Hon na čarodějnice

• USA Season of the Witch (více)

Pitaya

Zvláštní, nějak jsem už dopředu věděla, že to nebude dobré a nespletla jsem se. Až na 4 vtipy a Rona Perlmana to nestálo za moc. ()

Hapretor

Ron Perlman ujde, Niki Klec nevadí, Claire Foy je docela "důvěryhodná". Děj neni úplně stupidní, leč jen v první polovině, kde je zase nudný. Démon je tak strašidelný asi jako "Mánička" s lízátkem. Po počinu "Black Death", který si hraje na filozofi(l)cko-náboženskou agitku, to panu Dominicovi Senovi nedalo a musel natočit tuto slátaninu - konglomerát "Black Death", "The Omen" a učebnice dějepisu - kapitola: "Křížové výpravy II". ()

sadlokan

Solomon Kane,a hlavně Black death pro mě daleko výživnější,když srovnam 3 nový filmy,tak jako "exorcistický".Ch.Lee,chudák,tam jen tak charismaticky promluvil zpoza nádoru,R.Pearlman je nejlepší na ty troglodyty,jinak jen tak divně čumí,ten druhej zas smutně čumí,vlci křiví digihuby,visutej most spadne,já nevim,co psát.Ale zase nakonec to chytne slušnej švuňk!!! ()

Puol

No ono skutočne nebolo na čo ísť do kina tak som zobral odvahu a vybral sa na nového Cagea. A vôbec to nie taká tragédia ako sa s obľubou píše. Prvé 2/3 filmu by som označil za veľmi dobré. Špinavý stredovek sa dá vytvoriť i s nižším rozpočtom, Ron Perlman má charizma Claire Foy je krásne tajomná. Hollywoodsky polopatistický záver sa dá tiež zniesť. Cageov výkon a účes radšej nehodnotím :). ()

Gedes

Rozmýšlela jsem se, zda dát 3 *, ale nakonec dávám pouze 2*. Mrzí mě, že Cage klesnul tak hluboko a hraje v takových filmech. Neříkám, že jsem se pár krát ve filmu nelekla, ale... jinak to bylo strašně odfláknuté. Veškeré scény a nápady už tu byly dávno předtím...takže nic novýho pod sluncem. Cagovi role mi začínají splývat. Všechno je to na stejný brdo, on je prostě nejlepší, nejstatečnější a všechno vyřeší a přitom strašně trapný. Děj běží (opět) díky tomu, že jdou hlavní hrdinové. Název filmu je taky úplně jinde...ke konci filmu už jsem si říkala: "Bravo, tak víc překombinovat už jste to opravdu nemohli!" Čarodějnice, čerti, ďáblové a já nevím co ještě...jen do mě! ()

Axident

Jméno Nicolase Cage je v posledních letech až na vzácné výjimky (Kick-Ass) synonymem pro hodně špatný film a rok za rokem v tom dokáže utvrzovat další a další příšerností. Season of the Witch jsem si pustil čistě z masochistických důvodů, abych si zase jednou za čas ověřil, jak moc je to bezpochyby zlé. Ale jak píše POMO, není to zas takový průser, jak se dá čekat. Jedná se sice o silně neoriginální patlaninu béčkového typu, Cage opravdu je hrozný herec (Ron Perlman byl proti němu kouzelný) a triky byly jak z dost let staré počítačové hry, ovšem na stranu druhou musím přiznat, že mě to celou, rozumnou stopáž hodiny a půl bůh ví proč dost bavilo a to se počítá... ()

DHDV

Nudné a přetažené finále, které filmu hodně uškodilo. Jinak fantasy/horor, který překvapivě patří k filmům, kde Cage není otravný. (křižácké výpravy beru jako "nutnou" vložku, ale určitě by se dali najít i jiné motivy) ()

hazaba

Hodně váhám mezi dvěma a třemi hvězdami. Na jednu stranu se počin tváří jako velkofilm (záběry bitev, hudba), na stranu druhou je to x-tá variace na, volně řečeno, vymítání ďábla. Nicolas Cage začíná být lehce otravný se svým pořád stejným stylem hraní, ale je pravda, že tu až tak moc nenasazuje své psí oči... Když to tak vezmu kolem a kolem, třetí hvězdu dávám především za Claire Foy, Rona Perlmana a pár hezkých záběrů na krajinu. A říkám si, ještě že jsem na tom nebyla v kině, aspoň nelituju vyhozených peněz :-) ()

mala_kea

Celkem slušně syrovou atmosféru středověkého období "černé smrti" sráží nenápaditá režie a sázka na laciné digitální triky a efekty (kluci z české UPP, kde efekty vznikaly, se tentokrát skutečně příliš nevytáhli, místy to připomíná počítačové hry z 90.let). Nicholas Cage sice utlumil svoje "ruské" herectví a svojí oblíbenou, patetickou mimiku celkem drží na uzdě, ale jeho postava dostává k svému vývoji tak malý prostor, že je divákovi jeho osud až do hořkého konce víceméně ukradený. Nebýt dobře ztvárněného moru, který jinak celkem předvídatelnému a plytkému snímku dodává temnou a místy i celkem hutnou atmosféru, nestál by ten film ani za těch 50%. ()

zelda82

Zabavna ptakovina, ktera si na nic nehraje a proto me ani trochu neurazi. Nicolas Cage se tvari jako obvykle a i ten Ron Perlman dela porad stejny drzky:))Ale ono to vlastne vubec nevadi, pokud tedy clovek neceka opus kosmickych rozmeru... ()

johnywalker

velmi povedená a originální fantasy podívaná... vidět Perlmana i Cage v takovéto roli je sice poněkud zvláštní, ale člověk si zvykne... ()

Krisa

Vždyť ona to byla celkem sranda a dát démonovi (nebo ďáblovi, nebo co to vlastně bylo) je celkem stylový :))) ()

hororwatch

No z těch slátanin,ve kterých Cage poslední dobou účinkuje je tahle asi nejlepší. Co se týče akce a bojů, tak bych snad nic nevytknul když nebudu moc kritickej a vezmu v úvahu, o čem se tenhle film snažil být. Co mě ale navýsost lezlo krkem byly zas ty srdceryvný scény a totálně vypláchnutá scéna s provazovym mostem. No byly tam prostě věci, který mi lezly krkem takže 3.5* je férsi myslim. ()

IvcaG

No tada povím Vám tohle je sklámání, ale na druhou stranu co bychom chtěli, když Nicolas neustále dokola točí takovéto Béčka. Ale škoda prvních tak 20 minut mě docela dost zaujalo a i se mi libílo, ale pak hrůza děs nic nového, vše předem předvítalné. Prostě provar. 35% víc ani ťuk. ()

Deratizer

Tak ikdyž je k filmu připsán i žánr fantasy, tak jsem nečekal tento hororově pohádkový konec. Vlastně jsem čekal reálný film ze středověku o zlé inkvizici a přímého nahlédnutí na reálie těchto zvěrstev oné doby už díky názvu filmu, něco ve stylu Popravčí atd, ale nakonec se z toho vyklubala jen dobrodružná cesta křižáckých hrdinů převážejících do dalekého kláštera dívku církví obviněnou z čarodějnictví, jenž má opravdu hororový fantasy konec, který jsem rozhodně nečekal, ale že by mě tato nečekaná fantasy porce nakonec nějak potěšila, se říct nedá. Holt nakonec je z toho zkrátka fantasy horor, který si ty tři hvězdičky vybojoval, ale na druhou stranu z hlediska zamyšlení a inteligence reálií tématu ztratil díky nečekané fantasy vsuvce. Celkově je to ale film nenudící a koukatelný. ()

Hopkins

* * * * Námět hodně dobrej bohužel provedení nic moc :( Nevím jak to jinak napsat ale ten začátek spíše připomínal nějaké béčko prostě předigitalizováno nebo spíše lacině odfláknuto. Dalo se z toho udělat mnohem více a mnohem lépe . Dávám čtyři za Cage a Perlmana a některé scény které se mi opravdu líbili ale nedivím se nikomu kdo dal v hodnocení 1-3 hvězdy už jenom za to jak to odflákli. ()

hEROic

a tak az na par pasazi to byla docela prijemna fantasy podivana :) posedla holcina byla super... jinak asi vse spada do prumeru... cekal jsem pruser, ale ten neprisel... 60% ()

BOURQUE

Musím povedať, že na tento film som bol veľmi zvedavý. Prečo? Lebo N. Cage v stredoveku som ešte nevidel. Nakoniec musím konštatovať, že ako predstaviteľ „stredovekého rytiera“, ma celkom presvedčil. A nielen on, ale aj R. Perlman. Túto dvojicu a ich spoluprácu som veľmi obľúbil a dúfam, že v budúcnosti táto spolupráca bude pokračovať. Nebudem to naťahovať: film bol celkom slušný, ale autori by sa mali trošinku lepšie orientovať v dejinách ľudstva, keď chcú natočiť taký film, viz. komentáre. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor