Pokračování filmu Frankensteinova nevěsta. Když se syn Henryho Frankensteina, Wolf von Frankenstein (Basil Rathbone) rozhodne vrátit se se svou rodinou do otcova sídla, čeká ho nemilé překvapení. Při průzkumu otcovy laboratoře objeví jeho monstrum (Boris Karloff) a sluha Igor (Bela Lugosi) ho přesvědčí, aby ho oživil. Wolf doufá, že se mu to nepodaří, ale poté, když jsou někteří místní nalezeni mrtví, je mu jasné, že bohužel uspěl. Místní obyvatelé tuší kdo je pachatelem a tak povolají policejního inspektora, aby to zastavil. Wolf v záchvatu paniky zastřelí Igora a monstrum, které tak přišlo o jediného přítele, unese Wolfova syna. (topr harley)

PKD

Njn. DaVid´82 mi to vzal rovnou z klávesnice.;-) Ale něco za sebe bych přidati měl. Ocením občas, a v tom se shoduji s ostatními, vskutku expresionistickou reminiscenci (kulisy byly opravdu super) která mi i v některých př. připoměla Janu Eyrovou z 43. Vizuální stránku tedy oceňuji na 4. Ovšem zde tolik vychvalovanému Rathboneovi nevěřím kladnou roli většinu děje, takže mi více reálná přišla postava jeho ženy, která nebyla uječená nána z nánova, ale měla snad více racionální a chladnou hlavu než Wlk von F. Blonďatý kudrnáček mi připomínal Milana Šimáčka z My Všichni Školou Povinní:) a inspektor Krogh, který občas pozoruje Frankensteina, jak hází šipky (což mi přišlo zvláště v tomto filmu poněkud bizarní) a je v podstatě jeho jediný kámoš, zase vypadal chvílemi jako Jaroslav Marvan ze Švejka..;-) Mohu vám i já vám též potvrditi, že samotné monstrum zde skoro není a nechápu (když pominu stránku finanční) co vedlo W.H.Pratta k opětovné několikahodinové a úmorné fázi namaskování, když jeho postava tu je skoro k ničemu. Tedy, pokud to musíte viděti jen kvůli němu, čeká vás notná dávka zklamání. Koho ale mohu naprosto pochváliti, tak Lugosiho. Ten byl s velkou pravděpodobností nejlepší ze všech. Možná i nejlepší v mnou dosud s ním viděných filmech. Zde by ho nepoznala ani vlastní matka a hned po tomto filmu bych mu dal Rasputina. Dobře se na to koukalo, nuda to taky nebyla, ale žádný zázrak, který by měl býti v červených číslech to také není. I když je to pořád o 100% lepší jak pokr. Neviditelného s Pricem. Co ale celý film neuvěřitelně shazuje (a to se fakt nasmějete) je ten závěr na nádražíčku. To jsem po tom všem co se stalo, koukal jak vejr s wtf výrazem. ()

kaylin

I když má „Frankensteinův syn“ scénář, který může být tak trochu zklamáním, pořád se daří udržet trochu napětí a také jít ve stopách Jamese Whala a jeho snahy natočit nejen horor, ale také silné psychologické drama. Daří se to jen částečně, ale i tak zůstává snímek velmi kvalitní podívanou, která vás dovede chytnout za srdce. Ale asi vás přece jenom moc nevyděsí. ()

Wiliem

Po shlédnutí prvních dvou filmů na téma Frankenstein už mě tento nemůže příliš ničím překvapit. Navíc tento je až příliš rozvleklý a tím pádem místy nudný, navíc děj hodně naivní, prostě nemůžu dát více. Kvality prvních dvou dílů rozhodně nedosahuje. 45%. ()

hans500

Trochu horší než Frankensteinova nevěsta, ale pořád hodně dobré + výborný Lugosi jako Ygor. A zase výborný závěr. ()

LeoH

Oficiálně první z těch „horších“ starých Frankensteinů, ale upřímně řečeno ve své pokročilé (a vědomé) brakovosti zábavnější než Nevěsta. Opět nechybí dnes už zklasičtělé momenty a motivy, přičemž takový inspektor Krogh s umělou rukou je zdrojem podstatně decentnějšího humoru než uječená služebná Minnie v předchozím díle, a co teprve <SPOILER>terminátorovský zánik Monstra v bublajícím sirném bahně</SPOILER>! Výprava sice viditelně o něco zchudla, ale zase nikdy nebyla expresionističtější (až k lehké sebeparodii, která působí spíš dojmem záměru než neohrabanosti), nenajdeme tu tolik uměleckých úhlů kamery, ale zase vděčné hrátky se světlem a stínem, hudba nehřímá tak úporně a dokonce se tu a tam pracuje i se znovuobjeveným účinkem ticha… Je fakt, že už se tu nedá intelektuálně rochnit v paralelách s Kristem a homosexuálních interpretacích, že samotné monstrum přestalo dojemně řešit otázky vlastní existence a stalo se víceméně tupou vražednou zbraní a obchodní značkou, leč pokud si staré horory pouštíte pro rozptýlení s dobovou patinou a filosofii očekáváte spíš od Tarkovského, Frankensteinův syn vás nemůže zklamat. ()

filmmovier

Rozhodně nejlepší díl téhle frankensteinovské série, a nejen proto, že má přes hodinu a půl, a je tak skutečně celovečerní, ale protože má i nejzajímavější děj, který překvapivě není vůbec hloupý. V této epizodě ságy se jedná o koncert jako vždy zcela vynikajícího Basila Rathbonea a Bely Lugosiho ve vděčné úloze hrbáče Ygora, který je tu hlavní záporák. A Monstrum hraje opět Boris Karloff, což už je ale jen třešnička na parádním filmovém dortu. Jsou tu i zajímavé interiéry starého hradu a báječná atmosféra, na kterou já si prostě potrpím. Závěr je jako vždy opět sympaticky otevřený a vrcholící v navazujícím Frankensteinově duchovi, který ale tenhle výjímečný film (nejen délkou) nepřekonal. 80%. Klenot. ()

noriaki

Když se dělají žebříčky nejlepších hororových sérií, na Frankensteina se pravidelně zapomíná. Přitom první tři díly jsou velice kvalitní, a speciálně ten druhý patří k nejlepším v žánru. Frankensteinova nevěsta odkazuje svým názvem na Monstrum, Frankensteinův syn odkazuje na postavu starého barona. Ten už je dávno po smrti a na rodové sídlo přijíždí jeho syn, aby pokračoval v otcových šlépějích. První dva díly série nabídly napínavou podívanou s myšlenkovým přesahem a etickým dilematem. Ten třetí je pohříchu přímočarý a plochý. Zápletka recykluje první díl, aniž by přidávala cokoliv originálního, nebo osvěžujícího. Vyprávění se v úvodních pasážích táhne, aby byl konec téměř násilně ustřižený. Trio herců v hlavních rolích se postarala o nadprůměrný zážitek, přesto jde o nejslabší díl úvodní trilogie. ()

vitekpe

Malicko upovidane, mohlo to mit o dvacet minut mene. Ale jinak si to stale jede tu linku prvnich dvou dilu. I pres chudsi vypravu zajimavy vizual. Basil R. mi trosku pripominal Davida Nivena. :))) Terminatorovsky zaver je bomba. ()

Han22

Od předchozích příběhů uběhlo pár desítek let, Frankenstein je mrtvý a na hrad přijíždí jeho syn se svou ženou a synem, nevítán nikým. Brzy zjišťuje, že monstrum stále žije a je v područí ďábelského sluhy Igora a také jeho ovládá posedlost jeho otce. Třetímu dílu se dá vytknout mnohé - přepálená stopáž, absolutní nanávaznost (monstrum přežilo výbuch věže na konci minulého dílu bez škrábnutí, věži rozmetané na kousky chybí jen střecha) i samotné pojetí monstra. To je celý film v pozadí a slouží jako bezcitný vrah v rukou Igora. Přesto mě to bavilo - možná pro tu atmosféru vesničky, kde se i přes rok 1939 zastavil čas, možná díky skvadře zajímavých vedlejších postav (Igor, jednoruký policajt) i díky zajímavému hlavnímu hrdinovi. A finále je na tu dobu opět luxusní, chci vidět jak monstrum přežije SPOILER pád do jezera plného síry KONEC SPOILERU. Nejslabší, ale přesto zábavný díl a horor roku 1939. ()

Paldiny

Aký otec taký syn! Príbeh sa posunul o generáciu vpred, kde syn doktora Frankensteina prichádza s rodinou späť do mestečka poznamenaného krvavou minulosťou, aby pokračoval v práci svojho otca. Film si zakladá už od úvodu na tajomne a postupne buduje atmosféru, čo je po dynamicky ladenom predchodcovi vskutku zaujímavý posun. Potešili expresionisticky ladené stavby, kulisy i okolité krajinky. aké sú narozdiel od predchádzajúcich dieloch všadeprítomné. Spracovanie mierne upustilo od hororu a žánrovo sa priblížilo skôr k ľahko rozlúštiteľnej krimi. Snímka si do veľkej miery zakladá na civilných dialógových pasážach, pri ktorých občas nechcene skĺzne do úsmevných scén kvôli nezmyselnému chovaniu postáv (obžalovaný hrá s inšpektorom šípky, zakiaľ čo dochádza k záhadným úmrtiam). Postava monštra je na plátne prekvapujúco upozadená, aj keď vďaka obnoveným výskumom sa o nej dozvieme z anatomického hľadiska zhruba toľko, ako z toho ľudského v "neveste". Zaujímavú postavu a výborný výkon predvádza Borisov hlavný rival Bela Lugosi v roli zákerného Ygora. Ak by bol tretí diel o niečo odvážnejší, prišiel s aspoň jednou vizuálnou vychytávkou typu miniatúrni ľudia či prekvapivejším záverom, šlo by o dokonalé pokračovanie. Takto je Frankensteinov syn "iba" výborným zakončením trilógie, ktorý sa ako jediný môže pýšiť minutážou hodnou celovečerného filmu. ()

TERRORDROME

Takže Frankensteinov syn Wolf prichádza do mestečka Frankenstein, kde ho miestny nevidia príliš radi a je samozrejme vtiahnutý do monster oživovacích záležitostí podozrivým indivíduom menom Ygor čo sa obšmieta okolo. Monštrum je od minula v kóme a Igor s ním má vlastné plány, zahŕňajúce vraždy tých čo ho obesili. Tretí diel má oproti predošlému ten problém že je "príliš dlhý" a ukecaný, čo je u týchto starých hororov zjavná nevýhoda, aj keď na druhej strane nie je taký dejovo rozsekaný ako predošlý diel. Plusom sú rozhodne dobré herecké výkony Wolfa, policajného inšpektora s umelou rukou ( ktorého neskôr parodoval mel Brooks v Mladom Frankensteinovi ) a hlavne Ygora v podaní Belu Lugosiho, na nepoznanie pod maskou zarasteného šupáka so zlomeným krkom. Taktiež expresionistické pokrivené kulisy majú šmrnc, hlavne tá bizarná Frankensteinova jedáleň. Mínusom je prekvapivo samotné monštrum, ktorého síce hrá opäť Boris Karloff, ale väčšinu filmu je to iba robot plniaci Ygorove príkazy, takže tentoraz neurobí žiaden osobný progres a dokonca zabudol aj to čo sa naučil minule. Na záver sa Frankenstein zahrá na Tarzana a monštrum skončí v bublajúcom bahne. Kvality to teda rozhodne má, len je trochu prispanejší. ()

molcan2

Toto bol určite dobrý spôsob ako zavŕšiť Frankensteinovú sériu od Universalu, ale očividne mali dobre zárobky aby to týmto filmom zastavili. ()

Petrus1

Frankenstein je mrtev. Ať žije Frankenstein. Synáček se jmenuje Wolf - to má být nějaká narážka na Vlkodlaka? Navíc sem se nemohla zbavit dojmu, že je podobnej Peteru Sellersovi. Monstrum přežilo - jak jinak...ale uhodil do něj blesk a nemůže chodit. Má naštěstí dobrýho kámoše se zlomeným vazem Ygora, kterej k němu přivede mladého Frankieho, aby ho vyléčil. On je totiž taky doktor, jako tatík. Ygor je sice kámoš, ale takovej dost vychcanej, protože si z nebohýho netvora udělal anděla pomsty. No fuj! To se dělá, takhle využívat méně inteligentní "lidi"? A já furt marně hledám Lugosiho a on je to Ygor - kdo ho má jako poznat? Taky mě zajímá, kolikrát budou muset Monstrum ještě zabít, aby byl konečně mrtvej...jsem zvědavá jaxe z tohoto dostane. Ale jestli je vážně nesmrtelnej, tak těch pokračování bude ještě dost...já už mám naštěstí jen jedno... k tomu až později...Ale už i tohle je zbytečně natahovaný - moc se tam kecá a vysvětluje...A já se zas kvůli blbýmu průvodčímu nedovím, jak se Monstru vlastně říkalo :-) ()

Heavyman

Legendární monsrum se vrací v podání původního legendárního představitele, ale je zastíněno mladým Frankensteinen, jednorukým inspektorem a fousatým Ygorem, kteří vlastně drží film v nadprůměrné kvalitě. ()

Knor

Zatím nejslabší Frankenstein. Atmosféra je ale pořád nádherně temná a já mám pro tyhle černobílý klasiky slabost. ()

pepino

Pořád přemýšlím jestli to bylo lepší než Frankenstein nebo ne. V něčem ne ale v něčem to zas hodně převyšovalo. Skvost. A co že to z něj dělá ten skvost? Ponurá atmosféra vesnice a hradu, Bela Lugosi jako tajemnýYgor (znám Lugosiho z Draculy a touhle rolí mi naprosto vyrazil dech), skvělý Karloff v roli obrovského monstra a mnoho dalších věcí. Hodnoceni..takovy 4 a půl hvězdičky. Do hodnocení dám ale přece jen 5. Vím že si to zaslouží. ()

drim87

Atmosféra je hororová, ale samotné monstrum mi tak moc nepřijde. Určitě se mi ale po shlédnutí prvních dvou filmů líbil tento nejvíc, hlavně díky expresionistické stavbě kulis a hře se světlem a stínem. 75% ()

Pitryx

Když jsem po čtyřech minutách viděl to děcko, měl jsem po chuti. Naštěstí nějako moc do děje nezasahovalo. Navíc je tu opět ta motanice z Ygorem. Viděl jsem předchozí díl před chvilkou a nevšiml jsem si, že by tam byl. Ani v předchozím díle. No, třeba jsem to fakt přehlídl. Je pravda, že jsem těm dvěma zlodějům mrtvol nepřikládal pozornost.   Jinak ještě k tomuto snímku, už jsem se místy dost nudil, protože snímek jede ve vyjetých kolejích a nepřináší vůbec nového ani překvapivého. Deset hercům a deset kulisákům, ale jinak je to opravdu dost nuda. Navíc je zbytečně přepálená stopáž. ()

worm14

Ten jednoruký policista byla jediná sympatická a zajímavá postava filmu, zbytek byla vata a nuda... a přitom tak slibné herecké obsazení, těch filmů, kde spolu hrál Karloff a Lugosi je víc, ale tenhle patří jen k (pod)průměru. ()