Krutá macecha zakáže Popelce jít na královský ples. Naštěstí je tu hodná kmotřička víla, která svou kouzelnou hůlkou vyčaruje nejen nádherný kočár, ale také promění Popelčiny roztrhané šaty v překrásnou plesovou róbu. Na královském zámku je nejkrásnější tanečnicí ze všech a vzápětí se zamiluje do prince. Když na hodinách odbije půlnoc, musí Popelka rychle spěchat domů, protože kouzlo přestane účinkovat. Zůstane po ní jen jeden křišťálový střevíček... (TV Nova)

harycek

Nejkrásnější Popelka , kterou jsem kdy viděl!! Ostatní jsou také pěkné , ale tato kreslená má své nezapomenutelné kouzlo(krásně slovensky"Čaro")!!! ()

blondboss

Toto je asi najklasickejšia zahraničná a animovaná verzia Popolušky, akú poznám. A to nielen v tejto filmovej, ale aj v knižnej obrázkovej podobe, ktorú som ako malý hltal. Walt Disney prišiel s na tú dobu prevratnými animáciami, skvelými pesničkami a trošku unikátnejším dejovým prevedením, ktoré sa líši od tých z našich končín. Každopádne ale tomu kvalitu neuberá, práve naopak. Pre všetky deti je toto podľa mňa povinnosť. 80 % ()

PetraMishka

Krásná klasická animovaná pohádka od Disneyho má velmi jednoduchý příběh, který je protkaný hudebními čísly a velkým množstvím zvířátek. Popelka pracuje pro macechu a sestry, ale nestěžuje si, i když stále doufá, že se něco změní. A pak se stane zázrak a ona může jít na ples, kde potká svého prince, i když o tom neví. Naprosto dokonalá je postava krále, který touží po vnoučatech, která by vozil na zádech. ()

Kosan

Krásná pohádka, ale možná až moc přeslazená, a hlavně těch myšek je tam trochu moc, princ se v příběhu téměř neobjeví a hudba mi trochu evokuje Sněhurku a sedm trpaslíků, kterou považuji za povedenější. ()

HennessyVSOP

Starý dobrý Disney, český dabing je v případě mší mírně smrtící záležitost, i přesto mě tato pohádka opravdu baví a je důkazem toho, že se poádky dají dělat opravdu dobře a koukatelně i pro dospělé. Perfektní směs dětských snů, písniček a barev. I přesto je mým favoritem od mistra Disneyho Sněhurka. 90% ()

sibskyn

Je tam strašně otravná věc. A ta věc je tam skoro víc než popelka. A to ty upískané myši. Sakra tohle jsem viděl v originálním zněním a myslel jsem, že si propíchnu radši ušní bubínky, protože poslouchat jak ty myši zpívají je asi tak příjemné, jako se holit tam dole kosou. Zatím nejhorší Disney, co jsem viděl. ()

MrKrahujec

Naprostá špica (jak by řekli v Brně) a vrchol Disneyovy autorské tvorby (no jistě, že autorské, nehleďme na to, že není uveden ani jako kreslíř, ani jako režisér - ale byl to jen on, kdo dal nakonec dohromady celek), vlastně pardón - ještě Sněhurka, o té lze říci směle totéž. Oba filmy však vznikly tak trochu zoufalecky, kvůli prvnímu se Disney neslýchaně zadlužil a Popelka začala vznikat vlastně už s nemalým dluhem výchozím. Skoro to vypadá, jako by Disney ze sebe vydával to nejlepší jedině tehdy, když to s ním a s jeho studiem nevypadalo zrovna dobře... V tomto případě to však rozhodně stálo za to! Snad jedině postava prince je tu ošizena možná ještě trochu víc než ve Sněhurce (na počet slov toho sice trochu víc řekne, ale je zase o poznání prkennější), což se dá možná omluvit tím, že v Disneyho týmu přece jenom ženy nedominovaly a chlap-animátor si logicky víc vyhraje s postavou princezny, než s postavou zase chlapa... Je také zábavné sledovat, jak některé postavy (Popelka, macecha, princ, snad i víla-kmotřička) vznikaly technikou rotoskopie podle skutečných herců, zatímco například obě zlé sestry, ale i starý král a jeho první komoří jsou naprosto živelnými a plnokrevnými kreslenými karikaturami. Zvlášť bych tady vyzdvihl právě postavy krále a komořího, které jsou vlastně zcela autorským přínosem Disneyova studia, protože v pohádce tyto postavy vlastně vůbec žádný charakter nemají, jsou jen součástmi kulis pro děj a tady z nich máme nejen zcela živé lidi, ale dokonce i lidi, zobrazené s milým pochopením pro jejich slabůstky a nedokonalosti (králův živelný temperament, či komořího špatně skrývaná nervozita). ()

BrMikes

Prostě je to pohádka. Pohádkově kouzelný příběh, pohádková atmosféra a pohádková mluvící zvířátka. Sice na mě film nepůsobí jako nějáký extra úžasný animák ale rozhodně se jedná o film na který bych se rád kdykoliv znovu podíval. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

Lilith03

Popelku jsem jako dítě nikdy neměla nijak ráda, ale v dospělosti ji miluji. Především českou verzi z roku 1959. Proto jsem se po letech podívala i na tuhle klasiku od Disney a páni. To je tak překrásné! Souhlasím, že konec je uspěchaný a Popelka by potřebovala více času na zamilovaní do prince, ale to je taky jediné, co mi vadí. Všechny postavy jsou nápadité a hezky vymyšlené, zvířátka filmu dodávají spoustu vtipných momentů a ten dabing a písně, to je už úplná nádhera. Nejnadanější je dabing popelky, v této animované verzi je nejpůvabnější a nejkouzelnější co kdy byla. ()

PTuranyi

Dobrá adaptácia klasickej rozprávky s typickými prvkami disneyho produkcie od množstva klišé, detinského humoru až po dnes už orchestrálnu hudbu, ktorá dnes už pôsobí staromódne a miestami príliš dramatizuje. Samotná výtvarná stránka je disneyho štandard, čo nie je málo. Hlavne farebná stránka a pôsobivé pozadia kontrastujú s často až gýčovitými postavami. Nezbedným myškám kresliči venovali zrejme najmenej pozornosti. 70% ()

alky

Pohádky mám ráda a od Dysneye ještě víc, ale tahle Popelka byla i na mě moc přeslazená, což ovšem neznamená, že se na ní ráda nepodívám znova...a ty myši byly krásný:) ()

adamm90

Klasická pohádka od Walta Disneho. Ne taková, jenž známe mi, ale prostě popelka. Byla to pěkná pohádka (hlavně ty myši), ale já osobně nemohu hodnotit animovaný film stejně jako hraný, proto dávám 3*. ()

lapatata

Po zdejším hodnocení jsem očekával mnohem víc. Ptáčci v roztomilých bačkůrkách se mi sice líbili, ale jinak je tato pohádka velmi plytká a v porovnání s českými Třemi oříšky... nebo i tétmaticky podobnější Popelkou velmi silně zaostává, zejména dějově. Na rok 1950 ale docela slušné, to je zase pravda. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování