„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

• angličtina Four Murders Are Enough, Darling
TV spot

Učitel Georg Camel ze Springtownu marně usiluje nejen o pozornost žáků k veršům Shakespeara, ale také o pozornost šéfredaktora místního časopisu k básním, které píše. Rád by upoutal i redaktorku společenské rubriky Sabrinu. Vše se změní, když u dveří do bytu najde mrtvolu doktora Portera, otráveného lupiči kvůli šeku na milion dolarů. Nechápající učitel se nečekaně ocitá uprostřed bláznivého boje o peníze, který svádějí gangsterská banda ze San Boniga, v čele s Josém Antoniem a michiganská banda, kterou vede mladá Kate Draixová. Obě jsou přesvědčeny, že George má šek a snaží se ho získat. Obě za něj zaplatí kauci, když ho policejní komisař Brooks zatkne a obviní z vraždy. Muž je sice na svobodě, jeho trable však teprve začínají. V domě, ve kterém bydlí, se totiž ubytují členové obou gangů. Učitel si zatím užívá nečekanou popularitu vraha. Všichni ho znají, někteří se ho bojí, někteří si ho začali vážit a Sabrina, která ho dosud přehlížela, je jím okouzlena. Jenže praktiky padouchů jsou značně nevybíravé, a tak téměř kdykoli otevře dveře, vypadne z nich nějaká mrtvola. Do městečka se mezitím sjíždějí policejní posily a zabijáci. Ti se postarají o dostatek mrtvol, které mohou být připsány na vrub nic netušícího učitele. (TV Nova)

Pulper

Skvělá komedie. Nebere se vážně, přesto rýpavě jedna chybka. Nevím, proč jsou v názvu filmu čtyři vraždy, když sám Camel je obviněn z devíti (dr. Porter, tři chlapíci ze San Boniga, dva z Michaga, tři další z Michaga na záchodě). ()

Rattlehead

Naprosto vynikající! Výborné hlášky, skvělí herci, skvělá hudba (Vlastimil Hála zhruba v téže době dělal na úžasné desce Modrého efektu "Nová syntéza") a k tomu zajímavá forma využití kreslených pasáží. Jen tu Bohdalku nemám rád, do krásné ženy má daleko, hrát tam Olinka Schoberová, tak by byl tento film naprosto dokonalý. ()

Hollister

Jedna z nejlepších českých komedií, ne-li nejlepší. Naprosto geniální námět a scérnář - co věta, to nějaká hláška+skvěle hrající top herci tehdejší doby+kresby Káji Saudka, to je přímo vražedně zábavný mix. A jestli se mnou někdo nesouhlasí, tak ho rofcílím na fufky :-) ()

Mykhaluu

V dětství jsem byl komiksovou úpravou podle Káji Saudka fascinován... film nebyl často k vidění... a já po něm velmi toužil... V roce 1998 jsem si to vynahradil a na VHS pouštěl několika skupinám přátel (několikrát i sobě přiznávám)... no dobrá viděl jsem ho ten rok třináctkrát!! :) Komedie odehrávající se v trochu jiné realitě a s dobrým koncem... „Georgi? Slyšíš ty housle?“ Skvělý souboj v koupelové pěně mezi paní Janžurovou a paní Bohdalovou. Hádka mezi paní Bohdalovou a Rosůlkovou, kvůli komu vlastně George vraždí?!? Pan Řehoř (drahý přiťáplý hajný z Trautenbeka) v roli psychiatra, který odhalí vlastně vše... Mnoho dalších již dnes klasických hlášek... A uvnitř lastury provařené scény s policejním „Mýdlo končí, ručník končí!“ Někdy v onom devadesátém osmém roce vyloupla perla, kdy Libíčkovi (hroutícímu se šerifovy z bytné Rosůlkové) ve chvíli, kdy si sype léky do pusy, řekne ze skříně s vysílačkou se krčící konstábl Vlastimil Hašek: „Šéfe... já bych si chtěl koupit kytáru!“ :) :) :) Škoda jen, že z Georga udělala pedagoga až šibenice... :) ()

SirZelda

Další nezapomenutelná perla Oldřicha Lipského! Film, ve kterém není hluchého místa, film plný gagů a skvělých herců. Nezapomenutelná Marie Rosůlková jako silně vopruzující domácí či Jan Hlinomaz jako Gogo:) "Volám mýdlo!" - "Ale pánové! Nesmíte se pořád tak mýt!" :)) ()

Stejšn

Jeden z vrcholů české parodie, spolu s Limonádovým Joe. Maximální až hollywoodské tempo, film nás nenechá vydechnout a střílí jeden fór za druhým. Jen těch filmových hlášek, které už dnes zlidověly..... a Marie Rosůlková jako bytná Herringtonová je neskutečně roztomilá BTW je distributor debil? Proč je jeho text opět komplet spoiler??? ()

Kajislav89

Mistrovská parodie se skvělou grafickou stránkou (Kája Saudek), velkým množstvím gagů a úžasně vtipných scének, kterým se stále dokážete smát i přes časté reprízy. Mezi mé favority ve filmu patří jednoznačně František Filipovský, celá policejní trojka (Libíček, Kostelka, Hašek) a samozřejmě Marie Rosůlková. Úžasný je na filmu počet skvělých hlášek, které se zkrátka nedají zapomenout. Moje nejoblíbenější scéna: Ručník končí, mýdlo končí! ()

offlineman

Výborná parodie na americký gangsterský braky!!! Ten klakson, hrající "Most přes řeku Kwai", bych bral okamžitě!!!! :-) ()

mig21

Komedie, které v tuhé normalizaci točil Bůh komedie Oldřich Lipský, patří do zlatého fondu evropského filmu... A z těch skvělých vyčnívá tato. Kam se ta lehkost poděla? Dnes se musí šlapat do exkrementů, pitvořit a skákat ze střech:( DEJ FEM TEN FEK NEBO FI FYNEM FMRTI :-D ()

Veniss

Jedna z nejlepších českých parodií. Jedna hláška střídá druhou, ale všechny jsou nesmrtelné. Tenhle film si pouštím pořád dokola. My všichni jsme Gogo. ()

Vanguard77

Tak tenhle film byl dycky pro mě děsnej nářez, hlášky z tohohle úžasnýho českýho kousku se v naší domácnosti používají již celé dekády. Pro mě jedna z nejlepších starých českých komedií s vynikajícími herci, na kterou se nedá nikdy zapomenout. ()

konysua

Jeden z mých oblíbených, který se v české kinematografii velmi vymyká. Legendární hlášky a naprosto famózní zpracování. Klobouk dolů. 10/10 ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let