Věřte nevěřte

• USA Beyond Belief: Fact or Fiction
Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, (1997–2023), 49 h (Minutáž: 44–60 min)

Série(6) / Epizody(51)

helloween93

Skvělý seriál, který jsem kdysi sledoval na Primě. Seriál má takové své charakteristické kouzlo, kterým vás dostane. Už místnost, ve které vždy stojí James Brolin/Jonathan Frakes je opravdu tajuplná. Některé příběhy byly slabší, jiné zase výborné. Dodnes si pamatuji příběhy: Červené oči, Bubák ve skříni, Děsivý komiks. Kdysi jsem z nich měl hodně nahnáno. ()

marshaall

Pribehy nijak vymakane, ale riadne som z nich byval pototo. A na zaver si ratat so sestrou, kolko “fact or fiction” uhadneme, bolo fajn. ()

John8

Příběhy jsou vesměs dosti slabé, ale síla celého pořadu je v tom sejít se kolem něj a dohadovat se který z příběhů je a který není založen na pravdě. ()

Hubis_

Vždy jsi vzpomenu na dětství,jak jsem se jako malý po skončení pořadu bál kouknout pod postel:)Viděl jsem nedávno,ale bohužel už to nebylo ono,ale nostalgie přetrvá.. ()

Luk Skywalker

Dobrá duchařina (neboť motiv nějakého ducha se zde objevuje často), kterou jsem pravidelně sledoval a vcelku mě to bavilo, i když to vpravdě je na jedno brdo. James Brolina nahradil v roli uvaděče ještě lepší Jonathan Frakes. ()

B.Wilde

Tohle je taková dobrá nostalgie, jako malá jsem ten pořad měla ráda, pamatuju si, jak jsem si na lísteček psala tipy, co asi bude pravda a co fikce. :) Poslední dva týdny jsem si sem tam pouštěla nějaké díly (konečně jsem mrkla na vše) a na to, že je to už starší kousek, je to pořád koukatelné. Musí se to brát z rezervou, ale kdyby byly nové epizody z aktuální doby, klidně bych mrkla taky. ()

pravo

Verte –neverte no pozeral som. Pár dielov sa dá pokojne pozrieť ,ale neskôr objavite neuveriteľnú šablónovitosť tohto programu a seriál vyškrtnete zo svojho zoznamu sledovanosti. Netreba uprieť zaujímavosť a celkové spracovanie nadprirodzených javov, ale radšej budem pozerať dookola Akty X ako toto. ()

Misery

Když jsem byla malá (12-13), tak jsem tento seriál ŽRALA. Dnes už sice vidím všechny chyby, které má, ALE... Už jen když slyším uvodní melodii, nabíhá mi husí kůže jako tenkrát. Dvě hvězdičky + hvězdička za nostalgii + hvězdička za Jonathana Frakese :-) ()

lxbch

Zajímavé je, že téměř každý pravdivý příběh se stal před 80 lety na americkém středozápadě. :-) ()

Redix

Kultovní seriál kde převažovalo víc dobrých dílů nad těmi špatnými a bez Jonathana Frakese by to určitě nebylo tak úspěšné. ()

muskcz

Věřte nebo ne, pro mě je to stejně kultovní záležitost jako např. Krajní meze. :) Z dnešního pohledu mi dokonce tento seriál přijde o kapku nápaditější, i když se nedají moc srovnávat, protože Věřte nevěřte je čistě mysteriózní záležitost a ke sci-fi má narozdíl od Krajních mezí dost daleko. ()

Dimo

Dík skvělému Jonathanu Frakesovi, který pořad moderoval, a podmanivé hudbě když mluvil, jsem měl "Věřte - Nevěřte" opravdu rád. Háčkem občas byly levně vyhlížející klipy a jen občas horší herecké prožití, ALE na svou dobu se musí ocenit originální nápad a těšení se na konec, kdy se pravda rozsekne. ()

Castielo

Jako malej jsem na to pravidelně koukal a byl jsem po****ej až za ušima. Je z toho krásně cítít mé dětství. Některý příběhy byly opravdu strašidelný a já vždycky doufal, že to bylo fikce. Tohle je trochu vyjímka, ale ty 4* si to zaslouží. ()

Stíba

Většina těhle krátkých příběhů mi dokázala jako klukovi nahnat víc strachu než takřka všechny horory dohromady. "Pravda a nebo fikce?" Středeční večery u mě dlouho byly jasně ve znamení napětí z Věřte nevěřte a tipování pravdivosti či fikce příběhu :-) ()

Bukec.T

Tady ten serial prostě miluju! Atmosféra ze které běhá mráz po zádech doplnuje perfektní hudba. Skvělej moderátor Jonathan Frakes a ty hadánky na zacatku dílu jsou taky paráda. Jedny ze nejstrašidelnějších dílu podle mě jsou Děsivý komiks,Hrobařova Nemesis u těch jsem se hodně bál. Pár dílu je sice slabších ale drtivá většina dílu mě dostala svoji atmosférou takže nemůžu jinak než dát 5/5. ()