické béčko, prostě si někdo adaptuje dítě a z něho se zas stane OMEN/Satan .. ale tohle je trošičku jiné, Roden na konci rozuzlí celý děj a je se na co těšit. Super Thriller. ()

majec4

Tak toto bol teda tiez poriadny naklad. Prva polka sa sice niesla v duchu rodinneho filmu. Az ked mala zmija zacala naplnat svoj nacviceny plan, tak to zacalo mat poriadne grady. A rozuzlenie ma fakt dostalo, necakal som taku premenu. Prekazal mi trosku tupy otec rodiny. Clovek by cakal ze manzel bude asi najviac verit manzelke, ale kedze ide o horor, trosku tuposti nie je na skodu. Velmi sa mi pacilo aj to akym sposobom bol vykresleny nerovnovazny vztah Esther s malou sestrickou. Finale stoji za to a neraz som mal zimomriavky aj na pate. Suma sumarum, kvalitne natoceny horor so zaporakom akeho filmovy svet este nevidel. ()

Flopik

Film ktorý som mal v pláne pozrieť dlhšiu dobu no nejak sa mi nechcelo.Na Sirotu som sa ak mám pravdu povediac netešil . Chcel som si pozrieť horor a predstava,že malé decko bude zabíjať mi prišla skôr smiešna.Bohužial aj sa to vyplnilo.Horor to bol možno keď sa odfarbila a ukázala svoju podobu vtedy som sa fakt bál.Vera Faminga ,klobúk dolu.No a ešte viac sa skláňam pred výkonom Isabelli. Podľa mňa to je super thriller pri ktorom som si obhrýzol všetky nechty . Ku koncu filmu som mal chuť Sirote rozbiť hlavu o kolajnice a prejsť hu vlakom aspoň 5-krát.Aby som sa dlho nevykecával skončím hodnotením.Takže ako thriller 5* no bohužiaľ je tam aj horor ktorý nestál za nič konečné hodnotenie 3* a 60%. ()

jajsemja

Když tady tak pročítám ty komentáře, tak zjišťuji, že jsem snad jediný komu se to nelíbilo. Dokoukal jsem to, ale dalo mi hodně práce se k tomu přesvědčit. Nečekané zvraty a nervy drásající okamžiky jsem tam opravdu nepostřehl. Po prvních 15 minutách jsem klidně mohl říci, jak to dopadne. Jen jsem na začátku nečekal, že ten konec bude tak natažený. Za mě tak 30%, protože se mi přeci něco málo z tohoto filmu líbilo. ()

Tunri

Úžasný. Horor to není, o tom žádná, ale mysteriózní thriller super. Vskutku charismatická hlavní postava. Mně se to moc líbilo, i ty detaily, pro mě hlavně nepochopitelně skvělý výkon Esther. ()

M1k9

Nemám rád, když si musím pořád ťukat na čelo jak hloupě se postavy chovají. Úlevou byl až kopanec do hlavy jedné zmalované bitch. 6/10 ()

Jaroslaf

Závratnej zvrat ke konci filmu sem ještě nikde jinde neviděl, ale všechno ostatní tak nějak ...ano. A chudáka Rodena daboval Martin Stránský, to nasere :D ()

dee.n

Podle mého názoru asi nejlepší horor, protože je to jediný horor který jsem nebyla s to dokoukat. Ne, že by mě to nudilo, nebo nebavilo, ale prostě už to na mě bylo až moc hnusné, negativní a záporné. Brrrr. ()

Blueeyes

Vera Farmiga adoptovala Wednesday Addamsovou. Dítě zvláštní, divné, prapodivné s ještě podivnějším módním vkusem. Jednomu by se hned v hlavě rozblikala červená kontrolka - vemte nohy na ramena. Ale ne, rodina Colemanových si řekla, že odlišnost je dobrá věc a záhadnou viktoriánskou dívčinu vzala pod svá křídla. Jakého ale hada si to hřejí na hrudi! Fuj, tohle není snímek pro mě. Nejsem hororový divák a nejvíc mě zneklidňujou tyhle děsivé děti, zvlášť holčičky. Naštěstí, Orphan není čistokrevný horor, vlastně je to mnohem spíš thriller s hororovými prvky. Atmosféra je vystavěná precizně, několikrát se schyluje k infarktové lekačce, kolem vzduch úplně brní tím očekáváním, napětím, jak už to musí přijít a pak? Běžná scéna se zavíráním ledničky nebo zrcadlové skříňky v koupelně. Tohle je docela účinná finta, jak si udržet divákovu plnou pozornost. Excelentní výkon představitelky Esther, chladný, nic neříkající, upřený pohled téhle malé bestie ostatně umí vyděsit víc než spousta slov. Alespoň mě! Měla jsem v průběhu sledování různé vysvětlující teorie, ale tuhle tedy ne. Pointa je poměrně překvapivá. Ale samotný závěr - jezerní scéna se mi už zas tolik nelíbil, zbytečně to kvalitní potenciál shazuje do maličko béčkové či jakoby televizní produkce. Přesto je to za 4 kousky. ()

TheSpearCZ

Od Jaumeho bych tedy takovýhle parádní, emocionální psycho horor v životě nečekal, obzvláště ne potom, jak klidně to všechno začíná. Isabelle Fuhrman jako Esther byla neuvěřitelná! Určitě jeden z nejlepších dětských výkonů vůbec! A to jak se během filmu změní celý pohled na ní byl fantastický. Ale potěšil mě tu i právě Jaume, který používá výbornou strategii toho, jak nastavit tíživou atmosféru ve filmu - domnění, že přijde lekačka nebo zvrat, který většinou přijde až o pár minut později, ale ač se to může zdát nefér vůči divákovi, tak Vás to zaručeně udrží v pozoru a to je to hlavní. Jediné s čím nejsem spokojený je nelogické chování postav v druhé polovině filmu a jde to znát převážně na Johnovi, který přehlíží všechno co jde, ale i přesto jsem se bavil, měl jsem nervy a pociťoval jsem všelijaké pocity, tak jako už dlouho u žádného jiného hororu. Highlightem je scénka, kdy se dozvídáme co je Esther opravdu zač. Čisté 4* ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak