manonfire

Byl jsem Denzelovi(jelikož ho mám rád) připraven fandit proti čemukoliv ruskému(což rád nemám, natož mafii), ale tohle dílo si prostě až příliš zjednodušuje život. Tam, kde se Muž v ohni zdržel extra přemrštěné akce pro jakou - takous únosnost celkového vyznění, tam na to Equalizer rezignuje, či záměrně vůbec nemyslí (což je mi jedno) a pouští se do Batmanovské odplaty elementárně akčního kalibru. Tohle má prostě mnohem blíž k filmům, jako je Sejmi je všechny či Punisher, než ke kvalitnímu thrilleru, jenž bych od spojení Fuqua-Washington, které v minulosti přineslo takovou pecku, jako Training day, čekal. Proč nevyřídit pět ozbrojených mafánů střelnou zbraní, když to zvládnu ručně, že? Ale dávám plus za těch pár dramatických průpovídek a oběšení Dana Bilzeriana, alespoň ve filmu. 40% ()

jenik71

Základní schéma filmu jsem již několikrát viděl v jiných titulech a přesto se mi Equalizer líbil. Denzel Washington se do role výborně hodí a ukázal, že i prodavač ze supermarketu umí s přehledem zlikvidovat několik šmejdů z ruského podsvětí. Ano, je to sice naivní, tu a tam i nelogické, ale já mám tento typ filmu rád a proto dávám čtyři hvězdičky. ()

Jello Biafra

Denzel Washington sa ako bývalý agent CIA vracia do akce, aby vrátil úder ruskej mafii, ktorá zmrzačila jeho známu. Jedná sa o zručne natočený thriller s hustou atmosférou a veľmi brutálnym záverom. Na škodu je tu však veľmi pomalé tempo a klasické klišé o osamelom zabijakovi na odpočinku, ktorý sa znovu vydáva bojovať za dobrú vec. Herecké obsadenie je však perfektné a hlavne taký Marton Csokas ako ruský mafián si svoju úlohu vyložene užíva. ()

Dexter256

Denzel byl tady opravdu dobrý. Snad nikdo jiný by do té role nemohl být vybrán lépe než on. Je to prostě pan TOP herec který dokáže zahrát cokoli. Na stará kolena ukazuje že mu akce ještě pořád jde a to opravdu dobře. Fuqua si s tím také moc hezky pohrál akční scény a zpomalené záběry jsou parádní. Za mě je to opravdu dobrý akční film. A jestli je pravda že bude 2 také pod dohledem Fuquu tak se opravdu těším. 80% ()

herr_carter

Skvělá pocta old-schoolu, umocněna bezvadným hudebním doprovodem, takovej akční film jsem potřeboval, ten tady chyběl, Denzel je tu jako drsňák hodně přirozený a je vidět, že svojí práci v Hornbachu rozumí každým coulem...........moje hodnocení =8 z 10. ()

samuele

Akčný priemer, ale Denzelova charizma ho vytrháva vyššie. Príbeh plytký, kamera sa páčila, akčnosť neurazila ani nenadchla. Oplatí sa pozrieť. 3,499 hviezdy. ()

Firebug

Velké zklamání, které asi pramení z mého očekávání pořádné akce. Na akční film je to ale příliš rozvleklé (sestříhání minimálně na 90 minut by tomu dost prospělo) a na seriózní krimi thriller zase strašlivě laciné. Zápletka je průhledná. Denzel je takovej nadpozemskej borec, že bych se ani nedivil, kdyby mu na konci brnknul Samuel, že ho chce do Avangers. Režie nenápaditá a ty zpomalovačky na přes-držku. Finální akce taková dost na efekt (proč Denzel nepopadl nějakou tu pušku s tlumičem místo těch "Home Alone kravin"?), přesto neefektní. Po zhlédnutí depka z toho, že Tony Scott už není nějaký ten čas mezi námi a nějaká adekvátní náhrada v nedohlednu... :,-( ()

SG-1

"Alina, ta, kterou si ztloukl na půl k smrti, bude žít dál. Ty dožiješ tady na té špinaví podlaze. Kvůli pár tisícům dolarů." -Robert McCall- ()

kenkaku

Fuqua má dobro ruku na akční kousky. Prokázal to už několikrát. Proto jsem (nerozumně) nastavil laťku výš. Když jsem měl za sebou 30 minut dojemného a nekonečného ráje pro pedofily (romance šedesátník a sedmnáctka... hotovej sem byl) vše se ve mě vařilo nedočkavostí "kdy už to konečně začne". A teď nemyslím kdy na to hopnou, ale kdy šedesátník zašne kosit rusky mluvící pasáky (co mu tu sedmnáctku pasou). Začalo v 31 minutě. Od té chvíle se z Ekvalizéru stala velice slušně koukatelná akční záležitost. Vše jede tak akorát (respektive se postupně rozjíždí do čím dál vyšších otáček) a trauma z první půlhodiny je zapomenuto. A to finále... Já jsem spokojen. To mi připomíná se zmínit. Kdyby prostříhali 15 minut (řekněme z první hodiny filmu - první půlhodiny ideálně - byl by výsledek mnohem lepší) ()

pavcas

Pomalej nudnej rozjezd, o něco lepší střed a úsměvnej závěr dělá z tohohle filmu velmi průměrnou podívanou. Denzel Washington je sice jindy pořád bourák, ale jako osamělej mstitel, kterej jde proti celý ruský mafii, v jedný rice šroubovák a v druhý příklepovou vrtačku, to je fakt podívaná pro bohy. Navíc když jeho řádění nemá absolutně žádný následky vůči jeho osobě ze strany policie, je tajemnej jak hrad v Karpatech, motiv jeho počítání je tak trochu na vodě a spí asi 2 hodiny denně, takže je fakt ve formě. Celkem jsem se na tenhle film těšila, ale dost mně zklamal.50% maximálně se zavřenejma oběma očima. ()

Lukoboss

Po nějaké době jsem viděl D. Washingtona v akci a bylo to super. Za 1. jsem netušil, že už mu je 60, o to větší obdiv k tomu mám, a za 2. se mně líbilo to tempo. On, postarší pán, co si chodí dát čaj do kavárny, přečte si knihu, rituálně upraví příbor na stole, mluví pomalu s rozmyslem a v noci nespí, se seznámí se slečnou, kterou si nárokuje ruská mafie jako štětku. Částečně to zní jako klišé, ale ten způsob provedení! Denzel to začne kosit s takovou elegancí (a ještě si to stopuje na hodinkách, jestli je dobrej jako dřív), že jsem zíral. No a vrcholem je pak závěrečná přestřelka ve skladu s výborným (pomalým) soundtrackem > viz http://youtu.be/3BE0D9geu2o . P.S.: Hlavní záporák M. Csokas na jedničku, doufám, že ho ještě někde uvidíme! ()

sedm.1

Velké překvapení, tentokrát ale negativně myšleno. Já jsem totiž tomuto filmu poměrně dost věřil, ovšem ve většině hledisek mě nakonec ale výrazně zklamal. Začnu hned u jména režiséra, kdy pro mě byl vzhledem k předešlé tvorbě Antoine Fuqua poměrně jasnou sázkou na jistotu, kdy většina jeho filmu měla jeden společný rys, a to strhující spád, bez nějakých nudnějších pasáží a hluchých míst. Equalizer je ovšem přesný opak, kdy se celý film táhne jak superhustej sopl, a ikdyž tedy nemohu tvrdit, že bych se vyloženě nudil, těch míst, kde se hraje na dlouhé, zamyšlené pohledy a náhledy, a míst, kde se řeší opravdu zbytečnosti a filmu tyto chvilky vážně nic nepřinášejí, bylo na můj vkus opravdu až moc. Někomu tento styl pak samozřejmě může vyhovovat, a já to tu tedy nechci ani nijak vyloženě kritizovat, ale zrovna v tomto snímku si myslím, že to své místo nemělo. Takže tento film opravdu za jízdu označit v tomto směru fakt nelze. Alespoň tedy, že se mu na druhou stranu podařilo Equalizer oživit zajímavou a působivou atmosférou a podmanivou stylovostí, což jsem od Fuqui ovšem bral také za samozřejmost. Co se zápletky týče, mnou očekávaná vybíjená podsvětí Denzelem Washingtonem se sice konala, ovšem způsobem, který mě též uvalil spíš do chmuru, než abych jásal nad jeho likvidačními kousky. Nevím tedy, zda-li tvůrci brali ohled na Denzelův věk, či Fuqua jen prostě ztratil koule, ale minimálně třetina odstranění šmejdů nebyla vidět vůbec, druhá třetina byla choreograficky a dynamicky zcela nezvládnutá a ta zbylá třetina, v níž akce měla konečně grády, nápad a parádní zpracování, výsledný dojem z ne úplně zvládnuté akce, už ale prostě nezachránila. Navíc mi opravdu hodně vadilo, že vše bylo zabaleno do poměrně hustého oparu tajemství, takže jak o postavách, tak jejich motivech a činech se divák po celou dobu příliš nedozví, je to prostě celé až příliš nedořečené a jen jakoby nadhozené. Samotný Washingthon to v sobě ale jinak stále má, je to jednoduše řízek, který se fakt s nikým a ničím nesere a je skutečně škoda, že toho prostoru, co se kvality akce týče, nedostal o trochu více, protože minimálně ten jeho likvidační pohled je fakt síla. Ostatní postavy a jejich představitelé mě pak ovšem už nějak výrazněji neoslovili, takže v tom nakonec zůstal Denzel bohužel dost sám. Já jsem tak z konečného výsledku docela v rozpacích, pár momentů mě díky své stylovosti a ojedinělé nápaditosti tedy docela oslovilo, a i Denzel byl fajn, ale nadšený tedy nejsem vůbec, ona celková rozvážnost a rozvláčnost mě vůbec nebavila, takže dávám solidní průměr, ale čekal jsem vážně daleko větší, efektnější a odvázanější jízdu, takhle si troufnu Equalizer označit snad až za komorní, akční film, což opravdu není můj šálek kávy. ()

Sdoom

Přehnané, přehnané a ještě jednou přehnané. Tohle prostě Fuquovi ani Denzelovi nežeru. Líbí se mi kamera, některé scény vypadají opravdu cool, ale prostě celé to je spíš jako taková pohádka. Ke konci už jsem byl docela unavený a spíš začal usínat, než aby mě závěr probral nějakou kulervoucí scénou. Lepší 2 hvězdičky. (Blu-ray, orig.) ()

Maynard.

Stará dobrá pomsta… Tenhle námět asi nikdy neomrzí, pak už je jen na rejžovi jak se s tím popere. Tady se hlavní hrdina, kterej je stejně tak tajemnej jako hrad v Karpatech, musí vypořádat s celou ruskou mafií. Vezme to pěkně postupně a hlavního záporňáka si samozřejmě sejme až jako posledního :o). No, co si budeme namlouvat, dějově to není žádnej zázrak, ale zase je to trochu odlišný tím, že klaďas je černouch. Podobnejch filmů sou na světě tisíce a tisíce ještě budou a dycky se najdou blbci jako já, který na to prostě budou koukat. Chloe Moretz (Hit Girl z Kick Ass) nám teda pořádně vyrostla :o). Ale zejtra už o tomhle filmu nebudu vědět. ()

vitekpe

Proc ti nasi daberi, museji vzdycky nadabovat rusky mafiany jako kdyby byli buzny? To se neda poslouchat. Jinak je to takova bezna akcni podivana s nesmrtelnym spravnakem, ktery bojuje proti cely rusky mafii... Ale dalo se na to koukat. ()

los.negros

Denzel a Chloé jsou dobrý herci, ale bohužel ani dobří herci nezachrání špatnej a naprosto předvídatelnej scénář. Příběh jako přes kopírák z poloviny filmů z "devadesátek". Každopádně jsem se ani přes tu přehnanou stopáž nenudil a musim říct, že kamera byla hned po hereckých výkonech výše zmíněných druhou nejsilnější stránkou. Shlédnuta předpremiera v Cinestar Černý Most v rámci ČSFD projekce. 75% ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera