Agent z Hong Kongu (2001)

Tak tohle je od Jackieho hodně slabé. Původně jsem měl v plánu dát jednu hvězdu, přičemž jsem uvažoval i o odpadu, ale z úplného dna snímek vytáhl Jackie ve spolupráci s finální honičkou. Kdo v tom neviděl vykrádačku Nebezpečné rychlosti je podle mě slepý, ale objevuje se v ní narozdíl od zbytku filmu aspoň špetka napětí, takže nakonec dvě s dodatkem, že pokud nebudu mít ztrátu paměti tak už Agenta z Hongkongu nechci vidět. A trvám na tom, aby si příště vzal kameramana a režiséra tohoto snímku za sparingpartnery, protože přitom se určitě uplatní lépe.

První rána (1996)

Tradičně skvělé choreografie a zpomalené boje ve vodě, to je špionská akční komedie První rána. Perfektní (aspoň v českém dabingu) je pěvecká a svlékací kreace před akvárkem. Za zmínku stojí i Nathan Jones ve své první roli.

Mstitel beze jména (1998)

Přiznám se, že Mstitel beze jména je moje nejoblíbenější Chanovka. Kromě toho, že snad jako jediná má pořádný příběh, dává také prostor aspoň pro náznaky herectví. A je vidět, že když se chce i tohle Jackie zvládne. Jediné, co tak trochu kazí dojem, jsou nepříliš povedené CG efekty, ale na nich tenhle film nestojí. Má totiž v rukávu ještě jedno eso, a tím je Souboj jednoho na dva na střeše rotterdammského věžáku. Kdykoli odpřísáhnu, že právě tahle bitka je nejlepší kung-fu nářez, jaký jsem kdy viděl. Je nejen choreograficky skvělá, ale i perfektně provedená. Za zmínku ale stojí i dřeváková kopaná a střeštěná automobilová honička.

Božská relikvie 2 (1991)

Zmizelo to co bylo špatné na prvním dílu a to co bylo dobré vynásobili nekonečnem. Tohle je etalon akčních komedií.

Božská relikvie (1986)

Pro mě asi nejslabší Chanův film. Scénář snad vznikal podle nálad scénáristy, takže Jackie neví jesli se dřív chovat jako parchant, který jde jen o penězích, nebo jako lidumil který zachrání i toho, kdo nechce být zachráněn. Postavy se chovají přísně nelogicky a říkají typicky patetické klišovité věci. Na typicky asijské expresivní herectví jsem si už zvykl, takže mě z míry nevyvede. Akčních scén je zoufale málo a jsou natočené odtažitě. Během filmu se u mě nevytvořil ani náznak vcítění do hrdinů. Třešničkou na dortu je "vynikající" český překlad a dabing. Jednička Božské relikvie prostě není film pro mně.

Nejhorší obavy (2002)

Inteligentní polit-thriller S Benem Affleckem v hlavní roli? Zní to sice jako oxymoron, ale je to pravda. Těžko říct, jestli je to režijním vedením, nebo "blbuvzdorným" scénářem. Nejhorší obavy zpočátku plynou pomalu, ale v určitém momentu začínají sprintovat, aby se zastavili se závěrečnými titulky. Herecké obsazení se hemží hvězdami a i když se mi to příčí v puse, ani ten Affleck není takové toporné dřevo. A závěrečný diplomatický pat sedí lépe než zběsilá akční scéna. Snad jen ta romantická linka je tam trochu navíc, humor, který produkuje se do takového filmu nehodí.

Chirurgové (2005) (seriál)

Těžko se hledá jiný seriál, který vás v jednu chvíli rozesměje pečlivě vystavěným vtipem, aby vás vzápětí totálně emocionálně složil a rozbrečel.

xXx (2002)

Jako komedie výborné. Jako seriózní film pro každého, kdo byl v Praze jen těžko stravitelné.

Rychle a zběsile (2001)

Esence automobilových (i jiných, viz průšvih Torque)filmů.

Andromeda (2000) (seriál) odpad!

Jediný plus tohohle seriálu je Lexa Doig. Průšvih ale je, že všechno ostatní stahuje Andromedu tak hluboko do hnoje, že s tim nic neudělá ani ona.