Hvězdná brána

• USA Stargate (více)

Vědecká expedice objevila poblíž pyramid zvláštní objekt pokrytý neznámými symboly. V přísném utajení ho začala zkoumat armáda, uběhla však dlouhá řada desetiletí, než se našel člověk, který by nápis rozluštil. Egyptolog Daniel Jackson zjistil, že znaky představují souřadnice pro cestu vesmírem na jakousi vzdálenou planetu. Padlo rozhodnutí vyslat tam průzkumnou jednotku pod velením plukovníka O'Neila. Symbol umožňující návrat na Zem ovšem na hvězdné bráně chybí, bude zřejmě teprve na místě určení. Expedice nutně potřebuje Danielovy znalosti, mladý vědec se tedy volky nevolky stává jejím členem. Nepraktický intelektuál se ocitá v prapodivném světě na úrovni staroegyptské civilizace, kde všichni lidé ve strachu otročí božskému vládci a nebezpečí číhá na každém kroku... (oficiální text distributora)

Frenegonda

Miluju návraty do Egypta dávných věků. Vím že je toobalený fůrou nesmyslů ale vizálně i dějově se mi to celkem líbí... a k tomu ten Egypt všude okolo:-) ()

kagemush

Kdysi mi maminka říkala,jak je v životě důležité mít jasno v tom co chci a co nechci. Asi začínám dospívat,protože již vím co určitě nechci.-NECHCI už NIKDY jít na žádný Emmerichův film! ()

jhr

Pro mě jedna z jasných srdcovek. Kultovka, která nestárne ani po letech. Plukovník O'Neila je prostě nepřekonatelný pohodář a jeho hlášky jsou nezapomenutelné. Je otázka, co je lepší jestli film nebo seriál. Pro mě osobně je to tak nějak nastejno. ()

easaque

Tato akční sci-fárna patří už ke klasice i díky tomu, že na ní navazuje téměř nekonečný seriál. Podobný styl jako Star-Trek jen víc přizemnější díky jednoduššímu přenosu do jiných světů. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

balba

Vynikající velkofilm , který mě velice zaujal.Budu ráda pokud se jim povede natočit další pokračování tak dobré jako je toto. ()

lekr

Velice povedené!! Skvělý, napínavý a logický příběh přímo nabitý akcí!! Jednoznačně nejleší Emmerichův film!! ()

rakovnik

Naprosto dokonalé sci-fi, kde skvělý scénář podtrhuje vynikající vizuál, poměrně dobré herecké výkony a na svou dobu úchvatné triky. Film, který ukázal, kudy se má Emmerich vydat - výpravné velkofilmy na hranici braku, ale v podstatě vlastně bezvadné. ()

Martin741

Jedno z tych slabsich sci- fi. Film sa rozbehne ako uchvatna podivana s nadhernymi trikmi a vizualnou nadherou, bohuzial sa ale preklopi v druhej polke do gycoveho zvastu. Kurt Russell na cele timu, ktory sa s nicim ekstra neserie, pouziva lacne laserove zbrane, ktore vyzerali smiesne uz vo filmovej akcii, dalej su tu sice mysteriozne pyramidy opradene tajomstvami a vizualne nadherna hviezdna brana, ale tie vesmirne lode boli ubohe a slapo prepracovane. Zlosynovia su pomaly az z C kategorie a narody kracaju do boja so vztycenou hlavou naprie tomu, ze vedia co ich caka. No ale zase sa reziser Emmerich snazil a ked si odmyslim Kurta Russella tak mi ostal aspon ekstravagantny James Spader ako okuliarnaty vedec s alergiou /James je alergik aj v reali/. 40 % ()

kaposlav

Musím uznať, že výborný nápad a obstojný dej, ale niektoré počínanie bolo trošku nezmyselné a na tak vyspelú civilizáciu priam debilné. Keby som to hodnotil, keď som to videl prvýkrát, tak by to bolo za 4*, ale odstup času spravil svoje a dnes niektoré momenty boli amatérske a trápne. Každopádne som to pozeral za ostatných dvadsať rokov už asi piatykrát a stále dosť dobré. ()

Figu

Hvězdnou bránu v čele s drsňákem Russellem mám od žákovskýho věku hrozně moc rád! Proč? Postupně se v příběhu buduje opravdu temná atmosféra, doprovázená takovým tím strachem z neznáma. Do toho parádní kostýmy, drsní žoldáci, bomba soundtrack, super akce a závěrečná stěrka! Opravdu Sci-fi kult na podnose, kterej nastartoval velkou pouť s názvem Stargate! 80% ()

cariada

Povedené scifi o bráně na jinou planetu. Expedice se tam vypraví, a zjistí, že tam žijí stejní lidé jako u nás jen jsou na jiné úrovni vývoje. Ale nejenom oni tam žijí i bytosti od jinud. Film má nádeh krásné dobrodružné podívané, kterou podtrhuje prostředí pouště a pyramid. Samozřejmě dalo se to lépe vystihnout, ale i tak je to pěkné. ()

MrPierc

Film o hvězdné bráně je velmi dobré sci-fi, které disponuje kvalitními triky, nápady a vizí cestováním mezi galaxiemi /světy. Seriál je bohužel jen umělým natahováním, které je už otravné. ()

Elyssea

Veskrze průměrná scifi, která nepřišla s ničím objevným kromě způsobu cestování. Typická plevelová zápletka s Kurtem Russellem, ňoumovitý hrdina, romance ztracená v překladu a "záporák" s pěti strážnými (přičemž není jasné, co je na něm tak hrozného kromě svítících oček). Nejsem si jistá, jestli to obrovské množství dialogů ve "staroegyptském dialektu" bylo spíš ke škodě či prospěchu věci. Pro mě zmařený potenciál, jehož zábavnost skončila po třičtvrtě hodině. P.S. Víc mě zaujal příběh Kateřiny a jejího tatínka, aneb co se událo ve dvacátých letech? ()

bourec

Emmerich ve svý nej formě. Trochu dýl mi tvalo, než sem film začal brát. Teď už je to pohoda biják. 80%. ()

C0r0ner

Seriál mě teda těžce minul, ale film stojí za to. Už jenom úvodní scéna, kdy dostanou vojáci v chrámu slušně na prdel má větší atmosféru, než většina filmů točených dnes. Celkově to velmi dobře utíká a člověk se vůbec nenudí. Jeden z nejlepších filmů Rolanda Emmericha, což tedy zase není takové překvapení vzhledem k tomu, co obvykle točí. 80% ()

tomtomtoma

Star Trek, Star Wars a Star Gate, tři filmové kultovní záležitosti. Hvězdná brána přišla na řadu jako poslední a zvuk jejího fenoménu mě takřka minul. Film, který předcházel poslednímu hvězdnému kultu nevybočuje v ničem z průměrnosti daného žánru, a nemohu se tak stát jedním z řady jeho obdivovatelů a příznivců. Vesmír je rozlehlý, a po překonání středověkého vnímání světa nás fascinuje a jeho rozměry každého básníka, filozofa a snílka nutkavě vybízí k představivosti a oddávání se propracovaným fantaziím. A díky filmovému průmyslu může každý cestovat až do nejodlehlejších částí vesmíru stejně snadno a samozřejmě jako po naší planetě, po našem státu, po našem městě, po naší ulici. Nakonec, červí díra se zdá být bezpečnějším dopravním prostředkem, než je běžný automobil a aeroplán. Fascinuje nás neznámo, i když může přinášet nebezpečí. Všechna dosud nepoznaná tajemství nás ženou jen vpřed. Hlavní postavou je roztržitý egyptolog doktor Daniel Jackson (sympatický James Spader). Tomu se nabízí jedinečná a nejzajímavější příležitost jeho dosavadního života. Navíc hravě překoná každý obtížný úkol a překážku. A co na to láska? Ta sbírá své síly po přeskupení každé ze svých molekul. Další výraznou postavou je plukovník americké armády Jonathan O'Neil (drsný Kurt Russell), muž s rodinným traumatem a dychtivou snahou po dokonalém vyplnění svého zadaného úkolu. Z dalších rolí: krutý despota a egyptský bůh Slunce Ra (zajímavý Jaye Davidson), vědkyně a svědkyně dávného tajemného nálezu Catherine Langford (Viveca Lindfors), zvědavý mimozemec Skaara (Alexis Cruz), ochotná a svůdná Sha'uri (půvabná Mili Avital), hlavní velitel mise a americký generál W.O. West (Leon Rippy), vůdce mimozemců Kasuf (Erick Avari), srdnatí Raovi strážci a dávní staroegyptští bohové Anubis (Carlos Lauchu) a Horus (Djimon Hounsou), či další členové náročné vesmírné mise a poručíci americké armády Kawalsky (John Diehl) a Ferretti (French Stewart). Jistá dávka smyslné fantazie filmu nechybí a milovníci kultu Hvězdné brány budou převážně tento film velebit. Svou funkci zábavy to plní, a to i přes skutečnost, že se nejedná o nijak výjimečný počin. ()

Dannysek4U

Moc mila vzpominka, jiz neni treba ozivovat...23. prosince 2008 oziveno, a i kdyz je to drek jak stehno, stejne nezapomenu, jak jsem na tom v puberte v kine plesal. Proste guilty pleassssssssssssssure ()

Amazon kupuje MGM

Amazon kupuje MGM

26.05.2021

AFO bude bořit mýty

AFO bude bořit mýty

06.04.2019

Blíží se 54. ročník mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO). Čeká vás 6 dní plných vědy, poznání, filmů a mnohem víc! Od 23. do 28. dubna si nenechte ujít tuto… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze