RYTMUS sídliskový sen

• Slovensko RYTMUS sídliskový sen

Film RYTMUS sídliskový sen vznikal 8 let a zblízka dokumentuje život jedné z nejznámějších osobností česko - slovenské hudební scény. Patrik „Rytmus" Vrbovský vyrůstal v obyčejné rodině na sídlišti v Piešťanech a kvůli romskému původu se nejednou potkal s předsudky okolí. Dnes vydává alba v desetitisícových nákladech, byl porotce Superstar a jeho videa vidělo na internetu víc než 200 milionů uživatelů. Film nabídne i exkluzivní záběry z rodinných archivů; videí a fotografií, doložené osobními výpověďmi lidí z nejbližšího okolí Rytmuse. (Falcon)

wafc

Intelechtuální, Bacha poslouchající, elita, se tu sešla, trochu si zablunkala, rozházela pár odpadů a polechtala si EGO tím, že odsoudila primitivní negerskou hudbu a jakéhosi nezajímavého poloroma. Když vidim profily takových velikánů jako je Deryll, biergof atd., tak je mi jasné, že místní honimíři přes svou umělou aroganci nedokážou skousknout to, že někdo, kdo dělá hudbu (bez uvozovek, moulové), která jim nevoní, tak tu hudbu dělá úspěšně a absolutně ovládá trh. Holt, chlapci, musíte pochopit ten FAKT, že tady Rytmusek je nejen o několik levlů hudebně vyspělejší interpret než polovina těch wannabe posthardcorovejch mrdek, co posloucháte, ale taky hlavně poslouchanější. ()

Azrael515

Jedna hviezda za dejovy zvrat, kde az DNA test odhalil, ze Pato nieje rom, ale hindu. Za vyvrcholenie, v ktorom mu je vysvetlene, ze i ked ''este nezarobil'', moze sa aspon chlacholit tym, ze pochadza z vatsej stoky, nez kedykolvek dufal.... Metatextualna odyssea neznamo kam, no staci verit, ze to dokazes a najdes tam zmysel.. BO NAJVATSE (sic) PRIBEHY PISE ZIVOT SAM, DOBOHA! PS: Nebudte Pata zo sidliskoveho sna, bo ho tata lyskal jak bol maly a on potom byva cely den nevrly a kludne sa vam vyjebe na X rocny projekt (Bo je Pan a profik)! :D ()

Anderton

Rytmus pozerá na kompe dokument o sebe, ktorý sledujeme aj my a komentuje jednotlivé scény. To, čo znie ako zaujímavý filmový experiment je ale iba prejavom bezradnosti, o čom vlastne točiť. Ono totiž Kontrafakt a Patrik nie sú Elán a Jožo Ráž, aby vypredávali štadióny a (v minulosti) predávali státisíce z jedného albumu. Dnes je iná doba a točiť dokument o tom, že tento song, alebo album bol ten prieraz do absolútnej špičky a vtedy nás začali všetci milovať, nie je reálne. Takže sledujeme iba nejaké Rytmusove traumy ohľadom rodiny a pôvodu. On si ale myslí, že nie je na úrovni Elánu, ale pomaly až Beatles a ľudia ho riešia presne kvôli tomuto "úspechu". Nie, ľudia ho riešia práve preto, že on tak rád mediálne rieši samého seba a tento dokument to každým záberom dokazuje. Bohužiaľ ale nechtiac, pretože zamýšľaná adorácia cesty k úspechu jednej osoby sa minula účinku. Koľko ľudí išlo do kina osláviť Rytmusa a koľko z irónie? Nepochybujem, že Patrik by môj komentár považoval za závisť. Ostatne on si myslí, že každý, kto ho nezbožňuje kvôli v podstate priemernej hudbe, mu závidí. Ide ale o to, čo je meradlom úspechu. Pre Paťa diamantové hodinky, pre iného napríklad vyštudovaná vysoká škola, vďaka ktorej zarába tisícku mesačne. Aj to je úspech, nie len byť mediálne známy a bohatý. Mohol by si to uvedomiť aj samotný protagonista dokumentu, ako hovorí, získal už dostatočne veľa životných skúseností a mal by získať už konečne ten veľmi dôležitý nadhľad. Ale možno mu iba podvedome závidím a ani si to sám neuvedomujem. ()

Shimargh odpad!

Ha, Rytmus vůbec není drsný a tvrdý rapper, jak se směle prezentuje v textech a klipech - je to jen vobyčejnej, přecitlivělej, zamindrákovanej uhrovatej kriplíček, kterýmu chybí tatínek a děti na něj byli tak mooooc moooocinky zlí, fňuky fňuk. PS: Klipy, muziku a jeho texty mám rád, ale jinak je to hroznej vocásek. ()

Arsenal83

Neviem, či je nutné natáčať dokument o niekom, kto nemá ani 40 rokov a stále žije. Ale zarobiť treba a ľudia do 25 rokov sa bijú o lístky do kina. V dokumente sa nájde aj pár zaujímavých vecí, hoci všetky tlačené do predstavenia Rytmusa svätuškára s dobrým srdiečkom. Bolo dobré, že nevystrihli scény, kde jeho vlastná rodina hovorí, že jeho texty sú len pozérske a nestavajú na reálnom základe. Je ale zaujímavé, ako sa Rytmus stavia na verejnosti, v zábavných programoch a podobných projektoch ako hlboko veriaci človek, ktorý nedroguje, nepije, nefajčí a potom natočí pesničku, ktorú nesmie odvysielať žiadne médium, plné nenávisti, obscénností a vulgarizmov. A mládež mu to stále žerie. Tak aký vlastne Rytmus si? ()

• Počas natáčania vznikali veľmi vypäté situácie medzi Patrikom, rodinou a štábom. Patrik dokonca celý projekt stopol a film sa na pol roka ocitol na mŕtvom bode. (Kefas21)
  • Dokument se natáčel v letech 2007-2014. (Duch217)
  • Podľa štatistík z roku 2020 svojou návštevnosťou 32 998 divákov sa stal dokument najnavštevovanejším slovenským dokumentom v Čechách od roku 1993. (Raccoon.city)