• Pohádka

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Tenkrát na Západě mám raději, ale tohle je také parádička a kombo Leone + Morricone nezklamalo. Mladý Eastwood (skoro Hugh Jackman, ne?;), typický Van Cleef a Eli Wallach (Calvera ze Sedmi statečných) k tomu. Všimli jste si, že je to film bez jakékoliv výraznější ženské postavy?

Kletba bratří Grimmů (2005)

Zvláštní film, kombinující drsné Grimmovské pohádky s "moderními" lovci čarodějnic. Pár českých herců, ale hlavně Lena a Peter. Známé pohádky namixované do hororové polévky, která ale občas fakt překvapila. 65 %

Cukr-blog (2014)

Film jsem na letošním Jednom světě nestihl, takže až teď. Rozporuplné pocity, některé z nich už padly v jiných komentářích: důvod vzniku dokumentu i jeho zpracování je extrémně subjektivní, sebestředné až narcistické. Podstata problému je zřejmá, ale čekal bych víc analýz, odkazů na zdroje (klidně v titulích), odbornosti. Těžko věřit, že by se na její stranu nepřidala nějaká česká kapacita. Spíše to vypadá jako souhn podivínů. Zúčastnění lidé mají krátké popisky, člověk nestihne posoudit jejich roli, odbornost, relevantnost se k tématu vyjadřovat. Řada subtémat splácaných dohromady, včetně návštěvy Afriky (kolotoč chudoby je ale popsán dobře) a soudní pře s Ritterem (bohužel povrchně), ale to se v dokumentech dělá. Mluví se pořád dokola, že cukr je zlo, ale proč zrovna rafinovaný? Jaký je rozdíl mezi bílým a hnědým cukrem? Mohu sníst kilo sladkého melounu nebo taky jen 27g denně? A co med, stejné zlo? Umělá sladidla? Stévie? Film nemusí být vědecká studie, cíleně útočí spíše na emoce, ale přece je to také dokument. 70 %, proto 4*. Dobrý postřeh: Marigold.

Wolverine (2013)

70 %, proto 4*. Origins jsou určitě lepší, tady mi to přišlo takové překombinované. Jackman na svůj věk borec. Jsem jediný, kdo v něm vidí C. Eastwooda juniora? ;)

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Po třech průměrných X-Manech jeden, co překvapil akcí, zpracováním a ne úplně dětským dějem.

Návrat do budoucnosti II (1989)

90 % si to zalouží, proto za pět. Ani po 30 letech film nepůsobí technicky trapně a příběh bude vždy aktuální. Pozdrav z noční obnovené premiéry v Hostivaři v den, kdy se Marty podíval do budoucnosti - 21.10.2015.

Návrat do budoucnosti (1985)

90 % si to zalouží, proto za pět. Ani po 30 letech film nepůsobí technicky trapně a příběh bude vždy aktuální. Pozdrav z noční obnovené premiéry v Hostivaři.

Přímý zásah (2004)

Céčková akce bez invence. Nebýt tam Lundgren, ani by to nestálo za řeč.

Doktor Martin (2015) (seriál)

Není to tak špatné, jak někteří píší, ale je fakt, že je to poněkud pomalejší a některé fóry jsou okatou recyklací české klasiky a la Kamenak. Prostě průměr.