Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

Amroth666

Tři hvězdy budou správné. Musím uznat, že tohle akční sci-fi béčko se na svoje poměry docela vytáhlo. Tady se nic nemusí chápat, stačí jen koukat, jak si partička dobrých herců poradí s nepřátelskými vlnami útoku. Sklamala mě docela hudba, připadalo mi, jako by se snažila o nějakou vedoucí melodii, o nějaký hlavní hit, ale ono nic. Ve filmu si snad každý musel všimnout občasných nedotažených triků, ale to k takovýmto podobným filmům patří. ()

starbrejkr

Ne že bych od toho filmu něco čekal, zkrátka jsem se chtěl podívat na zábavnou bitku s emzáky. Ale zábava, to je to, co toumhle filmu chybí. V podstatě je to emzácky-invazní film, který se bere ze všech nejvážnějji a to je ten hlavní kříž. S odstupem jednoho dne se mi těžko hledá jakékoliv pozitivum. Možná je krapet neotřelé pojetí samotné akce, která je díky pohledu striktně zameřeném z očí vojáků na alien filmy netypická a v podstatě jí lze zaměnit za jakoukoliv vojenskou akci, což byl evidentně i záměr tvůrců. Ano, sice netypické, ale bohužel všechna filmová armyklišé tím pádem nesoucí. A ve finále mi tedy toto pojetí (spolu s příliš digitálním vzhledem) lezlo nejvíc na nervy a tuto reklamu na U.S. Army jsem vskutku nesežral. Celkově tedy velké fuj a nuda, kterou se Aaron Eckhart za pár let vnoučatům určitě chlubit nebude. ()

Pitam

Kde já jsem to jen všechno už viděl..? Aha už vím. Nepříliš duchaplný mix Dne nezávislosti s Districtem 9, ale hlavně parafráze na Wellsovo veledílo Válka světů, kde se taky zcela bezprecedentně zjevila horda emzáků a chtěla nás, ubohé lidstvo, zcela vyhladit. A vyvražďovačka může začít. Skvělý úvod k počítačové hře. Ale k filmu..?! Zatímco pan Wells vytvořil velmi zdařilé dílo reflektující soudobé události ukončené naprosto geniální pointou a proti invazi postavil panikou uchvácené civilisty, tak B:LA je pouhé bezmyšlenkovité cosi, jež se ani nesnaží podat natož odpovídat na otázky jako "Kdo jsou? Odkud přišli?" a vévodí mu skupina amerických (slovo amerických podtrhávám) mariňáků. Sledujeme tedy "příběh" a i když předem víme, jak to zas všechno dopadne, přesto posloucháme stupidní dialogy a agitátorské hlášky promíchané s jako obvykle donebevolajícím vlasteneckým patosem, protože nás to i přes všechny ty negativa trochu baví. Ovšem pouze nás, co jsme kovaní ve sci-fi a když jsme byli malí, s chutí jsme si zastříleli na PC po tlupě (ne)humanoidů.. Ale abych jen nekritizoval, musím říci, že zpracování zvlášť vizuální stránky je velmi zdařilé a hodně mi seděla i neklidná dokumentaristická kamera. K hereckým výkonům se vyjadřovat nebudu, jelikož není co hodnotit. Celkově dost velké zklamání. Takže **, ale to jen proto, že scifárny mám prostě rád. Jinak by bylo ještě o jednu hvězdu míň. ()

laik_60

film plný helikoptér strielačiek betónu a patetických výrokov, a šľak ma triafa z toho slovenského jačania tam. Len taká poznámka, akýsi "pavedec" tam podľa scenára povedal, že mimozemšťania prišli na zem po vodu ktorú berú ako palivo, a že nikde vo vesmíre v voda v tekutom stave nie je iba na Zemi, Otázka - ako do pekla teda tí mimozemšťania prišli až sem ???? ()

C0r0ner

Zaráží mě hodnocení rovnající se třem hvězdičkám. Já teda viděl (ano, jalovou) brutální válečnou akci lidí proti emzákům, která začne okamžitě a skončí až před titulky. Která se s hrdiny rozhodně nemazlí. Plný počet dát nemůžu za ta klišé, ale i tak jsem byl nadmíru spokojený a rád se zase někdy na Světovou invazi podívám. 90% ()

Hrůša7

Další klasický, nepovedený béčkový americký film. Scénář byl zoufalý a s katastrofální kamerou to je nezábavná až uspávací podÍvaná. Jakási napodobenina a kombnace DISTRICT 9, TRANSFORMERS a různých dalších ,,UFO´´ filmů. Zajímavé byly alespoň efekty, kterým amerika sice kraluje, ale s tak stupdním příběhem a tak nereálnými scénami film nijak nepovyšuje. ()

Gaaron

Hodnocení ani ne tak samotného filmu, jako spíše kino-zážitku. Ale musí se uznat, že docela dost scén a hlavně hlášek bylo, jak se říká "fér". "Retreat!" "Hell!" ()

Andre3000

No nedal se čekat žádný zázrak. Proto mě ani výsledek filmu nepřekvapil. Vlastně nic moc nového nepřinesl. Pokud se rozpomenu, tak vlastně nepřinesl něco, co by už nebylo v jisté podobě v jiných filmech. Pár scén bylo docela zajímavých, ale jinak prostě nic moc navíc. Mimozemšťani, na kterých nebylo nic zvláštního a ten zvuk alá vetřelec, no tak to byl vrchol. Často viditelné počítačové efekty...no radši nebudu psát dál. Už dost takových filmů, myslím že jich bylo natočeno dostatečně na toto téma. ()

Wormboy

Ze som sa ja chuj dal presvedcit sam sebou, ze to predsa nemoze byt take zle, ako sa vravi. Ved je to o invazii emzakov a bude to riadne huste, drsne, akcne jak svina. Hovno! Huste je to ako sackova polievka (nie zemiakovohribova magi zo zahradky bez glutamanu), akcne to sice je, ale ani Tony Scott s jeho ezoterickymi vyletmi do rozorvanej duse epileptika by akciu nenatocil neprehladnejsie, drsne je to ako pohlad Aarona Eckharta, ktoremu sa pri kazdej tretej vete deru do oci slzy z presladenych kravin, ktore rozprava, no a inak je to sablonovite ako snaha o originalne prirovnania. 1,5/5* ()

campix

Na Světovou invazi jsem se sice celkem těšil, ale i tak předčila má očekávání. Jelikož jsem čekal, že Světová invaze bude spíš taková pocornovka, kde jeden člověk bude zachraňovat celý svět, to se bohužel vymklo až na konci, ale i tak sem po většinu filmu dostal trošku něco jiného než jsem čekal a to mě potěšilo. Zprvu vypadá invaze jako klasický vojenský film bez náznaku boje proti jiným civilizacím. Škoda, že je to prostě americký film, takže jsou tam ty jejich klasické nešvary, jako ukázka přehnaného vlastenectví, že Amerika je prostě nejlepší, pak ty závěrečné hero momenty. Jinak jsem se nemohl absolutně ani chvilku nudit, protože Světová invaze je prostě akce od začátku až do konce a některé dojemné momenty se i povedly. Přes očekávání jsem byl mile překvapen a Světová invaze nebyla vůbec takový průšvih. ()

necisty

Pro mě to byl naprostý nářez. Kdybych měl srovnávat s Den, kdy se zastavila Země, tak tady mě uspokojili mnohem víc. Mé hodnocení se zakládá především na parádních efektech, akci a soundtracku. Možná jsem očekával inteligentnější závěr a méně americké demence (kdy se např. zase nabíjí zbraně až když se vidí nepřítel), ale jinak jsem dostal co jsem potřeboval. ... Souhlasím s POMO, ale vzhledem na slova nechápu proč tak nízké hodnocení a také snad úplně poprvé souhlasím s Tsunami_X. ()

Pajky3

Dostal jsem přesně to co jsem čekal. Tady to platí dokonale a bez vyjímky. Na stříbrném podnosu jsem dostal patriotismus ve směsi nevýrazných charakterů, z nichž vyčníval a mě se zalíbil pouze jeden (Imlay). Předvídat se to samozřejmě dalo, např. scéna s vrtulníkem. Tu jsem tušil ještě ve chvíli kdy tam ani vrtulník nebyl. :) Jenomže mě tohle baví, já si u toho vypnu a krasně odpočinu. I proto je to pro mě průmernej film (bavil mě víc než District), kterej mě nezklamal ale ani nepřekvapil. A nyní kde bude dvojka ()

Flynn

Mám rád filmy podle skutečných událostí a jak jsem usoudil, tak tenhle k nim tak na 90% nepatří (nejen díky tomu že se nápis "Podle skutečných událostí" neobjevil po úvodních titulcích) :o) Ani nevím co k filmu říci. Dalo se to pojmout jako velkolepou střílečku alá Den Nezávislosti a nebo v tomto případě jako procházkovou akci s tlupičkou amerických vlastenců, kteří prostě i v té malé skupině zachrání lidstvo, svět, vesmír a všehomíra. Přišlo mi to úsměvné, plné tradičních klišé (obzvláště hlášky těsně před smrtí). Je to takový klon Dne Nezávislosti , Černý Jestřáb Sestřelen a Sedmi statečných. Pobaví a neurazí (pokud nejste mimozemšťan toužící ovládnout svět). ()

pakobylka

Neobyčejně tupé ... co víc k tomu říct ? Klišé na klišé kupící se v nekončících sekvencích - snímané roztřesenou kamerou, která se sem absolutně nehodí a ničemu nepomáhá Patrně propadla neovladatelnému strachu při zaznamenávání zkázy v přímém přenosu. A hrdinní, (ne)ohrožení chlapci mariňáci ! V zajetí svých dialogů, které pocházejí z říše pubertální fantazie, jsou v konfrontaci s tvrdou realitou DALEKO méně uvěřitelní nežli apokalyptický svět všude kolem. Nejde o to, že se jedná o vesmírnou invazi po sto prvé - i prostoduchý šablonovitý scénář lze zfilmovat nápaditě a poutavě ... jenomže TOHLE vážně není ten případ. ()

Martrix

Díky neustále se vyvíjejícím technologiím, jsou dnešní filmaři limitováni pouze penězi a svou fantazií. V tomto ohledu nabízí žánr sci-fi obrovské možnosti a je velmi smutné, že jich dokáže využít jen malá hrstka scénáristů. Přitom není vůbec nutné vymýšlet něco nového, rádoby originálního. Jestliže se dá mluvit o relativním úspěchu adaptací knih P. K. Dicka (Blade Runner, Minority Report, Výplata, ... ), tak jde jen o nepatrný střípek kvalitních námětů, které sci-fi literatura může nabídnout. Jenže z nějakého důvodu se neustále točí prázdné, vizuálně okázalé akční slátaniny, nebo se přetočí nějaký starší film s tím, že teď už to bude ONO. Světová invaze spadá do subžánru invazivního sci-fi. Společně se Dnem nezávislosti, Válkou světů a Dnem kdy se zastavila Země, se nám snaží ukázat, jak by to mohlo vypadat, kdyby... . A jak jinak, než prostřednictvím postav, se kterými se může obyčejný člověk aspoň trochu ztotožnit. Ve Světové invazi se nabízí postava námořního seržanta, kterého si střihnul Aaron Eckhart a je to především jeho zásluha, že se film drží aspoň na průměru. Pominu debilní proslovy, protože američani takoví prostě jsou a v reálu by si to opravdu neodpustili. Eckhartovo herectví dobře ladí s realisticky pojmutými válečnými scénami(Černý jestřáb sestřelen) a společně s roztřesenou kamerou(Cloverfield) a ufony bez jakékoliv charakteristiky. Tím ovšem posouvají celý film do polodokumentární formy. Přesně do té formy, která už začíná být otravná. I díky tomu 15 hodin po shlédnutí marně přemýšlím, co se mi tvůrci snažili říct a o čem to vlastně bylo. Podvědomě tuším, že odpověď bude stejná, jako v případě Centuriona, Honu na čarodějnice a třeba 2012, nebo Dnu poté. Prostě další hollywoodský "biják", který díky celosvětové distribuci vydělá dost peněz na to, aby to další producenti mohli zas a znova zkoušet a dělali zas a znova ty stejné, nebo ještě větší chyby jako jejich neslavní předchůdci. Jejich nepoučitelnosti se může rovnat snad jen nepoučitelnost všech diváků, kteří za rok opět utratí peníze za další podobnou blbinu bez nápadu. PS: Po dvou měsících od shlédnutí v kině, jsem se pokusil na Světové invazi NĚCO najít a podíval jsem se na ni s CZ dabingem v televizi. A je to ještě horší. Po vizuální stránce není třepající se kamera o nic stravitelnější než v kině a navíc český dabing zdůrazní blboučké dialogy, včetně té hromady amerických vlasteneckých keců. Já to chápu. Těžko by se našel někdo, kdo by dal režisérovi x milionů USD a řekl mu: " jdi a natoč epické sci-fi, plné hrdinství rumunských farmářů." Vlastně je to trochu smutné. V ČR a Evropě vůbec, se takové filmy netočí, takže epické sci-fi plné hrdinství nás neameričanů, v kině nenajdete. A tak nás opět spasí naší američtí bratři a my si můžeme "užívat" invazi amerických hovadin. A to invazi, která je narozdíl od tohoto filmu, krutou realitou. A ano, jsem si vědom toho, že na takové filmy přece chodit nemusím. ()

Juto

Vizuálne a zvukové efekty boli úžasné, ale práca s kamerou mohla byť lepšia. Kamera vás niekedy nahnevá, niekedy vám poskytne zážitok z pohľadu prvej osoby. Celkovo je to príjemná jazda. 6/10 ()

rizek2

Patriotismus smrděl na celej sál, hrdost a hrdinství amerických vojáků bylo větší než Sparťanů během bitvy o Thermopyly a především v částech, kde se nebojovalo, to byla strašná sračka :-) ()

Icefist

Vnímám všechny připomínky, co tady píšou ostatní a hodně z nich je pravdivých. Dialogy jsou většinou dost hrozný a pár patriotistických scén je tak prvoplánových, že se z toho někomu zvedne kýbl. Dokonce za sebe přidávám jednu obrovsku stížnost, kterou jsem tady nikde nezahlédl a to na kameru. Ta je někdy tak děsivě ztřeštěná a ulítaná, že má člověk co dělat, aby nevypadl ze sedadla. ALE! Na druhou stranu mi přijde, jako by se zmiňovaly jen zápory a přitom se nehledělo na klady. V první řadě musím jmenovat Aarona Eckharta, kterého jsem si zamiloval v Děkujeme, že kouříte a jsem velice rád, že mě dokázal přesvědčit i v tak odlišné roli. Když vypustím kameru, tak i vizuální stránka je dle mého kvalitní a to stejné můžu s klidným srdcem prohlásit o hudbě. A věc, která se mi taky velice líbila, byla atmosféra. Možná že jsem to tak měl jen já sám, ale vnímal jsem na plátně vyobrazenou beznaděj. Protože útoku se dočkáme až v úplném závěru a do té doby to jsou jen přesuny, ústupy, umírání a snaha o přežití. Těch záporů je nepochybně dost, ale u mě to stačí s hodně odřenýma ušima na 80 %. Oblíbená část- přivítání Aarona Eckharta zpět v autobusu ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání