Děj filmu začíná v roce 1956, kdy asistent manažera Manchesteru United Jimmy Murphy dává mladíkovi Bobbymu Charltonovi šanci zahrát si v prvním týmu klubu přezdívanému "Busby Babes". Manažer Matt Busby mezitím přesvědčí tajemníka anglické fotbalové ligy Alana Hardakera, aby umožnil Manchesteru United startovat v Evropském poháru. Tým sklízí úspěchy jak doma, tak v zahraničí. V únoru 1958 je anglický tým ochromen leteckou katastrofou, neboť poblíž Mnichova se zřítí letadlo s hráči United. Nehodu nepřežije celkem 23 lidí, včetně osmi hráčů Manchesteru United. I přes katastrofu Manchester United dojde v roce 1958 až do finále FA Cupu. (Ruud36)

futbalista

Tento film som pozeral 06.09.2011 cca o 20.00 večer... Mám z neho dobré pocity po filmovej stranke... Avšak Boh dal aby hneď na druhý deň havarovalo ďalšie lietadlo a to s Paľom Demitrom, Janom Marekom, Josefom Vašíčkom, Karlom Rachůnkom a ďalšimi...RIP))): Herecké výkony boli dobré a hlavne David Tennant bol super.... Má to však niejaké chybyčky... Viac nevládzem napísať... pozrite si to:) ()

Blazis34

Snímek popisující jednu z největších sportovních tragédií vůbec je určitě zinscenovát velice dobře. Děj připomíná bývalou jedenáctku United před tragédií a poté jak se dokázal tým z této tragédie vzpamatovat. K této tragédii se nedá už moc co dodat. Bohužel v poslední době se opakovalo něco podobného při havárii Jak-42 s hokejisty Jaroslavle. Bohužel, až při těchto tragédiích vzniká určitá soudržnost a pomoc druhým, ale je smutné, že se musí vždy na něco takového čekat až se stane. K filmu bych dodal snad jen, že pracuje se silným příběhem a tak má skoro úspěch zaručen, ale přesto bych čekal více obrázků ze zápasů, atmosféry v kabině před i po tragédii i nějaké skutečné snímky. Dávám čtyři hvězdy - 80%. Jinak paradoxně doufám, že takovýchto filmů bude co nejméně. ()

Dragiii

Naprostá povinnost pro fanoušky anglického fotbalu, zvlášť pak pro příznivce Manchesteru United. BBC skvěle zpracovala jednu z největších fotbalových tragédií. Možná za mě hodnotí pocity, které ve mně po skončení filmu zůstaly, ale zřejmě tohle chtěl režisér tímto snímkem docílit. Všechny nedostatky házím stranou, tohle mě prostě dostalo. ()

ShortyIC

Milujem futbal, samozrejme milujem aj filmy o futbale. Milujem vlastne všetko čo sa týka futbalu, či už samotný futbal, jeho fanúsikovia, hráci a tiež aj historiu futbalu. Tento film velmi emotívne a velmi pekne ukazuje veľmi ťažku minulosť "Červených diablov.." Niesom síce fanúšik Manchestru United, ale pri tomto filme som všetko prežíval tak velmi, ako kebyze som ten najvačší fanúšik ManU. Čo sa týka filmu, nemožem nič skritizovať, jedine to, že mi tam dosť chýbajú zábery zo zápasov, ale to bol vlastne menší úmysel filmu, zaoberať sa niečim iným. Veľmi sympatické vystúpenia všetkých herov, taktiež skvelá hudba, ktorá výborne dopĺňala scény, pri ktorých som "zadržoval" dych a po celom tele som mal zimomriavky. Jednoznačne film splnil to čo som od neho očakával. 10/10 ()

a0001

Veľmi nadhodnotený film. Nasilu tlačí na pílu. Nostalgický je žiaľ každý okamžik vo filme ako keby film nemal talent na nič iné. Film o futbalovom týme a nevidno ani jeden zápas. Tak odfláknutý film, pritom potencionál mal o mnoho vyšší. 45% ()

Karlos8

Britská televizní společnost BBC zde odvedla skutečně dobrý kus práce, za což zaslouží uznání. Na začátku zmíním, že jsem už od mala fanoušku Manchesteru United. Klubu, jehož historie by nebyla taková, kdyby nedošlo v únoru 58 ke tragické havárii soukromého letadla, ve kterém se zrovna nacházeli hráči již jmenovaného klubu. A právě o tom, to celé je. O příběhu klubu, který i když zažije ten nejhorší možný scénář ve své historii, tak se dokáže postavit na nohy a bojovat s těmi nejlepší kluby v Evropě. Důležitou roli zde hraje postava Bobbyho Charltona. S jeho jménem totiž United váleli a válí dodnes, vždyť se podívejte na jakýkoli zápas Manchesteru United a téměř vždy uvidíte záběr na tohoto fantastického hráče, který je v současné době v zaslouženém důchodu. Není to navíc tak dávno, co patřil k vůbec nejlepšímu střelci Rudých ďáblů, ovšem anglický útočník Wayne Rooney ho nedávno překonal, když si připsal svůj jubilejní 250 gól. Zpátky ale k filmu. Po celou dobu zde dostáváme skromný pohled od všech hráčů na fotbal jako takový, což o dnešních hráčích rozhodně říci nemůžeme. Bylo by fajn, kdyby každý hráč bojoval především za historii klubu, své spoluhráče, fanoušky a ne za částku, kterou dostane na výplatní pásce. ()

Mawete

Dost blbě se to píše, ale viděl jsem tento film chvíli před tím, než jsem se dočetl o pádu letadla s hráči Jaroslavle. Ironie. Už proto musím dát plné hodnocení. Samotný film není žádný vysokorozpočtový trhák, ale spiše film hrající na emoce s vynikajícím Davidem Tennantem. A btw manchester United nemám vůbec rád. ()

mFranta

Jak to ti Britové sakra dělají? Mají pár liber, pár herců, žádné velké efekty ani masové scény a přesto natočí film, u kterého zůstanu přibitý celou dobu. TAKHLE se točí komorní drama. ()

Mira8

Pěkná srdcovka, zvláště pro dlouholetého fanouška United, jako jsem já. Myslím, že po shlédnutí musí každý uznat, že tento klub je něco víc než ostatní. ()

Sirmilano

Zarytý a až ortodoxní fanoušek FC Arsenal... Ale stejně tak fotbalu jako takového především toho anglického. A i přes to nejde dát nic jiného než 5 hvězd. Tohle je historie, tohle je fotbal, tohle je ...Britské. ()

bonovox

United sú môj milovaný klub a jedným z dôvodov je aj tragédia z roku 1958, kedy zahynula väčšina z hráčov A-tymu a klub prakticky musel razom začínať od nuly. A dostal sa opäť na vrchol, Busby babes budú navždy v srdci každého fanúšika red devils a tento snímok vzdáva nenútene úctu všetkým zomrelým aj preživším. United forever!!! ()

Saleas

Tragická, dobře podaná událost a skvělý David Tennant. Tenhle film má vlastně jediný problém: je příliš krátký na to, jak dlouhou dobu se snaží obsáhnout. Řešením by bylo buď natáhnout délku na dvojnásobek nebo se zaměřit na osud jediného člověka. Navíc je to film o fotbalovém klubu a fotbalu si tam vůbec neužijete(jediný dobový záznam gólu Bobbyho Charltona je prostě málo). Takhle se jedná o nedotažený pokus o televizní Damned United a i přes Tennanta je lehký nadprůměr (fanoušci United ať si mé hodnocení klidně o hvězdu zvýší). ()

immorcat

Film převážně o letecké katastrofě, která v roce 1958 postihla Manchester United, a o tom, jak se klub znovu v rychlosti postavil na nohy. Velmi dojemně zpracováno. ()

Shaman::..

Velmi slušné zpracování skutečných událostí. Milujete-li fotbal a nesnášíte-li letecké katastrofy, přidejte si o jednu hvězdičku navíc:-) ()

torSion

Jelikož jsem velký fanda tohoto slavného klubu , tak tohle je zaručeně film pro mne . Když jsem Manchesteru United někdy v roce 2007 začal fandit, vůbec jsem neveděl nic o historii tohoto klubu, ale s postupem času, kdy můj mozek rostl, rostl i větší zájem o tento klub a začal jsem shánět historii klubu. Od úspěchů až po přestupy hráčů. A pak to přišlo, narazil jsem na příspěvek proč je urážka nazývat tým "Man U". V tom jsem se dozvěděl, že je to spojené s leteckou katastrofou roku 1958 a nyní je o tom natočen i film. Tenhle film jsem prostě musel shlédnout a stálo to za to. Emocemi nabitý film, od katastrofy až po "znovuzrození" týmu. Film o fotbalové ikoně v podobě Sira Boba Charltona, který jako jediný přežil leteckou katastrofu a poté se znovu dokázal vrátit na fotbalové hřiště.. pro mne nejlepší z nejlepších filmů.. Glory,glory Man United ! ()

ubikace

Red is my colour! A po shlédnutí tohohle filmu obzvlášť. Jack O'Connell se stává mým oblíbeným hercem (United, Lake Eden), který dokáže zahrát charakterní role (jak vyloženě kladné - United, tak záporné - Lake Eden). Ale celkově mě tenhle film naprosto odzbrojil. Je to film s velkým F. ()