Mladý architekt na stopě vraždícího maniaka... Během večera, který ambiciózní architekt Terry Lambert tráví s manželkou svého šéfa Sylvií Wentworthovou, se stane něco značně neobvyklého. Jeho milenka spatří z okna neznámého muže právě v okamžiku, kdy se pokouší zabít na ulici dívku. Útočník však Sylvii zahlédne a rychle zmizí z místa činu. Druhý den přinesou noviny zprávu o vraždě mladé ženy. Ve snaze přispět k dopadení vraha, Terry nabídne galantně Sylvii, že na policii bude svědčit místo ní. Když pak má identifikovat neznámého muže, stává se Terry podezřelým, a také se ocitá v smrtelném nebezpečí… Film vznikl podle románu Anne Holdenové "Svědkové". Režisér Curtis Hanson vzdal tímto snímkem hold dílu filmového klasika – režiséra Alfreda Hitchcocka Okno do dvora. Představitel hlavní role Steve Guttenberg (24. 8. 1958) začínal na divadle, filmovou popularitu mu přinesla úspěšná komedie Policejní akademie. (Česká televize)

DAJAAAA

By mě v životě nenapadlo, že tohle béčko, céčko jak řemen budou dávat na ČT2. Naposledy to dávala tv Premiéra (Prima) v 94',páč to nikdo jiný nechtěl.😀 ()

Muf911

Docela koukatelné, i když zub času je už trochu patrný.  Původně jsem si film spletl s podobně pojmenovaným filmem od Hitchcocka, ale i tohle bylo docela napínavé. ()

PTuranyi

Veľmi dobrý thriller so silnou romantickou zložkou tak ako sa na 80-te roky sluší a patrí. Steve Guttenberg je v svojej roli trocha neohrabaný, ale hrá romantického blázna, takže mu to celkom sedí. Aj Elizabeth McGovern a Isabelle Huppert hrajú svoje úlohy výborne. Príbeh má výbornú zápletku a produkcia sa stará o akurátnu atmosféru. Hoci sa zub času snažil čo to nahlodať, nakoniec nezanechal veľké škody. ()

Filatov

Ty bláho tak pokud má Okno z ložnice být filmovou poctou Hitchcockovýmu Oknu do dvora, tak já hluboce smekám. Tohle nebyla jenom pocta, tohle bylo něco víc. Okno z ložnice je vlastně podobné Oknu do dvora jenom tím oknem, ostatní už je nový koncept. Režisér Curtis Hanson se s tím moc nepáral a vtáhnul mě do děje hned v první minutě a pak už jsem se nechal jenom unášet. Atmosféra patřičně houstla za doprovodu výborné muziky. Na konci už se nedalo ani dejchat, jak to bylo napínavé. Steve Guttenberg hrál velmi dobře a ani ženy nezůstaly pozadu. K tomu si můžeme připočíst vraha ve ztvárnění zde obličejem nesympatického Brada Greenquista a já nemůžu jinak, než za plnej počet. Tohle se prostě povedlo a starý dobrý Alfred by tuhle prácičku taky určitě ocenil. Jo a to zjevení vraha za sklem jako by odkazovalo na Halloween (1978), nemohl jsem si pomoct :-) ()

Bluerider

Velmi solidní detektivní thriller využívající a originálně variující motivy Hitchcockových filmů. Nejde ani tak o onen inkriminovaný pohled z okna, jako spíše o celkovou zápletku - hlavní hrdina nese dúsledky své dobře míněné lži a zaplétá se do nebezpečného vyšetřování vraždy, v němž nakonec musí bojovat se zákeřným zločincem i unikat před podezřívavými policisty. Hitchcockovské rysy mají i obě hlavní ženské postavy a při scéně v divadle si jistě vzpomenete na film North by Northwest. Jen škoda, že nějkteré zajímavé prvky, jakým je třeba napětí mezi hlavním hrdinou a jeho šéfem, manželem jeho milenky, scénář příliš nerozvíjí a ve druhé polovině filmu je opouští. Na film si vzpomínám z doby, kdy se promítal v kinech, a dnes jej oceňuji i jako příjemné retro z "předdigitální éry" osmdesátých let - jak by asi byl závěr filmu fádní, kdyby měl hlavní hrdina mobilní telefon! ()

Radocation

Prvých 70 minút filmu to bola veľmi nápaditá a zaujímavá, postupne gradujúca detektívka dokonca i napriek Guttenbergovej nehereckej komediálnosti. Od absurdnej scény v divadle však gradujúca linka scenáru úplne zhasla a autor zjavne nevedeľ ako rozuzliť dej dostatočne grandiózne. Scenárista tak zo slepej uličky zvolil cestu nereálnej lascívno- komicky- dramatickej formy bčkových filmov. Doposiaľ vykreslené charaktery zrazu nadobudli úplne iné osobnostné črty (napríklad z vystrašenej psychicky zdeptanej obete, barmanky sa cez noc stala exhibicionistická uvoľnená drsnáčka čo sa nebojí už ani vraha) a ten nereálny koniec, bez akýchkoľvek následkov ponoril film medzi priemernú televíznu produkciu. ()

Dupac

Osmdesátky z toho čouhají snad ještě víc než naivňoučký scénář a pomrkávání na Hitchcocka. Proto doporučuji hlavně těm, kterým se stýská po časech, kdy se vraždy daly vyřešit u kafíčka, při milostných předehrách teskně vyhrávalo ságo, na diskotékách brejkovaly prkna, a jedno takové oživlé dřevo - Mahoney - mohlo dostat seriózní roli. Od režiséra L. A. Confidential jsem čekal přece jen víc. ()

Xmarc

Téměř perfektní dojem z filmu kazilo především místy opravdu velice dementní chování hlavních protagonistů... to se opravdu nedalo brát ani s humorem a nadsázkou. ()

gizi

Zpočátku se jeví jako dost obyčejný příběh, ale postupně se z něho stává zajímavá a poutavá podívaná s několika překvapivými zvraty. 70% a 4*. ()

Muffino

Film si hned od začátku buduje zajímavou atmosféru, která se pomalu přetaví v neustálé napětí. které diváka škrtí jako pachatel své oběti. I po letech pěkný kousek v žánru thriller a krimi z pohledu oběti a svědka. ()

ulvas

Steve Guttenberg je dobrý komediální herec(Policejní akademie,Číslo 5 žije) ale jakmile hraje trochu vážnější roly tak děs a hrůza.To se ukázalo v tomhle filmu který se mi jevil jako celkově dost slabý.Jasně nějaké napětí zvlášt ke konci filmu tu jistě bylo,ale jinak semi hrecké výkony jevily jako velmi toporné a chabé.Proto nechápu zdejší vysoké hodnocení.Promě slabé 2 hvězdičky a to jen díky tomu že jinak semi steve jeví jako velký sympaták. ()

sbinda

V prvních minutách jsem s úsměvem na rtech očekával nějakou skopičinu od hlavního protagonisty Policejní akademie, nekonalo se. V zápětí jsem pochopil, že se jedná o velmi dobře promyšlený thriller s originální zápletkou, která mě udržovala v napětí těžko odhadnout další vývoj, a tak to mám rád. Už jsem se těšil jak napíšu 5ti hvězdičkovou recenzi. Omyl omyl omyl. Na 80. minutě se skvěle rozjetý příběh zasekává na finále... vidím to jasně, scénárista filmu právě dojíždí láhev báječného portského a s dobrou náladou na žíle zabředává do následujícího blbého klišé s puncem nereálnosti: "ona" nasazuje paruku, mění image a jako vábnička vstupuje do zapadlého baru plného chlapáků, kde se eroticky povaluje po kulečníkovém stole; vytipovaný vrah popíjí (portské?) a zaměřuje (nemá na vybranou) svou novou oběť; ze zálohy to jistí "on" neprávem podezřelý. Prostě vyvrcholení na úrovni epizody Dempsey a Makepeacové. Ze setrvačnosti jsem to tedy dokoukal, avšak mých slušných 65% je s ohledem na začátek obrovským zklamáním. ()

Fixa

Hodnotím z pohledu nostalgie. Tento film mi totiž utkvěl v paměti dosti výrazně. Díval jsem se na film jako dítě, ale pamatuji si, že největší napětí bylo, když ze sebe hlavní představitelka udělala volavku... ()

Connccorde

Ja ja jaj ... Pointa Ok , nápad dobrý , ale rozprávka príšerná .. Riešili to jak RETARDOVANÝ , HLÚPOSŤ ZA HLUPOSTOV a Psychiku mali jak Rrambo ... Potom ten akt jak sa s toho dostať, vrah chodil do roboty policajti ho nesledovail a on hento spravý , no celé to bolo SRAČKA .... To bolo tak nereálné jak sa vyšpiniť v kľude v strede Václavaku .... Deti s davnovým sindromom by neboli tak sprosté .... Nereálna totálna GENOCÍDA .... Toľko hlúposti čo robili a jak fungovali ... Pane Bože !! ()

gggggg

Neviem prečo by toto mal byť remake Okna do dvora od Alfreda Hitchcocka, nemá to s tým vôbec nič spoločné, okrem jedného slova v názve filmu. Thriller je to výborný, nechýba napätie a je dobré vidieť, že Steve Guttenberg vie dobre zahrať aj vážne postavy. ()

Sejkorka

Prima detektivka, dobrý příběh. Film vznikl podle románu Anne Holdenové Svědkové. Režisér Curtis Hanson vzdal tímto snímkem hold dílu filmového klasika - režiséra Alfreda Hitchcocka Okno do dvora. Asi tento film je upravený, odhaduji, že Hitchcockova verze (kterou jsem neviděl) více odpovídá předloze (?) Tady je to i o tom, že se nevyplatí vždycky býti galantním. Steve Guttenberg a Elizabeth McGovern, tvoří pěkný pár, čili Thriller / Mysteriózní / Krimi film má nezbytný happyend. Ryšavý vrah Brad Greenquist, za celý film nepromluví (leda za oknem s matkou, ale to není slyšet). ()

leafroller

Je to klasika z 80. let. Ale to nevadí. Spíš naopak. A jsem moc rád, že jsem to tenkrát mohl vidět v kině s geniálním předrevolučním dabingem. Přestože se jedná o sériového vraha a násilníka, neuvidíte ve filmu jedinou ohavnou mrtvolu ani žádné instantní násilí. Nikdo se také nepídí po vrahově motivaci ani příčinách jeho patologického chování, takže nejste svědky nechutných scén z jeho dětství. Nikdo prostě zbytečně netlačí na pilu, jako se tomu děje u většiny dnešních napínáků. Vše je dobře vymyšleno a zkombinováno tak, abyste se nechytali za hlavu u nějakých logických chyb. Prostě dobrej biják, který stojí za to vidět. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis