Devil Seed

• Austrálie Devil Seed (více)

Prázdniny skončili a Alex sa vrátila do školy na internát ku kamarátkam Jessike a Breanne. Ako sa sluší a patrí, stretnutie oslávili nočným žúrovaním, ktoré vyvrcholilo nápadom storočia - ísť za cigánkou a dať si vyložiť budúcnosť. Následujúci deň si Alex síce nič z predošlého večera nepamätá, no v okolí sa začnú diať zvláštne veci. Halucinácie, čudné, hrôzu naháňajúce zvuky, výpadky pamäte a škrabance na tele ju rýchlo presvedčia, že tu ide o jej život. Ak včas nenájde pomoc, bude zle... (beso74)

ARI50

Tahle ženská dokázala v menších chvílích nahnat nepříjemný pocit i když film nabídne hodně málo přesto si zaslouží pozornost aspoň malou. ()

Morholt

Všechny zaběhnuté postupy známé z vymítačských hororů jsou tu přítomny měrou vrchovatou, takže vás ale vůbec nic nepřekvapí. Přesto se nejedná o promrhaný čas. Filmaři sice měli k dispozici silně omezené prostředky a obsazení se vesměs sestává z ochotníků, ale rozhodně je tady vidět, že to režisér má v ruce a dokázal z toho minima vytřískat víc, než maximum. Jsem docela rád, že Kanaďané tyhle nízkorozpočtová béčka točí klasickým způsobem a nehrají si s H8. Občas z nich totiž vypadne překvapení. Jako třeba v tomto případě. 55% ()

berusche

A to vylízané z té podlahy prej nebylo sperma??? Škoda, já myslela, že alespoň záblesk něčeho, co bych ocenila. Velebnosti, nuda je nuda, s tím nepohnou ani snědé Hispánky za dozoru Helgy z Švédska. I když, ďáblů není nikdy dost a já exorcismus vítám, nerada se u něj cítím tak, že se z nás tvůrci dělaj p*del. To si mohli dovolit akorát ve Scary Movie, tam to deklarovali dopředu. Tady si ovšem připadáte, že je snad cílem koukat na blbé herce, poslouchat scénář o ničem a vidět efekty, které vyvolávají salvy smíchu (pauza, jsem zamyšlená, pauza, kouknu z okna, pauza, vrátím se k sešitu, pauza, a světe div se, bože, néééé, je počmáranej). ()

Martin741

To bola zase konina. Dnes sa do exorcizmu serie kadejaky neplnolety ludoop /Greg A. Sager/ a k tomu ma k dispozicii dva nesympaticke dementaly /teda pardon, herecky/. No a dalej - dalej hovno. Duch sa na taku kravinu zvysoka vysral, nasranej militantnej ektoplazmy niet a ja zas aby som sa bal, musel som si uz po X krat dotvarat strasidelnu atmosferu sam - skripal som zubami a otvaral a zatvaral som 30 rokov nenaolejovane dvere. Hnoj, cely tento Debil Seed. 5 % ()

TommyLeeJape

Klasický exorcistický horor natočený přesně podle osnov daného sub-žánru. Ničím sice nepřekvapí (maximálně krásnou hlavní představitelkou), ale i tak ve výsledku celkem solidně funguje. Za těch pár kanadských dolarů se přeci jenom žádné geniální dílo čekat nedalo. ()

metal.storm odpad!

Začala by som tým, že make-up tuto v diabolskej sadenici už prekračuje hranice. Uvedomujem si, že je dôležité, aby ľudia nejako vyzerali, ale hlavná hrdinka mala (podotýkam) keď SPALA toľko make-upu, že by mohla ísť vysielať počasie do najkomerčnejšej televízie Ameriky. Keby to bol real, tak nechcem ráno vidieť ten vankúš. Väčšina vizážistov sa snaží svoju prácu vykonávať tak, aby sme všetci mohli aspoň predstierať, že veríme prirodzenej kráse herečiek. Ale tuto pani koza mala na papuli v nemenovanej scéne doslova kusy rúžu. Druhá vec, počas filmu som rovnako, ako nemenovaný užívateľ čsfd nabrala dojmu, že niekto prehral kásting na porno, tak sa rozhodlo dojebať jeden horor. Tie škrabance jej určite druhá strana spravila, lebo sa nemohla pozerať na jej primitívny výkon. Uvažujem nad filmom Starry Eyes, ako sa hlavná hrdinka nedokázala sprvu presadiť. Ono niekedy je asi lepšie niečo vzdať, pokiaľ teda neuvažujete nad potopením samého seba a nakoniec úplnou samodeštrukciou. Ale ja im to prajem. Bodaj by boli v iných filmoch o poriadny kus lepšie ako tunák. Naše pornohviezdy. Do budúcna odporúčam opatrne s očnými tieňmi a vlastne čímkoľvek, čo si patláte na ksicht, aby ste pred kamerou nevyzerali ako jebo z predajne lodných farieb (výnimka je, pokiaľ ste transvestit). Na ulici si pre mňa – za mňa robte všetci čo chcete. Len mi kurva neznechucujte filmy. A teraz hovorím k tým divákom, ktorých táto filmová katastrofa ešte nenarušila. Pred tým, než si toto dielo pustíte, pozrite sa na galériu (najlepšie deviata fotka, tá ma naozaj pobavila). Ak vám to príde ako zlá paródia na Twilight, alebo sa nad tým akokoľvek pozastavíte, tak si prosím ten film nepúšťajte. To je totiž jeho pravý obraz. Proste hnus! Ja tých posledných desať minút proste nedokážem dopozerať. ()

uiu

Nechápu zdejší hodnocení/komentáře, které film pasují do odpadů. Pro mě to byl příjemný horůrek na téma posednutí ďáblem, který nenudí, naštěstí není moc dlouhý a má pár dobrých momentů (scéna za skleněnou výplní dveří asi nejlepší). Sice si film sám podkopává nohy béčkovostí, sexem a prsama jedné z "hrdinek", ale i tak je to fajn pokoukání, které bych se nestyděla doporučit jiným hororovým milovníkům. ()

Šakalík

Horory o exorcismu přímo zbožňuju. Nový přírůstek do této rodiny jménem Devil Seed překvapuje velmi povedenými pasážemi, ve kterých se projevuje samotný démon, byť závěrečný exorcismus – tedy vrchol celého filmu – mě poněkud zklamal. Zásadní neduh bych viděl v poněkud amatérsky působící režii, která ve vrcholných momentech nedokáže udržet nasazenou úroveň, takže některé scény působí poněkud lacině a někdy až hloupě. Kromě Alex a jejího démona je film vlastně docela o ničem a škrobené dialogy trhají uši. Přesto je film jako celek slušný hororový počin, který publikum neurazí. Je to velmi solidní průměr. ()

sedm.1

Filmy o posednutí, respektive exorcismu, patří mezi mé nejoblíbenější, vyhledávám je a v podstatě pokaždé na mě působí velice silně a efektně. Proto jsem si nemohl nechat ujít ani právě Devil Seed a ani tentokrát nejsem zklamaný, ikdyž v rámci daného tématu patří tedy rozhodně k těm nejslabším. Jedním z problémů Devil Seed je jednak opravdu nezáživná celá první polovina filmu, kdy se téměř nic neděje, a to ani v době, kdy je hlavní hrdinka již posednutá. Druhá polovina je pak sice už jiná káva, především co se napětí týče, zde už tedy nuda rozhodně nehrozila, ale tvůrci prakticky pořád jen poletovali v náznacích a na „dřeň“ šli skoro až jen v posledních pěti minutách, což rozhodně tedy není také moc. A v tom je problém druhý, samotné posednutí a následná proměna osobnosti není prakticky vůbec působivě zpracovaná, posedlá hrdinka dokonce spíš působí, jako by jí tentokrát posedl takový hodnější, ne až tak agresivní démon, její „ďábelské“ výstupy jsou neefektní a mdlý, o jejích činech pak ani nemluvě. Natočené je to nicméně poměrně zkušeně, jak jsem již zmiňoval, napětí v druhé polovině filmu funguje maximálně, postupná gradace příběhu se v závěru také docela povedla, obsazení bylo sympatické, a závěrečná pointa sice nebyl žádný zázrak, ale budiž. Devil Seed tak nakonec vyznívá jako průměrný, béčkový, horůrek, který si v rámci žánru sice své splnil, ale nic výraznějšího, zajímavějšího či jinak působivého tedy rozhodně nepřináší. ()

Ronaldo79

Docela na pohodu exorcistická podívaná sice nepřinášející nic nového do subžánru, ale koukatelná je. Posedlá biatch nahání hrůzu docela přirozeně, tím nechcu tvrdit, že by mě polil studenej pot a bylo mi horko při pohledu na ni. Atmosféra, první poloviny pohlcující hlavní hrdinku do spárů ďábla strašidelná. Dobrý do doby levitace při níž jsem trochu zklamaně sklopil zrak a ve zbývajících zhruba 20 minutách se nechal utvrdit, že o nový vymítačský skvost se nakonec nejedná. ()

Flopik

Konečne som to pozrel a ani neprekvapilo ani neurazilo.Nič nové čo mi samozrejme nevadilo nakoľko som fanúšik takéhoto tipu hororov.3 kamarátky jedna mrcha bývajú v podľa mňa dosť strašidelnom dome.SPOILER: Po chvíli sa ukáže že 1 bohužiaľ tá najkrajšia má byť matka evil decka.Samozrejme zvuky , hlasy to všetko tam je.Veľké plus za celkom hnusné tváre bohužiaľ na scéne ich je minimum.Ďalej ma sklamalo že exorcismus prišiel až na konci posledných 10 minút z dosť divným farárom. Normálne by som dal 3* ale tak neskutočne sexy Hlavnú hrdinku som dlho nevidel a počas celého filmu som vlastne zabudol že pozerám horor a pozeral som sa len na ňu............... Samozrejme na konci už nie.Vďaka nej dávam 4* a 70%.Koniec neurazil ale mohol byť lepší. ()

Game90

Konečne niečo čo ma príjemne prekvapilo. Študentky po prázdninách, nočný žúr a návšteva jasnovidky. Atmosféra bola aj ľakačky. A ako bonus naozaj vydarená hlavná hrdinka. ()

noelcoward73

Mám rád filmy, ve kterých je exorcismus. Je totiž jasné, že tam musí být něco nadpřirozeného. Takové filmy pokládám za opravdový horor. Zhruba od třetiny jsem věděl, že se jedná o velmi kvalitní film. Od druhé půlky jsem už věděl, že si film zaslouží nejvyšší hodnocení. A to i přesto, že se závěr příliš nelišil od podobných filmů. Uvítal jsem pro mě neznámé herce (zřejmě proto, že se jedná o kanadský film). Vynikající byla kamera, hudba, herecké výkony a režisérské zpracování. ()

Junys

Alex se vrací zpět na internát za svými spolubydlícími. Večer oslavili že jsou zase spolu na intru ale když už byly pod vlivem alkoholu tak se rozhodli jít k staré cigánce která umí věštit. Druhý den má Alex kocovinu a z předchozího dne si od doby kdy odešly z klubu nic nepamatuje ale od té doby pozoruje že se dějí nevysvětlitelné věci. - Klasický exorcistický horror který se mi líbil. Hudba z pozadí se mi moc nelíbila, bohužel. ()

M.Myers

Filmy o kdejakých posedlostech mě docela baví a i tady musím uznat, že přes ty otřesné efekty, které se v tom občas objeví se na to nechalo v pohodě koukat. Zvláštní, jak právě odfláknuté efekty kontrastovaly s těmi dosti povedenými. Film se rozjíždí celkem klasicky,chvílema nudí,chvílema baví... Konec celkem povedený a příjemně napínavý a navíc ted vím, že když po mě půjde satanáš, stačí se zavřít na hajzlu a počkat než vyrazí dveře, pak ho obalamutím závěsem od sprchy a vesele si prchám... No prostě béčko jak má bejt! ()

Rathalos

Devil seed uz ako z nazvu je jasne,ze ide o horor,kde jednu mladu babu posadne diabol,ktory potrebuje jej telo preto,aby splodil potomka,hlavna hrdinka je velmi pekna a sympaticka herecka,hudobna stranka moze byt,triky v pohode,nechyba atmosfera a napatie,aj ked sice ide o nizkorozpoctovy film a trosku amatersky,no ma svoje caro a patri vo svojej kategorii k tym lepsim...:-) ()

Johny M.

Herecky Devil Seed možná leckoho odradí, ale o to lepší má film atmosféru (aspoň místy) a to už se dneska - navíc u poloamatérskýho! hororu - zas tak často nevidí... ()

dydl1

Špatní herci,špatně napsané dialogy,špatná hudba,špatný film,takže ani nevím proč dávám hvězdu. ()