Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

Sentinel

Málokdy se mi stává, že se už v necelé půlce filmu modlím, ať už je konec. Totální nuda, nezajímaví herci a podprůměrné akční scény (trailery ukazují zdaleka nejlepší záběry, většina těch ostatních ve filmu je velice slabá) však bohužel nejsou to nejhorší. Nejhorší je všudypřítomný patos natažený do mooonnnnssstr rozměrů. Ne fakt, na americký nacionalismus ve většině podobných filmů jsem si už zvykl, ale tohle už se ani nedá nazvat kýčem. Zklamání roku. ()

veverysiak

Pre priateľov akčných vojnových kúskov to musí byť vcelku pôsobivé pozeranie, je otázne, či obrnené jašterice z dákej kakalióntej galaxie sú pre nich tou pravou náhradou za fašúňov, talibancov, či iných pozemských živých terčov, to skĺbenie vojnového a mimozemského sa mi javilo ako veľmi podarené, už menej podarený je pre mňa štýl roztrasenej dokumentárnej kamery, ktorému raz neviem prísť za tie roky na chuť, a ktorý značne znížil môj umelecký zážitok, takže 65%. ()

Georgeus

Od tohoto filmu sem příliš nečekal a možná proto mě tak mile překvapil. Hodně mi to připomínalo District 9. Podobná občas chaotická kamera, vizuální efekty na vysoké úrovni a spousty krve z doslova rozprsklých částí těl nevinných mariňáků snažích se uspět v těžkém boji. Veliké plus dvám za sexy Michell Rodriguez a sympaťáka Aaron Eckhart v hlavní roli. ()

Johnysman

Když se na film podíváme jen z pohledu technické stránky, tak nebude ani moc co vytknout, krom roztřepané kamery a nádechu jistého vykrádání ostatních kultovních filmů. Vlastně tento snímek vychází v závěru jako kombinace reklamy strejdy Sama, District 9, Black Hawk down, a dalších. Co se týče děje, tak si nelze nepovšimnout stříkajícího prašivého amerikanizmu. Chudáci USA jsou napadeny agresívní rasou (ta ironie) a ještě větší drsno-chudáci pánové mariňáci mají zachránit zemi. Drsné až komicky drsné dialogy vzbuzují dojem - ,,no to si dělají prdel :oD?" Líp to nelze nazvat. Podle mě, by tento film měl fungovat jako narukovací spot do americké armády a nic víc. Pro mě to bylo rozhodně zklamání, jelikož jsem očekával asi naivně něco duchaplného. ()

krt7236826

perfektný námet, neskôr film na ktorý som dlho čakal ale dočkal som sa len sklamania ... prečo mi to pripomínalo black hawk down s dvackou opitých kameramanov a neprítomným režisérom neviem ale jediné čo bolo na tomto filme dobré boli efektné výbuchy streľba a to je asi všetko. kamera je vážne hrozná, otrasná, na nervy bijúca... tak dobrý film to mohol byť a takto to skur**ť to chce odvahu. Toto bolo vykradnutie všetkého dobrého z príbuzných filmov , capnuté nakopu a podupané steel botkami. Len som čakal kedy to sklamanie skončí... už si to nikdy znovu nepustím ()

Leffi

Jako správný akční béčko to má úplně všechno a Michelle Rodriguez tomu kraluje. Kdyby se tvůrci vyvarovali klepající se, rozostřené, nepřehledné, na prdeli přilepené kamery, tak by to bylo v klidu zhlédnutelné a člověk by si snad i vychutnal detaily. Film měl rozhodně velký potenciál, ale místy propasované dialogy, které jen zabírali místo akci, by nebylo na škodu vypustit. Nicméně není to tak nekoukatelné, jak by se z mého komentu mohlo zdát. Akce ujde a proto volím trojku, protože kdyby to lépe stavělo na akci a ne na verbování mladých ejmerikánců do statečné armády, tak to mohl být jarní akční hit. ()

Dexter666

Po technickej stránke absolútne ohromujúce a dokonalé. Koncept utáraného retrospektívneho úvodu mi už ale na nervy liezol viac (načo bol dobrý, keď akcia a nie postavy hrala prím?). Malé originalitky sa nachádzajú len v rozprávaní deja ako takého (voda, zraniteľnosť protivníka, arzenál, nekompromisnosť...). Čo sa celkovej skladby filmu týka je to fakt zlé - hlavne skoky medzi útekom späť na základňu a potom aj k "velínu". Ja neviem, to si tú druhú polu filmu nikto nepozrel pred final cutom? Veď každý druhý súdny divák vidí, že ten scenár kríva... Hrozne to pokazilo dojem z inak dobrého filmu (pripomína mi to Terminator Salvation). ()

pcarogers

Naprosto výborné sci-fíčko, tak jak má být. Krásné triky, napínavé od začátku do konce. Hodně mínusů, to ano - skoro nepřekousnutelný patos. Když jsem nad tím přemýšlel, možná by to tak bylo i ve skutečnosti, ale zkrátka ve filmu mě to ruší. Když chci pořádnou kýčovitou emoci zapnu telenovelu. Další mínus patriotismus. Proboha, to si ti amíci prostě nemůžou a nemůžou nechat na nějaký úchylný večírek, kde by pobíhali s americkou vlajkou omotanou kolem pasu a zpívali hymnu na stokrát a musí to prát do nadupaného sci-fi plného mimozemšťanů, kosmických lodí a dobrých bojů? Za třetí - nejsem si jist taktickými pokyny pro vojáky, ale měl jsem za to, že v bojové zóně se přesouvá od krytu ke krytu a ne prostředek silnice je náš ať nás máte jako na dlani. A pár by se ještě našlo... ale já jsem se bavil a nepolevil v koncentraci po celý film, takže jasné čtyři za zábavu. ()

Shelby14

Tak tohle je ukrutná slátanina, kterou zachránila jen docela svižná akce. triky nic moc, hrdinství a statečnost stříká z vojáků i civistů víc než voda z děravýho belíku, dialogy jsou dementní a alieni rozmazaný jak kdyby kalili celej víkend v nonstop baru a dost podobně se tak i motaj. bod za akci, druhej pro Michelle. ()

Sirmilano

No příšernost...Jedna hvězda jen za to že to bylo ve stylu válečného filmu (a to já můžu).Jinak rádoby testosteronový kecy a scény,každý hrdina až po poslední vlas,kamera,vykrádání districtu(což podle mě byla taky šílenost) a mnoha dalších...bylo toho tolik že nemám ani chuť ani čas to sem všechno vypisovat.Z mého pohledu jednoznačně propadák co nepobaví ani nezabaví natož něco víc. ()

rigby odpad!

Americký mariňák přežije všechno, americký mariňák zachrání všechny, americký mariňák zachrání Ameriku. Amerika zachrání celý svět. Od prvních záběrů se za zvuků neustávající střelby odehrává oslava amerického vojáka. Zpočátku je patos stříkající na všechny strany úsměvný, ale v polovině filmu toho začne mít člověk dost a začne si zacpávat uši a křičet na plátno. Ne, takový výplach mozku nedokázaly ani komunistické filmy... ()

albyczech

Hm docela mě to bavilo. Sice trochu vykrádačka různých titulů daleko vyšší kvality, trochu dementní dialogy a trochu víc třesoucí se kamera, ale tak asi jsem od toho ani nic jiného nečekal. ()

Scaevola

Proč mne tak baví filmy, kde alespoň chvíli Američané dostávají na frak? To sem nepatří... Efektní podívaná s neustálým tempem, které vám nedovolí příliš přemýšlet a jen zíráte, jak se dá dohromady vizuálně skloubit reportáž z Afgánistánu a invaze UFO. ()

Tempest

Spíše než sci - fi je to takový válečný film. Kdyby tam nebyli emzáci a neničili se celá města. mohl v roli nepřátel vystupovat v podstatě kdokoliv. Válečných scén je zde poměrně dost a jsou docela dobré. Horší to je s meziscénami mezi boji, ty jsou už podstatně slabší, plné amerického patosu, různých klišé a docela slušné dávky sentimentu. Herecké výkony odpovídají úrovni filmu, jsou spíše průměrné. Dávám 60% jako fanoušek sci - fi a Hvězdné pěchoty. ()

Pete1790

Krásná demolice ulic města LA, rychlý spád příběhu, trochu rychle vyřešen problém s odstraněním velitelství, trochu ošklivý a divní mimozemšťané. Sakum prdum zajímavá podívaná, která neurazí ale ani v rámci žánru nepřekvapí. 80% ()

Andre.w

O jednu hvězdičku míň kvůli nikoliv nezbytným sentimentální scénám, které tam byly daný jen pro amíky. Super béčko, které krásně propagandisticky zvěčňuje U.S. Army jako partu neporazitelných titánů. No nevim, kdo se dá po tomhle filmu do US Army, tak je podle mě stejně idiot. Kdo chce dobrovolně přijít o kejhák i když mezi kámošema. ()

MFZB

Tento filmík som chcel vidieť už strašne dávno, lebo sa mi celkom žiadalo pozrieť si nejaké dobré sci-fi, ale musím priznať, že som trocha sklamaný. Ono to síce sci-fák bol, ale len tak okrajovo. V prvom rade išlo o tú vojnovú tematiku. Mám rád takýto žáner, ale skôr sa mi páčia filmy typu o konci sveta a podobne, skrátka katastrofické a toto nebolo presne to, čo som chcel. Chyba bola asi v tom, že som si neprečítal pred pozeraním filmu obsah, čo zvyčajne robím a preto možno tá nespokojnosť, ale tak v konečnom dôsledku išlo aspoň po filmovej stránke o niečo lepší film ako mám vo zvyku pozerať. Čo sa týka obsahovej stránky, tak tam je to v mojom prípade horšie, ale tak zase až taká tragédia sa nekonala, len škoda, že nebola aspoň o 20 minút kratšia stopáž, pretože filmy nad 90 minút sú pre mňa dosť nezáživné, neviem čím to je, ale nič s tým nedokážem spraviť. Rozhodne sa k filmu ešte niekedy vrátim, lebo nemôžem tvrdiť, že by ma úplne nebavil, ba môžem povedať, že ma dokonca aj zaujal, ale každopádne existujú lepšie filmy s podobnou tematikou...50% ()

MrLinhy

No nebylo to špatné. Byl to docela masakr, akce byli super, ale představoval jsme si to jinak, tohle připomínalo Terminátora 4. Asi jak jsem to pochopil byl otevřený konec, takže bude možná pokračování ? + Dobré obsazení ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání