Hledání

• USA Looking
USA, (2014–2015), 8 h 28 min (Minutáž: 26–33 min)

Série(2) / Epizody(18)

Zbrusu nový komediální seriál z produkce HBO se točí kolem tří kamarádů třicátníků ze San Francisca, kteří objevují vzrušující a někdy až ohromující možnosti dostupné nové generaci homosexuálů. Seriál Hledání nabízí nezkreslený pohled do zákulisí životů a milostných vztahů tří blízkých přátel, gayů v současném San Franciscu. Přátelství je sice spojuje, každý z nich se však nachází v odlišné životní fázi. Patrik je devětadvacetiletý vývojář počítačových her, který se znovu pokouší najít partnera poté, co se jeho bývalý zasnoubil. Jednatřicetiletý ambiciózní umělec Augustín se rozhoduje mezi dosavadním monogamním stylem života a sdílením společné domácnosti se svým přítelem. Nejstarším členem partičky je devětatřicetiletý číšník Dom, který vykonává své povolání už hezkou řádku let, čelí střednímu věku a jeho profesní i milostné představy zůstávají stále nenaplněny. Příběhy této trojice se dramaticky proplétají a odvíjejí v době, která homosexuálům poskytuje spoustu příležitostí a práv, v níž se každý z členů pokouší najít svůj kousek štěstí a lásky. Důležitým prvkem seriálu je mix společenské pokrokovosti, nevyzpytatelnosti a sexuální otevřenosti v sanfranciské oblasti Bay Area s reálnými místy, ve kterých hlavní postavy žijí. V Hledání se seznámíme také s Domovou spolubydlící Doris, Augustínovým přítelem Frankem, Patrikovým spolupracovníkem Owenem a s objekty milostného zájmu Kevinem, Lynnem a Richiem.

Seriál z originální produkce HBO Hledání se vrací s deseti zbrusu novými díly, jež nabízejí nezkreslený pohled na zkušenosti tří blízkých přátel, Patricka, Agustína a Doma, kteří žijí a milují v současném San Franciscu. V průběhu druhé řady najde Patrick v profesním i milostném životě to, co hledal. Záhy si však uvědomí, že to vlastně doopravdy není to, co potřebuje. Se svým šéfem Kevinem, který má stále stejného partnera, rozjede Patrick zběsilou aférku a při tom se pokouší zjistit, jestli můžou s Richiem zůstat přáteli. Agustín, který se od konce předchozí řady zmítá v porozchodové krizi, se rozhodne pověsit své umělecké ambice na hřebík a snaží se navázat přátelství s HIV pozitivním "medvědem" jménem Eddie. Dom nepřestává snít o otevření vlastní restaurace, přičemž přichází řada úspěchů i proher co se týče financí i jeho vztahu s Lynnem. Seriál i nadále zkoumá hledání štěstí a důvěrného vztahu ve věku, kdy možnosti a práva gayů nemají obdoby, na pozadí progresivní, sexuálně otevřené kultury San Francisca. (HBO Europe)

danielosbourne

Je to snad poprvé, co hodnotím PILOTní díl seriálu, ale tohle jinak nejde. Bál sem se, co se z Looking vyvrbí a jsem nad míru spokojen. Herci jsou velmi milí a vše působí velmi přirozeně. Uvidíme, kam se bude seriál vyvíjet dál, ale doufám, že dostane i další serie a udrží si pilotní kvalitu :) ()

Gogo333

Seriálové novinky sezóna 2013/2014 - Rozkoukáno: 38 Dokoukáno: 11 Zahozeno: 19+1 _ Bohužel mě to nějak nechytlo. Docela mě to připomíná Girls, který mám rád,. Jen místo holek, tady jsou kluci. Girls mě dokážou zaujmout a pobavit, ale tady jsem měl co dělat, abych vydržel aspoň tři epizody. Taková nuda. 50% ()

kolemjdouc

Pěkný kluci - škoda, že holky ostrouhají.Pro mě příběh s oblíbencem Toveym.Takhle mi to nevadí.Ale jak si vezmou růžové boa ,nalepí pěticentimetrové řasy a obují jednoposchoďové štekle ,silně mě to negativně ovlivní mínění. ()

bloodcountes

Nemám ráda fousatý lidi a když si dva fousáči vzájemně vjedou do fousů, nedělá mi to dobře:))) Styl sex ve městě a vůbec tenhle styl konverzačních dvacetiminutovek není můj šálek čaje, takže to vzdávám a počkám si raději na nějaký kvalitnější teplý filmy :) ()

fredisek

Současná teplá pohádka a já pořád hledám důvod, proč by se mi neměla zamlouvat. Z počátku slabý příběh se rozjede a vyvíjí se standardním seriálovým směrem, kde se samozřejmě objeví někdo třetí a v poslední epizodě nás čeká několikanásobné lákání na další sérii. Looking není dramatem, je prostě seriálem o životě. Tři gayové, kteří už neřeší, jestli a jak je společnost přijme, žijí svoje prosluněné kalifornské životy, které skrývají sem tam nějaký (ideálně) milostný průšvih. Decentně (ano decentně, ta trocha sexuálních scén se najde v průměrném hetero seriálu taky, spíš tam těch scén bude i víc) natočený příběh, který není nijak závažný, ale ostatně to ani nepotřebuje. Je realistický, závažný je maximálně pro srdce a hlavy svých protagonistů, ne pro spásu světa...a to se mi zamlouvá. DRUHÁ SÉRIE: Looking získal úžasnou schopnost shodit jakékoli drama sarkastickou scénou nebo komentářem a zvrátit jakoukoli vtipnou scénu v drama. Druhá série je rozhodně lepší, postavy jsou prokreslenější, Doris je víc prostořeká, Patrick je pořád stejně nerozhodný a Richie hispánštější. ()

Mikeel

Na Looking je sympatický hlavně to, že si na nic nehraje. Jede na vlně trendu sondy do vztahů, ale nesnaží se rozehrávat zbytečně široké příběhy. Seriál pak nedrží jen skvělí herci, ale hlavně opravdu dobrý a uvěřitelný scénář, který vlastně přestává být jen obyčejným televizním scénářem - slova plastičnost a autenticita nabyla s Looking opět nového rozměru. A je fajn, že také ta hořkost, která je nedílnou součástí našich životů, prosákla i do děje. Američani se v nedělání prvoplánové romantiky fakt zlepšují. Škoda, že se tvůrci rozhodli to po druhé sérii utnout, protože takový silný potenciál jsem dlouho u žádného seriálu neviděl. ()

Bukk

San Francisco je kouzelné samo o sobě a spolu s postavami tvoří hodně působivou podívanou. Všechno stojí a padá právě na té symbióze mezi ještě neokoukaným prostředím a herci, kteří si dávají opravdu záležet. Sice to vypadalo, že lehce awkward Paddy všechno zastíní, nakonec to ale dostalo takový rozměr, o kterém se mi ani nestálo. Jak se postupně odtajňovalo více ze životů zbylých kluků, vztahy jak v seriálu, tak i divákovy k protagonistům se nevyhnutelně musí prohlubovat víc a víc. Navíc strašně moc situací je neuvěřitelně relatable. A pokud v první sezóně bylo až moc málo "everyone´s favourite character" Doris, v druhé se to začíná napravovat, ona je prostě boží a i když druhá season je teprve v rozkvětu, Doris dokázala, že jde být zase ještě o kus "božejší". K 23.2.2015 sem oficiálně in love, úplně to rozsekla jednou pro vždy už po prvních tónech tahle pecka od ještě lepších Jungle. ()

bllm

Ani nemůžu uvěřit, že tohle natočilo HBO. To už nezbyly peníze na scénáristu? Myslím, že si osmidílná série nemůže dovolit, aby se první 4 díly vůbec nic nedělo. Když se na to člověk dívá v tahu, tak to nějak přežije, ale čekat týden na nic? Jediná epizoda, která je jakž takž, je ta poslední. Bohužel ani herci nejsou zrovna nejsympatičtější (proboha - knírek????) a postavy bohužel taky ne - Agustin je mogor, Patric patlamatla a Dom - ten mi přijde bohužel trochu upozaděnej, takže ani jeho postava nedokáže získat divákovi plné sympatie. Snad se tvůrci v druhé sérii polepší. No, v druhé sérii se bohužel tvůrci moc nepolepšili, takže se těžko divit, že třetí nebude. Děj se pořád točí hlavně kolem Patrica, kterej už aspoň neni takovej tragéd. Agustin se docela znormalizoval, takže se z něj stala celkem sympatická postava a Dom je pořád stjeně na posledním místě v zájmu scénáristů. ()

Košoun

(Psáno po zhlédnutí prvních dvou sérií.) Gay seriál, který se nesnaží udělat image na explicitních sex scénách, ukázkami darkroomů nebo nekontrolovatelnou drogovou párty jízdu. Normální civilní pohled do života tří gay třicátníků, kteří řeší stejné problémy, jako třeba vy. A je jedno, jestli jste hetero nebo gay, prostě každý v tom svém životě něco hledáme. Přiznám se, že nejvíce mě na seriálu zajímala dějová linka Patrika (Jonathan Groff, díky kterému jsem se vlastně na seriál začal koukat), v druhé sérii pak v podstatě jen ona (i díky sympatickému britskému představiteli Kevina). Jednak jí je věnován největší prostor, ale také mi byla nejbližší. Agustionovo fňukání nad životem ani Domovo kuřecí okénko mě nějak moc nezaujaly. Jednotlivé díly nemají v podstatě žádnou strukturu, konce působí dost prázdně a i závěr druhé série je takový... nijaký. Vlastně nevím, co si o tom seriálu příliš myslet, možná je až příliš civilní, možná mu ubližuje krátká stopáž a málo dílů pro vyprávění "velkých" příběhů. Jediné co vím, že se těším na další díly (které snad budou). ()

Deleatur

Plusy: Výběr tuctovějších, postarších a zbytečně nevykroucených typů (meďulínek až ve 2. sérii). Civilnost a střízlivé emoce. Žádné černobílé postavy a nepravděpodobné happyendy. Vážnější témata než jen vztahy (kariéra, třídní rozdíly, etnické předsudky). Ba i ty vztahy se řešily dospěleji - chtíč ani zamilovanost nestačí, rozum v tom musí být taky. Vkusné a funkční erotické scény. Mínusy: Nikdo vyloženě sympatický (nejvíce Richie, nejméně Agustín; protože mám Hispánce na obou koncích, minula mě kritika, že seriál podporuje etnické stereotypy). Většinu seriálu tendenční postava fag hag. Nevěry, dělání do zadanýho a drogy. Hodnocení: 88% ()

fixaman

Po jediné epizodě absolutní nadšení. Sympatické postavy, filmový look, mezi kluky fungující chemie... Prostě to nemá chybu :-) Už teď se těším na další díly. Pořádných LGBT seriálů je jako šafránu, takže můj hlad po téhle látce je obrovský... Od ukončení Queer as Folk uběhlo až příliš mnoho času... Navíc tady jsou kluci víc realističtější (rozuměj méně vykroucení), což dává příslib sesazení QaF z vrcholku žebříčku nej LGBT seriálů :-) ()

Adiemus

Queer as folk pro jednadvacáté století se zklidnil, zmoudřel, zestárnul a zbavil se zbytečných excesů. Pokud se mu v dalších sériích bude dařit stejně jako Russelu Toveyovi, který se konečně oprostil od svých jelimánkovských rolí (počínaje Doktorem Who přes Vraždit je snadné až po Sherlocka), možná výhledově zvýším hodnocení. ()

voldemorf

Křehké, intimní a soustředěné podívání do svědomí jedinců, kteří se pokoušejí najít své místo ve světě. Přes počáteční antipatie k Jonathanu Groffovi si mě hlavní postava nakonec získala, hlavně díky skvěle zahraným rozpakům, neohrabanosti, naivity a zranitelnosti. Asi nejvíce jsem fandila Domovi - jen si představte čtyřicetiletého playboye alá Brian Kinney, kterak nalezne city ke staršímu (!) muži. Největší zlatíčko je ovšem Augustin - je tak krásně ztracený, že máte chuť ho obejmout. Ať už je hledání protagonistů jakkoli náročné, mají velké štěstí, že mají tak skvělé přátele. ()

MyrnaAlec

Svět chlupatých, metropolitních gayů v San Fr. Takže žádné zápasy o přežití, jen takový mužský Sex ve městě. Pozoruhodné, že tam je takřka 100% absence žen. ()

DjsVorel

I fucking love Jonathan Groff. Jeden z nejtalentovanějších herců na Broadwayi a vážně hrozně přirozenej týpek. Life is a real bitch, protože je fakt neskutečná smůla, že je gay. Jen z jeho úsměvu si vždycky ucvrnknu...:D Ne, teď vážně. Vůbec to není špatný. Pravdou je, že to trochu postrádá dynamiku, nicméně tím, že jeden díl má půl hodiny se to vykompenzuje. První sérii jsem sjela za večer a jsem zvědavá, kam se posuneme v 2. sérii. Je jasný, že o nějakém zásadním vývoji nemůže být řeč, jednotlivé příběhy prostě jen plynou a je to tak v pořádku. Zdá se mně, že to poměrně slušně odráží realitu a ještě, aby ne, když scénář napsalo asi 7 homosexuálů. Za mě naprostá pohoda a člověk se zas něco naučí o prostředí gayů. ()

mArtinko5MB

Sex v este ma bavil viac :) Respektíve ten ma aspoň trochu bavil, toto absolútne vôbec nezaujalo. Divoká téma bez humoru, pousmial som sa asi iba raz, ak si dobre pamätám. Nevidím zmysel, prečo by som tomu mal dať šancu v nasledujúcej časti. Bohužiaľ (bez zaujatého názoru, čisto obsah komédie, ktorá komédiou pre mňa nie je :) ). Pilot: 40% ()