Jak vycvičit draka 2

• USA How to Train Your Dragon 2 (více)

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním a hlavně všem vysvětlil, že lidé a draci mohou žít v harmonii. Příběh poskočil o pět let dopředu a z Blpu se stal v mezidobí dračí ráj, kde se lidé a draci navzájem respektují a mají se rádi. Škyťákova největší kamarádka Astrid je hvězdou oblíbených dračích závodů, ve kterých hravě poráží ostatní vikinské teenagery, zatímco Škyťák dává přednost osamělým spanilým letům s Bezzubkou, během nichž mapují neznámá území a objevují nové světy a nové draky. Jedno z jejich dobrodružství je přivede do těžko přístupné ledové jeskyně, která je domovem stovky neznámých divokých draků. Taky se zde setkají s tajemnou Dračí jezdkyní, z které se vyklube Škyťákova dávno ztracená matka Valka. Na láskyplné objetí matky se synem ale není čas, protože nad soužitím lidí a draků se stahují mračna, která se přihnala díky Dragovi, mocichtivým a samozvaným „dračím bohem", kterému slouží nafoukaný lovec draků Eret. Tihle dva představují nebezpečí, se kterým sám Škyťák s Bezzubkou nic nezmůžou, a tak dají dohromady starou partu, do níž kromě Astrid patří i Tlamoun, Snoplivec, Rybinoha a dvojčata Ťafan a Rafana. Spolu s nimi se ale budou muset mocnému nepříteli postavit i Škyťákův otec, vikinský náčelník Kliďas Velikán a především jeho matka Valka. Naučit táhnout tenhle nesourodý spolek za jeden provaz bude nesmírně obtížné. Bez toho ale nebudou mít obyvatelé Blpu sebemenší šanci. (Cinemart)

HiccupIII

Rozhodně stálo za to jít do kina. Původně jsem se bál že se to ani zdaleka nevyrovná prvnímu dílu ale to se nestalo, stejně dobrá jednička jako dvojka. Hlavně jsem se bál toho jak Škyťák vyrostl, když jsem vyděl první obrázky a ukázky z filmu opravdu jsem se trochu obával že to prostě nebude ono. Film ve mě vyvolal spoustu emocí a opravdu se mi moc líbil. Perfektní animace, akční scény a ještě lepší soundtrack než v prvním díle . Co se týče postav jsou sympatičtější než dřív hlavně roztomilá Astid. Co se týče bezesporu nejroztomilejšího draka Bezzubky tak ten se nijak zvlášť nezměnil a je to asi dobře. ()

lomikarus

Dvojka Jak vycvičit draka bohužel trpí typickým syndromem mnoha pokračování - všechno je větší, draků je více, akční scény jsou delší, vizuální efekty ještě více kulervoucí. Příběh ale bohužel občas nedává smysl, motivace postav nejsou tak silné jako v předchozím díle a s roztomilostí draků se to možná už trochu přehání. Plusové body mají tvůrci za tu temnější část a za odvahu ji vůbec použít. ()

Fajung

Geniálny animák, ktorá výborne nadväzuje na skvelú jednotku, a posúva hranice ešte ďalej. Animácia je doslova epická, námet je originálny, postavy sú perfektne prekreslené. Napätie, emócie by sa dali krájať a 3D efekty sú na výbornej úrovni, ako sme už od Dreamworks zvyknutý Prial by som si, aby sa toho niekedy chytil nejaký režisér typu napr. Peter Jackson a sfilmoval to. Každopádne výborná rozprávka pre všetky vekové kategórie, vrátane dospelých. Pre mňa zatiaľ animák roka a 95% ()

Nyanka

Parádní příběh (i když byl zpola jasný), ještě úžasnější animace. Sice se teda nedivím, že spousta dětí v kině brečela (místy to je docela dost temný na děti), a le jednoznačně u mě vede mezi posledními animáky. Už se těším, až se podívám znovu. (Tak nějak jsem si povzdychla, kdyby aspoň nějak podobně dokázali tehdy natočit Eragona...) ()

sankacoffee odpad!

Prázdné. Trapné. Předvídatelné. Ploché. Hloupé. Ubohé. Infantilní. - V každé scéně, v každém aspektu filmu. - Všechno špatně. Jsem z výsledku velmi smutný, zvlášť ohlédnu-li se po pětihvězdičkovém hodnocení prvního dílu. Škoda kvalitní práce animátorů na takovém plivanci do tváře. ()

endrix

Hezké podívání, ale na hloubku (i pro děti) si film jen hraje. Dost mě štve, když film, byť primitivně, naznačí nějaké závažné otázky (zde ochrana přírody a starých hodnot zabalená do hávu ochrany draků) a pak po zbytek filmu dělá, jako by se nic nestalo. SPOILER: Sakra, umře tam jeden z nejvzácnějších a nejstarších draků a všem, včetně slovutné ochránkyně draků, je to jedno? WTF ()

kramatos

Mno, osobně preferuji likvidaci všech draků, před šťastnými rodinými sešlostmi ať už s taťkou či bez. A jen tak na okraj, sem nevěděl že draci jsou původem zergové. ()

bonovox

Pokračovanie, ktoré je veľmi vyrovnané so svojim predchodcom. Vynikajúca animácia a havne perfektne prepracovaný vývoj všetkých postáv. Výborné. ()

MiniRecenze

Druhý díl nabídne opět povedenou animaci a lehce vtipný příběh.DreamWorks nám opět dokáže,že 3D prostě umí.K animáči se nejde moc rozepisovat.Děti zabaví a dospělí zkouknou minimálně jednou.Jako většina druhých dílů sebou nese to "prokletí" okoukanosti a příběh nabídne,takové ty předvídatelné klišé.Jak říkám, pro mě jako dospěláka jednorázovka,jinak samozřejmě FILM PRO CELOU RODINU!!! ()

Scaevola

Ve své podstatě přesně to samé, čím byla jednička. Vezměte na to celou rodinu, pokochejte se poctivou animací a několika dechberoucími krajinkami a krátce si pobrečte u rodinného dramatu. ()

JoeSO

Povedené pokračování prvního dílu. I když je děj trošku předvídatelný nic to neubírá na jeho kvalitě. Už se těším na třetí díl, který hádám brzo přijde do kin. ()

rytir1

Tak tohle je Blp :-D Někdo má doma papoušky, my máme draky :-D . Ne už tak skvělý jak jednička, ale pořád klasa animák. ()

Ace.A.T.L.

Skvělá pohádka. Jednička seznámila a ohromila, dvojka si to udrží a přidá ještě víc smíchu, potěšení z akce, ale i slzy. Za mě zasloužený 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

LeniRo

Úžasné pokračování jedničky. Perfektní animace, vtipné hlášky, poutavý děj. Závěrečný boj sice mohl být propracovanější, ale díky boží Bezzubce a zbylým scénám v celém filmu odpouštím. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze