Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

Pateyl

Hlavní hrdina to zahrál perfektně. Celkově je ten film dobrý, napínavý, trochu psycho a o ty brutální scény v něm ani nejde. SPOILER. Dokonce jim i odpustím toho kokota v oku :D ()

Carnosaurus

Trvalo mi dlouho než jsem si uvědomil, jak k tomuhle filmu přistupovat. Mám ho považovat za obžalobu násilí a zvrácenosti, nebo za jeho propagaci? Odsuzuje snuff, nebo jím je sám o sobě? Filmu rozhodně nelze upřít fakt, že je neuvěřitelně působivý a bezvýchodný. Toho však dosahuje popisným zobrazováním násilných sexuálních praktik. Nic víc, nic míň. Při sledování jsem občas váhal, proč se na to vůbec dívám. Nemám nic proti násilí a sexu ve filmech, ale chybělo mi zde něco víc. Něco co by mě odvedlo od myšlenky, že se dívám jen na sled více čí méně nechutných scén, které fungují výborně, ale jsou poslepovány hodně laciným lepidlem. Pokud měl film znechutit a deprimovat diváka, povedlo se mu to. V ostatních ohledech je ale až neuvěřitelně mdlý a nudný. ()

rigby

Nejzvrácenější myšlenky, které člověka napadnou jen ve skrytu duše, a mnohého člověka nenapadnou vůbec. Psycho, hnus, odpornost, zvrácenost, brutalita. To vše v tom nejvyšším ražení. Čekal jsem hodně, ale tohle bylo přes hranici. Z některých scén jen tuším, co se dělo, ale sledoval jsem je s odvrácenou hlavou. Okamžitě po dokoukání jsem si musel pustit něco lehkého na uklidnění nervů i žaludku. ()

Grim

...je ťažké ohodnotiť tento kúsok umenia, ak sa to za umenie ešte dá považovať...rád by som vedel, čo je to za energiu, ktorá človeka ženie v realizácii myšlienky natočiť film tak nechutného charakteru...nemožno mu uprieť istú myšlienkovú hodnotu, týkajúcu sa smerovania pornografie...mnohým budú už začiatočné scény pripadať nechutné, ale v porovnaní so záverom filmu sú rozprávkou pre deti a to doslova, zrejme aj podľa autora snímku...ako sa dej filmu posúval, menilo sa aj moje hodnotenie a celkovo názor na film ako taký od výborného, cez absolútne odporného po nehodnotiteľný...záver má extrémny spád s vycibrenou nechutnosťou tak excelentne rozdelenou do jednotlivých scén, aby žiadna scéna nebola o nič menej nechutná ako tá pred ňou, ale zároveň aby nasledujúca mohla byť nechutnejšia...a udivuje ma, že sa na takto nechutný film našlo toľko hercov...zrejme film sám o sebe pár praktík prezrádza a sám sebe je filmom o filme...aby tento jedinečný film ale lepšie vynikol, dám mu najvyššie hodnotenie... ()

Arehanah

Nechutný, zvrácený a perverzní rádoby horor. V půlce jsem to chtěla vypnout, nicméně jsem dokoukala až do konce s trochou naděje, že zachytím nějakou pointu. Nestalo se. Za 3* ()

Luz3r

dost maso velkej brutalni fekal ! .... jako žrat u tohoto filmu nemožny...ale konečně někdo kdo udělal takovouhle prasečinu :D ()

Pantai odpad!

Přidávám se do skupiny fandů hororu, kteří film sice určitým způsobem ocení za snahu hledat nové směry, ale tuto cestu nepovažují za schůdnou. Prostě hnus. Některé věci by se měly nechat uzavřené v chorých myslích jedinců. Jen to , že takové osoby pravděpodobně existují, je děsivé. Není třeba z toho robit trvalý záznam. ()

klapqua odpad!

Toto bolo tak hnusné...odporné... normálne som po sledovaní tohto filmu musela siahnuť po čisto romantickej erotickej knihe, aby som si napravila chuť na sex... hnus a zvrátenosť...a to ja teda znesiem... ()

certiskon

Raději nebudu hodnotit, strašně se ve mě bije kolik bych tomu těch hvězdiček vlepila. Asi dvě hodiny po shlédnutí jsem byla v jakýmsi transu a nebyla jsem schopna vstřebat pocity, který ve mě film zanechal. Něco tak odpornýho jsem snad ještě neviděla a určitě vím, že tento film znovu vidět nikdy ani nechci, protože u každé druhé scény jsem se přemlouvala, abych se na tu prasárnu dodívala.... ()

jopal

Flipnic to skometoval za mna. Ihned po vzhliadnuti som nebol schopny napisat nic. Neviem, ci nejaky film urobil na mna taky dojem a tak ma zaroven znechutil. Skutocne na taketo perverzity treba mat bunky. Priznam sa, ze som poriadne v noci ani nespal a to doma bezne rodim kozy, kastrujem capov a prasce, ci zasivam rany psom, takze mna len tak lahto nieco neprekvapi, ale toto, toto hej. Davam plny pocet, pretoze takto dobre natoceny film (nedavam to za tie perverzity), som nevidel uz davno. ()

halberdier

Pokud bych měl film hodnotit po obsahové stránce, musel bych mu dát odpad. Mám rád explotaion a revange filmy, ani torture porn mně nevadí. Jenže toto už přesahuje rámec žánru a vkusu. Podobně deviantní film jsem ještě neviděl a vidět už ani nechci. Nebýt celkem kvalitního řemesla a slušných herců, nelišil by se film od snuff a podobných úchyláren. Režisér, potažmo herci taky asi nebudou zcela normální, že v něčem podobném hráli. Přesto film nelze jednoznačně odsoudit, protože filmařské kvality má. Přesto si tento film už nikdy nepustím. ()

Merenre

Nemohu dát jinak. Srbové se s tím nesrali a vytvořili okouzlující dílo plné nádherného násilí a sexu a předvedli tak celému světu, že když se Slovani naserou tak vám vypíchnou oko čurákem. Doporučuju zařadit do osnov na prvním stupni základních škol. Není to buranské a samoúčelné násilí jako jsme zvyklí v moderních hororech. Tohle je Hitchcock bez cenzury. Dokonale fungují emoce, postavy, atmosféra a celkový dojem a vše je tak jaksi patřičné a samosebou. Mistrovská zvrhlost. Vtáhlo mě to jako prase a to jsem to viděl v srbštině, ve které jsem rozumněl jen rámcově. ()

Maiken Algren

Fuck.. Silná káva, ešte aj na starého perverta ako som ja. Najlepší je ale určite kalkul s ktorým do veci tvorcovia šli. Človek si totiž až s odstupom času uvedomí - že oni tie kurvy vlastne počítali s tým že budem v polovici filmu sklamaný. Že som čakal niečo horšie. ()

R.I.S.A

Mazec jako nadopovat týpka výtažkem z kozlích koulí , ten je tak kurevsky nadrženej a mimo že voprcá všechny co mu podstrčí včetně synka ... :D Fakt hustota Srdjan Spasojevic je týpek bez soucitu :D A zapíchnout někoho pérem do voka to je muj sen :D :D ()

belinko

POZOR!!! (Komentár obsahuje vulgarizmy a spoiler)... no, s čerstvými pocitmi z toho filmu... čo napísať?... v prvom rade by ma napadla "kokotina", lebo to bola, svojím spracovaním a chorobným nápadom... no teraz, s odstupom času, neostáva mi ako dať 4*... prečo? Lebo to svojím spôsobom malo niečo doseba... bolo to choré? hej... scéna znásilnenia novorodenca bola pre mňa už trošku prehnaná, to si mohli odpustiť... rozmýšľal som, že keby tam namiesto riešenia otázok pornografie, incestu a pedofílie riešili niečo iné a príbeh namiesto porna presunuli do iného zákutia chorej mysle, ale - to by už nebol sprski film... svojím spôsobom je dokonalý, taký aký je... herecké výkony boli pre mňa na kvalitnej úrovni, réžia i spracovanie bolo fantastické, jediné čo ma hnevalo, bol ten príbeh okolo porna - šialený a bláznivý... milujem filmy, ktoré vo mňe zanechajú niečo viac, ako napr. Veľká Ryba od Tima Burtona... i tento film vo mne zanechal pocity, síce zlé, no zanechal... dosiahol to, čo film dosiahnuť má - zamyslieť sa... mňe sa v hlave vynárali otázky na zamyslenie ako napr. režisér mohol natočiť takúto zvrátenosť, ako môžu existovať ľudia, čo - nie takéto točia ale čo takéto na nete vyhľadávajú a nebodaj u toho ešte masturbujú (a myslia si že je to umenie)... veľmi drsné podanie tejto chorej doby, chorej mysle, chorej pornografie... majstrovská kokotina - skrátene dvomi slovami... viem, že sa na ten film už nikdy nepozriem, viem ako mi posledných 40 minút nedalo už ani dýchať, ako sa to všetko zvrhlo a začalo do seba zapadať ako mozaika... toto nieje film, ktorý by ste si pustili so svojou priateľkou pri sviečkach a romantickej večeri, toto je film, ktorý keď si chcete pozrieť a pozriete, tak radšej nikomu o ňom nepoviete, lebo si budú myslieť že ste chorý... obdivujem režiséra, že sa na to dal, na tento nápad, že ho natočil a pustil do sveta čakajúc tie najkontroverznejšie reakcie na svoje majstrovské dielo... mňe fakt nejde dať nič iné, ako 4*... no viem, že ten film nechcem už nikdy vidieť a dal by som svoju pravú ruku, aby bol originál i všetky kópie zničené - ten kto si to chce pozrieť, ten si to nájde, alebo prežije vlastným životom, to sú tí, čo by mali nosiť tie biele kostými s rukami zviazanými dozadu - ale normálny ľudia by nemali mať možnosť zhliadnuť toto zverstvo, ktorého sú títo "vyvolení" schopní... ďakujem tomuto filmu, no i ho preklínam... pocity mám fakt, ako po údere lopatou po hlave... neviem čo viac napísať... snáď len, aby ste si vytvorili svoj názor, no nikomu - opakujem - NIKOMU ho neodporúčam pozrieť.... až mi je z neho zle... no som uchvátený odvahou režíséra.... fuj..... úžas... ()

Facik.

Romantická komedie vhodná pro rodiny s dětmi. Určitě v této zvrácenosti nenajdete provrtávání lebky penisem a další .))) ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?