Hon na čarodějnice

• USA Season of the Witch (více)

Gerret

Škoda, že to nedopadlo o něco líp, ale hlavní zápletka filmu asi stejně o moc líp dopadnout nemohla. Nicolas Cage hraje svoji roli jako vždy skvěle, Christopher Lee se taky povedl (viz. galerie). Závěr filmu nemusel být až tak moc přehnaný boj s čarodějnicí by podle mě stačil. Některé scény na velkém plátně působily fakt dobře. Hodnocení 70%. ()

R1CH1E

Bože, přiznávám, že začáteční "bitvy", které vypadaly spíš jako bitva dětí na obrovském pískovišti stály za hovno. Přiznávám, že některé efekty byly falešné až hanba. Ale taky přiznávám, že od příchodu čarodějnice na scénu byla atmosféra podkreslená solidní hudbou i spád skvělý a závěr měl taky solidní grády. Amen. ()

Vironey

Nechutně podhodnocené béčko! Ač se jedná o veskrze pitomou pseudohistorickou řežbu, kde splácali páté přes deváté, tak jde o neskutečně zábavný a svižný film. A co je na něm nejsympatičtější (kromě Ulricha Tomsena a Rona Perlmana), nebere se příliš vážně. Spoiler aneb děj v kostce: Nabouchaní bratři ve zbrani křížácké plivli křesťanskému vraždění do xichtu a šli na vandr po Evropě, kterou zachvátil mor, jehož příznaky nelze přehlédnout - monstrózní boláky, ze kterých teče v proudech karamel. Potkali již zahnívajícího kardinála, který jim uložil úkol - doručit bídnou Satanovu nevěstku do chrámu Páně v nějaké prdeli na severu (s příznačným názvem Severak) a tam ji exemplárně popravit, že prý tím ukončí onu epidemii. Cesta uběhla poměrně rychle, dva dopravci odpadli, domnělá čarodějnice kouká jako vjah, jak by řekl Jarda. Divák je stále lehce na vážkách, zda se jedná o nebohou dívčinu či skutečnou čarodějnici (já měla jasno od začátku, tyhle ufňukaný chudinky jsou vždycky bestie zákeřný!). Když se po vpravdě strastiplné cestě dokodrcá celá parta do onoho chrámu, zjistí, že všichni jeho obyvatelé již téměř tečou, ehm. Z čarodějnice se nakonec vyklube démon, který po celou dobu šel po knize, jež má neuvěřitelnou moc a je jedinou zbraní církve vůči všemu pekelnému neřádstvu. Bible? Kdepak...Není jí nic jiného než židovský kabbalistický spis Claviculae Salomonis, který je už po několik staletí jakousi čarodějnickou příručkou pro pokročilé (tady už chrochtám smíchy). Inu, dopadlo to všechno víceméně dobře, satanského šmejda zlikvidovali jedním příšerně dlouhým zaříkadlem z knihy, posedlá dívčina taky dopadla dobře...a hlavní hrdinové? To neprozradím, jen se na to hezky koukněte. ()

Zagi20

Asi nejlepší na celém filmu je ten 5-ti minutový úvod s těma dvěma utopenýma čarodějkama. Ve chvíli kdy na plátno přiskotačí Cage s Perlmanem (nevím co ho donutilo roli v takové blbosti přijmout) v oku lahodící (myšleno ironicky) křižácké bitvě, jde to celé ho háje. A pak ještě dál a dál a dál ... ()

Dreadd

Celou dobu jsem čekal, kdy na mě někde vybafne nápis "In the Name of The King III: Return of the German Idiot, Directed by Uwe Boll". Toho jsem se nakonec nedočkal, ale podněcovat myšlenky na Uwe Bolla, na to musí mít režisér taky určitý druh talentu. Dominic Sena se totiž rozhodl natočit fantasy velkofilm s omezeným rozpočtem a tak zavolal Cageovi, protože věděl, že ten půjde do všeho. Kupodivu Nicolas tu není příliš velkým problémem, stejně jako zbytek obsazení, který je sice naprosto průměrný (kromě Claire Foy), ale rozhodně nemá podíl na špatném dojmu z filmu, ten pramení ve scénáři a v režii. Už počáteční bitva působila, jako kdyby se Sena zbláznil, protože digitální armáda působila v přesvícené poušti jako nepovedená fata morgána a ostatní bitvy byly už jen zbytečný prostřih s nesmírně otravným pánbíčkářem, kterého určitě uprostřed bitevní vřavy všichni poslouchali (navíc řvát při bitvě na spolubojovníky aby zabíjeli nepřátele, je tak trochu nošením dříví do lesa, ne?). Přílišná snaha o velkou modernost spíše než o slušnou fantasy zábavu s historickým základem a buďme rádi, že Cage nedostal do ruky kameru a nenatáčel to celé jakoby amatérsky. ()

vyfuk

Je to zvláštní film. V jednu chvíli musím říct, že na něj mám nostalgické vzpomínky z našeho městského kina, které nyní leží v prachu. Bál jsem se a třásl se. Ale kupodivu si užíval herecké úžasné výkony a i výpravu a příběh. Ne zastírám, že film je trochu zvláštním způsobem krvavý a nebo jinak proveden. Nicméně, opravdu... svého žánru se svým příběhem tento film beru jako jeden z nejlepších v tomto století. I když zním jako blázen. Každé zhlédnutí tohoto filmu je pro mne potěšení a zážitek. ()

sellsakul

Dalo sa čakať vôbec niečo pozitívne od tohoto filmu? Keď sa hlbšie zamyslím, tak ma napadajú dve pozitívne veci: 1) Spravili sme si ako banda výlet do kina, čo hodnotím ako pozitívne. 2) Nicolas Cage sa troška odlepí z toho skrachovaného dna, v ktorom sa nachádza a na účet si pripíše konečne nejaké lovášiky. Inak nič pozitívne tu nie je, absolútne nič. Tak za ten výlet s kamošmi a za omamné látky pred filmom, ktoré boli použité dávam 2*, inak film odpad ako delo. Keby som to pozeral doma, tak to určite nedopozerám do konca, ale tak kino je kino, tam som to dokázal dopozerať :) ()

Josefin

A jaj nakonec typické historické béčko. Na začátku křižácké bitvy, ale pořádně odfláknuté, jen v rychlých záběrech, málo lidí málo akce. Situaci vylepšil na scéně, až Nicolas Cage s novým liftingem a americkým úsměvem v roli rytíře Behmana se svým společníkem Felsonem.Rytířské pozérství mu i sedlo. Příběh celkem originální s atmoférickými prvky , tak nějak jsem čekala víc, než vybafnutí démona. Čarodějnický koláč ani takový ani makový. Závěrem na jednorázovou podívanou i vtipné. 3* ()

LondonGirl

Nič špeciálne, taký slabší priemer s naozaj nedokonalými efektami. Nepomohol tomu ani Nicolas Cage. Jediné pozitívum, ktoré na tomto snímku vidím, sú rozhovory medzi Behmanom a "čarodejnicou". Posledné slová dievčiny by sa náramne hodili do iného filmu, ktorý by bol sfilmovaný oveľa premyslenejšie a duchaplnejšie. ()

zahron

Nicolas Cage si zahrál prakticky cokoliv, od expertů přes výbušniny, čaroděje až po křižáky - to poslední si zrovna mohl odpustit, protože a´t se snaží sebevíc, já mu to v tomhle filmu moc nevěřím. Celý děj mě příjde tak něják ohraný a jediný herec který mě nevadil byl pan Hellboy. Vizuální stránka mě taky něják moc nenadchla, ikdyž jak to tak vypadá, tak na závěrečném démonovi se teda hodně vyřádili. Nebál jsem se, nesmál jsem se, dvě a půl hvězdy musí stačit. ()

zolo23

Keby si film udržal hladinu zaujímavosti tak ako to bolo v prvých 15 minútach, slintal by som blahom a jednalo by sa určite o jedno z najväčších prekvapení roku. Lenže potom som sa začal nesmierne nudiť a nezachránilo to ani pár akčných scén, ktorých však bolo v tejto snímke ako šafránu. Bol som až nemilo prekvapený o aký jednoduchý a predvídateľný scenár ide...vyraziť na cestu,zoznámiť sa s kolegami, odviesť niekoho z bodu A do bodu B, zneškodniť zloducha atď. Dobová atmosféra celkom ušla, Cage je v pohode a Ron Perlman? Vidieť ho v kladnej úlohe je zážitok a aj kvôli nemu som 1 * prihodil. No ,ale slabé 3 * a ja idiot som si dokonca kúpil originál DVD :( ()

MissyRock

Atmosferický skvost, který nabízí velice lákavou tématiku, skvělou hudbu a opravdu poutavý děj. Konec byl sice malinko přehraný a trošku mimo, ale co.. U fantasy tohle bez těžkého srdce dokážu odpustit a s velkou radostí. Jen těch vlků mi bylo líto... Nicolas Cage mě pro jednou zase mile potěšil. :) ()

IMPAIRED

Myslim že tenhle snímek má menší hodnocení než si zaslouží... Příjemná podívaná, a oba hlavní hrdinové konečně vážně vypadají jako nabouchaní středověcí rytíři. ()

luksky

Souhlasím s uživatelem Andersis..mě se to líbilo, jsem rád, že jsem nedal na "blbý řeči" a film shlédl. Příběh sice není nijak složitý, ale vpohodě :-) ()

jenik71

Začátek je docela zajímavý. Ovšem jak příběh pokračuje, jde to už všechno z kopce. A to až k hodně nepodařenému závěru, který už je zcela z oblasti fantasy. Divák vlastně celý film pouze čeká, zda je převážená dívka opravdu čarodějnicí nebo jestli je naopak tak mazaná a lehce převeze hlavní hrdiny. Na jedno podívání je to celkem dobré a díky vizuálnímu zpracování dávám ještě za tři. Jinak by to byl určitě bodík dolu, protože ani dvojice Cage-Perlman rozhodně nijak nezáří. ()

Mythago

Pamatuji si, že před nějakými dvěma roky jsem z toho byl úplně udělanej, bylo to pro mně hrozně brutální a strašidelný k posrání. Tyhle časy byly tak celkově fajn, ale teď už je to horší. Cage, který mi svým neustále zadumaným pohledem skoro zamořil mozek, když jsem uvažoval, nad čím přemýšlí (nakonec jsem dospěl k závěru, že buď nad něčím filosofickým, co nikdo ještě pár desítek let nepochopí nebo nad ničím a ta druhá možnost je pro mne přijatelnější), neumí hrát a to jsem si kdysi myslel opak a dokonce jsem ho měl v oblibě. Vlastně je to takový Bieber filmu - je všude, ale hovno umí. Jediné, co bylo udělané průměrně a ne vyloženě špatně, je začáteční věšení čarodějnic, tedy "čarodějnic" samozřejmě. Jinak ty všeliké digitální stvůry, to je odpornost, o netopýrovi, který byl prý ďábel, ani nemluvě. ()

Ironfood

Béčková fantasy s relativně dobrým hereckým obsazením a mými oblíbenými atributy (mor, čarodějnice, křižáci). Bohužel děj je takový nemastný neslaný, takže se to navzdory krátké stopáži hrozně vleče. Napětí žádné, pár hodně trapných scén (například "dramatický" přejezd mostu) a takové to mé neoblíbené rozuzlení, ve kterém se v podstatě ukáže, že záporná postava šla za svým cílem nesmyslně komplikovaným způsobem, jen aby pak bylo v závěru nějaké to "překvapení". ()

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor