Hon na čarodějnice

• USA Season of the Witch (více)

Jeand´Boa

Ve finální fázi se musím přiznat, že jsem čekal mnohem větší hloupost...v tomto případě se mi dostalo zcela průměrného a normálního snímku, který se zalíbí pouze hrstce diváků, odpudivý bude dost možná pro o něco větší hrstku a kolem nejpočetnější skupiny zcela prošumí, aniž by se v nich jakkoliv odrazil, neboť ani to, že Cage zde není nic moc, už asi nikoho moc neatakuje...i na to už jsme si zkrátka museli zvyknout... ()

maciii

Nízký rozpočet mi nevadil, cokoliv co vypadá realističtěji než digitální megalodoni mi naprosto stačí, navíc atmosféra krajiny, kulisy a prostě celá výprava mi přišla úplně v pořádku, horší už to bylo s jednoduchoučkým příběhem, nudnými postavami, jejich pohnutkami a prostinkými dialogy, které se místy snažily být vtipné, bohužel marně. Škoda, historické fantasy mám jinak docela ráda. ()

RobLord

Okénka tohoto celuloidového pásu obsahují snad úplně všechno, na co se rád dívám: rytířské bitky, popravy čarodějnic, nadpřirozeno, temnou atmosféru a Síly Zla. Tleskám, že se stále ještě točí takovéhle filmy, kvůli kterým jinak musím pořádat náročné archeologické expedice do 80. a 90. let 20. století. Dominicu Seno, THANX! ()

chrispe

Ten film střídá výborné momenty (o které se starají hlavně čarodějnice) s těmi slabšími (někdy až trapnými - viz. počáteční boj). Dost možná bych měla jít s hodnocením ještě trochu níž, ale musím přiznat, že mě vážně zajímalo, co z té "čarodějnice" vyleze. ()

Eilean Donan

Rytierska road trip?? :) Dobréé. Jedno moje oko malo síce problém s tými nie veľmi podarenými efektami, ale druhému zase lahodili herecké "prednesy" a hlavne tváre čarodejnice. Nedostatky veru sú, ale bolo to dobré a k uvereniu temné. ()

mupimup

Rytíř Vemeno (to kouzlo českého dabingu) je křížovou výpravou podstatně zklamán. A to natolik, že se, i přes nesouhlas dobových autorit, rozhodne ukončit svoje angažmá a vrátit se do milované otčiny. Nejenže církevní politruk jako vedoucí poznávacího zájezdu zcela selhal, ale otrávila ho i lapálie s onou paní z uvítacího výboru, kterou omylem (zatracená mlha) přesekl i s chlebem a solí. V případě Vemenovy domoviny lze ovšem o trefnosti známého sloganu „všude dobře, doma nejlépe“ s úspěchem pochybovat. Zlý jazyk by mohl dokonce podotknout, že co se týče hygieny, může právě probíhající morová epidemie zdejší životní podmínky už jenom zlepšit. Ovšem nic, ani možnost návratu do takhle kouzelného kraje, není zadarmo. Vemenovi je v rámci veřejně prospěšných prací učiněna nabídka, která se prostě neodmítá: testování šibenice nebo transport problematického děvčete do vzdáleného opatství, kde místní mniši její problém vyřeší. Chtělo by se jízlivě poznamenat, že řeholníci z odlehlého kláštera, kteří neviděli ženu tak dlouho, že mají za chlapa i pannu Marii, jsou pro tenhle úkol ti praví. Skutečnost je ovšem taková, že výše zmíněná dívka zřejmě stojí za morovou kletbou a klášter vlastní jediný exemplář knihy, po jejímž přečtení každé poctivé čarodějnici rupne škeble. (Podobná literatura je k sehnání i v dnešních časech například na mě podobným způsobem zapůsobil Sborník statí a projevů Klementa Gottwalda). Slaboduchost děje, založeného na myšlence, že proti lidovému okultismu je nejlíp použít okultismus církevní, by ještě možná byla schopna přetlouct nějaká protihodnota v podobě strhující akce s patřičnou gradací nebo vtipné odlehčení. Ačkoli je ale atmosféra použitelná a zpracování slušné (i přes ty hromady pixelů, kterým tu říkají vlci), nic co by nějakým způsobem ospravedlnilo cílenou likvidaci mozkových buněk, se v dramatu neobjeví. Dvě hvězdy jsou tedy tak akorát. ()

PEZ

Uz screeningy naznacili, ze to bude zle. Posunuty release a dotacky to len potvrdzovali. A dve nominacie na Razzie Awards pre Cage-a su uz len smutnym dokazom, ze toto bol opat Nicolasov omyl, bohuzial uz len dalsi v rade. V tomto filme nefungovalo nic - sceny ako z inscenacie, pribeh vlastne ziadny, akcne sceny totalne neprehladne, herecke vykony...no na ten scenar vlastne obstojne. Totalna blbost, naposledy som videl nieco tak tupe asi pred rokom, ked som si pustil Drive Angry. Hadajte, co maju tieto filmy spolocne? ()

VyViteKdo

Co říci o tomto filmu? Snad jen to, že jsem si celou dobu říkal, ještě hodinu deset; ještě hodinu; ještě půl hodiny. NICMÉNĚ! Zase až takový propadák to nebyl. Křižáci jsou v tomhle filmu oblečení v kůžích jako ve hře o trůny, jsou jako superhrdinové a zřejmě i tak trochu nesmrtelní. Co ale opravdu nechápu je název. Film se jmenuje hon na čarodějnice, ale všechno se točí okolo jedné. Zápletka je tak prostá a jednoduchá, že ji každý odhalí už v půlce filmu a můžu říct, že konec moc smyslu do příběhu taky nedodal. Ovšem líbí se mi prostředí a věrné ztvárnění moru, atmosféra ve filmu samozřejmě je, ale hraje v něm Nicolas Cage, což jako ve většině jeho filmů musí vyústit v podstatnou dávku frajerství a místy dost nudného humoru, což výsledný dojem poněkud kazí. Nicméně je to docela dobré pokoukáníčko na zabití času a pokud přežijete nudné, nicneříkající pasáže, taky docela zábavné. Dávám 6/10 ()

FeroFabus

Tak to se nepovedlo. Velké očekávání, velké zklamání. Kde jsou ty časy kdy Nicolas Cage točil filmy jako Pod vlivem úplňku, Con Air a další. ()

Torgal

Na Nicka Cagea posledných rokov celkom slušný počin. Vo svojej úlohe je celkom presvedčivý, dokonca ani nestráca svoj shit a príbeh je jednoduchý, ale funkčný. Celkovo lacný vizuál a s každého kúta trčiaca béčkovosť veľmi nevadí, ale už hodinu po skončení filmu som skoro zabudol, že som ho videl. A práve z toho dôvodu dávam palec ľahko nadol. 5/10 ()

anitae

Mor, čarodějnice, vojáci, mniši, cesta do kláštěra a pěkně akční konec. Co víc si přát od béčkového filmu :) ()

tranquill

Tři hvězdy za tu temnou středověkou atmosféru, která se táhla prakticky celým filmem, ale ten závěr už byl slabší a zbytečný, respektive mohl být udělaný úplně jinak... ()

AloeB

Až tady jsem se dozvěděl, že to má být horor. Z logiky věci to znamená, že je tu něco špatně a taky je. Než jako horor bych to nazval spíš obyčejným historickou adventurou s mystickými prvky s tím, že pojem historický se definuje dle logiky obyčejných amerických studií, protože s historií to má společného pouze letopočty a rádoby dobové reálie. Nic z toho mi s přimhouřením oka nevadilo, kdyby ten film měl alespoň nějakou úroveň kterou postrádá. Je až uboze levný a to lze znát z většiny scén. Postavy jsou ploché, scénář mizerný, akční sekvence slabé, kulisy... no inu levné. Přidejme k tomu ještě hmm "úžasného" Nicholase Cage a máme tu film, na který se v životě už nikdy nepodívám a ani jej nikomu nedoporučuji. ()

dalziel

Podarené fantasy,s temnou morovou/čarodejníckou atmosférou, kde ako býva zvykom cesta predstavuje viac ako cieľ.Cage,Pearlman je super dvojka a aj zvyšok obsadenia je fajn. ()

JimiH

Cage dělá cosplay Chada Kroegera v jednom levném fantasy výletu za krásami Chorvatska. Tradiční spotřební béčko, kterému navíc chybí pořádný Cage Rage. ()

nwx

PERFEKTNÍ! Konec mohl mýt vymyšlen lépe, jinak se mi to líbilo. Škoda, že film nebyl delší, našlápnuto na totální pecku totiž měl. Dám 5 hvězd a basta! ;) ()

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor