Film se odehrává během vyhrocených momentů před zahájením klíčových Jobsových prezentací, které měnily dějiny, a to nejen počítačové. Poprvé Jobse potkáváme v polovině osmdesátých let, kdy na trh uvedl Macintosh. Od prvních minut utvrzuje diváky v tom, že legendy o jeho asociálnosti a nesnesitelnosti nelhaly. Je to monstrum, které šikanuje své podřízené za neplnění nesplnitelných příkazů, ponižuje matku (Katherine Waterston) své dcery, jejíž otcovství přes soudní rozhodnutí neuznává, do krve se hádá se svou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), dokud nedosáhne svého. S ubíhajícími minutami se však z jednorozměrného psychopata stává mnohovrstevná osobnost, kterou budou diváci chápat, obdivovat, ale samozřejmě také nenávidět. Asi jako každou výjimečnou lidskou bytost, která viděla o kus dál, než všichni ostatní. (Cinemart)

Dawydov

80-90%. Docela podobné jako social network, hodně upovídané, vše se vlastně odehrává jen pomocí dialogů. Je to hodně rychlé a opravdu dost náročné na znalost reálií. To mi nevadilo, ale pro všechny lidi to asi snesitelné nebude. Podobně jako social network se film nezaměřuje jen na pracovní, ale i osobní rovinu postav (zde je ústřední opravdu jen jedna), a funguje to dobře. Oproti filmu o facebooku je toho ale ve filmu celkově méně. Je to obsahově chudší. Ale pořád velmi dobré ()

RomaS

Když jsem dočetl obsáhlý článek v Computeru o srovnání Applu a MS od jejich počátků až po současnost , říkal jsem si, že je nejvhodnější doba toto shlédnout. Bohužel základní znalosti Jobsova života nestačí pro kladné hodonocení tohoto díla. Nepřetržitými dialogy je tak nabušený, že pokud musíte číst titulky, téměř neuvidíte zbytek obrazu. Uznávám ale, že jsou pekelně dobře vymyšlené a sestavené. Takže pro vyšší rating bych musel být ovlivněný bílou technikou s nedojezeným ovocem, v nejmenším se alespoň podrobněji zajímat o život tohoto člověka, nejlépe být aktivním členem jeho kultu a mít rád dialogové filmy s dopředu jasným koncem. ()

HolyKeeper

Filmů o Stevu Jobsovi jsem viděl hned několik, ale tenhle nejnovější, na kterém jako jediném jsem byl mimo jiné i v kině, mi přijde snad nejhorší. Ať už jde o herecké obsazení, s kterým by opravdové "jablečné" představitele mohl ztotožňovat snad jen dědula s dvoucentimetrovýma popelníkama na očích, nebo i o nezajímavý děj, který se zaměřuje až příliš na mezilidské vztahy na úkor kariéry v Applu, která pro Steva byla v té době prioritou. Pokud se chcete podívat na nějaký film, který nahlíží pod pokličku této kalifornské ambiciózní firmy, doporučím raději starší jOBS (2013) a především Piráty ze Silicon Valley (1999). ()

Cako_SK

Nedovolím si hodnotiť len poviem, že film mi jednoducho nesadol. Je to ozaj pre tých, ktorých daná problematika naozaj zaujíma. Agresívne, napäté, ale nie pre mňa. Osobne sa mi prvý Jobs s Kutcherom páčil viac. ()

bonovox

Steve Jobs je chuťovka, ktorá dokonale vykresluje ambicióznosť, odhodlanie a zároveň genialitu človeka, ktorý navždy zmenil svet v oblasti IT technológii. Oproti snímku z roku 2013 je to však oveľa pútavejšie a hlavne precíznejšie podané. Danny Boyle aj v tomto filme dokázal, že je výborným režisérom so zmyslom pre vizuál, strih a vedenie hercov. Fassbender hrá ako o život a záverečné scény s Lisou sú dokonalé. Kate je taktiež výborná. Normálne uvažujem, že keď si budem kupovať nové PC presedlám ku jabĺčku... ()

HellsAngel

Reklamný slogan firmy Apple z konca 90-tych rokov "Think different" skvelo ukazuje, ako tvorcovia pristupovali k tejto snímke - premýšľali inak. Namiesto nasnímania celého Jobsovho života si umne a minimalisticky zvolili tie najkľúčovejšie okamihy jeho kariéry, počas ktorých rozohrali fantastické divadlo broadwayovských rozmerov. Pán Sorkin napísal dialógy brilantne a s citom slovného virtuóza dokázal vystihnúť nielen faktografické udalosti, no i psychické a emočné rozpoloženie postáv. Boyle prispel svojim tradične netradičným obrazovým stvárnením a že sa to do snímky čertovsky hodilo. Fassbender vo svojom výkone jednoducho geniálny. Nieje to film pre každého, nakoľko nevysvetľuje všetko polopate. Kto o Stevovi jakživ nepočul, bude sa miestami strácať a bude nútený pozrieť si to opakovane pre zachytenie všetkých detailov. Pre fanúšikov a Jobsových obdivovateľov (medzi ktorých sa hrdo počítam) je to ale povinná jazda s množstvom skrytých detailov a odkazov, no najmä s verne zachytenou dušou tohoto významného, no komplikovaného človeka. ()

DexMASTER094

Absolutně nevyužitý potenciál. Něco tak utahaného jsem už dlouho neviděl. Kromě samotného konce (nemyslím tu opět utahanou předehru), byl celý film prakticky výkřik do tmy. Kromě zvučných jmen žádný přidaný potenciál. ()

buchannon

Ne, že bych Jobse obdivoval jako člověka (záleží také, na kolik je pravda všechno, co jsem v tomto snímku viděl), ale spíš jako vizionáře, jeho iPhone je jistě revolučním krokem. Takže tento vynikající film s perfektními hereckými výkony a se skvělým scénářem musím hodnotit plnou pálkou. Moje hodnocení je podloženo i tím, že jsem počítačový fanda (tento obor jsem studoval, i když neúspěšně). Ale, jako většina, bych si nikdy nic od Applu nekoupil, i tak ale Stevu Jobsovi patří pomyslná hvězda na chodníku slávy. A navíc ten tak trochu dojemný konec. R.I.P. Steve ()

werxix

Strašně ukecané, na druhou stranu Steve zde působé přesně tak, jak bych si jej představoval. Arogantní, lehce sociopat, který jde přes mrtvoly. Škoda, že nebylo víc Wozniaka. ()

Franki69

Steve Jobs režiséra Dannyho Boyla přišel v roce 2015 dva roky po životopisném snímku jOBS, v kterém ikonického vizionáře firmy Apple (Next, Pixar…) ztvárnil Asthon Kutcher. A srovnat se prakticky nedají. Boylův Steve Jobs předchozí film s mladým komediantem převyšuje rozdílem několika tříd. Už jen srovnání Fassbendera s Kutcherem napoví, v kterém snímku si filmařinu užijete víc. Scénář Steva Jobse napsal Aron Sorkin, a je tak dobrý, jako mnoho z toho co už světu filmu a televize odevzdal (Newsroom, The social Network, Molly´s Game…). Steve Jobs je konverzační drama, sledující ve čtyřech kapitolách, chronologicky a v různých letech významné milníky v Jobsově kariéře. Děj každé z kapitol je vždy soustředěn do posledních minut před zahájením světového uvedení nějakého z ikonických výrobků, které jsou s jménem Jobse spojené. V zákulisí sledujeme chaos produkčních týmů, čas se krátí, novináři dotírají a do toho se odehrávají hádky Jobse se spolupracovníky, odmítající jeho perfekcionismus, a přidává se lidský problém se Stevovým otcovstvím, resp. jeho vztah k Lise, holčičce, u které nechce přiznat, že ji zplodil. Každá z kapitol je minimalistické a vždy emočně vypjaté konverzační drama, stojící na Fassbenderovi a jeho protihráčích. A je to naprosto skvělé! Dávám 90%, a to jsem si od Apple nikdy nic nekoupil.. ()

Dacsus

Omnoho lepšie divák urobí, ak si pustí na YT dobové záznamy s Jobsom. Totálna fraška, nesiahajúca filmu s Kutcherom ani po kolená. ()

Vojta-x

Jen pro pokročilejšího diváka s dostatečným backgroundem událostí, jinak za mě neskutečná nuda a podruhé to už vidět nechci ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

HrubyLada

Snímek Steve Jobs je příběh vizionáře, který si šel tvrdě za svým a udělal vše proto, aby dosáhl toho co bylo podle něj nejlepší. Příběh který má zajímavé postavy a fantastické herecké obsazení. Bohužel má i hodně chyb jak v chaotickém střihu, ve kterém se jen málokdo vyzná tak i v dírách v příběhu. Podle mého názoru je tento film dělaný spíše pro fanoušky společnosti a historie Apple, a také fanoušci samotného Steva Jobse. ()

Modular

Zajímavé. Tak by se dal popsat film v jednom slově. To je ale tak trochu nic neříkající, takže o co jde? Film je vskutku zajímavý totiž hned z několika důvodů. příběh si užijete pouze v případě, že nečekáte historickou přesnost, neboť v tom film moc nevyniká. Příběh je vyprávěn skrze několik důležitých časových bloků života Steva Jobse: představení Macintoshe, jako pohled na jeho pobývání v Applu před odchodem, přestavení prvního počítače společnosti Next, jako pohled na jeho pocity ohledně vykopnutí z Applu, a přestavení prvního iMacu, jako pohled na jeho celkový život. V každém bloku se probírá docela něco jiného, skrze náhodné (samozřejmě zcela historicky nepřesné a vymyšlené) setkání s důležitými osobami jeho života, kupříkladu s Wozniakem, Lisou a Sculleym. To, že se tyto rozhovory nestaly, ani nevadí, neboť skrze ně se vám film pokouší nastínit jeho osobnost a vztahy. A podle mého názoru, to film zvládl docela dobře. Ano, je to podivné, zdramatizované a někdy i zbytečně natahované, avšak to ani není takový problém. Film je krom příběhu natočený dosti pěkně, pokud opět ignorujeme všechny ty historické nepřesnosti, a herecké výkony jsou nadprůměrné. OST je zajímavé a hezky okoření divákův zážitek. Takže, jaký je verdikt? I přes výše zmíněné nepříjemnosti jsem si film užil, ale nejedná se o žádný kinematografický skvost. Doporučil bych ho těm, co si kupříkladu přečtli jeho biografii jako vizuální obohacení, ale jinak moc ne. ()

meda2016

Zdání, že tímto počinem vylovili z knihy duši Steva Jobse a rozebrali ji pro pochopeni jeho asociálnich činů, je klam. Z knihy jsem vyčetl víc a komplexněji. Tady je někým jiným. Někým, jakým by chtěli, by byl. ()

PTuranyi

Veľmi dobrý ponor do pracovného aj súkromného života Steva Jobsa. Film sa zameriava hlavne uvedenie Macu, odchod z Applu, uvedenie Nextu, a uvedenie nového Macu. Zobrazenie Jobsa cez vypäté situácie pred prezentáciami a v konfliktoch s Wozniakom, Johnom Sculleym, manželkou a dcérou, neustále doprevádzaný Joanoua Hoffman je skvelé. Príbeh je síce banálny ale historicky už až tak nie, rovnako je aj Jobs nebanálnou osobnosťou. Herci dali postavám reálne kontúry a scenár v dialógoch reže hlboko do Jobsovho ega. ()

F2003F

Na druhý to práveže pôsobí prehnane a obyčajne. Zo začiatku to síce vyzerá na kvalitnú dvojhodinovú konverzačku, ale rýchlo sa to zmení na nelahodne nasnímanú dobre napísanú opakovačku troch skoro rovnakých historických momentov. Ale Michael ofc lepší než Ashton. ()

tomik107

Už dlouho jsem nebyl v kině a přál si ať film ještě nekončí. Ten film má tempo jaký by mu kdejakej akční film mohl závidět. Hudba top. Fassbender víc než top. Jednoznačně kandidát do top 3 filmů tohohle roku. ()

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

Aronofsky u A24 chystá životopis Elona Muska

10.11.2023

Bylo jen otázkou času, než to přijde. Podle nejnovějších informací serveru Variety má pod hlavičkou studia A24 vzniknout životopisný snímek o americkém inženýrovi, podnikateli, multimiliardáři a v… (více)

Z DiCapria bude da Vinci

Z DiCapria bude da Vinci

14.08.2017

Leonardo DiCaprio si konečně vybojoval Oscara, vůbec to ale neznamená, že by opustil ambiciózní projekty. Jeho další rolí by totiž měl být Leonardo da Vinci, jehož si zahraje v adaptaci nové… (více)

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (více)

73. Zlaté glóby - výsledky

73. Zlaté glóby - výsledky