Režie:
Robert WiseKamera:
Nicholas MusuracaHudba:
Roy WebbHrají:
Robert Mitchum, Barbara Bel Geddes, Robert Preston, Walter Brennan, Phyllis Thaxter, Frank Faylen, Tom Tully, Charles McGraw, Tom Tyler, Tom Keene (více)Obsahy(1)
Pištolník Jim Garry (Robert Mitchum) je najatý svojim priateľom Tate Rillingom (Robert Preston), aby mu pomohol v boji s rančerom Johnom Luftonom, ktorého chce pomocou farmárov a štátneho komisára pre Indiánov pripraviť o stádo dobytka, ktoré pasie v indiánskej rezervácii. Jim ale rýchlo prekukne podlé praktiky Rillinga a pridá sa na stranu Luftona, ktorý je zo začiatku voči nemu nedôverčivý, rovnako ako jeho dcéra Amy (Barbara Bel Geddes). Postupne si ale Jim získava ich dôveru a stane sa ich najsilnejšou zbraňou proti Rillingovi. (Dale)
(více)Hrají
Robert Mitchum
USA
Nejlepší filmy:
Nejdelší den (1962)
Mrtvý muž (1995)
Příběh pěšáka G.I. Joe (1945)
Barbara Bel Geddes
USA
Nejlepší filmy:
Závrať (1958)
Blood on the Moon (1948)
V pasti (1949)
Robert Preston
USA
Nejlepší filmy:
Karibští piráti (1942)
Viktor, Viktorie (1982)
Union Pacific (1939)
Walter Brennan
USA
Nejlepší filmy:
The Adventures of Tom Sawyer (1938)
Byl jsem lynčován (1936)
Život v tanci (1939)
Phyllis Thaxter
USA
Nejlepší filmy:
Násilný čin (1948)
Třicet vteřin nad Tokiem (1944)
Bod zlomu (1950)
Frank Faylen
USA
Nejlepší filmy:
Život je krásný (1946)
Edison (1940)
Jih proti Severu (1939)
Tom Tully
USA
Nejlepší filmy:
Ten North Frederick (1958)
Ve znamení kříže (1932)
Měsíc je modrý (1953)
Charles McGraw
USA
Nejlepší filmy:
The Name of the Game (1968) (seriál)
Útěk v řetězech (1958)
Chladnokrevně (1967)
Tom Tyler
USA
Nejlepší filmy:
Jih proti Severu (1939)
Rozruch ve městě (1942)
Ben Hur (1925)
Tom Keene
USA
Nejlepší filmy:
Under the Tonto Rim (1947)
Blood on the Moon (1948)
Křížový výslech (1947)
Iron Eyes Cody
USA
Nejlepší filmy:
Eso v rukávu (1951)
Union Pacific (1939)
The Big Trail (1930)
Harry Carey Jr.
USA
Nejlepší filmy:
Návrat do budoucnosti III (1990)
Podivné dědictví (1972)
Rio Bravo (1959)
Clifton Young
USA
Nejlepší filmy:
Poklad na Sierra Madre (1948)
Posedlá (1947)
Temná pasáž (1947)
Bud Osborne
USA
Nejlepší filmy:
Úžasná událost (1936)
Texas (1941)
Dodge City (1939)
Joe Devlin
USA
Nejlepší filmy:
Pan Smith přichází (1939)
Bouřlivá dvacátá léta (1939)
Šarlatová ulice (1945)
Robert Bray
USA
Nejlepší filmy:
Ride Clear of Diablo (1954)
Poslední rodeo (1952)
Vysněný dům pana Blandingse (1948)
Al Ferguson
Irsko
Nejlepší filmy:
Sunset Boulevard (1950)
Plynové lampy (1944)
Na východ od ráje (1955)
Chris-Pin Martin
USA
Nejlepší filmy:
Zlaté opojení (1925)
Captain Blood (1935)
Ecce homo! (1928)
George Cooper
USA
Nejlepší filmy:
Blood on the Moon (1948)
Mystery Street (1950)
Brigadoon (1954)
Al Murphy
USA
Nejlepší filmy:
You Gotta Stay Happy (1948)
Mighty Joe Young (1949)
Zrozen k zabíjení (1947)