Will Smith hraje s Genem Hackmanem ve strhujícím a napínavém thrilleru, kde se neustálá akce snoubí s nejvyspělejší technologií. Robert Clayton Dean je úspěšný washingtonský právník, u něhož - bez jeho vědomí – skončí video, které spojuje vysokého úředníka všemocné National Security Agency s politickou vraždou. Smrtonosná skupina dokonale vycvičených agentů NSA proti němu vede neúprosné tažení za použití té nejmodernější techniky, jehož cílem je Deana zdiskreditovat a získat zpět usvědčující důkazy. Členkou impozantního hvězdného obsazení je i Regina Kingová. Připravte se na ještě větší příval akce, zatímco Dean zoufale závodí s časem, aby získal zpět svůj kdysi normální život. (Cinemax)

MirkaP

Proč jsi to odpálil? Protože jsi telefonoval! I po 13 letech strhující podívaná. Kam došla technika za tu dobu? ()

meemini

Konečně film, ve kterém člověk nemusí vystřílet celý arzenál NSA, aby dokázal zneškodnit jeden pravý americký jeep, ale stačí jedna střela z brokovnice, protože tak je to normální a skutečné. Hodnotit výkon Willa Smithe je dost obtížné. Skoro celý film je z něj jen rozmázlá šmouha z toho, jak moc se snaží, aby unikl kamerám, satelitům a kupě dalších věcí, které ho nenechají ani v klidu zavolat své manželce. Film má velice slušný spád, je jen pár chvil, kdy se příval akce zastaví, v tom okamžiku je ovšem nahrazena lavinou informací, o tom, jak nám tajné služby vidí až do krku. Faktem je, že zápletka není příliš složitá, což není vždy na škodu. Bohužel filmů s podobným námětem vzniklo v poslední době spoustu, budiž útěchou, že Enemy of the state je staršího data vzniku. 70%. Film s podobnou tématikou a zářivější - Spy game ;) ()

brzozin

Film, u kterého mně děsně sral především jeho hlavní hrdina. Hackman to v jednu chvíli přesně vystihuje, když se ho ptá, jestli je tak hloupý, nebo si na to jen hraje. Smith je mi prostě jako herec nesympatický. A tady hraje naprosto naivního troubu. Celá zápletka je sice zajímavě vymyšlená, ale absolutně mimo mísu. Nechápu, proč by tajné služby takto napíchly obyčejného člověka, když přece není problém ho buď zmáčkout nebo rvonou odstranit. Ovšem chápu, že milovníky konspiračních teorií tohle muselo zvedat ze židle. ()

Hawaj

Akce, spád, tempo, dokonalý scénář, skvělé výkony herců to vše postaveno na nepříjemné reálných skutečnostech se špetkou filmového vylepšení. Toto je pro mě vzor chytrého trileru, který mě fascinuje od začátku až do konce. ()

boombang

"Kočku mi obarvili na zeleno!" Jojo, dobrý film, trochu fantaskní, ale zároveň svým tématem už dávno šíleně zastaralý. Z možností, které jsou k dispozici o čtrnáct let později, jde hrůza ()

Mr.Atsor

Je otázkou, co je z kategorie sci-fi a co je realitou. Film s hlubší myšlenkou a s pohledem do nedaleké budoucnosti či dokonce do překvapivé přítomnosti. Zaujme nejen fanoušky konspiračních teorií, ale i milovníky napínavých kriminálek a dobrodružství. Film hodnotím čtyřmi hvězdičkami díky skvělým efektům, napínavému ději a prvotřídním hereckým výkonům. Doporučuji ke zhlédnutí. ()

GordonCZ

Velmi kvalitně (i když občas přehnaně paranoidně) zpracovaný film o tom, co by, kdyby... kdyby chtěl někdo zneužít moci tajných služeb a informací, ke kterým se díky moderní technice mají možnost dostat. Samotný konec je možná trochu patetický, což má pravděpodobně sloužit k uklidnění běžného amerického diváka, nicméně ani tak nemůže zkazit celkový velmi dobrý dojem ze zbytku filmu. ()

subic

Na svou dobu velmi hi-tech záležitost, kamerové a družicové záznamy, sledovačky, odposlechy. Vedle toho dosti směšná parta floutků Seth Green, Barry Pepper, Jake Busey, Scott Caan, Jack Black, kteří to teda hodně degradují. Gene Hackman to sám nevytáhne a všechno tak nějak utlumuje přílišná délka. Viděl jsem to znovu opět po letech a šťáva je pryč, dramatičnost veškerá žádná a k tomu druhá půlka je docela nudná. Tohle už není na 4 hvězdy. ()

Ostra

Nadprůměrný akční film s netuctovou zápletkou, který skrývá největší sílu ve své (mírně řečeno) teoretické pravdivosti. A to se psal rok 1998... ()

XXXXXXXX

Na svou dobu slušný thriller. S odposlechy a narušením zákonů, dokonce předběhl svou dobu (víme co se dělo před pár lety v americe že ano, a kodová slova Bomba, Alláh apod, jsou dnes již taky velmi dobře známá). Jenom teda nevím, kdo dělal těm generickým záporákům osobního stylistu. Přece jen ty účesy podle kastrólu mě budou strašit ještě dlouho. ()

kubilov

V podstatě dost velké překvapení, když jsem čekal lehce nadprůměrnou čtyřhvězdičkový akční thriller, avšak já dostal skvěle zvládnutou pětihvězdičkovou akční jízdu od pana režiséra Tonyho Scotta s výborným Willem Smithem v takřka Hitchcockovské roli a Gene Hackmanem s Jonem Voightem jako kvalitními představiteli klasických vedlejších rolí v tomhle typu filmu. Vlastně nejde o nic světoborného, jen jedni lidé chytají druhé lidi, zajímavé je až to, jak to vlastně dělají a jak to nakonec vypadá.. skvěle. ()

ostravak30

No, měl jsem velké dilema, jaké hodnocení udělit. Will Smith je velmi kvalitní herec. Gene Hacmkam také a totéž si myslím o Jon Voightovi. Navíc se v menších rolích objevily i další skvělí herci. Nicméně...vše začíná vlastně náhodou. Kdyby si v úvodu nějaký poskok nevšiml, že vášnivý ornitolog nebo čeho olog vlastně ten pán byl, pravděpodobně natočil celou vraždu, tak by se nic neodehrávalo. Každopádně náhody jsou prostě ve filmu běžné, ale tohle mi, vzhledem k okolnostem, přišla trochu zvláštní náhoda. Ale pojďme dál. Honičky či přestřelky jsou sice zajímavé, ale časem začíná být únavné, jak ajťáci vidí úplně všechno. Možná to tak může být i v reálu, ale na mě je to až moc přetechnizované. Na druhé straně, film má svižné tempo a nenudí. Ale závěr? Říká se, že patří mistrům. A mě se konec zase tak úplně nelíbil. Dotáhnout vraha před mafiána a spoléhat na náhodu, je trochu naivní konec. Will Smith sedí a zírá, jak jeden záporák mluví o něčem a druhý o úplně něčem jiném a čeho chtěl dosáhnout, kdyby někdo náhodou nevystřelil? Za mě zde tvůrci trochu ustřelili. Možná by si film přeci jen zasloužil vyšší hodnocení, ale já nechám tak. Bavilo mě to, ale hrdinové spoléhali na až moc náhod a i hlavní vrah si počínal v honbě za záznamem, vzhledem k technickým možnostem, až zbytečně složitě. Jinak ale až do úplného závěru napínavá podívaná. ()

mrclTV

Povedal by som to takto, pred dvadsiatimi rokmi tento film určite mal kvalitu, ale nezostarol práve najlepšie. V roku 2020 už vyzerá miestami fakt zastaralo - hovorím napríklad o síce svižnej, ale zbytočne prekombinovanej akcii, ktorá vôbec nefunguje. Týpka naháňajú tajní, sleduje ho vrtuľník z asi dvojmetrovej výšky, navyše ho sleduje aj družica, no i tak všetkým unikne tým, podržte sa, že utečenec vojde do obchodu. Nehovoriac o scéne, kde sa tajní vlámu do bytu hlavnej postavy len preto, aby ho napichli všetkými možnými spôsobmi, no pritom sa ani nesnažia byt prehľadať kvôli kazete, ktorá je hlavnou zápletkou filmu. A takto to ide celý film. Toľko zbytočných krokov navyše, len aby to zaujímavo vyzeralo.... A to ani nehovorím o otravných preletoch vrtuľníkov v čo najnižšej výške, pričom sa hľadaný aj tak stále stratí z dohľadu len preto, že vrtuľníky sa nevznášajú nad jediným miestom, tak ako by to vrtuľník mal pri pátraní robiť..... Téma je dobrá a vždy aktuálna, možno teraz ešte viac ako inokedy, ale spracovanie ma až tak neoslovilo. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012