Hon na čarodějnice

• USA Season of the Witch (více)

VenDulin85

Tak toto bylo příjemné překvapení. Od začátku mě lákalo téma, z herců jsem nebyla moc nadšená, ale tahle dvojka bývalých vojáků fungovala nade všechna očekávání. K příběhu není co dodat, vraždit ve jménu Krista se dá jen určitou dobu, pak už vás nemotivuje ani smazání hříchů. Když pak dostanete výhodnou a naprosto lákavou nabídku přestěhovat jednu čarodějnici z deště pod okap, berete to jako nutné zlo do doby, než zjistíte, že vyprávět tenhle příběh už bude někdo jiný. Pěkné prostředí, zcela přesvědčiví kněží, kteří věří, že to, co dělají, je naprosto správné; z knihovny v Severaku jsem unešená, ale to můžete brát jako syndrom povolání :-D. Zcela zasloužené 4*. ()

Flego

Trochu pokulhávajúce, trochu mystické, trochu hlúpučké a trochu tajuplné... Chvíľami sa zdá, že by mohlo ísť o temnú stredovekú drámu okorenenú bosoráckym motívom, napokon to skončí ako tuctová fantasy záležitosť, čo je bohužiaľ na škodu. Ale pozerať sa to dá. ()

Roman.Ticka

Nemůžu jít níž už z důvodu umocnění zážitku velkoplošnou projekcí a strachem probdělé noci. Dvojka středověkých rytířů hrdinů s neobvyklou rolí Rona Perlmana a i další herci dávali jednu morovou hlášku i ránu za druhou, takže nemám výhrad. Vlasatý větrem ovátý bojovník Nicolas dílo zkázy zdárně dokončil a tak mé divácké srdce opět zaplesalo. O tom, že ďábel je hnusný a nelítostný už vím dávno, ale že umí dokonale anglicky, až teď. :-) ()

honajz

Tak je tam trochu vidět ten nižší rozpočet, ale zase osvětlovač a kameraman se snažili ze všech sil, takže to vypadá vizuálně velmi dobře a má to atmosféru. Příběh sice trošičku kopíruje nedávné céčkové opusy, ale není blbej a má i napětí. Konečně Nicolas zas po dloooouhé době hraje v něčem, co má hlavu a dokonce i patu. ()

Jinny

Inu, nebolelo to. Hon na čarodějnice mi z nějakého důvodu připomněl zábavná béčka z osmdesátých let, jenom mu chybí to nadšení pro věc a vlastně i víc odvahy. Máme tu dva křižáky s nabroušenými meči a mladou dívku obviněnou z čarodějnictví. Vždyť tu sakra mohli údy lítat horem dolem a naše milá čarodějnice mohla partu chlapů, kteří ji doprovázejí, svádět přinejmenším pohledem. Přesto bych i tak byla spokojená (hlavně díky nadhledu Rona Perlmana a vždy několika možnostem, kam se příběh bude vyvíjet dál), kdyby závěr tolik nezaváněl klišé a alespoň jednou scénou mě překvapil. Navíc nechápu, proč se tenhle film vůbec obtěžuje s kritickými narážkami na církev, když jeho pointa je někde úplně jinde. ()

hrona odpad!

Nečekal jsem od tohoto filmu žádný zázrak, ale to, co jsem viděl předčilo mé očekávání. Něco tak špatně ztvárněného a neskutečně hloupého jsem ještě neviděl. Příšerné dialogy, výprava velmi chabá a co se týče masek, (no masek?? jednoho znetvořeného obličeje, který si vyzkouší, snad každá obsazená herečka) o tom nemá cenu dále ani polemizovat, hrůza běs. Jen mě udivuje, že si takovou patlaninu dovolí vůbec připustit do kin a psát samochvály na obal DVD. 95minutová totální ztráta času. ()

rikitiki

Nicolas Cage si zase hraje s démony a k dobru se mu dá přičíst akorát, že tentokrát nemá tak příšerný účes jako obvykle. Hra na středověk má kvalitu a hloubku Disneyových vyprávěnek. Nebýt tam těch mrtvých a popravených je to historicky věrohodné stejně jako Disney pohádky. Což by nevadilo, kdyby příběh dával smysl a triky nevypadaly, jak z počítačového středověku. _____ Je tam jedna dobrá závrať způsobující scéna přechodu přes vratký most a legrační finále s démonem, kterého nemohli myslet vážně snad ani jeho tvůrci. Ron Perlman si s ním dokonce hraje berany berany duc - kdo jiný by se na to hodil líp než Perlman? :) A spousta lidí tam trpí závažnými dermatologickými nedostatky. SHRNUTÍ: Nechcete už konečně přestat pomlouvat čarodějnice? ()

HellFire

Úvod je klasický béčkový horor se vším všudy. Následuje bitva, před kterou uslyšíme první "vtipnou" slovní výměnu mezi Cagem a Perlmanem, přičemž si Cage narazí na hlavu směšnou helmici, asi tak dvakrát větší než jeho hlava. Do konce filmu jsem takových pitomých scén viděl až dost (mimochodem, proč nemůžou mniši dovést knihu k čarodějnici, ale čarodějnice musí jet za knihou?), takže ne, nikdy více. Někde jsem četl, že Cage je velký borec, protože se nebojí vzít jen ty "jisté" role. Po tomhle filmu musím říct, že cage je spíše hlupák, že bere role v takových shit filmech, ve kterých za posledních pár let účinkoval. ()

Ivoshek

Papírově to měl být supr film, ale je to strašná splácanina, která už při menším zamyšlení nedává smysl. Pár scén fajn, jenže pak to zabijou příšery a triky jak z digi hry. ()

SOLOM.

Moc šancí jsem téhle fantasy historické „pohádce“ nedával. Vesměs jsem slyšel samé negativní ohlasy, ale ani to mě neodlákalo od úmyslu si to pustit. Začátek navnadil (tři ženské na mostě), ale potom přišli na řadu ty úsměvně zkrácené křižácké bitvy. Naštěstí to dlouho netrvalo a rychle se přesuneme zase dál. Líbilo se mi vyobrazení zpustošeného kraje, který zamořil MOR – takže když naše pětice – vlastně šestice vyrazí s údajnou čarodějkou, zlepšila se i atmosféra. Konečně to alespoň trochu oživil akční náboj, jen škoda té přemrštěné digi -podívané. „Církvi už vážně nesloužím. Viděl jsi knězův obličej? Jakoby jsi mu nachcal do svěcené vody…“ Nicméně závěrečná část se nese v pěkně ponuré atmosféře, Cage a Perlman zahráli dost průměrně (což první jmenovaný málem schytal Zlatou malinou), ale zas tak tragicky bych to neviděl. Podobně laděných „historických“ filmů koketujících i tak trošku s hororovou tématikou není moc, takže jsem rád za každý z nich. S odřenýma ušima tomu dám průměr. ()

Karamanlis

Z môjho pohľadu príjemné prekvapenie - Season of the Witch je o triedu lepšou snímkou než nedávne Black Death či Solomon Kane. Multižánrové spojenie tu funguje mimoriadne efektívne a dá sa povedať, že film nemá žiadne hluché miesta (na rozdiel od dvoch vyššie spomínaných starších fantasy). Ústredná herecká dvojica Cage - Perlman je výborná, ich hlášky, vzájomné doberanie sa a pohŕdanie cirkvou sú dosť v pohode. Hon na čarodejnice považujem za definitívne potvrdenie návratu Nicolasa Cagea do prvej hereckej ligy. Jediné menšie výhrady mám snáď iba voči vzhľadu arcimonštra, vyslovená pohroma to ale ani po tejto stránke nebola. ()

ARI50

Lov může začít protože jsem dostal slušnou dávku atmosféry, i když není film dokonalý přesto zapůsobil velmi dobře. ()

kajda.l

Nebýt ohyzdného finále se satanášem, digitálních vlků a příšerného Rona Perlmana dal bych tři zářivé. Takle za výbornou "čarodějku" Claire Foy, úvodní pětiminutovku a charismatického Nicka to jsou zasložené 2,5 hvězdy. 50% ()

Necrotongue

Podle hesla: "Netřeba se vlka bát", se pouštím i do takových repríz, od nichž nic dobrého nečekám (a už vůbec ne filmový zážitek). Dominic Sena nezklamal a správně po americku si natočil evropský středověk, přičemž se profesionálně vykašlal na cokoli dobového, takže jsem čekal, že Nicholas Cage v rozhodující chvíli finálního souboje ohromí nepřítele tasením světelného meče. Neučinil tak, čímž nesmyslně narušil jinak vcelku plynulý tok různých nelogičností. Blbost to byla tedy hrozná od úvodního odchodu z armády až po finálový digibrajgl, ale jednu hvězdičku přece jen ponechám, protože jsem se místy slušně pobavil a zasmál. No a co, že to tak tvůrci filmu neplánovali? Se můžu zasmát, kdy chci. Ale fakt, vždyť to občas vypadalo jako parodie (srážení šipek z kuše mečem při střelbě na vzdálenost do pěti metrů, kardinál umírající na mor byl zjevně ve třetím stádiu syfilidy, atd.) No, nenadělám nic:-) / Poučení: Pokud si filmová postava začne plánovat zářnou budoucnost, je čas se s ní rozloučit. R.I.P. ()

Beastmaster4

Film mi přišel jak mix Van Helsinga a Jména růže. Očekával jsem od Cage další průšvih, jako byl Čarodějův učeň, ale už od úvodních scén jsem byl překvapen. Když zrovna Cage nezáří, tak ho prvotřídně dokáže zastoupit Ron Perlman. Souboje na meče sice připomínají chvílema sci-fi ale jinak je vše v mezích. Čekal jsem málo, a proto jsem mile překvapen. Pochvalu si mimo jiné zaslouží i skvělá kamera. Děj je průměrně kýčovitý ale na to co se poslední dobou točí a zejména pak v čem hraje N. Cage, tak jde o lehký nadprůměr. ()

Morholt

Nechal jsem se ovlivnit místním hodnocením přesahujícím 60% a navnadil mě i úvod. Pak ale šlo všechno do kopru. křižácký útok musel rozesmát všechny, kdo se tomuto tématu byť jen povrchně věnují. Zbytek pak už byla jen slátanina jednotlivých scének, u kterých mi občas přišlo, že nemají nic společného. Korunu tomu nasadil příšerný Cage s hrncem na hlavě, který se oháněl mečem s neměnným psím výrazem, jenž jeho postavě dodával na grotesknosti. Vše zakončill nechutný digitální konec. Jediným plusem byla Claire Foy, ale ono v tom marastu zase nebylo tak těžké vyniknout. Druhým pozitivem pro mě byla účast mého oblíbence Stephena Grahama. 15% ()

oLí

Taková zvláštní nedomrlost toto, ale do podprůměru bych jej rozhodně neodstřelil. Technicky je to dobré, zápletkou je to dobré, atmosférou je to dobré, stále se je nač dívat. Ale je to prostě pořád jen dobré, včetně zbytečně akčního a pořád jen dobrého konce. Dvě věci jsou zde ale nadprůměrné - výprava a promrhaný potenciál. Lokace a záběry přírody jsou zde hlavními tahouny a když templáři ukázali na mapu, že půjdou přes nějakou řeku, most a hlavně přes obrovský temný les, ouplně jsem se tetelil blahem. Bohužel naši hrdinové onen ( krásně ztvárněný ) les prošli rychlostí jako by klusali Stromovkou :-/ Cage s Perlmanem nezklamali, účast Stephena Gragama, Ulricha Thomsena i Ch. Lee potěšila. Takže 6/10 bez větších problémů může být. ()

Lucasion

Na tento snímek s Cagem a Perlmanem jsem se docela těšil. Z kina jsem neodcházel zklamaný to určitě ne, ale zase nějak extra nadšený, to taky ne. Trošku mi to přišlo chvílemi jako popcornová záležitost, ale ne. Pod tímto kabátkem je čistě solidní fantasy příběh s dobrými herci a nápaditou hudbou. Scénář je kvalitní a dobře propracovaný a až do konce udržuje diváka v nejistotě a strachu. Jeden z prvních filmů letošního roku a musím říci, že docela dobrý start. Myslím, že se na něj podívám časem znovu. / Jak jsem před lety psal, tak jsem vlastně udělal. A už dokonce dvakrát. Což o něčem svědčí, koukat na film potřetí. Cage s Perlmanem mě baví a příběh o eskortování čarodějnice taky. Finále je navíc zvládnuto dobře. Pořád v tom vidím tu temnou fantasy, kde je mor, hnus, čarodějnice a špína. Bavil jsem se i potřetí. Takové nenáročné fantasy béčko, který má svoje kouzlo. (70 %) ()

Shaqualyck

Tenhle film je o přístupu. Jako odpočinkové středověké béčko podle neexistujícího comicsu je to přímo skvělé. Jen se u toho nesmí moc přetěžovat šedá kůra a dva ztrhaní hláškující skoroveteráni z křížových výprav si vás vezmou na 98 minut do parády. Mor, nemor. Ale možná jen zbytečně moc ujíždím na křesťanské mytologii a Nicu Cageovi... Každopádně pro fandy Diabla povinnost! P.S.: Solomon Kane (ač námětem odlišný, přesto v mnohém podobný) se mi líbíl o poznání víc. ()

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor