„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

• angličtina Four Murders Are Enough, Darling
TV spot

Učitel Georg Camel ze Springtownu marně usiluje nejen o pozornost žáků k veršům Shakespeara, ale také o pozornost šéfredaktora místního časopisu k básním, které píše. Rád by upoutal i redaktorku společenské rubriky Sabrinu. Vše se změní, když u dveří do bytu najde mrtvolu doktora Portera, otráveného lupiči kvůli šeku na milion dolarů. Nechápající učitel se nečekaně ocitá uprostřed bláznivého boje o peníze, který svádějí gangsterská banda ze San Boniga, v čele s Josém Antoniem a michiganská banda, kterou vede mladá Kate Draixová. Obě jsou přesvědčeny, že George má šek a snaží se ho získat. Obě za něj zaplatí kauci, když ho policejní komisař Brooks zatkne a obviní z vraždy. Muž je sice na svobodě, jeho trable však teprve začínají. V domě, ve kterém bydlí, se totiž ubytují členové obou gangů. Učitel si zatím užívá nečekanou popularitu vraha. Všichni ho znají, někteří se ho bojí, někteří si ho začali vážit a Sabrina, která ho dosud přehlížela, je jím okouzlena. Jenže praktiky padouchů jsou značně nevybíravé, a tak téměř kdykoli otevře dveře, vypadne z nich nějaká mrtvola. Do městečka se mezitím sjíždějí policejní posily a zabijáci. Ti se postarají o dostatek mrtvol, které mohou být připsány na vrub nic netušícího učitele. (TV Nova)

DAPDO

Famozní komedie, která mě nikdy neomrzí. Výborné výkony herců, nezapomenutelné hlášky - prostě extratřída!!! ()

bubblebobble

Prvá polovica totálna trápnosť. Vizuál pekný ale okrem toho bieda. Z tých nelogických vecí som mal chuť rozbiť televízor. Už dávno ma tak nerozčúlil žiaden film a je mi fuk, že sa jedná o paródiu. Druhá polovica fajn. Tá prebehla hladko aj keď som sa zasmial asi 3-krát. Najhoršie momenty - zakaždým sa opakujúce podopieranie "mŕtvych" hercov, aby si pri páde náhodou neublížili. Je to vedľajšie ale mňa šlo z toho priam roztrhnúť od jedu. HUHU!!! ()

Biopler

Brilantná komédia plná nezabudnuteľných hlášok a výkonov. Mňa osobne dostal Filipovský. Jeho výstupy sú niečo mimoriadne. Sú ukážkou prečo práve on bol dabérom Funesa. "Krucifix, já tomu přijdu na kloub, krucifix, já tomu přijdu na kloub, ... aaaah, já se zblázním, já se zblázním, co se to děje, já se zblázním, Madonna Mia, Madonna Mia." :) Nesmiem opomenúť skvelého smoliara či hviezdu Lubomíra Lipského, Bohdalovú či Kemra. Režisér, okrem toho, že mal v rukách výborný príbeh, tasil jeden skvelý nápad za druhým a tak som si film užil aj po tejto stránke. Komiksové strihy výborne pasujú a dopomáhajú tomuto kúsku byť medzi zlatými československými komédiami. ()

Jeand´Boa

Na tomto filmu nevím, co vytknout, respektive co vypíchnout. Koncert. Scénář, režie, herecké výkony, animace, hudba. To vše je perfektní. A k tomu ta perfektní práce s kostýmy a kulisami, které jednoznačně navozují tu západňáckou atmosféru. Paráda. ()

tranquill

"Budete-li mít chuť někdy vraždit, klidně přijďte, tady se vždycky někdo najde..." Ano, tahle komixová komedie Oldřicha Lipského obsahuje jistě nejvyšší počet hlášek na m2 :-) "Jo holka, Beethoven to není Strauss, ten má nějakou váhu!" A tu nejznámější jistě nemusím zmiňovat. Když vidím, že za kamerou stál pan Tarantík, musím vzpomenout na včerejšího Tarantina a jeho Djanga. Nedivil bych se, kdyby Quentin náš kultovní snímek viděl :-)) Těch mrtvol bylo v obou asi stejně a v černém humoru má Lipský převahu. Tak tedy na závěr: "Vždyť vy vraždíte dokonce už i mrtvé!" ()

Mara97

Stejně jako u "Vesničko má, středisková" nechápu, jak se něco takového mohlo stát kultem. Příběh i humor mne naprosto minuly - děj nedává smysl ani v nejmenším a humor to ani nekompenzuje, takže se jedná fakt o špatný divácký zážitek. Až mi ruka cukala pro udělení odpadu. ()

Odpadlik

Naprostá klasika s mnoha nesmrtelnými hláškami ("Vy jste Gogo? My jsme všichni Gogo!", "Dej fem ten fek sem fek!" apod.) ()

tančísvlky

Zlatý fond českej kinematografie . Je neskutočne ťažké a už sa to ťažko niekomu podarí ,natočiť lepšiu bláznivú komédiu ako je táto v ponímaní českom. Herci si to užili a je to poznať z každého záberu . Počet mrtvých je viac ako obvykle. Hlášky z tohoto filmu už nikto nezabudne .Je zvláštné koľko je v tomto filme energie ... ()

chlebos

Kultovni ceska krvarna plna smichu. Skvely Lubomir Lipsky a hlavne pak Marie Rosulkova. Zaverecna krvava prestrelka je natocena neskutecne dynamicky tedy na tehdejsi dobu. Oldrich Lipsky byl genius naseho filmu. ()

MELODY

Filmy z dílny pana Lipského já můžu. Čtyři vraždy nejsou výjimkou. Nesmrtelné hlášky ("Tady ručník, tady ručník" používám dodnes), přehlídka skvělých hereckých výkonů a v neposlední řadě zdravý odstup, který dělá z parodie dobrou parodii. ()

swiss

Film postrádá jediné. Vycpávky. Každá scéna je vtiná, nebo důležitá pro děj. Protože my všichni jsme GO GO. ()

FireTight

Poprvé jsem film viděl teprve před nějakým tím rokem a od té doby se ho nemůžu nabažit. Takováhle bláznivá parodie se totiž jenom tak nevadí a jsem rád, že vůbec vznikla. Jen těch hlášek, které se na vás hned od začátku doslova valí! Skvělé herecké výkony, skvělý příběh a jak už jsem několikrát napsal, skvělá parodie. Jen jak tak o tom přemýšlím, asi přestanu otevírat zavřené dveře... "Vážení, pan Camel právě zabil několik členů orchestru. Nelíbilo se mu, jak hrají..." ()

Sign

Pan Lipský byl mistr, ano, mistr jak na komedie a parodie, tak i na pohadky :-) jestli měla Česká filmova kinematografie někdy svoje chvilky slávy, tak to bylo za tohoto mistra... ()

smack

,,Tak neplač. Já nepláču, mě pálí ta pitomá pěna!" A spousta jiných parodických hlášek. Tenhle filmový počin ani po několikátém shlédnutí neomrzí. ()

Nocturno culto

Tenhle film jsem snad nikdy neviděl, až včera a nutno říct, že mě to mile překvapilo.Lubomír Lipský mi nikdy k srdci moc nepřirostl ale tady mi vůbec nevadil a jeho role mně naopak pobavila.Pointa byla dána hned v úvodu, jenže pak se to tak zaplétalo, že postupem času jsem netušil, kdo za vším stojí.Vtipné zkomolení amerických měst taky stálo za to, když se k tomu přidala celá plejáda špičkových herců - Bohdalová, Janžurová, Libíček, Peterka, říkal jsem si, že je to opravdu dobré a když potom nastoupila další úderná jednotka v čele s Kemrem, Hlinomazem a Filipovským, dojem byl úplný..Na závěr bych vyzdvihnul paní Rosůlkovou, to byla moje hvězda filmu..jako celek to mám za 80%.. ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let