Tři oříšky pro Popelku

• Východní Německo Drei Haselnüsse für Aschenbrödel (více)

Tři oříšky skrývají tajemství a Popelce umožní být jednou obratným lukostřelcem v zelené kamizole, prohánějícím se na koni, jindy neznámou princeznou, před jejíž krásou se i princi tají dech. Cestičku ke štěstí si Popelka najde s pomocí svých kouzelných oříšků a princ přes všechny nesnáze najde svou milou díky tak malému střevíčku, který na nožku padne jen Popelce. (Ateliéry Bonton Zlín)

pryskuda

Nic lepšího se u nás nikdy nenatočilo a obávám se že už ani nenatočí. Nepřekonatelné, nadčasové, půvabné a přitom tak krásně jednoduché...Libuška tak navždy zůstane naší popelkou i když už se na nás dívá shora... ()

blondboss

Táto rozprávka mi už postupne lezie na nervy, lebo som ju videl hádam každé Vianoce v kruhu rodiny a vždy sa to dalo pozrieť znova a znova. Samozrejme, je to trochu s nadsázkou, pretože tu sa skutočne môžeme baviť o klenote česko-slovenského filmu a rozprávky ako takej. Vorlíčková Popoluška má všetko, čo kvalitná rozprávka má mať a prakticky všetky zábery sú v nej už teraz kultové. Veď kto by nepoznal krásnu Libušu Šafránkovú, koňa Juráška či psíka Tajtrlíka a samozrejme aj tie ostatné postavy, z ktorých každá mala niečo do seba. Jednoducho táto rozprávka je ten pravý vianočný klenot, ktorý nemôže chýbať v rodinnom kruhu a ktorý sa už teraz stal doslova nesmrteľným. 90 % ()

Hercalek

Vánoce bez Tří oříšků pro Popelku nejsou prostě Vánoce. Tahle pohádka k Vánocům patří stejně jako kapr a bramborový salát. Hudba mi vždy navodí pohádkovou atmosféru. Film obsahuje podle mě všechny aspekty typické pohádky. Princ, koně, krásné šaty, král a královna. Tomu filmu není co vytknout a je naprosto nezapomenutelný. Miluju to ()

Misha.d

Myslím, že tato klasická vánoční pohádka ani nepotřebuje komentář. Zná jí snad každý. A pokud ne, tak je velkým filmovým a kulturním barbarem :) Skvělé herecké výkony tehdy ještě mladičkého Pavla Trávníčka a především tehdy ještě děvčátka Libušky Šafránkové, skvělý scénář a vynikající hudba - obzvláště božzký Kája. Prostě jedním slovem luxus.. ()

AdamK.

Kdepak ty ptáčku hnízdo máš....Kája ten film parádně vyzdobil. Jinak docela slušná pohádka v dětství milovaná, teď spíš nenáviděná ()

racing666

"Opravdu už tu žádná není?" "Ale jakpak by ne!" "Popelka!" Též jedna z nejlepších českých pohádek. Popelka ani komentář nepotřebuje, všichni jí znaj a všichni ví, že je to výborná pohádka. :-) A když říkám všichni, tak tím myslím i Vás! :-) ()

storkanek

Krásná Libuška je tou pravou představitelkou Popelky. Jedna z nejlepších českých pohádek a krásná ukázka toho, jak česká pohádková tvorba bývala dokonalá. Na to už dnes můžeme jen vzpomínat. ***** ()

BlueNeon81

Tento film mi veľa nepovedal, ani keď som bol ešte malý, čo je škoda. Čím viac ho reprízujú, tým viac sa mu vyhýbam. Videl som ho asi 10x, ale jednoducho som si ho nevychutnal. ()

wesker

Jedna z nejlepších českých zfilmovaných pohádek a můj novej přírůstek do sbírky v HD... Při projekci na mém novém HD projektoru , na 38 let starou pohádku je to perfektně remastrované měl jsem trochu strach že to bude jen přepis DVD ale není... na takovou Popelku se člověk podívá rád pokaždé.Obraz je 4:3 nebo 16:9 . Kvalita obrazu je opravdu excelentní.Tmavé scény ke konci filmu na DVD téměř nebylo vidět co se tam děje ale na BR perfektně prokreslené scény do detailů. V některých pasážích je vidět zrno ale to je dáno nekvalitou filmového pásu. Přidal jsem si do filmu český dabing a teď to nemá absolutně chybu. České distribuci 3x hamba !!! ()

gpx

Scénu se zabíjením posledního exempláře Orla Skalního jsem úplně nepochopil (Nerozumím tomu jak souvisí s kontextem pohádky a životopisem postavy Popelky.), ale jinak dobrý. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování