Billy Chapel zítra nastupuje k rozhodujícímu a možná poslednímu zápasu své téměř dvacetileté baseballové kariéry. Jeho detroitské Tigry, s nimiž je po celou kariéru svázán, se rozhodl majitel klubu prodat, noví vlastníci hodlají Billyho prodat. Billy večer čeká na svou lásku, novinářku Jane, ale Jane nepřišla, teprve ráno má odvahu mu sdělit, že ho opouští a odjíždí pracovat do Londýna. Billy nastupuje na zápas proti newyorským Yankeeům, nikdo mu už moc nevěří, bolí ho ruka, zdá se, že je odepsaný. V průběhu zápasu Billy - a s ním diváci - prožívá svůj život a především vztah k Jane. Jak se poznali, jak Jane, která měla v šestnácti dítě, jen těžko dokáže uvěřit v lásku, jak ji Billy zklamal, když byl zraněn a odehnal ji od sebe. Jak se rozcházeli a zase scházeli, jak Billy stále více cítí, že ji potřebuje... (TV Nova)

SONYAGENT

Neobyčejný příběh muže, jenž si během své poslední, nejlepší hry, uvědomí a promítne celý život a nejdůležitější momenty svého života. Moc hezky vykreslená story o starém mládenci a legendě basseballového týmu, který potká obyčejnou holku s rozbitým autem a je z toho příběh, který Vám během 137 minut skočí do srdce.. 75% ()

vrgulnik

Romantický film ze sportovního prostředí. Protože mám sportovní filmy rád, byly 4*, ale celkově spíše za 3. Neseděla mi věčně uplakaná Preston ani stárnoucí Costner. Film je složen z flashbacků, které se promítají do posledního zápasu kariéry, který se může zapsat do dějin baseballu. ()

Gyl

Proč nedat 5 hvězdiček? Protože je to moc nostalgické? Možná. Každopádně, čím je Kostner starší, tím se na něj lépe kouká. ()

Bogrant

Costner znovu inak, znovu v športe, alebo ako veľmi trefne a účelne sa dá natočiť kvalitná dráma, i keď s poriadne romantickým gýčom. Baseballu nerozumiem, a ani mu nechcem rozumieť, ale filmy z jeho prostredia nechápavo prečo, ale mám celkom rád. A tento nie je výnimka. ()

T1000

Hra snů jeden z mála filmů, který v poslední době ve mě zanechal tu jedinečnou krásu filmů 90. let, to co měly filmy tohoto desetiletí, to je pro mě ta nejlepší kinematografie EVER. Snímek z baseballového prostředí a jelikož jsem velkým fanouškem právě tohoto sportu, tak to byl můj šálek kávy. Kevin Costner jakožto nadhazovačská legenda Detroitu Tigers přijede do New Yorku na Yankee Stadium odehrát zápas, ale ještě před jeho začátek, brzo ráno se sním rozejde jeho přítelkyně Jane, ztvárněná Kelly Preston se kterou měl velmi zvláštní vztah. Odpoledne, když se staví na kopec pro nadhazovače a začíná první směna zápasu, začne vzpomínat pomocí flashbacku, jak se poznali a co všechno hezké spolu prožili, mezitím Kelly Preston přijíždí na letiště a dobu čekáním na letadlo si krátí u baru kde fanoušci Yankees sledují právě Costnerův zápas. Postupně když divák zjišťuje jak to všechno vzniklo a poslední flashbacky jsou téměř před tím co právě probíhá na hřišti, tak pomalu končí 7. směna a Billymu Chapelovi dochází, že právě hází nejlepší zápas svého života, zatím nikdo nestál na první metě a sází jeden Strikeout za druhým. Když začne 9. směna, tak Billymu fandí už celý New York i na letišti jeho Jane. Když posledním nadhozem odhází svoji vysněnou Perfect Game a všichni slaví, tak zjišťuje, i přesto že právě prožívá nejlepší chvíle své kariéry, tak to není ono, protože chybí tady Jane, ta kvůli Billymu fascinujícímu výkonu zmeškala letadlo a stále čeká, když v tom Billy za ní přijíždí na letiště. Prostě skvělý film výborně zahraný od obou, ale hlavně Raimi s obyčejného sportovně romantického filmu natočil dokonalý příběh se vším všudy. ()

MatoPalkes

Jasné že koniec vieme dopredu, ALE. Výborná atmosféra, super hudba, skvelý Costner. A tieto športové filmy mám jednoducho rád (na športe takmer nezáleží). ()