Šéfkuchař Carl Casper se po neshodách s majitelem luxusní restaurace rozhodne opustit své dobře placené místo a pořídit si pojízdné bistro. Konečně nebude jeho kreativitě nikdo stát v cestě a bude mít více času na syna... Carl Casper pracuje v luxusní restauraci v L. A. jako šéfkuchař. Když dostává šanci předvést své kuchařské umění prestižnímu food bloggerovi Ramseymu Michelovi, chce připravit něco speciálního. Jeho šéf Riva ale trvá na tom, aby připravil staré a léty prověřené menu. Carl menu připraví se skřípěním zubů a očekává kladnou recenzi od Michela. Tomu ale Carlovo jídlo nechutná a na svém blogu publikuje špatnou recenzi, která se ke Carlově smůle stává virální. Na to konto si Carl s pomocí svého syna zakládá účet na Twitteru, přes který si s Michelem vyměňuje poměrně ostré zprávy. Situace vrcholí v momentě, kdy Carl pozve Michela zpět do restaurace, aby mu uvařil speciální degustační menu. Rivovi se to ale nelíbí, a Carla vyhodí. Carlovi rupnou nervy a ještě než restauraci definitivně opustí, předvede před Michelem a ostatními hosty hysterickou scénu. Carlův výstup několik hostů restaurace natočilo a nahrálo na internet, takže má problém sehnat novou práci. Deprimovaný a bez peněz přijímá pozvání své bývalé ženy Inez, aby s ní a s jejich synem jel do Miami jako Percyho chůva. Inez posílá Carla za svým druhým bývalým mužem, který mu sežene pojízdný stánek. Společně s Percym se dávají do práce a uvádějí stánek do použitelného stavu. Do Miami navíc přijíždí Martin, Carlův přítel a bývalý kolega, který mu chce pomoct s rozjezdem nového podniku. Když je stánek připraven, je na čase vyrazit na zpáteční cestu do Kalifornie. Percy chce zůstat s otcem, a tak Carl, Martin a Percy vyrážejí na cestu napříč Spojenými státy... (TV Prima)

Cazzysvjet

Libovka ! Vážně libovka! Nanoste jídlo z lednice do postele , do podpaží kolču a krabici papírových kapesníčků a užijte si tuhle gurmánskou dobrotu. Tady pan šéfkuchař nepoužil jen žaludek , ale i svoje srdíčko. Má to vtip , je to dojemný, charaktery jsou inteligentní. Prostě Menu dotáhlé od předkrmu po dezert! 99% ()

ZetDaElO

Sakra, ten film mal ale skvelú atmosféru! Asi to napíšem iba raz v živote, ale táto rodinná komédia je pre mňa najpríjemnejším prekvapením roku. 8/10 ()

Olbi

Favreau si to nejen skvěle napsal a zrežíroval,ale i dokonale uvařil.Modří vědí,že na vlka je nejlepší solamyl a vztah na pracovišti nedělá dobrotu:) Sofii bych ve foodtrucku posadil na gril,rozžhavená musí být delikátní...mňam! ()

LencaN

Byla jsem zklamaná. U podobného filmu o vaření jsem četla velice kladné ohlasy právě na Šéfa od Favreaua a ono to nebylo o moc lepší. Předně pokulhává scénář, který je trochu postavený na hlavu a hlavně je strašně přímočaře jednoduchý. Žádná pořádná zápletka, žádný problém na cestě. Moc se mi líbilo zakomponování nových technologií - smsky, zprávy na Twitteru a Viberu. Jen mi chybělo víc vaření, větší nadšení, s kulinářskými záběry si strašně málo hráli, měla by to muka pro chuťové buňky, že nemůžou mít, to co oči vidí. Celou dobu jsem čekala, že jeden hrdina filmu provede něco nepřevídaného a škaredého... bylo to zvláštně sterilní, i když nepořádku jsme ve filmu viděli dost. Ani Favreau tady nebyl nijak výrazně sympatický, spíš mi bylo jedno, jestli se vydrápe ze svého profesního dna. ()

ČR

Dělám v gastronomii X-Let. Miluji chutě. Miluji víno.Tenhle film mohl být mou srdcovkou,ale ta zkurvená ukrytá reklama na sítě pro socky mě neskutečně vytočila. V 1.30.. se objeví ve filmu Gary Clark.jr. což je pro mně nový Jimy Hendrix. A miluji jeho album Blak and blu. Velké zklamání. 40% ()

kolly13

Do půlky doufáte, že to nabere spád, myšlenku nebo alespoň dostojí žánru komedie. Pak už to je jen ztráta času. Typicky umělé, zneužívající pohledu na pěkné jídlo v době večerního sledování. ()

Franki69

Chef vyloženě pohladil po duši. Tuhle kuchařskou romanci o lásce k synovi a k vaření napsal, zrežíroval a v hlavní roli odehrál Happy z Iron Mana, tedy Jon Favreu. V Chef všechno tak bezproblémově, nenásilně funguje. Civilní herectví všech co byli před kamerou, včetně hlavního dětského hrdiny, dál třeba neskutečně chytlavý soundtrack, převážně seskládaný z mixu latino v kubánských rytmech nebo jako hip hop. A třeba taky řada důležitých figur, které si v krátkých, ale výrazných rolích vystřihli Dustin Hoffman nebo Favreuovi parťáci ze světa Avengers Scarlett Johansson nebo Robert Downey jr. ** spoiler** Jeden z mnoha milých vtípků ve filmu zazní z úst Scarlett, když Jonovi na parkovišti v dialogu říká "..You never will be happy, really no..." hehe. Nebo že hlavní "záporná postava z kulinářského světa tohoto filmu se jmenuje Ramsay... **spoiler end** Chef je zkrátka moderní vyprávěnkou o přátelství, o skvostným jídle, o dobrotách z pouličního vaření z jihu USA. A taky o cestování přes Miami, New Orleans nebo Austin do Los Angeles. Ani si už nevzpomenu, kdy mě tak mile, bez citového vydírání pobavil film o rodině a vztazích mezi lidmi. No, doporučuju a musím se držet, abych nešel vybílit ledničku. Dávám 90%. ()

Kozlowski8

Carl je skvělý kuchař, avšak po neshodách se svým šéfem přichází o práci a rozhodne se se svým kámošem provozovat pojízdné bistro.. Nijak světoborný, ale vcelku příjemný a pohodový příběh s několika hereckými esy, zastrčenými v nevýrazných vedlejších rolích, hezké záběry z příprav kulinářských specialit, po kterých se sbíhají sliny, příjemný soundtrack. Prostě pohodička. 65%. ()

Gregor_Samsa

Příjemné, milé, realistické, civilní. S vtipnými momenty, někdy sentimentální, ale jen tak trošku. O jídle, o vztazích, o dětech a o (vyprchané?) lásce. No ale k tomu jídlu: koukat na tenhle biják hladový, to si člověk koleduje, že vyplení celou ledničku. Jakože jak se objevil Texas a smoker… I.P.Pavlov by se smál. Ještěže je v Karlíně Bob a v Dělnické za chvíli Big Smoker. No ale k tématu, tedy k filmu. Sestříhat to jistě trošku šlo, kubánská muzika není můj šálek kávy, ale all in all je to fajn film pro fajn večer, pak dvojku červeného, promyslet, kam jít žrasit o víkendu, a pak v příjemné náladě do péříí… [70%; 2019-10-30 Home sweet home] ()

Heywood

Herecky našlapáno, výkony průměrné, zápletka banální a na téma posedlých kuchařů je to spíše slabý film. Sofía Vergara ve svých 42 letech tu vypadá výborně a tím to také končí. Robert Downey Jr., má štěk a Dustin Hoffman střihl hezkou miniropli pitomce. Scarlett Johansson tam zahlédneme 2 minuty v obnaženým ramínkem a jeden přemýšlí, proč na tu roli kývla. Dvě hvězdy s těžkým srdcem, protože hudba mě míjela stejně jako řečičky dokola vylévané Jonem Favreau, který si to naspal pro sebe, aby to mrvil, kde to jen šlo. Ta druhá hvězda je dýško za tu zoufalou snahu. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

Igy007

Filmy o vaření, nejlépe historické, to je moje droga. Vaření je moje úchylka, ráda o tom mluvím, ráda o tom čtu a poslouchám, ráda na to koukám, ráda to dělám. Hlavní postavu tedy moc dobře chápu. Klidně bych ve filmu snesla ještě víc vaření a míň midlife crisis ... ale ne, všechno to sedělo. Nejvíc se mi líbil ten spor mezi majitele restaurace a hlavním hrdinou, to je totiž hodně častý boj a většinou to odnese host. Jo a super hudba. ()

PTuranyi

Príjemný rodinný film o jedle, varení a vzťahu otca so synom. Kulisu robí kubánska kultúra a hviezdne herecké obsadenie. Príbehu však chýba vážnejšia zápletka, devízou je zapojenie sociálnych sietí a prezentácia remesla a lásky k nemu. ()

RoyBatty444

Neviem kto usúdil, že ide o komédiu je to skôr rodinný film o kuchárovi a jeho láske k vareniu snažiaceho sa byť dobrým otcom. Celkom príjemné posedenie pár veľkých mien, kotoré si Favreau priniesol z Iron Mana, ale inak nič prevratného. Kto rád varí sa aj čo to podučí. Najviac ma zaujala kukuričná múčka na zaparené vajíčka...ha, ha. ()

s7RanG

Pohodový film, bez vtipu, bez akce, pouze tak plujete na grilu a fritaku. Sympatické obsazení, kde bohužel nevysvětlí, jak mohl v minulosti mít Chef tak sexy ženu. ()