John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

Mrs.SMEGhead

I přes to, že jsem zhruba tak od poloviny filmu tušila, co je Esther zač, mě film přinutil dokoukat jej dokonce. Před hereckým výkonem, tehdy 13ti leté Isabelle Fuhrman smékám a příznávám, že snad jen díky tomuto, jsem dala o hvězdu víc. ()

DonBraso

Jestli neúplná rodina uvažuje nad adopcí,tak po zkouknutí Esther radši ani nevytáhnete paty z domu.Bohužel jsem neviděl prvních 10 minut,kde nejspíš zazářil i Karel Roden,tak jsem dal všanc to v bedně s reklamama dokoukat.Bohužel jsem o žádný velký příslib do kinematografie nepřišel.Po herecké stránce už není moc co zvedat nad hlavu,ten byl výborný.Příběh je tuctový jak "tucky" k filmu,kdy jsem tedy o prsa korejský běžkyně neuhádnul přesně konec,ale postavy ano(ten výstřel byl stejnak).Vyloženě thrillerová nota,která se někdy možná až zbytečně táhne a nastoupí kapánek ošlehaných kamerových výstřelků z hororových béček(otevírání lednic už by si zasloužilo chodník slávy).Konec mě přišel trochu do ztracena,jakoby by se čekalo,že bude zaděláno na pořádný sirotčinec,ale další díly nevidím.Inu ten konec ve vodním slalomu pod ledem mě hned napadnul slasher" Pátek Třináctého".Koncept filmu by se dal shrnout jako dobrý thriller,který neurazí. ()

danny.79

Film mi neskutečně vyrazil dech a nemám moc, co k tomu říct. Po necelé půlhodince jsem chtěl mít doma taky takovou Esther. Po hodině jsem si moc přál, aby to už skončilo, protože jsem se bál dál film i sledovat. Po hodině a půl vyšlo vše najevo a samotný závěr se tak dal docela očekávat. Toto dílko se dostalo do mého TOP10. Málem jsem se nechal zmanipulovat a také dal "pouze" 4 hvězdičky. Ale naprosto mě nenapadá, za co bych měl tu jednu strhávat. A ještě jedna drobnost k Esther - mnohem větší strach jsem z ní měl když mluvila, než když konala. ()

Mograine

I když horory nejsou mím chlebem s máslem, musím říct, že tenhle mě opravdu dostal. Pravda, horory kde se objevuje malá holčička co velice ráda vraždí už je celkem dost, kvůli tomu jsem taky musel jít s bodováním o jednu hvězdu dolů. Jenže tento je svým způsobem unikát. Holčička, která je vlastně dospělá žena trpící velmi vzácnou chorobou, kvůli které vypadá jak devítiletá dívenka, je teda opravdu unikát. V každém hororu se samozřejmě počítá s krví, ovšem zde je té krve o něco méně, tato skutečnost se však kompenzuje velice střašidelnými pasážemi, ze kterých opravdu leze mráz po zádech. I když teda nechápu blbost manžela, který ví, že kolem jeho devítileté, adoptované dcery se točí až příliš mnoho mrtvol. I přes tyto velmi malé výtky, si myslím, že film si zaslouží 5 hvězd. ()

gefr

Prostě paráda! První hodina se lehce vleče, za to ale sází na pekelnou atmosféru, která je po malých krůčcích stupňovaná. V druhé polovině převládá psycho thriller, který přináší velký zlom a nastává hororová jízda. Perfektně zvládnutá režie a casting na jedničku. Isabelle Fuhrman bylo v době natáčení 12 let, ale předvádí neskutečné výkony. Naprostá paráda! ()

zzzzzjjjjj

Úžasný,děsivý,dokonalý horor.Perfektní práce scénáristů.Děsivě mě v tomto filmu Karel Roden zaskočil,díky němu vyšla na povrch ta strašlivá pravda o Esther.Je mi ale líto chudáka tatíka Johna Colemana,kterého si zahrál Peter Sarsgaard.K blížícímu konci se mi zdálo,že není viděno o Danielovi. ()

mikessc

Jeden z mojich najoblubenejšých horror-thrillerov, ba priam najlepšý a neviem či ho nejaký film vobec ešte niekedy prekoná. Stupnujuce napatie až do úplného konca. ()

Mato25

Psychologický horor inšpirovaný oidipovským komplexom vzťahujúcim sa na adoptívneho otca, ktorým trpí Esther. Esther má tak tiež vzácnu hormonálnu chorobu vďaka ktorej vyzerá ako pred adolescenciou. Horor sa zo začiatku tvári nevinne no postupom času naberá na obrátkach a do deju sa dostáva viac a viac intríg, nečakaných udalostí spustených práve adoptovanou Esther. Snímok nie je určený pre ľudí, ktorí si chcú pozrieť nejaký bezduchý krvák, pri tomto filme treba naozaj dávať pozor a všímať si prebiehajúcej psychologickej hry práve spomínanej Esther. ()

Kub_ees

Dejovo tak premakaný film, že je to až neuveriteľné. Plno napätia, všetko premyslené už od začiatku, naozaj úchvatné herecké výkony, hlavne Vera Farmiga a také zvraty ako v tomto filme naozaj zbožňujem. Všetko je tu ku koncu vysvetlené a tajomstvo Esther je odhalené. Tá malá je teda poriadna zákeračka. Záver je oproti celému zvyšku filmu trochu slabší ale nie natoľko aby mi to nejak zvlášť vadilo. Celkovo je to úchvatný dych vyrážajúci film. ()

spacegirl

Celkem dobrý horor s trochu přehnaným koncem, resp. si myslím, že tam mohl být chytřejší závěr než taková ta standartní nic nového nepřinášející jednoduchá slátanina. Celou dobu mi vrtalo hlavou, proč ty děti nepožalují mamince, že jejich nová sestřička je zlá. Chápu, že z ní měly strach, ale s její stupňující se agresivitou pro mě bylo těžké uvěřit, že by na ni nic nenabonzovaly. Milým překvapením byl Karel Roden, který se tam asi tak na minutu objevil. Jinak dobré, film splnil funkci hororu. ()

cunicekb

Vynikající psycho zážitek! Člověk je úplně vtažen do emocí, které aktéři prožívají... Děkuju pěkně, brrrrr! ()

silak_xup

Asi jsem úchyl, ale čekal jsem víc surovosti a celkově to mohlo mít alespoň bizarní konec, vzhledem ke skvělému námětu a rozuzlení té roztomilé holčičky 😉 ()

Nikolas__

Absolutně výborný thriller - vše umocnila atmosféra a herci, hlavně naprosto skvělá Isabelle Fuhrman. Každopádně takových jedna a půl hodiny je ten film hlavně psychologické/drama/thriller, ale v závěru je z toho už plnohodnotný psycho horor. Jediné co bych tak trochu vytkl (i když za to tvůrci úplně nemůžou), že mi žádná z kladných postav nebyla tak úplně sympatická. Ale jinak vše skvělé! ()

Rastman

Nesuďte film podle plakátu. Collet-Serra používá podobné techniky, jako všechny ostatní démonické horory, ale je to jen proto, aby vás zmátl. Což je v pořádku, protože o to zajímavější ta pointa je. Po první hodině jsem si říkal "dokoukám později", ale přesně tehdy se míra děsu začne pomalu stupňovat a režisér přidává plyn až do úplného závěru. Vera Farmiga výborná, ale ocenit musím hlavně dětské herce, bez jejichž výkonu by to nefungovalo. I téměř pokerový výraz devítileté Esther stačí kolikrát k tomu, aby vám běhal mráz po zádech. Dobrá, trochu jiná žánrovka. ()

wowylgu313

Povedené drama/horror. Psycho Esterka se nám pěkně vybarví :D super nápad s pro mě osobně nečekaným zvratem na konci. Procentuální plus za Karla Rodena. V první polovině jsem si říkal co ta holčička ještě předvede. A v druhé polovině už jsem jen zíral. Nedávám čisté čtyři hvězdy ale těch 70% zaslouženě. Stopáž mi ani nepřišla dlouhá, uteklo to díky kvalitě a emocím doprovázený podobu celého filmu. ()

blondboss

Hororový snímok, resp. silno-psychologický thriller s azda najprenikavejšou a nervydrásajúcou atmosférou. Žiadny slasher, ale ťažká psychologická sonda do útrob človeka, ktorá sa vymyká akejkoľvek kontrole. Námet skvelý, atmosféra veľmi pekne vystupňovaná a herecký koncert Isabelle Furhman a Very Fermiga. Keď si poviem psychologický horor, presne niečo také od neho očakávam. Aj keď ten prepálený záver už nemusel byť. Každopádne ja som sa bavil. 75 % ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak