Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu

• USA A Nightmare on Elm Street 5: The Dream Child (více)

V další z nočních můr se opět setkáváme s Alicí. Ta zjišťuje, že je těhotná. Toho Freddy využije a prostřednictvím snů ještě nenarozeného dítěte si vybírá další oběti. (oficiální text distributora)

GTS_PUNK

Nočná mora z kedysi najčastejšie pomenovanej ulici v Spojených štátoch, sa vracia piatym pokračovaním. Hlavný záporný hrdina série, Freddy Krueger (Robert Englund) by mal byť mŕtvy, ale to by nebol on, ak by sa nejakým spôsobom nepokúsil vrátiť na tento svet. A samozrejme ako inak, než cez sny mladých ľudí, a v tomto prípade dokonca aj nenarodených detí. Teda, minimálne jedného - toho, ktorého očakáva Alice (Lisa Wilcox), s ktorou sa divák mohol stretnúť už v predchádzajúcom dieli. Aby sa jej dieťa narodilo v poriadku a aby neumierali ďalší ľudia, musí sa Kruegerovi zas a znovu postaviť v boji, v ktorom jej teraz musí pomôcť samotná Kruegerova matka. Všetko toto môže znieť ako papierovo zaujímavý filmový koncept, ale spracovanie nie je nič extra. Ak ste mali tú česť vidieť predchádzajúce štyri diely série, sami v tomto prípade uvidíte, že piaty diel jednoducho pri tomto námete už nemôže ponúknuť nič nové, čo sa spracovania týka. Nápady na ďalšie a ďalšie filmy so snovým vrahom by sa dali vymýšľať do dnešných dní, ale finálne prevedenie by bolo stále rovnaké. Otrepané klišé pevne daného storytellingového rámca, sa v tomto prípade vymyká snáď len tým, že Krueger dostáva v tomto dieli omnoho viac času na obraze, než v ktoromkoľvek predchádzajúcom dieli. A to takisto nie je vôbec dobré, pretože sa ho tak relatívne rýchlo "prejete" a sledovať ho vás prestane baviť. Samozrejme, ak vás ho stále baví sledovať po štyroch predchádzajúcich filmoch... Jeho vraždenie jednoducho neprináša nič nové a takisto "potrebný" záverečný súboj je poňatý veľmi zvláštne. Ale to vlastne celý film so svojim prazvláštnym námetom. A Nightmare On Elm Street 5: The Dream Child je dôkazom toho, že v najlepšom by sa malo prestať. V prípade tejto série bolo to "najlepšie" prvý diel. Piate pokračovanie je len odrazom toho, že sa Freddy Krueger z nejakého dôvodu stal obľúbencom publika a dojnou kravou na peniaze. Divácky však tento film neprináša absolútne nič nové, čo by sériu mohlo aspoň trochu obohatiť. Jedná sa viac-menej o stratu času, ktorý môžete filmovo stráviť pri omnoho lepších tituloch, než je tento. Námet je zvláštny, spracovanie takisto. Jediná vec, ktorá možno poteší, sú o niečo lepšie efekty oproti štyrom predchádzajúcim častiam. Ale takisto to nie sú žiadne zázraky. ()

Likan7 odpad!

Ptákovina, kterou si hodinu po titulcích nepamatuju. Několik solidních scén tu je, ale jinak to je totální ztráta času a pěkná rána do solidní série. ()

Psycho.R

Ok, snaha rozvinout příběh se ještě cení, ale je znát, že už je to takové lapání v temnotě. Kdybych to měl ,ale porovnat s dvojkou, tak pětka je o 10 % lepší. Což taková chvála není, vzhledem k tomu, jak bídná Freddyho pomsta je. Ale to ještě není to nejhorší. ()

Hellknight12

Dítě snu je síce o trochu slabší film ako predchádzajúci film ale stále má čo ponúknuť. Napríklad veľmi sa im podaril nápad snami Kristininho dieťaťa, kde Fredy vlastne zabíja iba kôli nemu. Tiež sa mi páči nápad s využitím Fredy matky ako jeho zhuba. Samozrejme aj tu sa dozvieme niečo nové o Fredym, hlavne vďaka jeho matke. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 75%. ()

TheRay97

Musí se přiznat, že to je nechuťárna. Ale ta panorama starého kláštera se musí nechat. Film se rozděluje na momenty, které se zdají nepochopitelné a zbytečné, poté na momenty, které donutí sledovat dál, udržují divákovu zvědavost. Stále lehce nadprůměr. ()

Scraffy

Prvá Nočná mora bola super, ale pokračovania už nestoja takmer za nič. Masky a efekty sú samo o sebe skvelé, ale načo to všetko, keď autori nedokážu urobiť ani štipku atmosféry, alebo nejakú viac vyhajpovanú pasáž. Najhoršia časť to samozrejme nie je, ale aj tak slabučké 3 hviezdy. ()

G04T

Chvíli jsem si myslel, že sleduju film Burtona lol. Ne dělám si samozřejmě srandu. Přes skoro nulový gore a špatný konec (nesnáším konce kde vlastně hlavní hrdinou je malý dítě, působí to hrozně divně a uměle) mě film pobavil především pro svůj humor (viz. Freddy na skejtu) a také měl nakročeno k dobré atmosféře, jenže pořád tomu něco chybělo. Před třiceti lety to rozhodně lidi děsilo k posrání se, teď, z pohledu moderního diváka je to spíš srandovní. Také se mi líbil náhled do Freddyho minulosti a také se mi líbilo, že scénárista dal prostor i Amandě, která rozhodně má co říct. Vono vesměs všechny Můry končí stejně a začínají stejně, jak to u kultovních slasherů bývá... Doufám, že narazim na díl, kde nastame nějaký větší zlom než narození dítěte. Mega mě dostala scéna s Gretou a plnou hubou žrádla.. To bylo fakt mega. ()

Duke90

Je z toho cítit pokus se zavděčit oddaným fanouškům a do jisté míry se to i daří. Třeba návaznost na myšlenku ze třetího dílu, co se Freedyho početí týče, považuji za docela originální a vlastně jako první noční můru hodně povedenou. To, co následovalo potom, už mě bohužel moc nebavilo. Nemohl jsem se zbavit pocitu, že další upgrade jednotlivých snů táhne film spíš dolů, než abych se rozplýval nad originální nápaditostí. Od druhého dílu lze poprvé zaznamenat nechtěný přísun nudy ač je na tom celkově pětka stále o něco lépe. ()

Olafsson

Výborný díl ,který mně zaujal svojí výraznou surrealističností a opět nadprůměrnými triky na dobu svého vzniku. ()

zrx odpad!

Tak tohle opravdu ne! Celý film je jedno velký utrpení, takhle jsme dlouho netrpěl a musel jsme se hodně "kousnout", abych to vůbec dokoukal. Jednoznačně nejhorší díl Fredyho z těch 5ti co jsem viděl. Tohle vůbec nemuselo a hlavně ani nemělo vzniknout. Na to se nedá koukat. ()

Guran

Kromě krásné Lisy Wilcox film ničím nepřekvapí. Blbost od začátku do středu a do konce. Blbost, blbost, blbost. ()

horor2

Poslední kvalitní díl a potom už nastává vaření z vody a tahání peněz z lidí. Tímhle dílem mělo všechno skončit a byla by to super série. Jízda na motorce, kreslení komiksů a baštění jídla ve velkém může být obrovská legrace! :-) ()

Blazkowicz

Nějak se mi podařilo tenhle díl přeskočit, ale ve výsledku je to jedno, protože je to úplně o ničem. Taková nuda, že jsem to zas zapomněl ohodnotit. 1+* ()