Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele Monicina k tomuto seriálu (13)

Smrt v oblacích (1992) (S04E02)

Kniha bola lepšia. Poirot vo filme bol zahratý dobre ale ostatné postavy dosť slabé. ()

Vánoce Hercula Poirota (1994) (S06E01)

Výborný diel, veľmi dobre zahraté postavy a pekné prostredie, nemám čo vytknúť. ()

Němý svědek (1996) (S06E04)

Výborne sfilmovaný diel, dobre zahraté všetky postavy a pekné kulisy. Nemám tomu čo vytknúť. ()

Vražda Rogera Ackroyda (2000) (S07E01)

Kniha skvelá, ale sfilmovaná verzia sa im nejak nepodarila. Suchet aj doktor hrali svoje postavy dobre, ale ostatní boli nepresvedčivý. A konec bo taký odfláknutý. pre mňa jedna z najhoršie sfilmovaných Poirotoviek. ()

Smrt lorda Edgwara (2000) (S07E02)

ďalší skvele natočený príbeh a dobre zahraté postavy. ()

Zlo pod sluncem (2001) (S08E01)

Jeden z mojich najobľúbenejších dielov. Nemám čo vytknúť. ()

Smrt na Nilu (2004) (S09E03)

Opäť výborne, i keď v staršej verzii zo 1978 boli pani Doylová a Otterbourneová zahrané lepšie a vtipnejšie. Suchet ako vždy skvelý. Prostredie tak isto. ()

Kočka mezi holuby (2008) (S11E02)

Výborný diel, zaujímavá zápletka a zaujímavé prostredie. A dobre zahraté postavy. Nemám film čo vytknúť. ()

Schůzka se smrtí (2008) (S11E04)

Veľmi smutný príbeh, výborná hudba, ktorá sa hodila k danej atmosfére a veľmi dobre zahraté úlohy a zaujímavé prostredie s vykopávkami. Táto verzia sa mi dokonca páčila viac ako tá s Ustinovom. ()

Tragédie o třech jednáních (2010) (S12E01)

Jedna z najslabších Poirotoviek. Suchet hral skvele ako vždy. Ale ostatné postavy boli nepresvedčivé a umelé. So skvelou knihou sa to nedá vôbec porovnať. ()

Vražda v Orient expresu (2010) (S12E03)

Krásne kulisy, tá zima vonu aj na oknách vlaku, mráz boli super. Aj Suchet tu hral ako vždy výborne a presvedčivo. Ale to ostatné osadenstvo? Možno je problém v tom, že som ako prvú videla už dávno predtým verziu zo 1974 a excelentní herci, ktorí tam hrali nasadili latku príliš vysoko. V tejto novšej verzii bola napr. rola Lindy Ardenovej veľmi slabo zahratá a mali zvoliť inú herečku. A ten záver s tým ružencom a modlením boli gýčové a k Poirotovi mi abolútne nešli. Kvôli skvelým kulisám a výkonu Sucheta dávam štyri hviezdičky. ()

Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota (2013) (S13E04)

Krásne prostredie a napätie až do konca. Páchateľov motív bol úplne od veci a niektoré postavy hrali preafektovane. ()