The Ledge (2011)

Věčné téma - nevěra a bůh. Zajímavé zpracování, které mně, ale celkem nudilo, čekala jsem víc a Liv Tyler byla divná, vypadalo to jako kdyby měla každou chvíli umřít. Její herecký výkon na mně opravdu nezapůsobil, musím se podívat i na nějaké další její novější role. Ke konci jsem byla i trochu dojata, bylo to hodně dramatické.

Fakulta (1998)

Můj oblíbený horor na, který nedám dopustit, vždyť je to Rodriguez, vlastním i originál.

Naprosto osvětleno (2005)

Strašně divný film, moc si ho nepamatuji, vím, že jsem ho viděla v televizi a byla jsem z něj docela mimo, nějak extra mi nesednul.

Hooligans (2005)

Zase jsem se na to musela podívat (asi už po desátý), tenhle je pro mně opravdu silný a strašně to prožívám. Vždy mně bavili filmy, kde jsou nějaké party a něco se tam děje, tady v tomhle případě teda ne zrovna moc přijemného. Líbí se mi, že tam jde o respekt, i když tady je to přehnané, ale to já nikdy nepochopím, protože takový věci nedělám. Elijah je občas i tvrďák, spíš si na něj hraje, pořád kouří a tak. Změnila jsem hodnocení, protože tenhle film jako jeden z mála, mně dojme natolik, že mi tečou slzy. A hudba je perfektní, co si budem povídat, ať už instrumentální intro nebo pak vybraní interpreti jako the stone roses a další.

Black Books (2000) (seriál)

"Well, to be honest, after years of smoking and drinking, you do sometimes look at yourself and think... You know, just sometimes, in between the first cigarette with coffee in the morning to that four hundredth glass of cornershop piss at 3am, you do sometimes look at yourself and think... ... this is fantastic. I'm in heaven." Yep to je Bernard velice vtipný, nenapravitelný, rošťácký, neustále opilý a s cigárem v hubě. Miluji všechny postavy, ale jeho samozřejmě nejvíc. Jelikož mám vystudovanou knihkupeckou školu vím, že tohle je sen každého knihkupce mít takový krám a super kolegu Mannyho a kamarádku Fran.

Královna prokletých (2002)

Tenhle zajímavý kousek jsem viděla, už hodně dávno v televizi a strašně mně to uchvátilo a od tý doby, jsem se na to koukala nejmíň 10x, je to taková moje úchylka stejně jako Underworld. Jinak tenhle film není nic extra, co se týká filmařských kvalit, čtvrtou hvězdičku dávám, hlavně za úžasnou hudbu, kterou ve filmu provází skvělý zpěv Jonathana Davise z Korn. Je tady pár i moc pěkných scén, např. dívka s houslemi, když je Jesse a Lestat spolu tak je to vždycky krásné. Jinak ostatní upíři kromě těch hlavních vypadají pro mně docela komicky a kazí jim image, je jasně poznat, že mají kontaktní čočky. Další scéna, která mi dost nesedí je, jak Akasha vyjde z klubu v plamenech to vypadá dost blbě a nepřirozeně. Jinak tenhle film pořád patří mezi oblíbené upíroviny a čas od času se na něj kouknu, stejně jako dnes.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Aáá další film s Ryanem Malfoyem, potom, co jsem ho viděla v úžasném originálním filmu Drive, přichází americká a velice roztomilá, trochu dramatická komedie. Oblíbené herečky Emma Stone a Julianne Moore podávají kvalitní výkon, ale Steve Carell se opravdu přemohl. Nebyla chvilka kdybych si říkala, proč jsem jen na ten film šla, po celou dobu jsem se nechala unášet smíchem, flirtováním, pláčem a skvělými scénami. Smekám, po dlouhý době film, který mixuje krásně všechny své žánry a to je Crazy, Stupid, Love.

Kůže, kterou nosím (2011)

Tak tohle je film, pro úchyláky a extrémisty šitý na míru. Musím se přiznat, že tohle je první film,co jsem od tohohle španělského čaroděje viděla a navnadil mně a určitě zkouknu i další skvosty z jeho sbírky. Doprovázen skvělou hudbu, která podtrhne děj celého filmu. Opravdu jsem nečekala, že uvidím proměnu muže na Banderovasu milovanou ženu. Tento film je plný sexu, vášně a násilí a to se mi velice líbilo. Nezbývá mi nic, než mu dát odpovídající kvalitní ohodnocení.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Už od tý doby, co jsem zjistila, co to je upír, jsem chtěla jedním být, jsou tak krásní, neodolatelní a tak sexy. Tenhle seriál je pro mně jako pro upíry krev. Allan Ball je mistr ve svém oboru. Je tady vše, co mám ráda sex, krev, násilí a spusty hezkých monster. Mezi moje nejoblíbenější postavy patrí Jessica a Eric. Mám teď zkouknuté všechny série, některé několikrát. Nejvíc mně bavila první a nejméně třetí. U té čtvrté se to opět zase rozjelo. Seriál doprovází i skvěla hudba, halvně při závěrečných titulkách. Velice se těším, s čím přijde pátá série. Doufám, že si udrží stejně kvalitní laťku jako čtvrtá. Do té doby než se ji dočkám, si asi seženu nějakou tu True Blood a budu se s ní opíjet při temných večer a budu z okna vyhlížet nějaké krásné upírky a upíry.

Jana Eyrová (2011)

Historické filmy mají jednu velkou výhodu, že je doprovází ve většina případech velice skvostná hudba, Jana Eyrová není vyjímka, Dario Marianelli předvedl mistrovskou práci už v Pokání a Pýcha a Předsudek. I když hodnotím jen film, tak na mně zapůsobil velice zvláštně, Ch. Bronte i její sestra psali celkem pochmurná díla. Zjistila jsem, že mi není moc sympatická Mia Wasikowka, nevím ani jestli mi seděla do Alenky od Burtona. Nejhůře jsem snášela nespravedlnosti, který v těchto filmech velice často figuruje, např. mlácení dívek v tom ústavu nebo či co to bylo a pak šikana od staršího bratra. Chudák Jana neměla to vůbec jednoduché, ale sílá z ní vyzařovala každým krokem. Ano jestli se dá něco říct o tomto filmu s velkou jistotou tak to, že je to silné.